hpv

alefba

نیم نگاهی به گذشته

hpv

افزایش قدرت باروری در مردان با پیاده روی تند

افزایش قدرت باروری در مردان با پیاده روی تند

افزایش قدرت باروری در مردان با پیاده روی تند

 

پیاده روی یکی از بهترین ورزش ها برای سلامتی محسوب می شود و امروز می خواهیم در مورد تاثیر پیاده روی در بهبود افزایش قدرت باروری در مردان مطالبی را بیان کنیم پس با ما همراه باشید. هفته ای سه بار پیاده روی می تواند قدرت باروری در مردان را تقویت دهد.

 

هفته ای سه بار پیاده روی سریع به تقویت قدرت باروری مردان کمک می کند بررسی های محققان نشان می دهد که هفته ای سه بار پیاده روی سریع به تقویت قدرت باروری مردان کمک می کند.

 

بر اساس نتایج این مطالعه که توسط محققان دانشگاه ارومیه صورت گرفت و در مجله Reproduction منتشر شده است، حتی ورزش کم می تواند کیفیت اسپرم در مردان را در عرض شش ماه تقویت کند.

 

به گزارش سماتک به نقل از روزنامه دیلی میل،آزمایش های انجام شده طیف وسیعی از فواید ورزش را در مردانی نشان داد که سه یا چهار بار در هفته برای مدت 30 دقیقه به پیاده روی با سرعت معمولی و یا تند مبادرت می کردند. به گقته محققان، ورزش ملایم تنش اکسیداتیو را که به اسپرم آسیب می زند، مهار می کند.

 

این مطالعه که روی 261 مرد سالم 25 تا 40 ساله صورت گرفت، نشان داد که کیفیت اسپرم در مردانی که ورزش می کردند، در پایان یک دوره ورزشی صرف نظر از مقدار ورزشی که انجام داده بودند، تقویت شد اما بهترین نتایج در مردانی دیده شد که ورزش متوسط (نه سبک و نه سنگین) انجام داده بودند.

 

براین اساس محققان نتیجه گرفتند که ورزش به حفاظت از اسپرم در برابر آسیب ناشی از استرس اکسیداتیو کمک می کند؛ استرس اکسیداتیو با فعالیت هایی مانند سیگار کشیدن در ارتباط است.

 

موارد مرتبط:

راهکارهای افزایش مدت زمان پیاده روی روزانه

آیا میدانید به هنگام پیاده روی چه اتفاقی در بدن شما می افتد؟

کاهش وزن با پیاده روی امکان پذیر است؟

پیاده روی چه فایده ای دارد؟

علت عدم کاهش وزن با پیاده روی

عطاری

عطاری

مهرپرواز

آسمان آبی

جدیدترین مطالب