hpv

الفبا

نیم نگاهی به گذشته

hpv

حالت هاي نزديكي كردن برای باردار شدن زن

حالت هاي نزديكي كردن برای باردار شدن زن

حالت هاي نزديكي كردن

نزديكي برای باردار شدن زن حالت هاي مختلفی می تواند داشته باشد. اگر می خواهید بهترین حالت هاي نزديكي كردن برای باردار شدن زن را بدانید در ادامه چگونگي نزديكي كردن برای باردار شدن زن بیان خواهد شد. بسیاری از زنان بر این باورند که حالت هاي نزديكي جنسی می‌تواند نقش مؤثری در افزایش شانس بارداری داشته باشد.

 

همچنین برخی معتقدند انجام برخی از اقدامات بعد از نزديكي جنسی نیز می‌تواند شانس آنها را برای بارداری بیشتر کند. در این مطلب با این باور‌ها و شواهد علمی موجود درباره حالت هاي نزديكي کردن برای باردار شدن زن این اقدامات آشنا خواهید شد.

 

روشهای نزديكي کردن برای باردار شدن زن

هیچ شاهد علمی مبنی بر تأثیر حالت‌های نزديكي  جنسی خاصی در احتمال افزایش بارداری وجود ندارد. اگرچه برخی از زنان و مردان معتقدند که حالت نزدیکی‌ای که در آن مرد روی زن قرار می‌گیرد، به گزارش سماتک امکان تخلیۀ اسپرم در نزديكي  دهانۀ رحم را بیشتر می‌کند و اسپرم‌ها راحت‌تر شانس حرکت به سمت رحم و لوله‌های رحم را خواهند داشت، اما هیچ‌یک از شواهد علمی این باور را تأیید نمی‌کند.

 

شانس بارداری در روشهاي نزديكي كردن که دخول در آنها به شکل کامل انجام می‌شود زیاد است. هنگام انزال، جهش مایع حامل اسپرم کمک می‌کند که بخش زیادی از اسپرم‌ها در نزديكي دهانۀ رحم تخلیه شوند. به همین دلیل، هر کدام از روشهاي نزديكي كردن تصويري منجر به دخول کامل می‌تواند برای بارداری مناسب و مؤثر باشد.

 

برخی از متخصصان توصیه می‌کنند که بهتر است زن و مرد از روشهاي نزديكي كردن تصويري مختلفی استفاده کنند تا هنگام نزديكي کردن برای بارداری، لذت لازم و کافی را نیز داشته باشند و اقدام به بارداری برای آنها به یک روال عادی و خسته‌کننده تبدیل نشود.

حالت هاي نزديكي كردن برای باردار شدن زن

توجه داشته باشید بیش از آن که حالت رابطۀ جنسی در افزایش شانس بارداری مؤثر باشد، این زمان‌بندی درست برای اقدام و همچنین نزديكي پیوسته و مداوم در زمان‌های نزدیک به تخمک‌گذاری است که می‌تواند شانس بارداری را افزایش دهد. به همین دلیل، اگر برای بارداری اقدام می‌کنید، بهتر است در روز‌های باردار شدن زن که روزهای نزدیک به زمان تخمک‌گذاری است، یک روز در میان نزديكي جنسی داشته باشید. برای اینکه بتوانید پیوسته و هر روز نزديكي داشته باشید، بهتر است در انتخاب حالت‌های نزدیکی، موردی را امتحان کنید که برای شما و همسرتان لذت‌بخش‌تر است. استفاده از روشهاي نزديكي كردن جنسی می‌تواند تأثیر مثبتی داشته باشد. همچنین اگر اسپرم همسر شما طبیعی باشد، هر روز تجدید خواهد شد و نیازی به نگرانی و صبر کردن وجود ندارد. شما می‌توانید در روز‌های نزدیک به تخمک‌گذاری، هر روز نزديكي جنسی داشته باشید.

 

تأثیر ارگاسم زنان در باردار شدن زن

اگرچه این باور وجود دارد که به ارگاسم رسیدن زن بعد از رابطۀ جنسی ممکن است شانس باردار شدن را بالا ببرد، اما هیچ شواهد علمی برای اثبات این باور وجود ندارد. به نظر می‌رسد ارگاسم هنگام رابطۀ جنسی نقشی در باردار شدن زن ندارد. اگرچه این امکان وجود دارد که انقباضات رحم هنگام ارگاسم به حرکت اسپرم به سمت لوله‌های رحم کمک کند، اما معمولاً این انقباضات بدون درد، حتی زمانی که فرد رابطۀ جنسی برقرار نکرده باشد، به خصوص نزدیک به زمان تخمک‌گذاری نیز به شکل خودبه‌خود اتفاق می‌افتد. نزديكي جنسی به صورت پیوسته و مداوم در روز‌های باردار شدن زن و نزدیک به تخمک‌گذاری نقش بسزایی در افزایش شانس بارداری دارد. پس بهتر است هر کاری را انجام دهید که می‌تواند به شما کمک کند تا به صورت مداوم در این روز‌ها نزديكي داشته باشید.

 

دراز کشیدن بعد از نزديكي کردن برای باردار شدن زن

بسیاری از زنان بعد از اقدام برای بارداری مدتی را در تخت دراز می‌کشند. برخی از آنها پاهای خود را بالا می‌آوردند یا آنها را در هوا مثل حالت دوچرخه‌سواری حرکت می‌دهند تا به اسپرم‌ها برای حرکت به سمت رحم و لوله‌‌های رحم کمک کنند. از نظر علمی برای افزایش شانس بارداری نیازی به دراز کشیدن در تخت یا انجام این حرکات بعد از نزديكي جنسی نیست. پس از تخلیۀ اسپرم، مخاط موجود در واژن و دهانۀ رحم که چسبنده است، اسپرم را احاطه می‌کند و اسپرم در این مایع شروع به شنا کردن به سمت لوله‌های رحم می‌کند.

 

در هر بار انزال، میلیون‌ها اسپرم وارد واژن و دهانۀ رحم شما خواهد شد و اگر مقداری از مایع از واژن شما خارج شود، باز هم هیچ مشکلی وجود نخواهد داشت. برای همین بلند شدن شما بعد از نزديكي جنسی هیچ تأثیری در باردار شدن شما نخواهد داشت. اگرچه بلند شدن از تخت از نظر علمی تأثیری در بارداری ندارد، اما بهتر است کمی بعد از رابطۀ جنسی در تخت بمانید. حدود ۱۵ تا ۳۰ دقیقه صبر کنید تا آرامش کافی پیدا کنید. نیازی به حرکت دادن پاها در هوا نیست، فقط به پشت بخوابید و کمی استراحت کنید.

حالت هاي نزديكي كردن برای باردار شدن زن

خروج مایع منی از واژن بعد نزديكي کردن

نشت کردن بخشی از مایع منی مرد از واژن زن بعد از رابطۀ جنسی‌ای که برای باردار شدن انجام شده، موضوعی کاملاً طبیعی است. این امر معمولاً زمانی رخ می‌دهد که انزال به اندازۀ کافی باشد. در حقیقت نشت مایع منی به معنی وجود میزان کافی از آن در واژن زن است. کمتر از پنج درصد از مایع منی اسپرم است و بیش از ۹۵ درصد آن از سایر مایعات ساخته شده است و احتمال این که نشت مایع منی از واژن مانع بارداری شود بسیار کم است.

 

روشهاي نزديكي كردن

اگر انزال هنگام دخول کامل صورت گرفته باشد، معمولاً پس از آن نباید نگران نشت مایع منی از واژن خود باشید، زیرا مقدار کافی از اسپرم خودش را به مخاط دهانۀ رحم رسانده است. اگر بعد از رابطۀ جنسی به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه به پشت دراز بکشید و باسن خود را کمی بالا آوردید، در این صورت نشت مایع منی را حس نخواهید کرد و نگرانی شما نیز کم می‌شود.

 

حالت هاي نزديكي كردن برای باردار شدن زن

 

مطالب مرتبط

ميل به نزديكي با همسر چرا کم می شود؟

علت خونریزي هنگام نزديكي + درمان خشكي واژن هنگام نزديكي

بهداشت بعد از نزديكي شامل چه مواردی است؟

تعداد نرمال نزديكي در هفته

خارش واژن بعد از نزديكي

علائم بارداري بعد از نزديكي

مهرپرواز

آسمان آبی

جدیدترین مطالب