لاغری

لاغری

نیم نگاهی به گذشته

hpv

hpv

درمان زود انزالی با ورزش یوگا – کگل – شنا سوئدی و …

درمان زود انزالی با ورزش یوگا – کگل – شنا سوئدی و …

درمان زود انزالی با ورزش یوگا امکان پذیر است و در این مقاله بهترین ورزش برای درمان زود انزالی در مردان را برایتان بیان خواهیم کرد. همچنین باید بدانید که درمان زود انزالی با ورزش کگل یکی دیگر از موثرترین ها واقع شده است و در کنار تمرینات کششی و شنا سوئدی توصیه شده است.

 

بهترین ورزش برای زود انزالی

بهترین ورزش برای زود انزالی یوگا و کگل است که در این مقاله به نحوه صحیح ورزش کردن برای درمان زود انزالی خواهیم پرداخت. بسیاری از مردان که ورزش نمی کنند دچار زود انزالی می شوند و تحرک نقش مهمی در رفع زود انزالی بدون دارو دارد. با چند تمرین ورزشی ساده به راحتی می توان فهمید که ورزش کردن چقدر می تواند در درمان زود انزالی مردان نقش داشته باشد. زود انزالی یک بیماری در بین آقایان می باشد این بیماری ممکن است موجب نگرانی و استرس شدید در آقایان شود در این حال باید این بیماری درمان شود ما در این مقاله از سایت سماتک روش هایی برای برطرف کردن زود انزالی آقایان و درمان زود انزالی بدون دارو مطرح می کنیم باشد که مورد توجه شما عزیزان قرار بگیرید.

 

عضلات تحتانی شکم که در قفسه لگن قرار گرفته‌اند، نقش مهمی در عمل رابطه جنسی ایفا می‌کنند و به همین دلیل ورزش هایی که این عضلات را قوی می کنند برای درمان زود انزالی موثر واقع می شوند. بنابراین طبیعی است که یک مرد با تقویت عملکرد این عضلات کوچک بتواند از انزال زودرس پیشگیری کرده و از رابطه جنسی خود لذت بیشتری ببرد.

درمان زود انزالی با ورزش یوگا - کگل - شنا سوئدی و ...

تمرینی ساده برای رهایی از زود انزالی

افراد مبتلا به اختلال جنسی زودانزالی، معمولاً خیلی زود به ارگاسم و ارضای جنسی می رسند و خود و همسرشان لذت کافی را از رابطه جنسی نمی‌برند در صورتی که با یک تمرین ورزشی ساده می توان از شر انزال زودرس خلاص شد. از این رو، درمان انزال زودرس یکی از دغدغه های اصلی افراد مبتلا به آن می باشد، و برای درمان آن از روش های مختلف استفاده می شود که بهترین آن ورزش کردن است. یکی از مهمترین این روش ها، استفاده از تمرینات ورزشی و برخی حرکات ورزشی مثل کگل و یوگا و شنا سوئدی می باشد. نوعی تمرین روی ماهیچه‌هایی که مسئول نعوظ و انزال در مردان هستند می تواند درمانگر زود انزالی در مردان باشد. برای تمرین عضله ها در حین ادرار کردن، ادرار خود را نگاه دارید و سپس‌‌ رها کنید. نتیجه این تمرین های ورزشی حداقل پس از شش ماه اگر بطور مرتب انجام شوند باعث رهایی از زود انزالی مردان خواهد شد.

درمان زود انزالی با ورزش یوگا - کگل - شنا سوئدی و ...

درمان زود انزالی با ورزش کگل

حرکات ورزشی کگل یکی از روش‌های بسیار موثر در تضمین سلامت آلت تناسلی و رفع انزال زودرس است. درمان انزال زودرس و اختلالات نعوظ با استفاده از تمرینات کگل حتمی و اثبات شده است. برای انجام این حرکات باید یک محیط آرام و آرامش بخش را ایجاد کنید. تمرین کگل با عضلات لگنی سرو کار دارد و با انقباض عضلات لگن همراه خواهد بود.

درمان زود انزالی با ورزش یوگا - کگل - شنا سوئدی و ...

آموزش تصویری ورزش کگل برای درمان زود انزالی مردان

– قبل از انجام ورزش کگل برای درمان قطعی زود انزالی ابتدا باید بدانید که این عضله درست در کجا قرار دارد. به مدت 5 ثانیه این عضله را منقبض کرده و سپس آن را آزاد نمایید. بین هر بار انقباض، 10 ثانیه به آن استراحت دهید و در هر دوره تمرین، 10 بار این کار را انجام دهید.

 

– برای این که سریع تر به نتیجه برسید، تمرکز خود را افزایش دهید. توجه داشته باشید که هنگام انجام ورزش کگل، عضلات ناحیه ران، شکم و یا باسن را منقبض نکنید و فقط قسمت گفته شده را منقبض نمایید. هر روز سه بار هر بار در 10 دوره، این تمرین کگل را انجام دهید.

 

– پاها را به صورت قائمه قرار داده و لگن را از زمین بلند کنید به نوعی که به عضلات ان فشار وارد شود . در همین حالت به مدت چند ثانیه ای عضلات باسن را منقبض و منبسط کنید. این حرکت را به دفعات 2 تا 3 مرتبه در هر روز انجام دهید.

درمان زود انزالی با ورزش یوگا - کگل - شنا سوئدی و ...

درمان زود انزالی با ورزش یوگا

ورزش یوگا یک راه موثر برای تقویت و متعادل سازی بافت های مختلف بدن می باشد و درمان زود انزالی با ورزش یوگا صددرصد موثر واقع خواهد شد.  اندام‌های جنسی با انجام تمرینات ورزشی یوگا درمان می شوند و از این قانون مستثنی نمی باشند. ورزش یوگا یکی از ورزش های موثر و تاثیر گذار برای درمان زود انزالی آقایان می باشد. برخی از حرکات یوگا علاوه بر تقویت عضلات تحتانی شکم، ضعف موجود در رگ های مرتبط با آلت مرد را هم از بین می برند و جریان خون را افزایش می دهند.

 

آموزش تصویری ورزش یوگا برای درمان انزال زودرس

حرکاتی مانند حرکت کمان، حرکت پروانه، حرکت کشش و حرکت خم رو به جلو از جمله حرکت های ورزشی یوگا برای درمان انزال زودرس در مردان هستند و با انجام دادن این تمرینات می تواند به تقویت عضلات لگن و آلت تناسلی کمک نمود.

 

حرکت اول: ژست کمان – هانوراسانا

حرکت کمان در یوگا باعث تقویت آلت مردانه می‌شود. این ژست نه تنها در بهبود اختلال نعوظ موثر است، بلکه بافت‌های مرتبط در ارتباط جنسی را تقویت می‌کند. اگر آلت تناسلی نازک و کوچک است، این حرکت به مرور زمان در بزرگ کردن آلت تناسلی می‌تواند موثر واقع شود.

درمان زود انزالی با ورزش یوگا - کگل - شنا سوئدی و ...

صاف و کشیده بر روی شکم بخوابید.
نفس عمیقی بکشید و هوا را داخل شش‌ها نگه دارید.
سپس، زانو‌های خود را خم کرده و قوزک هر پا را با دستان خود بگیرید.
حال، پهنای سینه را بالا آورده و پا‌های خود را کمی باز کنید.
این حالت مانند یک کمان کشیده شده است.
۳۰ ثانیه بدن را در حالت کمان کشیده و آماده پرتاب تیر نگه دارید، سپس برای استراحت تیر را رها کرده و به حالت ابتدایی تمرین باز گردید.

 

حرک دوم: ژست پروانه – کوناسانا

این حرکت پروانه‌ای شکل با ایجاد کشش در داخل ران‌ ها و به کارگیری عضلات پایین شکم، عضلات اطراف کلیه‌ ها و سایر قسمت‌های تحتانی شکم نقش موثری در پیشگیری از انزال زودرس و افزایش لذت رابطه جنسی خواهد داشت.

درمان زود انزالی با ورزش یوگا - کگل - شنا سوئدی و ...

بر روی زمین بنشینید، زانو‌های خود را طوری خم کنید که کف پا‌ها به یکدیگر بچسبند.
با این حرکت فرم حرف V. انگلیسی برای هر کدام از پا‌ها ایجاد می‌شود.
سپس، سعی کنید با کشیدن زانو‌های خود به سمت پایین، با سطح زمین تماس برقرار کنید.
در حین این عمل فشار زیادی بر پا‌ها وارد نکنید، هر چه آهسته‌تر مفید تر.‌
می‌توانید از یک فرد دیگر بخواهید که با اعمال فشار محسوس، پا‌های شما را به سمت پایین بیاورد.

 

حرکت سوم: ژست کشش چیموتاناسا

این حرکت کششی در ورزش یوگا بر تمام بافت‌های موجود اطراف آلت تناسلی موثر است، قدرت عضلات تحتانی شکم را افزایش داده و دوام و مدت رابطه جنسی را افزایش می‌دهد. به زبان ساده از اختلال در نعوظ و ایجاد انزال زودرس پیشگیری می‌کند. حفظ کشش و احساس انقباض عضلات در این ژست بسیار مهم است.

درمان زود انزالی با ورزش یوگا - کگل - شنا سوئدی و ...

بر روی زمین بنشینید.
هر دو پای خود را در جلوی بدن کشیده نگه دارید.
حال تمام هوای موجود در شش‌های خود را بیرون داده و به آرامی به سمت جلو خم شوید و پنجه پا‌ها را با انگشتان دست بگیرید.
در این تمرین پا‌ها نباید خم شوند.
۳۰ ثانیه حالت کشش را حفظ کنید، سپس با آرامش به حالت ابتدایی برگردید.

 

حرکت چهارم: ژست اوتاناسا

این حرکت با نام خم رو به جلو در تمرینات یوگا نیز شناخته می‌شود. کشش شدید حرکت اوتاناسا به رفع استرس کمک زیادی کرده و با درگیر کردن عضلات پایین شکم و عضلات اطراف سیستم گوارش کمک زیادی به بهبود وضعیت و افزایش قدرت ارگان‌های میانی بدن می‌کند. تمامی موارد گفته شده تاثیر مستقیمی بر درمان انزال زودرس در مردان دارد.

درمان زود انزالی با ورزش یوگا - کگل - شنا سوئدی و ...

دست‌های خود را بر میانه بدن گذاشته، پا‌ها را هم عرض شانه‌ها باز کرده و بایستید.
سپس هوای داخل شش‌ها را بیرون داده و بدون خم کردن کمر، از مقطع مفاصل ران به سمت جلو خم شوید.
تمام سعی خود را کنید که بدون خم کردن زانوها، انگشتان دست خود را به زمین بزنید.
سعی کنید دست‌ها را حدود ۳۰ ثانیه بر روی زمین نگه دارید، تا کشش ملایمی را تجربه کنید.
برای بازگشت به حالت ابتدایی، نفس عمیقی بکشید و بالاتنه را صاف کنید.
در حین انجام این حرکت گردن و سر خود را تکان ندهید، آن‌ها را صاف و کشیده نگه داشته و به سمت جلو نگاه کنید.

 

درمان زود انزالی با ورزش شنا سوئدی

یکی دیگر از تمرینات ورزشی موثر روی انزال زودرس، ورزش شنا سوئدی است. برای درمان زود انزالی با ورزش شنا سوئدی باید روی زمین قرار بگیرید، گردن را در راستای بدن نگه دارید و پنجه‌ دست را دقیقا زیر شانه‌ها روی زمین قرار دهید. برای پایین رفتن پشت خود را صاف نگه دارید و با خم کردن آرنج‌ها درحالی که سر آرنج به سمت پشت اشاره می‌کند، پایین بروید. تا جایی پایین بروید که سینه شما به زمین برسد. بلافاصله آرنج خود را باز کنید و خودتان را به بالا هل دهید تا به نقطه شروع برسید.

 

اگر بدن شما به اندازه کافی قوی نیست که شنای سوئدی استاندارد را برای درمان زود انزالی به شکل صحیح انجام دهید، می‌توانید شنای زانو رو زمین را انجام دهید؛ تا زمانی که بدن شما قوی شود و بتوانید حرکت شنای استاندارد را به شکل صحیح اجرا کنید.

درمان زود انزالی با ورزش یوگا - کگل - شنا سوئدی و ...

آموزش تصویری درمان زود انزالی با ورزش شنا سوئدی

چهار دست‌ و پا روی زمین قرار بگیرید و گردن را در راستای بدن به صورت صاف نگه‌ دارید. دست‌های خود را به اندازه عرض شانه از هم باز کنید، تا آنجایی که نیم‌ تنه و پشت شما صاف شود و خط صافی از شانه‌ها تا زانوها داشته باشید. مطمئن شوید که مچ دست‌تان دقیقا زیر شانه قرار گرفته است.

 

بازوها باید صاف و قرینه هم باشند. نوک آرنج شما باید به سمت عقب باشد. آرنج‌ها را خم کنید و بدن خود را پایین بیاورد تا جایی که بدن‌تان به زمین نزدیک شود و بازوهای شما موازی با زمین قرار گیرد.

 

میان تنه خود را طی تمرین سفت نگه دارید. شکم باید تو و پشت صاف باشد. به محض این‌که بازوهای شما موازی با زمین شد، پنجه‌ها را روی زمین فشار دهید و با باز کردن آرنج، خود را بالا بکشید و به موقعیت اولیه خود برگردید. این حرکت را به تعدادی که می‌توانید در ۳ ست انجام دهید.

 

اگر این حرکت هم برای شما سخت است، حتی می‌توانید ابتدا روی دیوار تمرین شنای سوئدی کنید تا زمانی که بدن‌تان آماده شود.

درمان زود انزالی با ورزش یوگا - کگل - شنا سوئدی و ...

درمان زود انزالی در مردان با حرکات کششی

یکی دیگر از بهترین ورزش ها برای انزال زودرس حرکات کششی است. درمان زود انزالی در مردان با حرکات کششی یکی از موثرترین ها برای رفع صددرصدی انزال زودرس آقایان است. یکی از پاهای خود را جمع کرده و روی زانو و پنجه قرار گیرید. و پای دیگر خود را کشیده نگه دارید و بدنتان را ب سمت پنجه آن پا کشیده و با دست کشیدتان آن را نگه دارید. این حرکت بافت های کنار آلت تناسلی را تحت تاثیر قرار میدهد و زود انزالی را درمان می کند. 30 ثانیه حالت کشش را حفظ و سپس با پای دیگر این حرکت را انجام دهید.

 

درمان قطعی و طبیعی زود انزالی با ورزش

اگر می خواهید بدون استفاده از داروهای شیمیایی زود انزالی تان را درمان کنید باید هر روز به مدت 20 دقیقه پیاده روی تند را در برنامه خود داشته باشید. این پیاده روی باعث می شود که خون در تمام نقاط بدن به جریان بیفتد و حتی باعث می شود که خون رسانی در سرتاسر آلت تناسلی به جریان بیفتد و منجر به درمان زود انزالی در مرد می شود.

 

ورزش بعدی که باید بعد از پیاده روی انجام بدهید این است که باید حرکات انقباضی مرتب ماهیچه های لگن خود را منقبض کنید تقویت شدن ماهیچه های لگن در درمان زود انزالی می تواند نقش بسیار موثری را ایفا کند.

 

ورزش دیگر برای درمان قطعی و طبیعی زود انزالی حرکت بشین پاشو می باشد. سعی کنید 3 بار هر بار 20 تکرار این حرکت را انجام بدهید. این حرکت هم برای تقویت ماهیچه های لگن و سرینی و هم عضلات اطراف آلت تناسلی می تواند مفید باشد. این حرکت هم یکی از حرکات موثر در درمان زود انزالی میباشد.

درمان زود انزالی با ورزش یوگا - کگل - شنا سوئدی و ...

تقویت ماهیچه لگنی برای درمان زود انزالی مردان

این تمرین ورزشی روی ماهیچه هایی کار می کند که مسئول نعوظ و انزال در مردان هستند. برای پیدا کردن آن ها در حین ادرار کردن، ادرار خود را نگاه دارید و سپس رها کنید. ممکن است مدتی طول بکشد تا این عضله ها را پیدا کنید و بتوانید آن ها را کنترل کنید. بعد از شناسایی این ماهیچه ها حتی در حالت عادی هم (در حین دیدن تلویزیون، کار و غیره) می توانید مرتبا آن ها را منقبض کرده برای چند ثانیه نگاه دارید و سپس رها کنید.

 

پس اول مدتی وقت صرف کنید تا این عضلات را پیدا کنید. بعد که دیگر بدون ادرار کردن هم آن ها را تحت کنترل داشتید می توانید از دو سری ۱۰ تایی صبح و شب یعنی ۲۰ تا صبح و ۲۰ تا شب شروع کنید و عضلاتتان را منقبض کنید، برای ۱ تا ۳ ثانیه نگهدارید و بعد رها کنید. هر هفته ۱۰ تا به این تمرین ها اضافه کنید زمانی که تعداد آن ها رسید به ۵۰ یا ۶۰ تا صبح و ۵۰ تا ۶۰ تا شب همین عدد آن را نگهدارید.

 

وقتی که به انجام تمرین ها عادت می کنید دیگر حتی لازم نیست که فقط صبح آن ها را انجام دهید می توانید در طول روز نیز این تمرین ها را تکرار کنید.

 

در ضمن اگر عضلات کف لگن قوی داشته باشید دچار عوارض بالا رفتن سن هم نخواهید شد چون اکثرا در افراد کهنسال قدرت نعوظ کم می شود و زاویه آلت به سمت پایین تغییر می کند اما با داشتن عضلات کف لگن قوی این عوارض بسیار کمتر می شوند. این را هم تاکید کنیم که نتیجه این تمرین ها حداقل پس از شش ماه اگر بطور مرتب انجام شوند بروز می کنند و نباید توقع تاثیر یک شبه داشته باشید.

درمان زود انزالی با ورزش یوگا - کگل - شنا سوئدی و ...

مدت زمان درمان زود انزالی با ورزش

طبق مطالعات انجمن ارولوژی اروپا، بر روی ۴۰ مرد که دارای مشکل زود انزالی بلند مدت در طول زندگی خود بودند آزمایش جالبی صورت گرفت؛ این افراد در یک دوره ۱۲ هفته‌ای، حرکات ورزشی متمرکز بر عضلات تحتانی شکم همچون یوگا و کگل را انجام دادند. سن این مرد‌ها بین ۱۹ تا ۴۶ سال بود. هر فرد موظف بود تمرینات خود را ۳ بار در هفته به مدت ۲۰ دقیقه انجام دهد. بعد از اتمام این دوره، ۸۲ درصد افراد توانایی انجام رابطه جنسی بدون زود انزالی را پیدا کردند. عملکرد آن‌ها ۶ ماه پس از اتمام آزمایش نیز زیر نظر گرفته شد و نتیجه تغییر چندانی نداشت؛ بنابراین تقویت ماهیچه‌ های بالا برنده مقعد که خود از عضلات شرمگاهی دنبالچه‌ ای، شرمگاهی راست روده‌ای و تهی‌ گاهی دنبالچه‌ ای تشکیل شده است، در درمان زود انزالی مردان تاثیر زیادی دارد. در این میان تمرکز بر عضله PC این ماهیچه‌ ها مشکل انزال زودرس و نعوظ را همزمان حل می‌ کند.

 

بهترین ورزش برای زود انزالی را در این مقاله از سایت سماتک بیان کردیم و همانطور که در بالا توضیح داده شد درمان زود انزالی با ورزش یوگا بسیار عالی بوده و همچنین برای برخی دیگر از مردان، درمان زود انزالی با ورزش کگل بیشتر جواب داده است. همچنین شما می تواند با انجام تمرینات ورزشی شنای سوئدی، زود انزالی تان را درمان کنید.

برچسب‌ها:

جدیدترین مطالب