لاغری

لاغری

نیم نگاهی به گذشته

hpv

hpv

آیا رابطه جنسی باعث تداوم عشق بین زوجین میشود؟

آیا رابطه جنسی باعث تداوم عشق بین زوجین میشود؟

رابطه‌ی جنسی از مهم‌ترین بخش‌های رابطه است و نقش بسیار مهمی در ارتباط زوجین ایفا می‌کند. در صورتیکه یک زن و شوهر هم دیگر را دوست داشته‌باشند، اما با هم سکس خوبی نداشته‌باشند، به مرور از هم دور خواهند شد و زن و شوهری که رابطه‌ی خوبی با هم ندارند، نمی‌توانند سکس خوبی داشته‌باشند. سکس فواید روانی و جسمی بسیاری برای طرفین دارد که در ادامه به معرفی آنها می‌پردازیم.

 

به هر حال این مسئله از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. رابطه جنسی باعث تداوم عشق بین زوجین می‌شود. اما هر نوع رابطه جنسی باعث تحکیم این رابطه می‌شود؟ از طرفی، چرا برخی از زوج‌ها از هم دور می‌شوند و بعد از مدتی احساس دوری می‌کنند؟

 

اگر می‌خواهید بیشتر درباره تاثیر سکس بر روی عشق بین زوجین بدانید، با مجله سلامت دکترتو همراه باشید.

 

فواید سکس از نگاه دکترتو

سکس دارای فایده‌های فیزیکی و روانی بسیاری است و می‌تواند تاثیرات خوب یا بدی بر روی زندگی زناشویی و رابطه‌ی بین زن و شوهر بگذارد. سکس خوب و سکس بعد، در تعیین سرنوشت یک رابطه نقش کلیدی دارند.

 

فواید جسمی رابطه جنسی

فواید سکس از نگاه دکترتو

سلامت جنسی در افراد بسیار حائز اهمیت است. گاهی مشکلات جنسی باعث سرد شدن رابطه بین زوجین می‌شود. سکس منظم و بدون تنش می‌تواند تاثیرات بسیاری بر سلامت جسمی شما بگذارد. همانطور که سکس بد و نامنظم می‌تواند اثرات منفی و جبران‌ناپذیری به سلامت شخص وارد کند. همچنین سکس محافظت نشده و پرخطر هم خطرات جسمی بی‌شمار خود را به دنبال دارد. فواید جسمی سکس خوب شامل موارد زیر هستند؛

 

• اگر شخصی درد داشته‌باشد، درد او بعد از سکس کاهش پیدا می‌کند. این به علت رها شدن برخی هورمون‌ها و انتقالدهنده‌ها در بدن است که اثرات آرام‌بخش دارند.

 

• فعالیت قلب را افزایش می‌دهد و برای سلامت قلب مفید است.

 

• باعث تناسب اندام می‌شود. سکس یک فعالیت فیزیکی است و از شما انرژی زیادی می‌گیرد.

 

• سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کند.

 

فواید روانی رابطه جنسی که دکترتو به شما می‌گوید

فواید روانی رابطه جنسی که دکترتو به شما می‌گوید

سکس بیش از اینکه بر روی جسم شما اثر بگذارد، روان شما را تقویت می‌کند. اگر سکس خوب باشد، اثراتی که بر روی روان شما می‌گذارد، قابل مشاهده است و اگر سکس بد باشد، اثرات روانی آن ماندگار خواهد شد. فواید روانی سکس خوب شامل موارد زیر هستند؛

 

• اعتماد به نفس طرفین را زیاد می‌کند. وقتی هر دو طرف راضی و خوشنود رابطه‌ی جنسی برقرار می‌کنند، در انتهای آن هر دو احساس بهتری دارند.‌

• باعث خوشحالی می‌شود.

• بین زن و شوهر احساس نزدیکی بیشتری ایجاد می‌کند و عشق را تقویت می‌کند.

• استرس و تنش را از شما دور می‌کند.

• خوابتان بهتر می‌شود.

 

اهمیت رابطه جنسی از نظر دکترتو

اهمیت رابطه جنسی از نظر دکترتو

سکس همیشه ضروری نیست، اما تاثیراتی بر روی زندگی زوجین می‌گذارد که اهمیت آن را برای شما واضح‌تر می‌کند. برخی از مواردی که مهم‌بودن سکس را در رابطه به رخ شما می‌کشند شامل موارد زیر هستند؛

 

• نسبت به شریک جنسی خود احساس نزدیکی بیشتری می‌کنید.

• به همسر خود علاقه و توجه بیشتری نشان می‌دهید.

• سکس شما را شاداب و شوخ‌طبع می‌کند.

• در شما احساس تمایل برای فرزندآوری ایجاد می‌کند.

• احساس جذاب و دلربا بودن می‌کنید.

• استرس شما از بین می‌رود.

 

آیا سکس تنها راه حل تداوم عشق بین زوجین است؟

آیا سکس تنها راه حل تداوم عشق بین زوجین است؟

سکس یکی از بهترین راه‌ها برای ایجاد عشق و تداوم آن بین زن و شوهر است، اما تنها راه حل نیست. در واقع ما به اشتباه سکس و نزدیکی را برابر می‌دانیم در صورتیکه سکس از بزرگ‌ترین نمودهای نزدیکی است. عشق ورزی هم می‌تواند به اندازه‌ی سکس تاثیرات خوبی بر روی زن و شوهر بگذارد. برخی از این رفتارها شامل موارد زیر هستند؛

 

• حرف زدن با هم، پیام دادن و تلفنی صحبت کردن

• بوسیدن یکدیگر

• دست هم را در دست گرفتن

• در آغوش گرفتن طرف مقابل

 

بعد از مدتی که از ازدواج می‌گذرد، بیشتر زوج‌ها، با تغییر بدن‌ها در اثر افزایش سن و کاهش تمایلات جنسی و سایر مشکلات مثل استرس و مشکلات جسمی و سلامتی، با چالش‌هایی روبرو می‌شوند. یک ارتباط جنسی باکیفیت، به خصوص در اوایل رابطه، پایه‌ای برای دوام طولانی مدت رابطه ایجاد می‌کند.

 

نتیجه گیری

در نهایت بهتر است بدانید که سکس باعث تداوم عشق بین زوجین می‌شود. سکس خوب و بدون خطر، باعث ایجاد احساس خوشحالی در هر دو طرف می‌شود و در بین آنها نزدیکی و علاقه بیشتری ایجاد می‌کند. سکس به تنهایی اهمیت ندارد، بلکه توجه و علاقه‌ای که به دنبال خود می‌آورد حائز اهمیت است.

 

طی تحقیقاتی که انجام شده‌است، نشان‌داده‌شده‌است که زوج‌هایی که بوسیدن، بغل کردن، سکس و مکالمه‌های بیشتری دارند، نسبت به زوج‌هایی که چنین نیستند، برای مدت طولانی‌تری با هم در رابطه باقی می‌مانند. این موارد در ایجاد احساس امنیت و اعتماد نقش مهمی دارند.

 

از طرفی، تماس‌های پوستی باعث ترشح هورمون‌ها در بدن و بالارفتن هیجان می‌شود که خود در فرد ایجاد احساس لذت می‌کند. سکس می‌تواند یک جاده‌ی دو طرفه برای زوج‌ها باشد که در دو طرف آن لذت و تداوم عشق قرار دارد.‌ وقتی زن و شوهر از کنار هم بودن در رابطه‌ی جنسی لذت ببرند، علاقه‌شان هم به یکدیگر افزایش پیدا می‌کند.

 

سکس مخصوصا برای خانمها ایجاد اعتماد و علاقه‌ی بسیاری می‌کند و اعتماد به نفس آنها را افزایش می‌دهد. اما اگر سکس نامناسب و بد باشد، تاثیرات مخربی هم بر روی خانم و هم بر روی آقا می‌گذارد. شما می‌توانید برای دریافت مشاوره و همچنین درمان مشلات جنسی خود به وبسایت دکترتو مراجعه کنید و با پزشکان متخصص این حوزه در ارتباط باشید.

برچسب‌ها:

جدیدترین مطالب