قرص لاغری

قرص لاغری

hpv

alefba

نیم نگاهی به گذشته

hpv

راه حل های خانگی برای ترشحات واژن خانم ها

راه حل های خانگی برای ترشحات واژن خانم ها

برای ترشحات واژن چه باید کرد؟

 

راه حل های خانگی برای ترشحات واژن خانم ها کدامند؟ ترشحات واژن یکی از طبیعی ترین واکنش هایی است سیستم تناسلی خانم ها از خودش نشان میدهد. این ترشحات میتواند ناشی از عوامل گوناگونی از جمله دوره های تخمک گذاری، تحریک شدن و غیره باشد. گاهی اوقات این امر برای خانم ها نگران کننده میشود زمانیکه میزان این ترشحات زیاد میشود. اما راه حل آن چیست؟

راه حل های خانگی برای ترشحات واژن خانم ها

4 راه خانگی برای درمان ترشحات واژن

ترشحات واژن نقش مهمی در سیستم تناسلی زنان ایفا می‌کند. این مایع از طریق غددی در واژن ترشح شده و دهانه‌ی رحم سلول‌های مرده، باکتری و سایر مواد ناخالص را دفع می‌کند. به گفته دکتر مایکل مورای، متخصص درمان خانگی، این ترشحات واژن را تمیز نگه داشته و مانع از عفونت آن می‌شود. اما وقتی این ترشحات غلیظ شده یا رنگ آن زرد و مایل به سفید می‌شود، و بوی بدی می‌دهد، حتما عفونتی رخ داده است. دکتر مورای چند درمان برای ترشحات واژن پیشنهاد کرده است.

 

آب چریش

یک ظرف آب بجوشانید و یک مشت برگ چریش را به آن اضافه کنید. سه دقیقه آن را جوشانده و بگذرید آبش سرد شود. سپس واژن خود را با آن شستشو داده و این کار را سه تا چهار بار در روز انجام دهید. این محلول باعث از بین رفتن باکتری‌های مضر شده، بی‌آنکه باکتری‌های سالم از بین ببرد.

 

سرکه‌‌ آب سیب

این هم یک درمان طبیعی دیگر است که باعث از بین رفتن باکتری‌های مضر ‌و قارچی می‌شود، بدون آنکه به باکتری‌های سالم آسیبی بزند. یک قاشق از آن را با کمی آب ولرم مخلوط کرده و واژن خود را با آن بشویید. سرکه میزان PH پوست را در سطح متعادلی نگه می‌دارد.

 

برگ‌‌ گشنیز

برگ گشنیز بسیار خوشبو بوده و دارای خواص دارویی زیادی است. همچنین سرشار از مواد معدنی و ویتامین بوده و دارای خواص ضدباکتری، ضدقارچ و ضدالتهاب است. مقداری از آن را بگذارید در آب خیس بخورد. صبح که شد آن را دم کرده و وقتی شکم‌تان خالی است بخورید.

 

برگ‌ گوآوا

برگ گوآوا سرشار از خواص ضدباکتری، ضدالتهاب و ضدقارچی است که سریعا با هر نوع عفونتی مبارزه می‌کند. چهار برگ له‌شده‌ی آن را در یک لیوان آب بریزید و بجوشانید و بعد بنوشید.

 

راه حل های خانگی برای ترشحات واژن خانم ها

برچسب‌ها:

عطاری

عطاری

مهرپرواز

آسمان آبی

جدیدترین مطالب