لاغری

لاغری

نیم نگاهی به گذشته

hpv

hpv

رابطه زناشویی در هنگام حاملگی چگونه باید انجام شود؟

رابطه زناشویی در هنگام حاملگی چگونه باید انجام شود؟

رابطه زناشویی در دوران حاملگی

رابطه زناشویی در هنگام حاملگی چگونه باید انجام شود؟ بسیاری از زنان حامله در دوران حاملگی نمی دانند به چه طریقی با شوهرشان باید رابطه جنسی داشته باشند. رابطه زناشویی در زمان حاملگی مشکل دارد؟ رابطه زناشویی در دوران حاملگی نیازمند رعایت اصول مهمی است تا به جنین و زن حامله آسیب نرسد.

 

چگونگی روابط زناشویی در دوران حاملگی

– سابقه سقط یا تهدید به سقط یا زایمان زودرس
– سابقه انقباضات خودبهخودی رحمی، خونریزی و یا پارگی زودرس پرده دور جنین
– نارسایی دهانه رحم و همچنین تعداد زایمانهای متعدد
– چهار تا شش هفته آخر بارداری
– سابقه فشار خون بارداری
– برخی موارد دیگر که توسط پزشک عنوان شود.

 

به هررغم موارد بالا، اگر حاملگی طبیعی باشد و پزشک مانعی برای نزدیکی و رابطه زناشویی در حاملگی زوجین عنوان نکند رابطه زناشویی در هنگام حاملگی بلامانع است و در سه ماهه سوم با نظر پزشکی که حاملگی را پیگیری میکند نیز میتواند ادامه یابد. هر چند در حاملگی به خصوص ماههای آخر باید پوزیشن و وضعیت مناسبی در حین نزدیکی در نظر گرفته شود که به شکم زن باردار فشاری وارد نیاید.

 

شاید بعضی خانمها در حین حاملگی به خصوص سه ماهه اول با کاهش میل جنسی رو به رو شوند که در برخی متون این مساله را به خستگی و تهوع ناشی از مراحل اولیه رشد جنین و جفت نسبت میدهند.

 

در برخی از خانمها این مساله درست برعکس اتفاق میافتد و به افزایش تمایلات جنسی زن در سه ماهه اول منجر میشود. بهطور کلی اگر منعی برای رابطه جنسی در حاملگی نیست تعامل و تماس لازم است و نوازش کردن خانمها در دوران حاملگی به آرامش فکری و روانی آنها کمک میکند و موجب میشود فرزند شادتری به دنیا بیاورند و پس از زایمان نیز زودتر به زندگی زناشویی خود بازگردند.

 

بعد از تولد فرزند نیز عموما چند هفته (4 تا 6) طول میکشد تا مادران بتوانند در کنار رسیدگی به نوزاد خود را برای رابطه زناشویی در زمان حاملگی آماده کنند، بهخصوص در اوایل رشد بچه ممکن است زوجین حریم خصوصی نداشته باشند تا احساسات جنسی خود را بروز دهند. توصیه میکنم حتما به حفظ این حریم خصوصی در هر مرحله از زندگی بپردازید تا زندگی جنسی و به دنبال آن سایر نقاط زندگی مشترک را با نشاط در کنار هم طی کنید.

 

رابطه زناشویی در هنگام حاملگی چگونه باید انجام شود؟

جدیدترین مطالب