لاغری

لاغری

نیم نگاهی به گذشته

hpv

hpv

طرز گذاشتن کاندوم زنانه داخل واژن زن

طرز گذاشتن کاندوم زنانه داخل واژن زن

طرز گذاشتن کاندوم زنانه

کاندوم زنانه باید به درستی در سر جای خود قرار گیرد در غیر اینصورت ممکن است نشتی پیدا کند و اسپرم مرد وارد مهبل شود طرز گذاشتن کاندوم زنانه داخل واژن زن کار چندان سختی نیست و در ادامه آموزش تصویری طرز گذاشتن کاندوم زنانه داخل مهبل زن را به شما نشان خواهیم داد. برخی از مردان ترجیح می‌دهند از کاندوم زنانه استفاده کنند، اما این به آن معنی نیست که مجبور به تکیه بر شریک زندگی خود برای استفاده از کاندوم شوید. بعضی از زنان ممکن است از نظر گذاشتن کاندوم زنانه داخل مهبل زن ناراحت باشند. اما انجام این کار به شما در افزایش دانش جنسی‌تان کمک می‌کند، به شما کمک می‌کند رابطه جنسی لذت بخش‌تری داشته باشید، فقط کافی است چند بار آن را امتحان کنید تا یاد بگیرید که چه چیزی برای شما بهتر است. توصیه می‌کنیم همه گزینه‌های خود را امتحان کنید چرا که ممکن است از آنچه که برای شما اتفاق می‌افتد و تجربه‌ای که کسب می‌کنید شگفت زده شوید. اجازه ندهید که عدم اطمینان یا آرامش در راه محافظت از خود در مقابل STI ها (عفونت های منتقله جنسی)، اچ آی وی و حاملگی شما را از تجربه یک رابطه جنسی لذت بخش محروم کند. در این مقاله می‌توانید اطلاعات خود را در رابطه با این نوع کاندوم و طرز گذاشتن کاندوم زنانه داخل واژن زنان افزایش دهید.

 

کاندوم زنانه چیست

کاندوم‌های زنانه یک لایه نازک هستند که می‌توان قبل از رابطه جنسی آن را در واژن قرار داد. بدین ترتیب استفاده از آن باعث محافظت از شما از عفونت‌های منتقله از راه جنسی (STI) از جمله HIV و بارداری ناخواسته می‌شود.

طرز گذاشتن کاندوم زنانه داخل واژن زن

آموزش گذاشتن کاندوم زنانه داخل واژن

کاندوم زنانه در داخل مهبل یا واژن قرار می‌گیرد و بدین ترتیب سدی بین آلت تناسلی مرد و محیط داخل واژن ایجاد می‌کند و از انتقال مایع اسپرم به درون واژن و همچنین انتقال عفونت‌های جنسی به زوجین جلوگیری می‌کند؛ در ضمن در صورت استفاده صحیح از آن از بارداری، STIs و HIV نیز جلوگیری خواهید کرد. اگرچه در ابتدای امر ممکن است استفاده از این نوع کاندوم‌ها سخت و پیچیده به نظر برسد، با استفاده از کمی تمرین به راحتی می‌توانید آن‌ها را استفاده کنید.

 

نحوه گذاشتن کاندوم زنانه در واژن

شما می‌توانید دستورالعمل گذاشتن کاندوم زنانه داخل واژن را روی بسته پیدا کنید. همچنین می‌توانید مشاوره‌ای در مورد نحوه استفاده از یک کاندوم زنانه از یک متخصص بهداشت حرفه‌ای دریافت کنید. در اینجا ما نکات زیر را برای شما توضیح می‌دهیم:

 

1. تاریخ انقضا را بررسی کنید و ببینید که آیا بسته در وضعیت خوبی قرار دارد یا خیر. از خرید بسته‌های باز و یا آسیب دیده جلوگیری کنید.

 

2. کاندوم زنانه را به دقت از بسته خارج کنید تا پاره نشود (از دندان‌ها، قیچی و یا ناخن برای باز کردن بسته استفاده نکنید چرا که احتمال پارگی آن وجود دارد.)

 

3. بنشینید، دراز بکشید و یا بایستید و موقعیتی که در آن راحت‌تر هستید را پیدا کنید، شبیه نحوه قرار دادن یک تامپون داخل واژن، حلقه کوچکتر در انتهای بسته کاندوم را به سمت داخل واژن قرار دهید و با انگشت آن را به داخل واژن هدایت کنید و تا جای ممکن آن را فرو کنید. در این حالت آخرین و بزرگترین حلقه کاندوم در بیرون و اطراف واژن قرار می‌گیرد.

 

4. حین رابطه جنسی آلت تناسلی مرد باید درون کاندوم زنانه وارد شود، نه بین کاندوم و واژن. شما می‌توانید به شریکتان در این مورد کمک کنید تا ورود آن به داخل کاندوم به درستی صورت پذیرد.

 

5. پس از رابطه جنسی، حلقه بزرگ را برای جلوگیری از نشت مایع منی بپیچانید و به آرامی از داخل واژن خارج کنید.

 

6. همیشه در زمان تغییر پوزیشن، از یک کاندوم زنانه جدید استفاده کنید.

 

نکته: به یاد داشته باشید استفاده از یک کاندوم زنانه و یک کاندوم مردانه در یک زمان می‌تواند موجب پارگی آن‌ها در اثر اصطکاک شود بنابراین همیشه یکی از آن‌ها کافی است!

طرز گذاشتن کاندوم زنانه داخل واژن زن

طرز گذاشتن کاندوم زنانه داخل مقعد زن

اگر از کاندوم زنانه برای رابطه جنسی مقعدی استفاده می‌کنید، می‌توانید آن را به داخل مقعد وارد کنید یا آن را به آلت تناسلی شریک خود اضافه کنید تا به تدریج وارد مقعد شود. به یاد داشته باشید حلقه بیرونی باید خارج از مقعد قرار گیرد که پس از رابطه به راحتی بتوان آن را خارج کرد. برای خارج کردن آن احتیاط کنید که از پارگی جلوگیری شود. حین رابطه از پشت اطمینان حاصل کنید که مقدار زیادی روانکار استفاده می‌کنید، این امر احتمال ابتلا به STI‌ها و اچ آی وی را کاهش می‌دهد.

طرز گذاشتن کاندوم زنانه داخل واژن زن

تفاوت کاندوم زنانه و کاندوم مردانه

کاندوم زنانه در مقایسه با کاندوم مردانه دارای مزایا و معایبی است و در نهایت شما می‌توانید با مقایسه بین آن‌ها تصمیم بگیرید کدام یک برای شما و شریکتان مناسب‌تر است. در اینجا چند مورد که ممکن است بخواهید در مورد ارزیابی گزینه هایتان بدانید برای شما آورده ایم.

 

اثربخشی: هنگامی که به طور مداوم و درست استفاده شوند، کاندوم‌های زنانه می‌توانند به اندازه کاندوم‌های مردانه موثر باشند.

 

رابطه ای بدون مزاحمت: بر خلاف کاندوم‌های مردانه که فقط قبل از شروع رابطه جنسی و یا بین پیش نوازی باید آن را استفاده کرد، کاندوم‌های زنانه این قابلیت را دارند که خیلی پیش از شروع رابطه جنسی و حتی قبل از پیش نوازی آن‌ها را درون واژن قرار دهید و بدین ترتیب عامل مزاحمی در طول رابطه به حساب نمی‌آیند و وقفه‌ای در رابطه جنسی تان ایجاد نمی‌کنند. همچنین از آنجا که استفاده از کاندوم‌های مردانه نیاز به نعوذ کامل آلت دارند، در استفاده از کاندوم‌های زنانه مردان می‌توانند پیش از رسیدن به نعوذ رابطه جنسی را شروع کنند و بدین ترتیب به نعوذ کامل کمک کنند.
بنابراین این نه تنها شما را قادر می‌سازد تا کنترل سلامت جنسی خود را کنترل کنید همچنین می‌تواند موجب داشتن رابطه جنسی بهتری و بدون هیچ گونه وقفه‌ای شود.

 

جنس بهتر: در حالی که اکثر (البته نه همه) کاندوم‌های مردانه از لاتکس ساخته می‌شوند، کاندوم‌های زنانه از مواد پلاستیکی نرم به نام نیتریل ساخته شده‌اند. این ماده آلرژیک نبوده و این به این معنی است که کاندوم‌های زنانه حساسیت پوستی و تحریک اندام‌های تناسلی را به دنبال نخواهند داشت. علاوه بر این در حالی که برای استفاده از کاندوم‌های مردانه نمی‌توان از مواد روانکاو حاوی روغن استفاده کرد چرا که احتمال پارگی آن‌ها وجود دارد، کاندوم‌های زنانه را می‌توان با هر نوع روانکاری مانند روغن، آب یا سیلیکون استفاده کرد!

 

اندازه: کاندوم‌های زنانه بزرگتر از کاندوم‌های مردانه هستند و به راحتی در اطراف آلت تناسلی قرار می‌گیرند. این به این معنی است که آلت تناسلی همسرتان به راحتی در داخل واژن قرار می‌گیرد و می‌تواند برای حفظ نعوظ راحت‌تر باشد. به همین دلیل بسیاری از مردان ترجیح می‌دهند از کاندوم زنانه برای برقراری رابطه جنسی استفاده کنند.

 

حداکثر لذت از رابطه: استفاده از کاندوم‌های زنانه می‌تواند باعث افزایش میل جنسی در مردان و زنان شود. در طول رابطه جنسی، حلقه داخلی کاندوم زنانه ممکن است نوک آلت تناسلی را تحریک کند و حلقه خارجی می‌تواند در تحریک بافت واژن و ناحیه کلیتوریس موثر باشد که این می‌تواند برای هر دو شریک احساس خوبی به همراه آورد.

 

حس آرام بخشی: از آنجا که برای خروج کاندوم‌های مردانه باید کمی سریع باشید تا پیش از، از دست رفتن نعوذ و قبل از جدا شدن کاندوم بتوانید آن را از واژن خارج کنید تا از نشت مایع اسپرم به داخل واژن جلوگیری کنید، کاندوم‌های زنانه نیاز به این دقت و سرعت عمل ندارند و پس از اتمام رابطه و حتی پس از از دست دادن نعوذ می‌توان آن را خارج کرد؛ بنابراین این کاندوم‌ها در مقابل کاندوم‌های مردانه آرامش و لذت بیشتری پس از اتمام رابطه به شما می‌دهند.

طرز گذاشتن کاندوم زنانه داخل واژن زن

پارگی پس از گذاشتن کاندوم زنانه در واژن

احتمال پارگی کاندوم‌های زنانه بسیار نادر است، اما اگر این اتفاق افتاد نگران نباشید. مواردی وجود دارد که می‌توانید برای کاهش خطر ابتلا به STI و بارداری انجام دهید:

 

بلافاصله آلت تناسلی را خارج کنید.
تا جایی که می‌توانید اسپرم را خارج کنید.
از شستن داخل واژن جلوگیری کنید، زیرا این می‌تواند عفونت را بیشتر گسترش دهد یا باعث تحریک و حساسیت پوستی واژن شود.
اگر رابطه جنسی واژینال داشته‌اید ادرار کنید تا به خروج مایع منی که در اطراف مجرای ادراری است کمک کنید.
اگر از روش جلوگیری از بارداری دیگری استفاده نکرده‌اید بهتر است از قرص‌های اورژانسی به مدت ۷۲ ساعت استفاده کنید تا از بارداری ناخواسته جلوگیری کنید.
اکثر متخصصان سلامت جنسی توصیه می‌کنند که یک آزمایش بهداشت جنسی در حدود ۱۰ روز پس از رابطه محافظت نشده و یا در صورت پارگی کاندوم بدهید تا از وجود یا عدم وجود هرگونه عفونتی مطمئن شوید و هم چنین این تست را در سه ماهه بعدی تکرار کنید.

 

چگونگی گذاشتن کاندوم زنانه

اگر شما یا شریکتان HIV مثبت باشید و از این امر آگاه باشید و حداقل طی شش ماه گذشته تحت مراقبت‌های سرکوب کننده بیماری بوده باشید خطر انتقال ویروس بسیار بعید است. اما با این حال برای اطمینان بیشتر می‌توانید جهت انجام تست نسبت به سایر عفونت‌ها به پزشک مراجعه کنید. اما اگر در طول این مدت درمان آگاهانه و مرتبی انجام نداده باشید بهتر است هر چه سریع‌تر به متخصص مراجعه کرده و نسبت به شروع درمان‌های پیشگیرانه پس از قرار گرفتن در معرض ویروس (PEP) جدی باشید. این درمان‌ها تا حد زیادی از اچ آی وی مثبت شدن فرد سالم جلوگیری می‌کنند.PEP میزان موفقیت بالایی دارد؛ با این حال، جایگزین کاندوم نیست. PEP یک داروی قوی است که دارای عوارض جانبی است و این گزینه برای همه جوابگو نیست.
اگر شما در رابطه با کسی که با ویروس اچ آی وی زندگی می‌کند، پیشگیری از پیش از ابتلا به آن (PrEP) می‌تواند گزینه دیگری برای محافظت از شما در برابر خطر انتقال HIV باشد. با این وجود این شما از دیگر موارد ابتلا به STI و بارداری ناخواسته محافظت نخواهید کرد.

 

تهیه کاندوم زنانه

اگر چه کاندوم‌های زنانه به راحتی کاندوم‌های مردانه در دسترس نیستند و حتی ممکن است از نظر قیمت گران‌تر باشند، شما معمولا می‌توانید آن‌ها را از کلینیک‌های بهداشت جنسی و یا حرفه‌ای و برخی داروخانه‌ها خریداری کنید. کاندوم‌های زنانه انواع مختلفی از نظر سایز دارند که هر کدام به منظور راحت‌تر و کاربر پسند‌تر بودن می‌توانند توسط شما و پس از چند تجربه انتخاب شوند.

 

طریقه گذاشتن کاندوم زنانه

شما ممکن است خجالت بکشید که درباره کاندوم با شریکتان صحبت کنید، اما عواقب استفاده از آن می‌تواند جدی‌تر باشد. مزایا و معایب استفاده از فرم‌های مختلف پیشگیری از بارداری را مطالعه کنید و با طرز گذاشتن کاندوم زنانه آشنا شوید و با همین اطلاعات با همسرتان در مورد انتخاب بهترین روش صحبت کنید. به یاد داشته باشید که سعی کنید اینگونه صحبت‌ها را پیش از رابطه انجام دهید و حتما طرز گذاشتن کاندوم زنانه در واژن را با همسرتان بخوانید.

 

گذاشتن کاندوم زنانه داخل واژن زن باید با دقت انجام شود اگر شما می خواهید با آموزش تصویری قرار دادن کاندوم زنانه در واژن زن را ببینید می توانید اینجا مشاهده کنید. همچنین در بالا هم طرز کار گذاشتن کاندوم زنانه در مهبل به خوبی توضیح داده شده است.

برچسب‌ها:

جدیدترین مطالب