قرص لاغری

قرص لاغری

hpv

alefba

نیم نگاهی به گذشته

hpv

علت سوزش ادرار بعد از نزديكي در مردان و زنان

علت سوزش ادرار بعد از نزديكي در مردان و زنان

سوزش ادرار بعد از نزديكي

سوزش ادرار بعد از نزديكي در مردان و سوزش ادرار بعد از نزديكي در زنان به دلایل مختلفی از جمله عفونت ممکن است به وجود آید . اگر علت سوزش ادرار بعد از نزديكي کردن تان را نمی دانید درادامه مهترین علت سوزش ادرار بعد از نزديكي در مردان و زنان بیان شده است. همچنین روشهای درمان سوزش ادرار بعد از نزديكي را در پایین بخوانید.

 

سوزش ادرار با کاندوم بعد از نزديكي

کاندوم نیز ممکن است موجب خارش و سوزش واژن در خانم‌هایی شود که به لاتکس، پلاستیکی که برای ساخت کاندوم‌ها استفاده می‌شود، حساسیت داشته باشند. افرادیکه به لاتکس حساسیت دارند، معمولاً با قرار گرفتن در معرض آن پی به حساسیت خود می‌برند. ازآنجاکه حساسیت به لاتکس مسئله‌ای کاملاً جدی است، که حتی ممکن است علائم کشنده و بسیار پرخطری مثل ایجاد مشکل تنفسی داشته باشد، به خانم‌هایی که این مشکل را دارند توصیه می‌شود از کاندوم‌های بدون لاتکس یا وسایل جلوگیری دیگر استفاده کنند.

 

معمولا پس از هربار رابطه ی جنسی توصیه هایی بهداشتی برای جلوگیری از هرنوع عفونتی باید رعایت شود ، در غیر این صورت این عفونت ها از طریق مجاری ادرار به نواحی بالاتر حرکت کرده و عوارض جبران ناپذیری همانند نارسایی کلیه را نیز به همراه خواهد داشت. برخی از افراد پس از هربار رابطه ی جنسی خود با سوزش ادرار بعد از نزديكي روبه رو هستند. برخی نسبت به این علامت بی توجه هستند اما برخی دیگر به خوبی می دانند که سوزش ادرار بعد از نزديكي اتفاق طبیعی نیست.

سوزش ادرار بعد از نزديكي

سوزش ادرار بعد از نزديكي در زنان

سوزش ادرار بعد از نزديكي در حقیقت به علت وجود یک عامل میکروبی در نواحی اطراف نیز خواهد بود. این موضوع زنگ خطری برای شما محسوب می شود تا به بررسی دقیق تر این علت بپردازید. معمولا پزشکان متخصص به خانم ها و آقایان توصیه می کنند که پیش و پس از هربار سوزش ادرار بعد از نزديكي ناحیه ی تناسلی خود را به خوبی مراقبت نمایند و برای اطمینان ادرار کنند. ادرار به خودی خود عمل ضد عفونی کنندگی دارد ، اما زمانی که در مجاری ادراری عاملی عفونی وجود داشته باشد این مایع به یک مایع خطرناک تبدیل خواهد شد.

 

در برخی از مواقع زخم های ناشی از بیماری های مقاربتی بر سر راه ادرار قرار دارند و به دلیل خاصیت ضد عفونی کنندگی سوزش ادرار بعد از نزديكي و درد همراه خواهد بود. باکتری ها و عوامل میکروبی در ابتدا در ابتدای مجرای ادراری قرار دارند اما رفته رفته می توانند به نواحی بالاتر همچون مثانه و در آخرین مرحله به کلیه های شما حمله ور شوند و در نتیجه عفونت هایی را پدید آورند.

 

درمان سوزش ادرار بعد از نزديكي

بهترین راه برای تشخیص و درمان به موقع در موارد عفونت ادراری و همچنین سوزش ادرار بعد از نزديكي تکیه بر آزمایش های پزشکی می باشد. آزمایشی همچون کشت ادرار می تواند نوع باکتری موجود در ادرار را به راحتی تشخیص دهد. پزشک بر اساس نوع باکتری نزدیک دارو برای درمان را انتخاب می کند. البته سوزش ادرار بعد از نزديكي در خانم ها بیشتر دیده می شود ، به همین دلیل باید به مسائل بهداشت جنسی نیز توجه داشته باشند.

 

سوزش ادرار بعد از نزديكي در زمره ی اولین علائم مربوط به عفونت های ادراری قرار دارد در صورت تشدید علائم همچون بروز تب های شدید ، تعریق ، تکرر ادرار و . . . هرچه سریع تر به مرکز درمانی مراجعه نمایید. در موارد حادتر بیمار از دردهای ناحیه ی کلیه رنج می برد که قطعا علامتی از آسیب به کلیه ها خواهد بود.

 

سوزش ادرار به دلیل حساسیت بعد از نزديكي

 این مشکل که نسبت به عفونت تداول کمتری دارد نیز می‌تواند موجب خارش و سوزش ادرار بعد از نزديكي و بعد از رابطه‌ جنسی شود. خانم‌ها ممکن است گاهی نسبت به مایع منی مرد آلرژی داشته باشند که برحسب پروتئین‌های موجود در هر مایع منی، ممکن است نسبت به هر شریک‌ جنسی متفاوت باشد. تشخیص آلرژی‌های مایع‌ منی بخاطر علائم بسیار شخصی که دارند و ممکن است خانم‌ها با پزشک خود درمیان نگذارند، بسیار دشوار است. بعد از تشخیص عفونت، خانم‌هایی که متوجه می‌شوند دچار آلرژی به مایع‌ منی هستند، ممکن است از همسر خود درخواست کنند که از کاندوم استفاده کند. اگر بعد از استفاده از کاندوم علائم قبلی از بین رفت، احتمالاً مشکل حساسیت بوده است.

سوزش ادرار بعد از نزديكي در مردان

سوزش ادرار بعد از نزديكي در مردان

 عوامل مربوط به رابطه‌ جنسی که ممکن است موجب سوزش ادرار بعد از نزديكي و خارش واژن شوند شامل استفاده از کرم‌ها و ژل‌های اسپرم‌کش یا سایر وسایل جلوگیری از بارداری است. همچنین خانم‌های یائسه، که سطح پایین استروژن در بدنشان گاهی موجب خشک شدن رطوبت واژن‌شان می‌شود، رابطه‌ جنسی برایشان ناراحت‌کننده خواهد بود. کرم‌های واژن که بدون نسخه از داروخانه قابل تهیه هستند و می‌توانند رطوبت واژن را حین رابطه‌ جنسی افزایش دهند، برای این مشکل مفید هستند.

 

سوزش ادرار واژینیت بعد از نزديكي

به معنای التهاب واژن است. واژینیت درنتیجه رابطه‌ جنسی یا هر عامل دیگری که توازن عادی واژن را که حاوی باکتری‌هایی که به تمیز کردن واژن و حفظ رطوبت عادی آن کمک می‌کند، اخلال ایجاد می‌کند.

 

سوزش ادرار با تریکوموناسیس بعد از نزديكي

یک انگل تک‌سلولی که می‌تواند در غده پروستات مردها نیز زندگی کند می‌تواند موجب بروز ترشحات کف ‌مانند زرد-سبز رنگ و همچنین خارش شود. این مشکل با داروهای بدون نسخه قابل درمان نیست و نیاز است به پزشک مراجعه کنید.

 

سوزش ادرار به دلیل عفونت قارچی بعد از نزديكي

خارش و سوزش ادرار بعد از نزديكي دو نشانه از نشانه‌ های بسیار زیاد عفونت قارچی هستند که کاندیدیاز نیز نامیده می‌شود و بسیار متداول است. علائم دیگر عبارتند از ترشحات غلیظ و سفید رنگ کشک مانند و تورم لب‌های واژن. عفونت قارچی گاهی ممکن است از طریق رابطه‌ جنسی سرایت کند، اما نه همیشه، زیرا دخترهایی که رابطه‌ جنسی ندارند هم ممکن است دچار عفونت قارچی شوند. اگر تصور می‌کنید دچار عفونت قارچی شده‌اید اما تابحال این مشکل را نداشته‌اید، حتماً به پزشک مراجعه کنید. آنهایی که مکرراً دچار عفونت قارچی می‌شوند از داروهای بدون نسخه موجود در داروخانه‌ها که کرم‌های ضدقارچ هستند یا از درمان‌‌های شیاف واژن استفاده می‌کنند.

 

بیشتر بخوانید:

علت سوزش ادرار در زنان و دختران چیست؟

راههای طبیعی برای برطرف کردن سوزش ادرار

جلوگیری از عفونت ادراری در دوران بارداری

علت سوزش به هنگام انزال + درمان سوزش هنگام انزال

عفونت ادراری عفونتی شایع در خانم ها

مهرپرواز

آسمان آبی

جدیدترین مطالب