قاصدک

الفبا

قاصدک

نیم نگاهی به گذشته

حلقه واژینال و آنچه می خواهید درباره اش بدانید

حلقه واژینال و آنچه می خواهید درباره اش بدانید

حلقه واژینال مخصوص قرار دادن در واژن خانم ها است و به افرادی که رابطه جنسی زیادی با شرکای جنسی متعدد دارند توصیه می شود حلقه واژینال را تهیه کرده و در واژن خود قرار دهند. حلقه واژینال از ورود ویروس ایدز به داخل بدن زن جلوگیری کرده و ممانعت بعمل می آورد.

 

حلقه واژینال و آنچه می خواهید درباره اش بدانید

به گزارش سماتک به نقل از سایت «upi»، این حلقه در واژن گذاشته می‌شود و از آن داروی ضدویروسی به بیرون ترشح می‌کند. دانشمندان این حلقه را در 4 کشور مالاوی، آفریقای جنوبی، اوگاندا و زیمباوه در آفریقای سیاه امتحان کردند و به این نتیجه رسیدند که بین زنان 25 سال به بالا، موثرترین راه جلوگیری از انتقال ویروس اچ آی وی است؛ البته اگر درست و مداوم استفاده شود.

 

بیش از 25 میلیون نفر در کشورهای آفریقای سیاه به ویروس اچ آی وی یا بیماری ایدز مبتلا هستند و 90 درصد کودکان دنیا که مبتلا به این ویروس هستند، در آفریقای سیاه زندگی می‌کنند.

 

محققان می گویند، این حلقه واژینال به این دلیل در کنترل ایدز موثرتر است، چون اختیار کامل آن در دست زن‌ها است، برخلاف کاندوم که مرد هم در استفاده از آن نقش دارد.

 

این حلقه از جنس سیلیکون است، 5 دلار قیمت دارد،‌ می‌توان یک ماه از آن استفاده کرد، لازم نیست در یخچال نگه داشته شود و تاریخ انقضای آن 5 سال بعد از تولید است.

 

منبع: سلامانه

مهرپرواز

آسمان آبی

مبلمان اداری

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب