لاغری

لاغری

نیم نگاهی به گذشته

hpv

hpv

روش هاي خودارضايي در زنان | راه هاي ترك خود ارضايي زنان

روش هاي خودارضايي در زنان | راه هاي ترك خود ارضايي زنان

روش هاي خودارضايي در زنان

خودارضايي زنان متاهل امروزه در برخی از زوجین دیده می شود علت خودارضايي زنان متاهل بسیار واضح و روشن است و آن عدم ارگاسم در رابطه جنسی با همسر است روش هاي خودارضايي در زنان که در دین مبین اسلام گناه کبیره محسوب می شود در ادامه ذکر شده است و عوارض خودارضايي در زنان متاهل و دیگران بسیار است.

 

روشهاي خودارضايي در زنان

در حالت کلی، در علم پزشکی، خودارضايي در زنان به دوگونه جود دارد:

 

خودارضايي زنان نوع Fonic (ابتدایی)
خودارضايي زنان نوع Metic (پیشرفته)

 

Fonic: در این روش، که عموماً در دختران رایج‌تر از زنان است، فرد از طریق تحریک خارجی پایانه های عصبی موجود در اندام جنسی خود، به حالت انزال رسیده و Sewomen از کیسه های Comflector (کیسه های حاوی ترشحات غدد جنسی) خارج می‌گردد.

 

Metic: این روش دقیقاً نقطه‌ی عکس روش قبل می‌باشد و در این روش، فرد از طریق تحریک داخلی، پایانه‌های عصبی ناحیه‌ی تناسلی را به واکنش واداشته و به حالت ارگاسم می رسد.

 

متخصصان علم پزشکی معتقدند که هر دو روش (فنیک و متیک) برای سلامت جسم و روان زن، مضر و زیانبار هستند و از هر دو روش باید اجتناب نمود، ولی در مجموع، خودارضايي فنیک زیانبارتر از متیک است.

علت خودارضايي در زنان

یکی از دلایل مهم خودارضايي در زنان این است که رابطه جنسی در این زوج مختص برطرف کردن نیازهای جنسی مرد می‌باشد. اکثر مردان ظرف دو دقیقه رابطه واژینال دچار انزال می‌شوند، در صورتی‌که زنان برای رسیدن به ارگاسم نیاز به ۱۵-۱۰ دقیقه تحریک جنسی با کیفیت مناسب دارند، بنابراین اگر یک زوج اطلاع کافی از نحوه ارضاء جنسی در زن نداشته باشد، زن ممکن است جهت برطرف کردن نیازهای جنسی خود، اقدام به خودارضايي نماید.

 

از دلایل روی آوری خودارضايي در زنان متاهل این است که زن‌ها از طریق خودارضايي به‌راحتی می‌توانند تا حد قابل درکی از شدت، عدم تطبیق، نا‌منظم بودن و‌ فشار دوران عادت‌ماهانه‌ی خود بکاهند. تا حد قابل درکی می‌توانند وضعیت مناسبی‌ را برای خود ایجاد کنند و‌ از تنش مربوطه بکاهند.

 

تعداد قابل ملاحظه از زنانی که خودارضايي می‌کنند هیچگونه لذت جنسی از آن نمی‌برند، بلکه معتقد هستند که خودارضايي در زنان سبب بهبود استرس و روحیات آنها می‌شود. ولی آن‌ها باید بدانند که خودارضايي در زنان عواقب به مراتب ناگوارتری نسبت به دلایل واهی خود برای خودارضايي در زنان دارد.

عوارض جسمي خودارضايي در زنان

عادت به استمناء فنیک و تکرار آن در یک زن (15 تا 35 سال) پس از مدتی، وی را دچار نوعی بیماری روحی بنام ” Odipaction ” خواهد نمود که نوعی ناتوانی جنسی شدید و غیرقابل درمان است. در نوع این بیماری، فرد توانایی انزال از طریق سکس واژینال را از دست داده و از طریق آمیزش و نزدیکی، به هیچ وجه به ارگاسم نرسیده و به شدت از عمل آمیزش اجتناب می‌ورزد.

 

در حالت انجام خودارضايي در زنان متیک، چنانچه فرد، پرده بکارت داشته باشد، با ورود جسم خارجی به واژن احتمال پارگی و آسیب دیدگی پرده بکارت به‌شدت بالا می‌رود. اینگونه افراد عموماً در زندگی مشترک، در ارضای همسر خود دچار مشکل شده و توانایی جنسی خود را از دست می دهند، چرا که از سکس واژینال و متعارف، به هیچ عنوان لذت نبرده و به ارگاسم نمی رسند و به همین جهت به شدت از آن اجتناب می‌کنند.

 

به این دلیل که زنان همانند مردان در معرض تحریکات فیزیکی حاد نیستند و درصد تحریک پذیری دیداری و شنیداری و حتی لمسی کمتری نسبت به مردان دارند و عموماً از طریق نوازشهای پوستی و حسی و تحریکات عاطفی، دچار تحریکات جنسی می‌گردند توصیه می‌شود که برای جلوگیری از عارضه ی استمناء، حدالامکان باید خود را کمتر در معرض تحریکات پوستی و انگیختگی‌های عاطفی قرار دهند و به عبارت بهتر، اجازه ندهند که این اعمال باعث افزایش هیجانات جنسی آن‌ها گردد.

روش هاي خودارضايي در زنان | راه هاي ترك خود ارضايي زنان

خودارضايي در زنان چگونه انجام میشود

از عوارض خودارضايي در زنان می‌توان به این مورد اشاره کرد که زن صرفاً از نظر جنسی ارضا می‌شود و سایر حواس مثل لامسه و غیره همچنان تشنه می‌باشند. به همین دلیل خودارضايي در زنان مانند یک رابطه واقعی ارضا نمی‌کند و حالت آرامش روحی بعد از رابطه واقعی را القا نمی‌کند. پس افراط در آن می‌تواند باعث بهم ریختگی توازن طبیعی بدن گردد.

 

خودارضايي در زنان را آدم ضعیف النفسی می‌یابد و تا حدودی خود را مریض و متفاوت از دیگران احساس می‌کند. پس از خودارضايي زنان بارها به خود قول می‌دهد که دیگر این کار را نکند ولی مجدداً تکرار می‌گردد! این امر باعث می‌شود که فرد فکر کند اراده نداشته و خود را ضعیف احساس کند. بعضی افراد بعد از خودارضايي در زنان بستگی به نوع تربیت و اخلاقیات خود دچار عذاب وجدان نیز می‌گردند.

 

همواره دین اسلام افراد را به ترک این عمل حرام توصیه کرده است. چه مردان و چه زنان می‌توانند با تقویت اراده خود و دوری از اعمال تحریک آمیز به این اقدام انحراف جنسی خود پایان دهند. با مشاوره از پزشکان متخصص می‌توانند در مورد روابط جنسی بهتر با همسر خود مشورت گرفته تا به اوج لذت جنسی (ارگاسم) خود برسند. با رسیدن به این مرحله به طور خودکار از رفتن به سراغ خودارضايي در زنان پرهیز خواهند کرد. همیشه به عواقب جسمی و روحی آن فکر کنند تا بتوانند راحت‌تر در ترک این پدیده پیش بروند.

 

راه هاي ترك خود ارضايي زنان

به‌طور کلی به تحریک آلت تناسلی توسط خود فرد برای تخلیه هیجان جنسی خودارضايي گویند. اکثر زنان در سنین 13 تا 20 سالگی برای اولین بار اقدام به خودارضايي می‌کنند. البته برای خودارضايي مرز سنی خاصی وجود ندارد. خانم‌ها ممکن است در دهه ۸۰ زندگی نیز خودارضايي داشته باشند. خودارضايي همیشه در خانم‌های مجرد دیده نمی‌شود، وقتی همسر در دسترس نباشد و یا اظهار خستگی نماید، ممکن است یک خانم نیازهای جنسی خود را با خودارضايي برطرف نماید.

 

یکی از دلایل مهم خودارضايي در زنان عدم رسیدن به ارضاء جنسی یا ارگاسم در یک رابطه جنسی طبیعی است. استمناء به معنای فراهم آوردن شرایط مصنوعی و غیرواقعی جنسی جهت خروج مواد ویتامینی و کربوهیدراتی انباشته شده در اندام تناسلی ست. این مواد ویتامینی و کربوهیدراتی، در مردان Semen (منی) و در زنان Sewomen نام دارد. برخی خانم‌ها مثل مردان حداقل یک بار خودارضايي (Masturbation) را در طول زندگی تجربه کرده‌اند. اینکه از نظر علمی چه میزان از خودارضائی طبیعی و چه میزان آن غیر طبیعی است، هنوز مشخص نشده است. میزان شیوع خودارضايي میان زنان بصورت دقیق مشخص نیست و در نقاط مختلف دنیا متفاوت است. اما قبل از بررسی پدیده خودارضايي بایستی بدانیم ارگاسم یا همان رسیدن به اوج لذت جنسی در زنان به چه صورت است.

 

عوامل موثر در خودارضايي زنان

ارگاسم یعنی بدن از لحاظ احساسی و بدنی به اوج فعالیت می‌رسد. البته در متون تخصصی ارگاسم به این صورت تعریف می شود: انقباض شدید ماهیچه‌ای در طی رابطه جنسی که به همراه تغییر در برخی علایم بدنی مانند تغییر در ضربان قلب، تغییر در فشار خون و تغییر در عمق و نرخ تنفس می‌باشد. ارگاسم در زنان به دونوع تقسیم بندی می‌شود.

 

ارگاسم کلیتوریس در زنان

کلیتوریس که در قسمت بیرونی دستگاه تناسلی زن قرار دارد. از این رو تحریک این نقطه به یکی از انواع ارگاسم یعنی ارگاسم کلیتوریس منجر می شود. اگر عمل تحریک مستقیما از این نقطه از اندام جنسی زن شروع شود سبب می‌شود تا او حداقل احساس لذت ارگاسم کلیتوریس را تجربه کند.

 

ارگاسم واژینال در زنان

اگرچه هنوز بر سر وجود G point (نقطه حساس درون واژن زنان که با تحریک آن به اوج لذت جنسی می رسند) بحث وجود دارد اما ۳۰ درصد از زنان مدعی هستند که تنها در اثر دخول آلت تناسلی مرد در واژن و تحریک شدن این نقطه، ارگاسم های شدیدی را تجربه می کنند. با دانستن این مسئله که زنان با چه حالت‌هایی و در چه زمان‌هایی به اوج لذت جنسی (ارگاسم) خواهند رسید بررسی دلایل خودارضايي در زنان را بیش از پیش آشکار می‌کند.

 

خودارضايي زنان چه عوارضي دارد

خودارضايي در زنان عمل بسیار منفی و ناپسندی است که باید خانمهای جوان دست از خودارضايي بکشند عوارض و عواقب خودارضايي در زنان بر هیچ کس پوشیده نیست و همه می دانند روش هاي خودارضايي در زنان باعث نابودی فرد می شود.

برچسب‌ها:

جدیدترین مطالب