hpv

alefba

نیم نگاهی به گذشته

hpv

افزایش توان هورمون های جنسی مردان با مصرف زینک (روی)

افزایش توان هورمون های جنسی مردان با مصرف زینک (روی)

افزایش توان هورمون های جنسی مردان با مصرف زینک (روی) 

غده پروستات که در بدن مردان وجود دارد برای کارکرد صحیح و ساختن سلول های جنسی مردانه نیاز شدیدی به وجود زینک یا روی دارد. مصرف زینک در مردان باعث می شود تا اسپرم سازی بهتری داشته باشند و به مردان توصیه می شود در صورتی که می خواهند هورمون های جنسی شان به خوبی کار کند از مواد غذایی مصرف کنند که سرشار از روی باشد.

 

روی یا همان زینک برای رشد سالم ارگان‌های تولیدمثل و کارکرد سالم غده پروستات ضروری است. روی همچنین در عملکرد صحیح هورمون‌های جنسی مردان نقش مهمی دارد. درواقع شاید بتوان گفت روی حیاتی‌ترین ماده معدنی در کارکرد جنسی مردان است چرا که در هر جنبه از تولیدمثل مردان ازجمله متابولیسم هورمون، تشکیل و تحرک مناسب اسپرم دخالت دارد.

 

علائم کمبود زینک یا روی در بدن مردان
– بلوغ جنسی کند یا به تأخیر افتاده
– سلامت کم پروستات (ازجمله بزرگی پروستات)
– کوچکی بیضه
– کاهش سطح تستوسترون
– ناتوانی جنسی
– کمی تعداد اسپرم و نیز ناباروری
و در موارد کمبود شدید روی، فرد هیچ کارکرد جنسی نخواهد داشت.

 

غذاهای حاوی روی و زینک مناسب برای آقایان

بادام، گندم‌سیاه، زنجبیل، لوبیا سبز، فندق، جو دو سر، بادام‌زمینی، گردوی آمریکایی، دانه کدوتنبل، تخم آفتابگردان، شلغم، گردو، گندم سایدده، ماهی‌هایی مانند شاه‌ماهی و ساردین، گوشت گاو، بره، جگر، محصولات لبنی، زرده تخم‌مرغ، ماکیان، حلزون صدف دار، غذاهای دریایی و نیز صدف خوراکی ازجمله غذاهای سرشار از زینک یا روی هستند.

 

میزان مصرف روزانه مکمل روی یا زینک برای مردان چقدر است؟
می‌توانید از مکمل‌های روی ‌هم استفاده کنید که از مشکلات مرتبط با سلامت پروستات از جمله بزرگی این غده پیشگیری می‌کند. مصرف 30 تا 60 میلی‌گرم زینک در روز برای مردان توصیه می‌شود.

 

عوارض مصرف بیش اندازه روی در مردان
اما بدانید که مصرف بیش‌ازاندازه روی برای ایمنی بدن مناسب نیست و گیجی، خواب‌آلودگی، عرق زیاد، ضربان قلب، کمبود هماهنگی عضلانی و توهم از عوارض آن است.

 

منبع: سلامانه

برچسب‌ها:

عطاری

عطاری

مهرپرواز

آسمان آبی

جدیدترین مطالب