hpv

الفبا

نیم نگاهی به گذشته

hpv

علت درد بعد از دخول آلت در واژن زن چیست

علت درد بعد از دخول آلت در واژن زن چیست

علت درد بعد از دخول

دخول آلت مرد در واژن زن کاهی اوقات به دلایل مختلفی ممکن است بسیار دردناک باشد. اگر در حین دخول هیچ دردی احساس نمی کنید و درد بعد از دخول دارید در ادامه علت درد بعد از دخول و راههای درمان درد بعد از دخول بیان خواهد شد. چگونه دخول بدون درد داشته باشیم؟

 

درد بعد از دخول به دلیل عفونت واژن

قارچ کاندیدا Candida fungus مسئول ایجاد عفونت مخمری واژن است که به طور طبیعی در واژن وجود دارد ولی رشد آن بیش از حد می شود. برخی علایم رایج عفونت مخمری واژن شامل خارش، ناراحتی واژن و درد بعد از دخول است. ممکن است زمانی که عدم تعادل هورمونی منجر به عملکرد ضعیف سیستم ایمنی شده یادر اثر استرس و مصرف آنتی بیوتیک و عادت های بد غذایی به عفونت مخمری مبتلا شوید و برای درمان آن باید به پزشک خود مراجعه نمایید.

 

درد بعد از دخول به دلیل عفونت مثانه

عفونت مثانه یا عفونت مجاری ادراری urinary tract infection یا به اختصار UTI ممکن است در هر بخش از دستگاه ادراری شما ایجاد شود و در مراحل پیشرفته باعث ایجاد سوزش هنگام ادرار، وجود خون در ادرار و درد شدید بعد از دخول آلت در واژن می شود.

علت درد بعد از دخول آلت در واژن زن چیست

درد بعد از دخول به دلیل کیست یا فیبروم

فیبروم ها تومورهای غیر سرطانی هستند که در رحم رشد می کنند و معمولا بی ضرر و بدون علامت هستند. کسیت ها معمولا در تخمدان رشد می کنند. گاهی اوقات کیست و فیبروم باعث درد شدید بعد از دخول می شوند. فیبروم ها می توانند منجر به خونریزی شدید در زمان قاعدگی و حتی خونریزی بین دوره های قاعدگی شود. گاهی اوقات به علت پاره شدن کیست هنگام رابطه جنسی احساس درد شدیدی خواهیدداشت. اگر چنین مشکلی داشتید بهتر است به پزشک مراجعه نمایید.

 

درد بعد از دخول به دلیل اندومتریوز

اندومتریوز Endometriosis زمانی بوجود می آید که بافت داخل رحم دچار رشد مضاعف شود و سایر اندام های بدن را تحریک کند و منجر به رابطه جنسی دردناک، درد کف لگن و قاعدگی های دردناک خواهد شد.

 

درد بعد از دخول به دلیل عدم ارگاسم زنان

گاهی اوقات احساس لذت جنسی در زمان رابطه به قدری زیاد است که با ارگاسمی قوی به پایان می رسد که باعث ایجاد گرفتگی در ناحیه پایین شکم می شود و این درد در زمان ارگاسم بعد از آن هم ادامه پیدا خواهد کرد.

 

درد بعد از دخول به دلیل عدم تحریک جنسی زن

اگر به طور کامل تحریک نشده باشید ممکن است در زمان رابطه جنسی یا بعد از دخول احساس درد کنید. اگر به درستی تحریک نشده باشید واژنتان خشک می ماند و در نبود روان کننده کافی هنگام دخول دچار التهاب می شوید که باعث درد در زمان دخول و بعد از آن می شود. بنابراین بهتر است در این زمینه با شریکتان صحبت نموده و زمان بیشتری برای پیش نوازی صرف کنید تا به اندازه کافی روان کننده در واژن ترشح شود یا این که از لوبریکانت استفاده نمایید.

 

درد بعد از دخول به دلیل التهاب لگن زن

اگر بیماری التهابی لگن pelvic inflammatory disease یا به اختصار PID داشته باشید ممکن است بعد از رابطه جنسی احساس درد کنید. این التهاب معمولا به دلیل بیماری جنسی کلامدیلا Chlamydia است. التهاب لگن به لوله های رحمی و رحم هم انتقال پیدا کرده و منجر به ملتهب شدن این اعضا می شود که در این صورت باعث ایجاد درد زیاد بعد از دخول و گاهی بعد از آن خواهد شد.

 

درد بعد از دخول به دلیل واژینیسموس در زنان

واژینیسموس Vaginismus به سفت شدن غیر ارادی عضلات واژن هنگام دخول گفته می شود که منجر به دخول دردناک خواهد شد. برخی از دلایل واژینیسموس عبارتند از، فقدان میل جنسی، ترس از دخول و احساس درد هنگام دخول.

 

درد بعد از دخول به دلیل عفونت گنوره

گنوره Gonorrhea باکتری ای است که مناطق گرم و مرطوب مانند واژن، گلو، مقعد و دستگاه تولید مثلی زن را آلوده می کند و می تواند از طریق رابطه جنسی دخولی منتقل شود. اگر با کسی که مبتلا به گنوره باشد رابطه جنسی محافظت نشده داشته باشید ممکن است مبتلا شوید. شناسایی عفونت گنوره ساده نیست چون علایمی مشابه عفونت مخمری دارد. برخی علایم رایج آن عبارتند از ادرار دردناک، ترشحات واژن، درد در زمان دخول، درد پایین شکم و درد و گرفتگی بعد از دخول آلت در واژن زن.

علت درد بعد از دخول آلت در واژن زن چیست

درد بعد از دخول به دلیل پرولاپس رحم زن

اگر عضلات کف لگن شما بیش از حد ضعیف شده و نتوانند از رحم حمایت کنند ممکن است دچار پرولاپس Prolapse یا افتادگی رحم شوید که اغلب در زنان مسن دیده می شود که عمدتا به دلیل کاهش میزان استروژن است. اگر چندین بار زایمان طبیعی داشته اید احتمال ابتلا ی شما به افتادگی رحم بیشتر خواهید شد. برخی از علایم رایج آن عبارتند از: احساس سنگینی در عضلات کف لگن، ترشحات واژن، درد شدید بعد از دخول که در صورت ابتلا به این مشکل باید به پزشک مراجعه نمایید.

 

درد بعد از دخول به دلیل بارداری زنان

درد و گرفتگی یکی از نشانه های اولیه بارداری است. به خصوص اگر بعد از ارگاسم احساس درد داشته باشید. از آنجایی که ارگاسم باعث انقباض رحم می شود ممکن است دچار درد متوسط و شدید و گرفتگی مشابه زمان قاعدگی شوید.

 

درد بعد از دخول به دلایل مختلفی که در بالا گفته شده بود ممکن است در خانمها به وجود آید. اگر علت درد بعد از دخول آلت در واژن زن را نمی دانید توصیه می کنیم هرچه سریعتر به پزشک مختصص زنان و زایمان مراجعه کنید.

 

بیشتر بخوانید:

درمان درد آلت تناسلی زن در هنگام نزدیکی با مرد (دیسپارونیا)

11 علت درد گرفتن واژن زن حین رابطه جنسی + راه حل

علت سوزش و درد گرفتن واژن زن هنگام نزدیکی

 

مهرپرواز

آسمان آبی

جدیدترین مطالب