لاغری

لاغری

نیم نگاهی به گذشته

hpv

hpv

عدم تمایل به رابطه زناشویی در زنان و مردان بعد از ازدواج

عدم تمایل به رابطه زناشویی در زنان و مردان بعد از ازدواج

عدم تمایل به رابطه زناشویی

رابطه زناشویی بعد از ازدواج برای زنان و مردان ضروری است. ازدواج بدون رابطه زناشویی نادرست و غلط است و زوجین باید بعد از ازدواج حداقل هفته ای یک بار رابطه زناشویی را با هم تجربه کنند.

 

زندگی مشترک بدون رابطه زناشویی

مطالعات علمی نشان می‌دهند که در کشوری مانند آمریکا، ۱۰ تا ۲۰ درصد از زوج‌های موفق اساسا رابطه زناشویی را با هم تجربه نمی‌کنند. این آمار قطعا دقیق نیست، چون بسیاری از افراد هیچ تمایلی ندارند که واقعیت‌ها را درباره مسائل جنسی خودشان به زبان بیاورند. به‌علاوه، نوع نگرش جوامع نسبت به مسائل جنسی باعث می‌شود که بعضی از زوج‌ها نسبت به گفتن واقعیت درباره تجربه نکردن رابطه زناشویی خجالت بکشند.

 

عدم تمایل به رابطه زناشویی در زنان

با این‌ حال، محققان به این نتیجه رسیده‌اند که ۳۰ درصد از مردان در دهه ۴۰ سالگی و ۳۴ درصد از مردان در دهه ۵۰ سالگی، رابطه زناشویی را به اندازه یک بار در سال تجربه می‌کنند. ۲۱ درصد از زنان در دهه‌های ۴۰ و ۵۰ سالگی نیز تقریبا یک بار در سال رابطه زناشویی را تجربه می‌کنند.

 

ازدواج بدون رابطه زناشویی

از منظر تخصصی، زندگی مشترک بدون رابطه زناشویی زمانی معنا پیدا می‌کند که زوج‌ها رابطه زناشویی را کمتر از یک بار در ماه یا کمتر از ۱۰ بار در سال تجربه کنند. اما این روند چه معنایی برای زندگی مشترک دارد؟

 

عدم تمایل مردان به رابطه زناشویی

اولین چیزی که باید درباره‌اش مطمئن باشید، این است که عدم رابطه زناشویی به معنای عدم وجود عشق و علاقه در زندگی مشترک نیست. حتی آمارها نشان می‌دهند که بخشی از زوج‌هایی که زندگی مشترک بدون رابطه زناشویی دارند، کاملا از زندگی خودشان راضی هستند. پس اگر شما هم چنین وضعیتی دارید، مهم‌ترین چیزی که باید از خودتان بپرسید، این است: آیا شما و همسرتان درباره زندگی بدون رابطه زناشویی توافق دارید؟

 

عوارض و مضرات ازدواج بدون رابطه زناشویی

عامل رابطه زناشویی در زندگی‌های مشترک به شیوه‌های مختلفی از دست می‌رود. شاید هر دو طرف دارای میل جنسی ضعیفی باشند و اساسا رابطه زناشویی را خیلی کم بخواهند. گاهی اوقات هم اتفاقات مختلف در زندگی باعث چنین وضعیتی می‌شوند. رضایت جنسی زوج‌ها می‌تواند به‌ واسطه بارداری یا بچه‌دار شدن، بیماری‌های مختلف یا پیری کاهش پیدا کند و مختل شود.

 

بعضی از روان‌شناسان می‌گویند: وقتی که رابطه زناشویی موفق (خوب) وجود دارد، ۵ درصد از ازدواج موفق پیش رفته است، اما زمانی که رابطه زناشویی ناموفق (بد) وجود داشته باشد، ۹۵ درصد از ازدواج آسیب می‌بیند. با این‌ حال، کلید اصلی برای فهم این جمله، پیدا کردن درک درست نسبت به بد و خوب است. خوب و موفق یعنی نیازهای جنسی دو طرف تامین می‌شوند، اما بد و ناموفق یعنی حداقل نیازهای جنسی یکی از طرفین تامین نمی‌شوند.

 

اگر هر دو طرف دارای میل جنسی ضعیف باشند ولی نیازهای جنسی‌شان برطرف شود، پس می‌توانند زندگی مشترک بدون رابطه زناشویی و شادی را تجربه کنند. وقتی که عدم رابطه زناشویی از بیماری و مشکلات مربوط به سلامتی نشات بگیرد و هر دو طرف درباره دفعات محدود رابطه زناشویی توافق داشته باشند، باز هم همه چیز بدون مشکل و درست پیش می‌رود.

 

مشکلی زمانی به‌ وجود می‌آید که عدم تعادل میان زوج‌ها ایجاد شود؛ برای مثال،‌ وقتی که یک طرف دارای میل جنسی ضعیف باشد، ولی همسرش دقیقا حالتی برعکس او داشته باشد. حتی اگر دو طرف زندگی‌شان را با میل جنسی مشابه شروع کنند و این روند در ادامه زندگی تغییر کند،‌ یا یکی از طرفین به بیماری و مشکلات مربوط به سلامتی مبتلا شود ولی همسرش نتواند با این تغییر کنار بیاید، با مشکل مواجه هستیم.

 

پس جای تعجب ندارد وقتی متوجه شوید که بسیاری از زندگی‌های مشترک بدون رابطه زناشویی اساسا شاد و موفق نیستند. نکته دیگر این‌که در چنین روابطی، میزان نارضایتی زنان عمدتا بیشتر از نارضایتی مردان است.

 

عدم تمایل به رابطه زناشویی در زنان و مردان بعد از ازدواج

جدیدترین مطالب