قاصدک

الفبا

قاصدک

نیم نگاهی به گذشته

hpv

hpv

چرا خانم ها بعد از رابطه جنسی زیر شکمشان درد میگیرد؟

چرا خانم ها بعد از رابطه جنسی زیر شکمشان درد میگیرد؟

علت درد زیر شکم زنان بعد رابطه جنسی  

چرا خانم ها بعد از رابطه جنسی زیر شکمشان درد میگیرد؟ برخی از خانم ها در رابطه های جنسی خود دچار مشکلاتی میشوند که شاید هیچوقت به فکر درمان آن نمیافتند و فکر میکنند این حالت ها در آنها طبیعی است. یکی از آنها درد گرفتن زیر شکم است که ما امروز میخواهیم به شما علت این عارضه را بگوییم . پس با ما همراه باشید.

 

سوال : با سلام ما 6 ماه برای بارداری اقدام کردیم. اما هنوز باردار نشدم. هر بار بعد نزدیکی تا چند روز زیر شکمم در سمت چپ درد می گیرد، مشکل چیست؟

 

پاسخ دکتر کتابون برجیس، جراح و متخصص زنان و زایمان و فلوشیپ نازایی:

اگر این دردی که می گویید در زیر شکم و در سمت چب احساسش می کنید مقطعی بود و همیشه برای شما عارض نمی شد جای نگرانی نداشت اما بروز این درد به صورت روزانه یا هر چند روز یکبار نوعی زنگ هشدار است.شما به معاینه دقیق، سونوگرافی و حتی آزمایش خون بسته به دستور پزشک معالجتان نیاز دارید.

 

دلیل بروز درد زیر شکم در خانم ها می تواند:

-عفونت واژن و دهانه رحم باشد که نیاز به بررسی دقیق و درمان به موقع دارد.

-از طرفی ممکن است که فیبروم یا کیستی در رحم و تخمدان داشته باشید و التهاب رحمی برایتان ایجاد شده باشد.

-گاهی نیز خشکی رحم حین نزدیکی دلیل بروز این دردهاست.

 

اگر مشکلی خشکی باشد که با ژل های مخصوص قابل حل است در غیر این صورت باید طبق نظر پزشک معالج خود رفتار کنید و اصلا بروز درد را سرسری نگیرید؛ چون اگر عارضه ای مانند عفونت یا کیست و… باعث بروز درد در شکم شما شده باشد، می تواند روی روند باروری تان تاثیر بگذارد و برای بچه دار شدن ملزم به درمان علت درد و رفع آن شوید.

 

چرا خانم ها بعد از رابطه جنسی زیر شکمشان درد میگیرد؟

مهرپرواز

آسمان آبی

جدیدترین مطالب