لاغری

لاغری

نیم نگاهی به گذشته

hpv

hpv

روش انتخاب کاندوم مناسب برای آلت تناسلی شما + تصاویر

روش انتخاب کاندوم مناسب برای آلت تناسلی شما + تصاویر

کاندوم مناسب برای آلت تناسلی شما باید سایز مناسبی داشته باشد با توجه به سایز آلت تناسلی مرد باید برای انتخاب کاندوم مناسب به بازار رفت روش انتخاب کاندوم مناسب برای شمایی که می خواهید بهترین کاندوم را برای آلت تناسلی تان انتخاب کنید در ادامه شرح داده شده است و در پایان به معرفی انواع کاندوم های مناسب پرداخته ایم با ما همراه باشید.

 

روش انتخاب کاندوم مناسب

انتخاب کاندوم مناسب باید از روی چند نکته مهم انجام شود اگر به دنبال بهترین کاندوم برای لذت بیشتر در رابطه جنسی هستید حتما راهنمای انتخاب سایز مناسب کاندوم را در ادامه بخوانید. نکته‌ای مهم در مورد کاندوم است این است که خرید کاندوم و استفاده از آن بسیار آسان است. این محصول در پیشگیری از STDs و حاملگی کمک می‌کنند. در واقع، حتی کیفیت مقاربت جنسی را هم بهتر می‌کند. بیایید در این رابطه بیش‌تر بدانیم!

 

کاندوم برای محافظت در برابر بیماریهای جنسی

هم کاندوم زنانه و هم مردانه به عنوان روشی برای کنترل بارداری به کار می‌روند. اما کار دیگری که کاندوم ها انجام می‌دهند جلوگیری از گسترش و انتقال STDs (بیماری‌های منتقله از راه رابطه‌ی جنسی) است. این بیماری‌ها شامل HIV می‌شوند.

بنابراین، مهم نیست که شما یا شریک زندگی‌تان قرص‌های جلوگیری از بارداری مصرف می‌کنید یا نه، به هر حال استفاده از کاندوم محافظت در برابر STDها را نیز به شما ارائه می‌دهد. این بدان معناست که استفاده از کاندوم فقط برای جلوگیری از بارداری نیست.

روش انتخاب کاندوم مناسب برای آلت تناسلی شما + تصاویر

کاندوم ارزان است

کاندوم ها محصولاتی هستند که شما به راحتی می‌توانید در فروشگاه‌ها، مراکز بهداشتی و حتی به صورت آنلاین خریداری کنید. برای خرید کاندوم نیازی به نسخه یا کارت شناسایی ندارید. و مهم‌تر این‌که، کاندوم مقرون به صرفه است، در بعضی موارد حتی رایگان است. بنابراین خرید کاندوم شما را ورشکست نمی‌کند!

علاوه بر این، تمام کاندوم های موجود در بازار خرده‌فروشی قابل حمل و کوچک هستند. بنابراین برای جلوگیری از حاملگی و حفاظت از خودتان در برابر STD، نیازی نیست که تلاش زیادی به خرج بدهید یا پول زیادی هزینه کنید.

 

افزایش لدت جنسی با کاندوم

محافظت و لذت هر دو لازم هستند. و یک کاندوم هر دو را ارائه می‌دهد. این محصول در بافت‌ها، شکل‌ها و سبک‌های مختلفی ارائه می‌شود و میزان لذت شما را افزایش می‌دهد. و این موضوع در مورد هر دو طرف حاضر در رابطه‌ی جنسی صدق می‌کند.

این‌که شریک زندگی‌تان کاندوم را روی آلت تناسلی‌تان می‌کشد، می‌تواند به نوعی پیشنوازی برای شما باشد. علاوه بر این کاندوم روند انزال را به تاخیر می‌اندازد. بنابراین با استفاده از آن می‌توانید انتظار داشته باشید که رابطه‌ی جنسی‌تان زمان بیش‌تری طول بکشد.

بدون در نظر گرفتن این‌که شما چه چیزی دوست دارید، کاندوم برای رابطه‌ی واژینال، مقعدی و دهانی تولید می‌شود. یکی از اهداف اصلی این محصول تامین امنیت فرد در برابر STD است. بنابراین مهم نیست که دخول در کجا صورت می‌گیرد.

در واقع، این بهترین نکته در مورد کاندوم است. این محصول به شما اجازه می‌دهد تا روی لذت تمرکز کنید. زمانی که پای کاندوم به میان کشیده می‌شود، نگرانی در مورد مسائلی مانند STDها یا حاملگی دیگر جایی ندارد.

در کل، رابطه‌ی جنسی محافظت شده اهمیت بسیار زیادی دارد، زیرا سبب حذف استرس‌های غیر ضروری می‌شود که لذت را در رابطه‌ی جنسی کاهش می‌دهند. هیچ چیز بدتر از این نیست که فرد در طول رابطه‌ی جنسی دچار نگرانی باشد.

 

کنترل بارداری با کاندوم

جلوگیری دو چندان از بارداری به معنای استفاده از کاندوم و مصرف قرص‌های کنترل بارداری است. چنان‌چه می‌دانید، هیچ کدام از روش‌های جلوگیری کاملا موثر نیست. بنابراين داشتن دو روش، راه‌حل مناسبی براي جلوگيري از بارداري است.

اگر روش A موثر نبود، روش B را دارید که از این فرایند حمایت کند. یک دلیل خیلی مهم برای استفاده از کاندوم، بعله!

کاندوم این حفاظت اضافی را نه فقط به قرص‌های جلوگیری از بارداری، بلکه به روش‌های دیگر نیز اضافه می‌کند.

اما این بدان معنا نیست که استفاده از کاندوم مردانه و زنانه به صورت همزمان مشکلی ندارد. شما فقط باید یک کاندوم برای یک بار رابطه بپوشید. یک کاندوم برای محافظت از شما در برابر بارداری و STDها کافی‌تر از کافی است.

 

عوارض جانبی کاندوم

کاندوم عوارض جانبی ناخوشایندی را ارائه نمی‌دهد، آیا این موضوع جذاب نیست؟ اگر چه کاندوم لاتکس ممکن است کمی سوزش ایجاد کند یا پوست راتحریک کند، اما زمانی رخ می‌دهد که به لاتکس حساسیت یا آلرژی داشته باشید. در موارد نادر، روغن موجود در نوع خاصی از کاندوم نیز منجر به سوزش خفیفی می‌شود.

در صورتی که به لاتکس آلرژی دارید، می‌توانید برند را تغییر دهید. همچنین، کاندوم های پلاستیکی بهترین گزینه هستند. بسیاری از کاندوم های زنانه وجود دارند که دارای ساختار پلاستیکی نرم هستند. کاندوم های بدون لاتکس عبارتند از نیتریل، پلی ایزوپرن و پلی اورتان.

و خرید کاندوم هایی اینچنین اصلا کار دشواری نیست. می‌توانید آن‌ها را از هر فروشگاهی که کاندوم لاتکس را تهیه می‌کنید، بخرید.

روند خرید کاندوم بسیار ساده است. با این وجود، اگر هم اشتباه کنید، باید بدانید که تنها نیستید. درصد مردانی که در طول مقاربت اشتباه می‌کنند نسبتا بالا است.

کاندوم بهترین روش پیشگیری از STD و جلوگیری از بارداری است. با این حال، اگر به صورت نادرست از آن استفاده کنید، می‌تواند منجر به مشکلات زیادی شود از جمله اختلال نعوظ، STDها یا حاملگی ناخواسته.

در حقیقت، یکی از علل اصلی اختلال نعوظ، با کاندوم مرتبط است. گاهی اوقات کاندوم های دچار پارگی، کاندوم های نامناسب یا آن‌هایی که در طی مقاربت درمی‌آورید، ممکن است باعث بروز مشکلات نعوظ شوند.

برای اطمینان از این‌که چنین مشکلی برای شما رخ نمی‌دهد، باید ذهنیت بازی داشته باشید. به این معنا که شاید اکنون وقت آن است که گفتگویی درباره‌ی کاندوم داشته باشید. قبل از این‌که حتی بسته‌ی کاندوم را باز کنید، باید بتوانید با شریک زندگی‌تان آزادانه درباره‌ی این محصول صحبت کنید.

 

صحبت درباره کاندوم قبل از رابطه جنسی

در اغلب موارد، مردانی که از صحبت در مورد استفاده از کاندوم قبل از رابطه جنسی خودداری می‌کنند، افرادی خجالتی و مضطرب هستند. و این امر، به نوبه‌ی خود، یک تاثیر منفی در سطح عملکرد آن‌ها دارد. و چنین چیزی اصلا و ابدا خوب نیست، نه؟

به همین دلیل، مهم است که کاندوم مناسبی را پیدا کنید. طول و عرض آلت تناسلی همه‌ی مردان یکسان نیست. بعضی از آلت‌ها کوتاه‌تر از بقیه هستند. و نه فقط کاندوم، بلکه آلت تناسلی نیز به لحاظ شکل و سایز متفاوت است. به همین دلیل است که شرکت‌های تولیدکننده‌ی کاندوم گزینه‌های زیادی را ارائه می‌دهند.

بنابراین تجربه‌ی جدیدتان را با تجربه‌های گذشته مقایسه کنید. آیا تا به حال از کاندومی استفاده کرده‌اید که بیش از حد تنگ باشد یا در طول رابطه‌ی جنسی سر خورده باشد؟ اگر بله، پس حواس‌تان باشد که کاندومی با همان طول و عرض هرگز نخرید.

کاندوم‌هایی که بیش از حد کوچک به نظر می‌رسند سبب می‌شوند که در هنگام استفاده از آن‌ها راحت نباشید. از سوی دیگر، کاندوم های بیش از حد بزرگ ممکن است در زمان مقاربت سر بخورند. بنابراین، اگر می‌خواهید جلوی بروز این مشکلات را بگیرید، لطفا آلت تناسلی‌تان را دقیقا اندازه‌گیری کنید. اشتباه در این زمینه نه تنها به حاملگی ناخواسته یا STDها منجر می‌شود، بلکه چنین مشکلاتی همچنین موجب از بین رفتن لذت تجربه‌ی جنسی شما می‌شود.

روش انتخاب کاندوم مناسب برای آلت تناسلی شما + تصاویر

راهنمای خرید کاندوم مناسب

برگه حاوی اطلاعاتِ موجود در جعبه یا پوشش کاندوم را دور نیندازید. همه‌ی برندها در بازاریابی زیاده‌روی نمی‌کنند. برخی از کاندوم ها در بازار وجود دارند که به مقابله با برخی مشکلات کمک می‌کنند. بنابراین اکنون بیش از هر زمان دیگری خواندن برچسب کاندوم ضرورت دارد.

هنگامی که نوشته‌ی روی بسته‌ی یک کاندوم می‌گوید که این محصول برای لذت بیش‌تر است، در واقع به این معنا است که کاندوم حاوی کمی کرم بی‌حس‌کننده است و در نزدیکی نوک، ماهیتی ملایم دارد. کار این کاندوم افزایش مدت زمان رابطه جنسی است.

البته این موضوع ممکن است برای مردانی که به سختی به اوج می‌رسند، خبر خوبی نباشد.

نوع دیگر کاندوم موجود در بازار، کاندوم فوق‌العاده نازک است. این نوع برای مقابله با مسائلی مانند فقدان حس تولید شده‌است. در واقع این مشکل شایعی است که بسیاری از مردان کاندوم-پوش از آن شاکی هستند. با این حال، اگر زود ارضا می‌شوید، نیازی به کاندوم‌هایی که حس را افزایش می‌دهند، ندارید.

بنابراین باید همیشه متن نوشته شده روی جعبه را به دقت بخوانید. عدم انجام این کار ممکن است به سادگی مانع عملکردی ایده‌آل در رختخواب شود.

 

انتخاب سایز مناسب کاندوم

به طور خلاصه، چهار نکته‌ی مهم را درباره‌‌ی اندازه‌ی کاندوم مورد بحث قرار داده‌ایم. اگر می‌خواهید سایز مناسب را انتخاب کنید، باید چند مورد را در نظر داشته باشید. بنابراین وقت آن است که با این نکات آشنا شوید:

 

– چنان‌چه قبلا توضیح دادم، عرض کاندوم به اندازه‌ی طول آن مهم است. اگر می‌خواهید سایزهای کاندوم ها را مقایسه کنید، باید عرض را بدانید. عرض استاندارد کاندوم بین ۴۴.۴۵ تا ۵۰.۸ است.

از طرف دیگر، کاندوم‌هایی که عرضی کم‌تر از ۴۴.۴۵ میلی‌متر دارند، کمی تنگ هستند. و آن‌هایی که بیش از ۵۰.۸ عرض دارند بزرگ‌ترین در نظر گرفته می‌شوند.

 

– حالا نوبت به صحبت در مورد طول کاندوم می‌رسد. این فاکتور خاص ممکن است گیج‌کننده باشد زیرا همه‌ی تولیدکنندگان از اندازه‌های مشابه استفاده نمی‌کنند. ممکن است شرکت A محصول خود را به عنوان سایز بزرگ توصیف کند، در حالی که همین سایز در شرکت B سایز متوسط ​​محسوب می‌شود.

بنابراین، نیازمند دسترسی به یک راهنمای قابل اعتماد و کلی هستید. در این مورد، باید بدانید که کاندوم های استاندارد بین ۱۸۴.۱۵ میلی‌متر و ۱۹۸.۱۲ میلی‌متر طول دارند. سایز کوچک‌تر نیز چیزی بین ۱۷۷.۸ و ۱۹۸.۱۲ میلی‌متر است. و کاندوم های سایز بزرگ از ۱۸۴.۱۵ تا ۲۰۵.۷۴ میلی‌متر طول دارند.
بنابراین، هنگامی که فاکتور مهمی چون طول کاندوم را بررسی می‌کنید، این اندازه‌ها را به عنوان یک قاعده‌ی کلی در نظر بگیرید.

 

– ضخامت نکته‌ی بعدی است. این مورد دومین عامل مهم است که روی مناسب بودن کاندوم تأثیر می‌گذارد. هنگامی که دور آلت تناسلی بالاتر از حد متوسط است، نمی‌توانید کاندوم های استاندارد بپوشانید. چرا که ممکن است کمی تنگ باشند.

برعکس، زمانی که ضخامت آلت تناسلی پایین‌تر از حد متوسط ​​است، کاندوم استاندارد ممکن است سر بخورد و بیرون بیاید.

با توجه به این موضوع، باید دور آلت تناسلی‌تان را تعیین کنید تا بتوانید بهترین محصول را انتخاب کنید.

 

– واضح است که خرید یک کاندوم بر اساس شکل و اندازه‌ی یک آلت تناسلی که دچار نعوظ نشده، کار درستی نیست. هنگامی که آلت تناسلی راست نشده، شرایط طبیعی مانند هوای سرد موجب می‌شود تا موقتا سایز آن کاهش بیاید. این امر باعث می‌شود که آلت تناسلی کمی کوچک‌تر شود.

 

کاندوم سایز بزرگ

کاندوم‌هایی که دارای برچسب سایز بزرگ هستند سبب گمراهی مصرف‌کننده می‌شوند. این‌ها نسبتا بزرگ‌تر از کاندوم های متوسط ​​ نیستند. شما می‌توانید پا پیش بگذارید و تمام اندازه‌ها را گردآوری کنید تا ببینید که آیا چیزی به نام “کاندوم سایز بزرگ” اصلا وجود دارد یا خیر.

این نوع کاندوم در واقع به آن اندازه که برند ادعا می‌کند بزرگ نیست. در حقیقت، برخی از آن‌ها حتی کوچک‌تر از سایز متوسط ​​هستند.

بنابراین با آن‌چه روی بسته درج شده گول نخورید. قبل از انتخاب کاندوم، همیشه بهتر است که یکی را امتحان کنید. شما که نمی‌خواهید با استفاده از کاندوم نامناسب در هنگام مقاربت اشتباه کنید!

 

سایز دور کاندوم

زمانی که پای خرید کاندوم سایز مناسب به میان می‌آید، دور کاندوم اهمیت زیادی دارد. و این امر در درجه‌ی اول در مورد مردان دارای آلت کوچک‌تر اعمال می‌شود. هنگامی که اندازه‌ی آلت تناسلی پایین‌تر از حد متوسط ​​است، سایز دور کاندوم نقش مهمی ایفا می‌کند.

در چنین شرایطی، در نظر گرفتن دور کاندوم به جای طول منطقی‌تر به نظر می‌رسد. طول کاندوم هم اهمیت دارد، اما به یاد داشته باشید که لازم نیست که آن را به طور کامل باز کنید.

در عین حال، فراموش نکنید که اگر سایز دور کاندوم بزرگ‌تر باشد احتمال سر خوردن را افزایش می‌دهد. بنابراین لازم است که در مورد عرض و دور غفلت نکرده و تنها بر فاکتور طول تمرکز نکنیم.

روش انتخاب کاندوم مناسب برای آلت تناسلی شما + تصاویر

عرض کاندوم

اولین چیزی که در این رابطه باید درک شود این است که عرض کاندوم ضرب در دو با دور آلت تناسلی در نزدیکی پایه برابر است. بنابراین اگر می‌خواهید عرض صحیح کاندوم را اندازه‌گیری کنید، کاری که باید انجام دهید این است که آن را روی یک خط‌کش صاف باز کنید. سپس اندازه را از یک طرف لبه به سمت دیگر بگیرید.

هنگامی که اندازه را دو برابر می‌کنید، سایز دور قسمت نزدیک به پایه را به دست می‌آورید. به عنوان مثال، هنگامی که یک کاندوم عرض ۶۰.۹۶ میلی‌متر است، دور قسمت پایه‌ی آلت ۱۲۱.۹۲ میلی‌متر است. اگر عرض کاندوم برای شما مهم باشد، باید این فاکتور را در نظر بگیرید.

اگر شما در جستجوی یک کاندوم نسبتا عریض‌تر هستید، می‌توانید نمودار سایز برند را بررسی کنید. زمانی که می‌خواهید کاندوم کاملا اندازه باشد، هم طول و هم عرض هر دو مهم هستند. در غیر این صورت، داشتن مقاربت با یک کاندوم نه تنها آزاردهنده، بلکه ناخوشایند هم است. و این چیزی است که همه‌ی ما باید از آن پرهیز کنیم، این‌طور نیست؟

 

اندازه طول کاندوم

اگر در این فکر هستید که چه طولی را باید انتخاب کنید، این قسمت به تمام سوالات شما پاسخ می‌دهد. به محض این که اندازه‌ی کاندوم را می‌شنوید، چه چیزی به ذهن‌تان می‌رسد؟ بدون شک، طول کاندوم اولین چیزی است که به ذهن هر کسی می‌رسد، این‌طور نیست؟

اندازه‌گیری طول آلت تناسلی برای تعیین سایز کاندوم، روش مناسبی است. اکثر مردان این کار را انجام می‌دهند تا طول کاندوم برای‌شان مناسب باشد. اما طول تنها عامل مهم ​​نیست.

اجازه بدهید این مورد را با بحث درباره‌ی یک مطالعه توضیح بدهیم. میانگین طول آلت تناسلی یک تحقیق که شامل ۱۵۰۰۰ مرد بود ۹۳.۹۸ میلی‌متر در قسمت نزدیک به پایه و ۹۱.۴۴ میلی‌متر در نزدیک نوک آلت. اما در طول نعوظ، آلت تناسلی بزرگ می‌شود. در نتیجه، طول آلت به ۱۱۶.۸۴ میلی‌متر در نزدیکی پایه و طول کلی ۱۳۲.۰۵ بود.

 

خوب این به چه معنی است؟ اکثر کاندوم ها در بازار فعلی، زمانی که پای طول به میان می‌آید، هیچ جایی برای شکایت باقی نمی‌گذارند. ابعاد موجود نه تنها کامل هستند، بلکه در رابطه با طول بسیار هم رضایت‌بخش هستند.

نکته‌ی دیگری که باید دراین بخش بگوییم این است که کاربران لازم نیست که به طور کامل کاندوم را باز کنند چرا که اکثر کاندوم ها بین ۲۱۵.۹ میلی‌متر و ۱۶۵.۱ میلی‌متر است بنابراین جایی برای نگرانی وجود ندارد. مگر این‌که اندازه‌ی آلت تناسلی شما بیش‌تر از سایز متوسط ​​باشد.

در آن صورت، باید حتما طول کاندوم را در نظر بگیرید. و بهترین راه برای داشتن انتخاب درست، بررسی نمودار سایز آن برند خاص است.

 

ضخامت کاندوم

همه می‌دانند که امروز حتی کاندوم های شیاردار یا بافت‌دار هم در دسترس هستند. این نوع کاندوم‌‌ها به این شکل طراحی شده‌اند تا لذت بیش‌تری به فرد بدهند. مردان معمولا از فقدان حس لذت با کاندوم شکایت دارند. بنابراین داشتن مقاربت با یک کاندوم شیاردار یا بافت‌دار، آن حس را به ارمغان می‌آورد. و این همان چیزی است که شما از انواع معمولی این محصول دریافت نمی‌کنید.

در مورد شکل باید بگوییم که تماما به سلیقه‌ی شخص بستگی دارد. اگر شما ترجیح می‌دهید از یک کاندوم که شکل خاصی دارد استفاده کنید، هیچ دلیلی وجود ندارد که آن را نخرید.

اکنون وقت آن است که درباره‌ی ضخامت کاندوم صحبت کنیم. باید بدانید که این موضوع امروز نقش مهمی دارد به این دلیل که انسان به دلیل حضور گزینه‌های زیاد، ترجیحات خود را توسعه داده‌است.

برخی از مردان ترجیح می‌دهند کاندوم های نازک استفاده کنند. و برخی دیگر به سراغ انواع نسبتا ضخیم می‌روند. در مورد هر دو، توصیه می‌شود که از ۲ کاندوم روی هم استفاده نکنید. استفاده از دو کاندوم به این معنا نیست که شما دو لایه‌ی محافظتی خواهید داشت.

در واقع، چنین کاری اثر عکس دارد بدان معنا که اگر شما ۲ کاندوم بپوشید، شانس پارگی هر دو بسیار زیاد است. بنابراین تمام هدفی که از پوشیدن کاندوم دارید با شکست مواجه می‌شود.

 

اندازه گیری سایز کاندوم

کاملا منطقی است که فکر کنیم هر سایزی از کاندوم به دلیل ماهیت کشسانی مواد، می‌تواند برای هر فردی مناسب باشد. اما در عین حال، هر چیزی که کش می‌آید قرار نیست که به همه‌ی آد‌م‌‌ها بخورد.

بسیاری از مردم این را نمی‌دانند، اما اگر کاندوم برای آلت تناسلی خیلی کوچک باشد، احتمال پاره شدن آن در طول رابطه‌ی جنسی زیاد است به این دلیل که فراتر از قدرتی که دارد کش می‌آید. از سوی دیگر، کاندومی که خیلی بزرگ است ممکن است سر بخورد یا دربیاید. و چنین اتفاقی می‌تواند سبب بارداری ناخواسته و بروز بیماری‌های منتقله از راه رابطه‌ی جنسی شود.

 

هدف نهایی كاندوم این است که از ورود مایع منی به واژن جلوگیری کند. پس اگر قرار است کاندوم پاره شود یا دربیایید، هدف از به کار بردن آن چیست؟

اگر شما به تازگی استفاده از کاندوم را شروع کرده‌اید، بهترین توصیه‌ی ما برای‌تان این است که برای خرید کاندوم سایز نرمال را انتخاب کنید. پس از بار اول که آن را استفاده کردید، می‌توانید سایز بزرگ‌تر یا کوچک‌تر را بسته به آلت تناسلی خودتان خریداری کنید.

شرکت‌های تولیدکننده کاندوم همچنین یک نمودار سایز را ارائه می‌دهند که بر اساس آن می‌توانید کاندوم مناسب خودتان را انتخاب کنید. بنابراین قرار نیست به فروشگاه بروید و هر چه که به چشم‌تان خورد بخرید. همچنین خرید یک بسته بزرگ کاندوم نامناسب هدر دادن پول‌تان است. اما اگر سایز مناسب را انتخاب کنید، نه تنها در پول‌تان صرفه‌جویی می‌کنید، بلکه کاندوم ها نیز تلف نخواهند شد.

 

فقط به یاد داشته باشید که برای خرید کاندوم باید عوامل دیگری مانند میزان محافظت و کارآیی آن را نیز مورد توجه قرار دهید. و فقط راحتی آن مد نظرتان نباشد.
سایزهای مختلف کاندوم را در این‌جا می‌بینید:

– کوچک – ۴۴ میلی‌متر (عرض) در ۱۶۰ میلی‌متر (طول)

– متوسط – ۵۰ میلی‌متر (عرض) ۲۰۰.۶۶ میلی‌متر (طول)

– بزرگ – ۵۳ میلی‌متر (عرض) ۲۰۰.۶۶ میلی‌متر (طول)

– فوق‌العاده بزرگ – ۵۷.۱۵ میلی‌متر (عرض) ۲۰۵.۷۴ میلی‌متر (طول)

 

در مورد راحتی، اندازه‌ی سر کاندوم است که این مزیت را فراهم می‌کند. و دلیل اهمیت سایز سر کاندوم این است که سر آلت تناسلی بیش‌ترین تعداد عصب را دارد. و شما باید بدانید که اندازه‌های این قسمت بسیار متفاوت هستند. در پایان، همه چیز بستگی دارد به سبک کاندوم و برندی که انتخاب می‌کنید.

بسیاری از تولیدکنندگان شکلی شبیه به بادکنک را به نوک کاندوم می‌‌دهند و همین حداکثر راحتی را در قسمت سر ایجاد می‌کند. برعکس، برخی از برندها کاندوم را کمی تنگ‌تر تولید می‌کنند. در واقع، تعداد کمی از کاندوم ها با ضخامت بیش‌تر تولید می‌شوند. و چنین کیفیتی سبب می‌شود که حالت کشسانی کاندوم کم شود.

روش انتخاب کاندوم مناسب برای آلت تناسلی شما + تصاویر

اندازه گیری آلت تناسلی قبل از خرید کاندوم

شما باید مطمئن شوید که اندازه‌ی آلت تناسلی شما چه‌قدر است. اکثر مردان دست کم یک بار از روی کنجکاوی آلت تناسلی خود را اندازه‌گیری می‌کنند. اما اغلب آن‌ها اندازه‌ی دقیق را به دست نمی‌آورند.

بنابراین مهم است که یک دقیقه بیش‌تر زمان بگذارید تا اندازه‌ی دقیق را به دست بیاورید. هنگامی که این اطلاعات را به دست آوردید، از این تلاش اضافی که صرف کردید پشیمان نخواهید شد چرا که با پوشیدن یک کاندوم مناسب، نه تنها شانس حفاظت، بلکه لذت را نیز افزایش می‌دهید.

 

اما قبل از بحث در مورد چگونگی اندازه‌گیری آلت تناسلی، نکته‌ای وجود دارد که باید بدانید. اندازه‌ی طول کاندوم همان اندازه‌ی آلت تناسلی شما نیست. در واقع شما باید در طول فرآیند اندازه‌گیری، نوک مخزن کاندوم و فضای انزال آلت تناسلی را در نظر بگیرید.

 

در این‌جا پنج مرحله‌ی ضروری را برای اندازه‌گیری دقیق آلت تناسلی می‌بینید:

تجهیزات مورد نیاز برای اندازه‌گیری آلت تناسلی: قلم، کاغذ و متر. اگر متر ندارید، نخ و خط‌کش هم خوب است.

 

مرحله‌ی ۱: وسایل لازم را آماده کنید.

 

مرحله‌ی ۲: وقتی آلت‌تان به طور کامل بلند شده‌است، نخ یا متر را در پایه شفت قرار دهید. پایه‌ی شفت همان قسمتی است که شفت به استخوان شرمگاهی متصل است.

 

مرحله‌ی ۳: تمام طول آلت تناسلی خود را تا نوک اندازه‌گیری کنید. از یک قلم برای درج علامت روی نخ یا متر استفاده کنید.

 

مرحله‌ی ۴: سپس متر یا نخ را دور آلت تناسلی ببندید تا سایز دور آن را نیز اندازه‌گیری کنید. اما در حین انجام این کار، از فشار دادن شفت پرهیز کنید. و بستن نخ دور آلت را از قسمت زیرین شروع کنید. به این ترتیب علامت زدن متر یا نخ برای‌تان آسان‌تر خواهد بود.

 

مرحله‌ی ۵: هنگام استفاده از نخ، آن را روی یک سطح صاف قرار بدهید. سپس قسمت علامت‌گذاری شده را با خط‌کش اندازه‌گیری کنید.

 

نکاتی برای محافظت بهتر از کاندوم

کاندوم اگر همواره به طور صحیح مورد استفاده قرار گیرد، موثرتر هم خواهد بود. معمولا چه خطاهایی رخ می‌‌دهد؟ عمدتا خطاهای احمقانه! بنا به گفته‌ی اشتاینر، عدم استفاده‌ی همیشگی از کاندوم در طول مقاربت شایع‌ترین مشکل است. مشکل دیگر این است که بعضی از افراد اصلا در زمان برقراری رابطه‌ی جنسی از کاندوم استفاده نمی‌کنند. در نظرسنجی‌های اخیر، برخی از مردان اعتراف می‌کنند که کاندوم را قبل از دخول آلت می‌پوشند و درست قبل از انزال آن را درمی‌آورند. (چقدر احمقانه به نظر می‌رسد؟) به گفته‌ی اشتاینر مقصری که همیشه مردم پیدا می‌کنند ـ سر خوردن کاندوم یا سوراخ شدن آن- در واقع بسیار نادر است و فقط در ۲ درصد از مواقع رخ می‌دهد. برای نگهداری و محافظت از کاندوم به نکات زیر توجه کنید:

 

– کاندوم را در یک محل خنک و خشک، دور از نور خورشید نگهداری کنید. درست است که پول‌تان را برای تعطیلات آخر هفته لازم دارید، اما لطفا به خاطر صرفه‌جویی در هزینه‌ها کاندومی را که یک سال پیش خریداری کرده‌اید، استفاده نکنید.

 

– تاریخ انقضا را بررسی کنید. (بله، کاندوم ها معمولا تاریخ انقضا دارند، که با حروف “exp” مشخص شده‌‌است) اگر تاریخ مصرفی کاندومی که دارید، گذشته‌است، آن را دور بیندازید.

 

– یک کاندوم را دوبار استفاده نکنید. (حتی اگر بعد از استفاده از کاندوم همچنان سالم مانده بود باز هم ریسک استفاده مجدد از آن را نکنید. همیشه از کاندوم های جدید و نو استفاده کنید). برای حفظ سلامت و بهداشت یادتان باشد که اگر بعد از رابطه‌ی واژنی، رابطه‌ی مقعدی دارید (و بالعکس) از یک کاندوم جدید استفاده کنید.

 

– برای کاندوم لاتکس فقط از روان‌کننده‌های بر پایه‌ی آب استفاده کنید (مثلا K-Y و آستروگلاید). برای محافظت از خودتان در برابر بیماری‌ّای منتقله‌ی جنسی (STD) به کاندوم های پوستی طبیعی یا پوست بره اتکا نکنید. آنها منافذ کوچک دارند که ممکن است ویروس HIV، ویروس هرپس سیمپلکس و ویروس هپاتیت B را انتقال دهند.

 

– اگر به لاتکس حساسیت یا آلرژی دارید، یک کاندوم مصنوعی (معمولا ساخته شده از پلی‌اورتان) را امتحان کنید. این نوع از انواع کاندوم معمولا عمر مفیدتری دارد و می‌تواند همراه با روان‌کننده‌های بر پایه‌ی آب و روغن مورد استفاده قرار بگیرند. نقطه‌ی ضعف کاندوم های مصنوعی این است که توانایی آنها برای محفاظت کامل از شما در برابر STD‌ها ثابت نشده‌است.

 

– از به کار بردن کاندوم های دارای اسپرم‌کش پرهیز کنید. این‌ کاندوم ها در جلوگیری از بارداری مؤثرتر از کاندوم ساده نیستند و عمر کوتاه‌تری دارند. علاوه بر این، آنها می‌توانند سبب تحریک شوند و در واقع ممکن است انتقال STD‌ها، از جمله HIV، را تسهیل کنند. سعی کنید را در همان زمان پیش‌نوازش قبل از رابطه بپوشید. به این ترتیب کمتر احتمال دارد که نعوظ خود را از دست بدهید.

 

– رابطه‌ی جنسی‌تان خیلی زود پایان می‌یابد؟ یک برند از کاندوم هایی را امتحان کنید که لایه‌ای از بنزوکائین دارند و از حساسیت پوست شما کم می‌کنند و به این ترتیب از انزال زودرس جلوگیری می‌کنند.

 

معرفی انواع کاندوم

اگر شما به اندازه‌ی کافی خوش‌شانس هستید که به دوست خوب ما یعنی کاندوم نیاز دارید، خوب است کمی در مورد گزینه‌های موجود انواع کاندوم در بازار اطلاعات داشته باشید. حتی اگر قرار نیست به این زودی‌ها از آن استفاده کنید، باز هم خوب است یاد بگیرید که چه گزینه‌هایی در دسترس دارید. بنابراین در این نوشتار با انواع کاندوم که در قفسه‌ها یافت می‌شوند آشنا خواهید شد. بعضی از آنها صرفا برای لذت و تفریح هستند، برخی از آنها کاربردی هستند، و بعضی‌ها فقط عجیب و غریب هستند!

همه‌ی ما می‌دانیم که امروز همه چیز در رنگ‌ها و سبک‌های مختلف به بازار عرضه می‌شوند، این‌طور نیست؟ و در مورد کاندوم نیز گزینه‌هایی برای طول، عرض و ضخامت وجود دارد. این بدان معنا است که برای هر کسی محصولی وجود دارد.

وقت آن است که برای خرید کاندوم انواع مختلف موجود در بازار را بررسی کنیم. اما قبل از این‌که در این مورد صحبت کنیم، اطلاعات مهم دیگری نیز وجود دارد که باید بدانید. کاندوم را انتخاب نکنید فقط به این دلیل که برند آن مبلغ زیادی را صرف بازاریابی می‌کند. نام تجاری و شهرت همه چیز نیست.

همچنین نوع بسته‌بندی کاندوم تقریبا هرگز فایده‌ای ندارد. محصول واقعی ممکن است آن چیزی که نام تجاری در سر شما ایجاد کرده‌است، نباشد. بنابراین کتاب را از روی جلد آن قضاوت نکنید. مهم است که انواع مختلف را امتحان کنید تا بدانید کدام یک برای شما بهترین است.

از آنجایی که تمام کاندوم ها برابر نیستند، بیایید گزینه‌های متفاوت را که در دسترس‌تان هستند، بررسی کنیم

 

کاندوم طبیعی چیست

وقتی پای کاندوم به میان می‌آید، کلمه‌ی “طبیعی” معانی متفاوتی دارد و می‌تواند از یک برند به برند دیگر فرق داشته باشد. گاهی اوقات منظور از طبیعی بودن این است که یک احساس طبیعی و چسبان و تنگ بودن (بر اساس شکل یا ضخامت) به فرد می‌دهند. بعضی اوقات طبیعی بدان معنا است که کاندوم از مواد ۱۰۰٪ طبیعی ساخته شده یا در اصل برای افراد وگان (گیاه‌خوار) ساخته شده یا برای آنها ایمن است. در موارد دیگر کلمه‌ی طبیعی برای این است که نرمال بودن کاندوم را نشان بدهد (به عنوان مثال یک کاندوم استاندارد). بنابراین، بهتر است نوشته‌های روی جعبه‌ی کاندوم های طبیعی را قبل از استفاده بخوانید.

هیچ چیز خاصی در این مورد وجود ندارد، فقط همان کاندوم های معمولی لاتکس که می‌شناسید. آنها معمولا حاوی روان‌کننده‌ی بر پایه‌ی آب هستند و مانند بیشتر انواع کاندوم موجود در این فهرست انواع کاندوم ، در اندازه‌های مختلفی در دسترس هستند.

همان­طور که می‌بینید، گزینه‌های زیادی برای شما وجود دارد. این فهرست دقیق نیست، و در واقع انواع کاندوم های بسیار تخصصی و و افراطی در بازار وجود دارد، اما آنها در مقایسه با مواردی که در این نوشتار ذکر شد، تا حدی کمیاب هستند.

 

کاندوم زنانه

کاندوم ها فقط برای مردان ساخته نمی‌شوند. کاندوم های زنانه نیز وجود دارند. یک کاندوم زنانه اساسا کیسه‌ای است که در واژن قرار داده می‌شود و حلقه‌ای انعطاف‌پذیر در انتها دارد. انتهای بسته‌ی این نوع کاندوم در داخل قرار می‌گیرد، و انتهای باز آن در خارج از دهانه‌ی واژن قرار می‌گیرد. این مدل مانند کاندوم های مردانه عمل می‌کند، اما بزرگتر است و کاندوم در داخل بدن زن جای می‌گیرد نه روی آلت تناسلی مرد. فقط فکر نکنید که می‌توانید یک کاندوم طبیعی را در داخل بدن همسرتان قرار دهید و از آن به همان شیوه استفاده کنید؛ چرا که چنین چیزی امکان‌پذیر نیست!

 

کاندوم لاتکس

این نوع کاندوم ارزان است و به طور گسترده‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد. لاتکس چیزی جز لاستیک طبیعی نیست که از درختان خاصی به دست می‌آید. به طور کلی، کاندوم ها برای مردان یک ساخت لاتکس دارند.

هنگامی که از آن‌ها به درستی استفاده می‌کنید، در زمینه‌ی حفاظت از بیماری‌های منتقله از راه جنسی و جلوگیری از بارداری بسیار عالی عمل می‌کنند. دلیل محبوبیت کاندوم لاتکس این است که فوق‌العاده با دوام، ارزان و موثر است.

خوشبختانه تنها ۵ تا ۷ درصد از جمعیت جهان به لاتکس حساسیت دارند. بنابراین اگر شما یکی از این افراد هستید، ممکن است با مصرف این نوع کاندوم سوزش و خارش را تجربه کنید. و چنین چیزی اصلا خوشایند نیست!

یکی دیگر از نکاتی که احتمالا در مورد خرید کاندوم های لاتکس می‌دانید این است که آن‌ها ممکن است در اثر استفاده از روان‌سازهای حاوی روغن آسیب ببینند. این روانسازها عبارتند از لوسیون بدن، وازلین، و روغن بچه. بنابراین اگر دوست ندارید کاندوم در حین رابطه آسیب ببیند بهتر است از به کار بردن این روانسازها پرهیز کنید.

 

کاندوم بدون روان کننده

کاندوم بدون مواد روان‌کننده و روغن برای رابطه‌ی جنسی دهانی یا برای کسانی که به این مواد حساسیت دارند یا نوع خاصی از مواد روان‌کننده را ترجیح می‌دهند، ایده‌آل است.

 

کاندوم غیر لاتکس

طیف وسیعی از کاندوم غیر لاتکس وجود دارد که می‌توانید از میان آن‌ها یکی را انتخاب کنید. آن‌ها گزینه‌ای مناسب برای کسانی هستند که به مواد لاتکس حساسیت دارند. به علاوه، این نوع کاندوم احساس متفاوتي نسبت به انواع لاتکس ایجاد می‌کند. و به همین دلیل است که بسیاری از مردم ترجیح می‌دهند از آن‌ها استفاده کنند.

اگر شما یا شریک زندگی‌تان به لاتکس حساسیت دارید، گزینه‌های پیشگیرانه‌ی دیگری نیز وجود دارند. کاندوم های بدون لاتکس در فرم‌های مختلف در دسترس هستند، به ویژه پلی‌اورتان، پلی‌ایزوپرن، و حتی پوست بره (که البته آن‌قدری که به نظر می‌رسد عجیب و غریب نیست).

 

کاندوم های شب نما

برای زمانی که کاندوم های رنگارنگ نرمال، کافی نیستند، می‌توانید از این نوع کاندوم استفاده کنید تا آلت تناسلی‌تان در تاریکی بدرخشد. هنگامی ‌که چراغ‌ها خاموش هستند، واقعا به دردتان می‌خورد، البته بسیار عجیب و غریب است که ببینید یک آلت تناسلی در تاریکی این طرف و آن طرف می‌رود. عجیب نیست؟!

 

انواع کاندوم رنگی

هیچ توضیحی واقعا لازم نیست. آنها کاندوم هستند و رنگ‌های مختلفی دارند. اگر از کاندوم های بی‌رنگ و همیشگی خسته شده‌اید، خوب است که بدانید گزینه‌هایی وجود دارند که می‌توانند آلت تناسلی شما را هیجان‌انگیزتر و جذاب‌تر کنند.

روش انتخاب کاندوم مناسب برای آلت تناسلی شما + تصاویر

کاندوم طعم دار خوراکی

اگر همسرتان با یک کاندوم طعم‌دار راضی نمی‌شود، اکنون این گزینه را دارد که کلا کاندوم را بخورد (البته انواع خاصی از آن‌ها). بدیهی است که این نوع از انواع کاندوم ها فقط برای لذت و تفریح بیش‌تر طراحی شده‌اند و از بارداری یا بیماری‌های منتقله‌ی جنسی مانند کاندوم های طبیعی ممانعت نمی‌کنند.

بدیهی است که این نوع کاندوم مخصوص کسانی است که به رابطه‌ی جنسی دهانی علاقه دارند (و چه کسی به این نوع رابطه علاقمند نیست؟) اما می‌توانید آن را برای رابطه‌ی جنسی معمولی هم استفاده کنید. طعم این نوع کاندوم می‌تواند متفاوت باشد اما انواع رایج‌تر آن عبارتند از موز، شکلات و توت‌فرنگی، اما گاهی اوقات می‌توانید طعم‌های منحصر به فردتری هم پیدا کنید مانند بیکن یا سیر!

 

بهترین کاندوم برای لذت بیشتر

این کاندوم ها مانند کاندوم های گرم کننده حاوی لایه‌ای از روان‌کننده‌ی ویژه‌ای هستند که برای افزایش لذت هر دو طرف طراحی شده‌اند، اما نتیجه این است که به جای گرم کردن یک احساس مورمور شدن روی آلت ایجاد می‌کند.

 

کاندوم پلی اورتان چیست

این نوع کاندوم یک پوشش پلاستیکی است. اسپرم و همچنین بسیاری از ویروس‌ها توسط این نوع کاندوم مهار می‌شوند. کاندوم پلی اورتان گزینه‌ی دوم است برای کسانی که به لاتکس آلرژی دارند.

این نوع کاندوم نسبتا نازک‌تر از همتای لاتکس خود است، به این معنی که این کاندوم ها گرمای بیش‌تری را انتقال می‌دهند. و همین باعث می‌شود که تجربه‌ی رابطه‌تان به طبیعی‌ترین حد ممکن باشد.

 

کاندوم های گرم‌کننده (یا تحریک‌کننده)

روی کاندوم های گرم‌کننده لایه‌ی خاصی از روغن‌های معدنی وجود دارد که به‌تدریج برای ایجاد احساسات لذت‌بخش برای هر دو طرف گرم می‌شود. این گرمای ملایم برای افزایش صمیمیت و افزایش احساس طراحی شده‌است.

 

کاندوم های برند Sensis QuikStrips

دو طرفه‌ی لبه‌ی کاندوم های این برند مجهز به دو زبانه کوچک برای استفاده‌ی آسان است. هنگامی‌که کاندوم را از بسته‌ی خود بیرون می‌آورید، معمولا آن را روی آلت تناسلی خود قرار می‌دهید و به سمت پایین سر می‌دهید، اما با وجود این کاندوم ها فقط زبانه‌ها را می‌گیرید و پایین می‌آورید. سپس این زبانه‌ها را جدا می‌کنید و دور می‌اندازید. با این کار تضمین می‌شود که در هنگام پوشیدن کاندوم هیچ مشکلی ایجاد نمی‌شود، مثلا آن را اشتباه نمی‌پوشید یا پارگی و سوراخ روی آن ایجاد نمی‌کنید.

 

کاندوم های بی‌حس کننده

برای کسانی که می‌خواهند رابطه‌ی جنسی حودشان را کش بدهند، این کاندوم بهترین گزینه است. این کاندوم ها حاوی روغن مخصوصی هستند که کمک می‌کند رسیدن به اوج لذت حسی در شما کنترل شود و به این ترتیب سبب می‌شود که رابطه‌ی حنسی‌تان زود تمام نشود.

 

کاندوم های ایمن

این نوع کاندوم در مقایسه با کاندوم های فوق‌العاده نازک، ضخیم‌تر و قوی‌تر است، اما سازندگان آن احساس فرد را اصلا در نظر نگرفته‌اند. کاندوم فوق‌العاده ایمن برای کسانی ایده‌آل است که تمایلی به بچه‌دار شدن ندارند و می‌خواهند کاملا خیال‌شان راحت باشد.

 

کاندوم های نازک

همان‌طور که احتمالا حدس زده‌اید، این کاندوم ها بسیار نازک هستند. آنها به اندازه‌ی باقی انواع کاندوم ها ایمن هستند، اما طوری طراحی شده‌اند که احساس طبیعی‌تری داشته باشید، تقریبا طوری که انگار اصلا کاندوم نپوشیده‌اید.

 

کاندوم های سرپهن

این کاندوم ها در انتها گشاد‌تر هستند، بنابراین برای مردانی مناسب هستند که سر آلت‌شان تا حدی بزرگ‌تر از بدنه است. عرض سر این نوع کاندوم تا حدود ۵۸ میلی‌متر یا بیش‌تر است، در مقایسه با کاندوم های معمول که سرشان ۵۲ میلی‌متر عرض دارد.

 

کاندوم های تخصصی

این مورد شامل انواع لذت‌آور، طعم‌دار، بافت‌دار، و درخشان در تاریکی می‌شود. نکته‌ای که در مورد بعضی از کاندوم های تخصصی وجود دارد این است که آن‌ها برای جلوگیری از بیماری‌های منتقله جنسی و حاملگی کاملا ایمن نیستند.

بهترین روش برای تعیین این‌که آیا کاندوم موثر است یا نه، بررسی بسته‌بندی آن است. هر محصول باید یک برچسب تأیید از سوی FDA داشته باشد. روی بسته همچنین تمام اطلاعاتی که لازم است در مورد پیشگیری از HIV و STD بدانید، ‌درج شده‌است. و اگر بسته چنین اطلاعاتی را ارائه نمی‌دهد، بهتر است محصول مطمئن‌تری را بخرید.

روش انتخاب کاندوم مناسب برای آلت تناسلی شما + تصاویر

کاندوم شبیه به آلت تناسلی

این کاندوم ها برای این طراحی شده‌اند که محکم‌تر به آلت تناسلی بچسبند. آنها قبل از نوک آلت و در وسط باریک هستند و دوباره نزدیک سر آلت کمی گشاد می‌شوند، و به این ترتیب یک احساس طبیعی‌تر ایجاد می‌کنند چرا که به شکل واقعی آلت تناسلی بسیار نزدیک هستند.

 

کاندوم کیسه دار

این یکی، نوعی کاندوم لذت‌دهنده بین مدل بافت‌دار و مدل فرانسوی است. کاندوم های کیسه‌دار دارای نوعی نوک کیسه‌ای یا شکل پیچ‌خورده‌ای هستند که به احساس و لذت فرد اضافه می‌کنند. معمولا به طور کامل از شما در برابر بارداری و بیماری‌های جنسی محافظت می‌کنند، اما بهتر است قبل از استفاده از هر کاندومی، آن را چک کنید تا مطمئن شوید.

 

کاندوم فرانسوی

این کاندوم ها که یکی دو (یا چند در بعضی موارد) گام فراتر از کاندوم های بافت‌دار هستند، به طور معمول به عنوان کاندوم های فرانسوی شناخته می‌شوند. آنها به شکل‌های مختلف و با اندازه‌های مختلف در دسترس هستند و فقط به درد لذت و تفریح بیش‌تر می‌خورند (به عنوان مثال آنها هیچ شکلی از محفاظت را ارائه نمی‌دهند). این مدل کاندوم‌ّها شکلی از برآمدگی، قلمبه‌شدگی یا برجستگی دارند. برخی از آنها حتی از ژله درسته شده‌اند یا به شکل حیوانات هستند. باید آنها را ببینید تا باور کنید. می‌توانید این نوع کاندوم را در گوگل جست‌وجو کنید و شکل جالب آن را ببینید.

 

کاندوم غشای حیوانی

آن‌چه می‌توانید از این نوع کاندوم ها انتظار داشته باشید، توانایی‌شان در جلوگیری از بارداری است. اما بخش ناامید‌کننده در رابطه با آن‌ها، این است که در برابر بیماری‌های منتقله از راه جنسی حفاظت چندانی به شما ارائه نمی‌دهند.

غشاء دارای روزانه‌‌های میکروسکوپی است که اجازه می‌دهند ویروس‌هایی مانند اچ‌آی‌وی وارد بدن شوند. اما این امر در مورد اسپرم صدق نمی‌کند چون بزرگ‌تر است.

 

کاندوم های بافت‌دار و زبر

این کاندوم ها به طور معمول خاردار هستند و برآمدگی‌های هلالی، شیارها و نواره‌های برجسته‌ای در آنها دیده می‌شود. آنها برای افزایش لذت، گاهی اوقات برای مرد و گاهی اوقات برای زن و گاهی اوقات برای هر دو طراحی شده‌اند. چی از این بهتر!

روش انتخاب کاندوم مناسب برای آلت تناسلی شما + تصاویر

کاندوم با قابلیت دخول به واژن

این مورد نیز به عنوان کاندوم زنانه شناخته می‌شود. این نوع کاندوم یک جایگزین عالی برای کاندو‌م مردانه است. آن‌ها به عنوان یک مانع موثر برای جلوگیری از بارداری عمل می‌کنند، در حالی که سبب پیشگیری از انتقال HIV و STDs نیز می‌شوند.

کاندوم های زنانه ساختار لاتکس ندارند و در عوض با نیتریل تولید می‌شوند. و زنان می‌توانند آن‌ها را داخل مقعد یا واژن‌شان فرو کنند.

 

تاثیر کاندوم روی سلامت جنسی

اگر از نظر جنسی آدم فعالی هستید، استفاده از انواع کاندوم می‌تواند موضوع مرگ و زندگی شما باشد. ثابت شده‌است که کاندوم به عنوان بخشی از رابطه جنسی سالم، از شما در برابر HIV / AIDS، و همچنین انواع مختلف سایر بیماری‌های منتقله‌ی جنسی (STDs)، از جمله هپاتیت B، سوزاک، سیفلیس و ویروس‌هایی که باعث بروز زگیل‌های تناسلی می‌شوند، محافظت می‌کند. البته این تکه لاستیک در جلوگیری از حاملگی ناخواسته نیز موثر است.

چقدر موثر هستند؟ مارکوس اشتاینر دارای مدرک PhD و MSPH، و یک متخصص همه‌گیر‌شناسی در سازمان بین‌المللی بهداشت خانواده و نویسنده‌ی یک فصل از کتاب درسی «فناوری پیشگیری» در رابطه با کاندوم، می‌گوید: پاسخ به این سوال به طرز شگفت‌آوری دشوار است.

 

اشتاینر می‌گوید: «کاندوم‌ها تنها در صورتی تاثیرگذار هستند که به طور مداوم و درست استفاده شوند و بررسی این موضوع در میان آدم‌ها دشوار است. مطالعات برآورد می‌کنند که احتمال بارداری در ۱۰۰ زوج که از کاندوم به طور مداوم و درست استفاده می‌کنند، در طول نخستین سال استفاده ۲٪ است. با این حال، در زندگی واقعی، هم آدم‌ها و هم کاندوم ها ممکن است دچار خطا شوند. میزان واقعی بارداری ناخواسته در میان زوجین با استفاده از کاندوم برای پیشگیری از بارداری نزدیک به ۱۵ درصد است.

 

در مورد بیماری‌های منتقله از راه جنسی چه‌طور؟ باز هم، کاندوم تنها در صورتی تاثیرگذار است که به درستی و به طور مداوم استفاده شود. به هر حال، زمانی که از آنها به طور دائمی و درست استفاده شود، می‌توانند به طور چشمگیری خطر ابتلا به عفونت‌های جدی را کاهش دهند. کارشناسان بهداشت معتقدند که استفاده‌ی گسترده از انواع کاندوم به پیشگیری از بیماری ایدز در بسیاری از نقاط جهان کمک شایانی می‌کند. برخی مطالعات نشان می‌دهند که کاندوم در جلوگیری از انتقال HIV به میزان بیش از ۹۰٪ موثر است.

برچسب‌ها:

جدیدترین مطالب