لاغری

لاغری

نیم نگاهی به گذشته

hpv

hpv

نحوه قرار دادن کاندوم مردانه روی آلت تناسلی تصویری

نحوه قرار دادن کاندوم مردانه روی آلت تناسلی تصویری

نحوه قرار دادن کاندوم مردانه

کاندوم مردانه باید به درستی روی آلت تناسلی مرد کشیده شود برای اینکه با نحوه قرار دادن کاندوم مردانه روی آلت تناسلی بیشتر آشنا شوید بهتر است با خواندن ادامه این مقاله سایت سماتک آموزش نحوه قرار دادن کاندوم مردانه روی آلت تناسلی را یاد بگیرید تا در رابطه جنسی دچار مشکل نشوید. قرار دادن کاندوم مردانه به طور مداوم و درست کمک خواهد کرد که شما از خطر ابتلا به عفونت‌های منتقله جنسی (STI)، از جمله HIV در امان باشید، بنابراین شما می‌توانید رابطه جنسی امن‌تر و لذت بخش‌تری داشته باشید. کاندوم همچنین از بارداری ناخواسته در طول رابطه جنسی محافظت می‌کنند. در این مطلب می‌توانید با نحوه قرار دادن کاندوم مردانه آشنا شده و همچنین با روش‌های حفاظتی در اثر احتمال پارگی کاندوم آشنا شوید.

نحوه قرار دادن کاندوم مردانه روی آلت تناسلی تصویری

نحوه قرار دادن کاندوم مردانه روی آلت

کاندوم مردانه یک قطعه نازک از مواد لاستیکی است که برای استفاده توسط مردان در طول رابطه جنسی مناسب است. هنگامی که کاندوم به درستی استفاده شود از انتقال HIV و بسیاری از بیماری‌های منتقله جنسی و همچنین بارداری ناخواسته جلوگیری می‌کند. محبوب‌ترین و رایج‌ترین نوع کاندوم از یک لاتکس نازک (لاستیکی) ساخته شده است.

 

کاندوم مردانه برای چی استفاده می شود

مایعات جنسی مانند مایع منی، مایعات واژن و خون می‌توانند باعث انتقال بسیاری از بیماری‌های منتقله از راه جنسی مانند HIV و STI‌ها شوند. کاندوم یک مانع بین این مایعات و نقاط ورود به بدن ایجاد می‌کند، مانند: واژن، مقعد، آلت تناسلی مرد، مجاری ادراری و دهان. هم چنین بسیاری از بیماری‌های مقاربتی وجود دارند که از طریق تماس پوستی منتقل می‌شوند، مانند زگیل‌های تناسلی که قرار دادن کاندوم مردانه خطر ابتلا به این بیماری‌ها را نیز از بین می‌برد.

نحوه قرار دادن کاندوم مردانه روی آلت تناسلی تصویری

بهترین زمان قرار دادن کاندوم مردانه

شما می‌توانید از کاندوم برای محافظت از خود و شریک زندگی خود در برابر HIV و سایر بیماری‌های مقاربتی استفاده کنید. کاندوم در طول رابطه جنسی واژینال، مقعدی و دهانی قابل استفاده است. به یاد داشته باشید که در صورت انتقال از هر یک از این روش‌ها به دیگری برای جلوگیری از عفونت، یک کاندوم جدید بگذارید. به طور کلی قرار دادن کاندوم قبل از هر گونه تماس بین آلت تناسلی مرد و ناحیه تناسلی یا دهان شریک جنسی در به حداقل رساندن خطر برای هر دو شما بسیار ضروری است.

 

چگونگی انتخاب نوع کاندوم مردانه

در انتخاب نوع کاندوم مسائل مختلفی وجود دارد که باید در نظر گرفت. از جمله این مسائل سایز کاندوم، جنس کاندوم و طعم و مزه آن است. در ادامه به بررسی هر یک از آن‌ها می‌پردازیم.

 

سایز و اندازه کاندوم: اندازه کاندوم متفاوت است. شما می‌توانید اندازه‌های مختلف کاندوم را امتحان کنید تا یکی از بهترین‌ها را برای شما یا شریک زندگی‌تان پیدا کنید. یک کاندوم مناسب باید تماما به پایه آلت تناسلی رول شود و راحت باشد و نه خیلی تنگ باشد. از سوی دیگر کاندوم نباید بیش از حد گشاد و در معرض خطر لغزش در طول رابطه جنسی باشد. به خاطر داشته باشید که درست مثل زمانی که شما لباس‌های خود را می‌خرید، ممکن است در مارک‌های مختلفی از کاندوم نیاز به اندازه‌های مختلف داشته باشید. اما نگران نباشید، کاندوم‌ها فوق العاده کشسان هستند، بنابراین شما به راحتی می‌توانید سایز مناسب خود را بیابید. با این حال اگر نتوانستید یک کاندوم مردانه راحت پیدا کنید، می‌توانید از کاندوم‌های زنانه مخصوص رابطه‌های واژینال و مقعدی به تفکیک استفاده کنید.

 

جنس و طعم کاندوم: خبر خوب این است که انواع مختلفی از کاندوم موجود است. شما قدرت انتخاب زیادی در جنس کاندوم از قبیل دندانه‌ای، خاردار، بسیار نازک تا بسیار ضخیم دارید. همچنین می‌توانید از کاندوم با طعم‌های مختلف جهت ایجاد لذت و تنوع در طول رابطه دهانی استفاده کنید. همچنین اگر خود و یا شریکتان به لاتکس حساسیت دارید، می‌توانید از کاندوم‌های بدون لاتکس و ساخته شده از مواد پلی اورتان یا پلی ایزوپرن استفاده کنید. کاندوم‌های زنانه نیز بدون لاتکس هستند، بنابراین شما می‌توانید آن را نیز امتحان کنید تا ببینید چه نوعی از انواع کاندوم برای شما و شریکتان لذت بخش‌تر است.

نحوه قرار دادن کاندوم مردانه روی آلت تناسلی تصویری

روش قرار دادن کاندوم مردانه

1. بسته کاندوم را پیش از خرید بررسی کنید و دقت کنید دارای گواهی تایید از سازمان غذا و دارو باشد. چرا که این بدان معنی است که کاندوم آزمایش شده و با استاندارد‌های ایمنی مطابقت دارد.

 

2. پیش از قرار دادن کاندوم مردانه تاریخ آن را بررسی کنید. کاندوم‌های خارج از زمان انقضا احتمال بیشتری برای پارگی حین رابطه دارند.

 

3. قبل از باز کردن بسته دقت کنید بسته در شرایط مطلوب باشد و پیش از استفاده باز نشده باشد. چرا که در این حالت احتمال پارگی کاندوم حین رابطه وجود دارد.

 

4. حین باز کردن بسته مراقب باشید کاندوم آسیب نبیند و پاره نشود. برای باز کردن بسته از قیچی و اشیای تیز استفاده نکنید. هم چنین از باز کردن بسته با استفاده از دندان یا ناخن‌های تیز اجتناب کنید.

 

5. قبل از اینکه کاندوم وارد شود، آلت تناسلی باید در حالت تحریک باشد. همیشه کاندوم را قبل از اینکه آلت تناسلی زن را لمس کنید و یا از رابطه دهانی استفاده کنید، قرار دهید.

 

6. کاندوم‌ها به صورت رول هستند. برای استفاده می‌بایست قسمت ابتدای آن را پس از قرار دادن روی آلت با دست نگه داشت و از ایجاد حباب هوا حین باز کردن رول‌های آن جلوگیری کرد.

 

7. کاندوم را به پایه آلت تناسلی رول کنید. اگر این کار را به درستی انجام دهید باز شدن رول به آسانی صورت خواهد گرفت. اما اگر در استفاده دچار خطا شدید حتما به یاد داشته باشید با یک کاندوم جدید دوباره امتحان کنید. چرا که حتی پیش از رابطه نیز احتمال انزال اندک در مردان وجود دارد و احتمال آغشته شدن کاندوم به اسپرم وجود دارد، بنابراین مهم است که دوباره با یک کاندوم جدید امتحان کنید.

 

8. استفاده از دو کاندوم در یک زمان می‌تواند سبب پارگی آن‌ها شود بنابراین به یاد داشته باشید استفاده از یک کاندوم کافی است. هم چنین از استفاده هم زمان کاندوم مردانه و زنانه جلوگیری کنید. زیرا این امر باعث ایجاد اصطکاک بیشتر و پارگی و یا در آمدن آن‌ها می‌شود.

 

9. استفاده از روان کننده‌های مبتنی بر آب باعث می‌شود که کاندوم راحت‌تر و لذت بخش‌تر باشد. اما از روغن‌های مبتنی بر روغن با کاندوم‌های لاتکس جلوگیری کنید، زیرا این گونه مواد می‌توانند منجر به نازک شدن و یا پارگی کاندوم شوند. سعی کنید در استفاده از روان کننده‌ها روی کاندوم و یا در ناحیه آلت تناسلی زن استفاده کنید. استفاده از روان کننده‌ها قبل از قرار دادن کاندوم و روی آلت تناسلی مرد باعث می‌شود حین رابطه کاندوم به راحتی بیرون بیاید.

 

10. قرار دادن کاندوم مردانه را بخشی سرگرم کننده در رابطه در نظر بگیرید. هنگام قرار دادن آن از پیشنوازی، لمس و سایر تحریکات جهت جذاب کردن رابطه استفاده کنید. هم چنین می‌توانید به عنوان لذت بخش‌تر کردن رابطه از شریک‌تان بخواهید آن را برای شما قرار دهد.

نحوه قرار دادن کاندوم مردانه روی آلت تناسلی تصویری

نحوه درآوردن کاندوم مردانه

1. تنها هنگامی که انزال به طور کامل انجام شد کاندوم را در آورید، اما درحالی که آلت تناسلی هنوز در حالت نعوذ است. اکثر مردان نعوظ خود را بسیار زود پس از انزال خود از دست می‌دهند بنابراین سریع‌تر آلت را از واژن خارج کرده و کاندوم را در آورید. چرا که در صورت تاخیر و از دست دادن نعوذ احتمال اینکه اسپرم به بیرون از کاندوم نشت کند و یا کاندوم به کلی از آلت خارج شود بالاست.

 

2. اگر مجددا میل به ایجاد رابطه جنسی داشتید، همیشه از یک کاندوم جدید استفاده کنید، یا اگر قصد دارید بین رابطه جنسی مقعدی، دهانی و یا واژینال تغییر حالت دهید حتما از یک کاندوم جدید استفاده کنید. زیرا چند عفونت مختلف را می‌توان از مقعد به واژن یا دهان منتقل کرد.

نحوه قرار دادن کاندوم مردانه روی آلت تناسلی تصویری

پارگی کاندوم پس از قرار دادن کاندوم مردانه

حال که با نحوه قرار دادن کاندوم مردانه روی آلت تناسلی مرد آشنا شدید بهتر است با اقدامات قابل انجام به هنگام پارگی کاندوم نیز آشنا شوید. اگر کاندوم به درستی بر روی آلت قرار داده شود احتمال پارگی کاندوم حین رابطه بسیار کم است. اما اگر به هر حال این اتفاق افتاد، نگران نباشید؛ روش‌هایی وجود دارد که می‌توانید برای کاهش خطر ابتلا به STI و بارداری انجام دهید:

بلافاصله آلت تناسلی را خارج کنید.
تا جایی که می‌توانید مایع منی را از واژن خارج کنید.
از شستشو داخل واژن و یا مقعد جدا بپرهیزید. زیرا می‌تواند عفونت را بیشتر گسترش دهد یا باعث صدمه بافت‌ها شود.
در صورت عدم به کار گیری روش‌های بارداری دیگر، از روش‌های اورژانسی پیشگیری از بارداری استفاده کنید.

 

اکثر متخصصان سلامت جنسی توصیه می‌کنند که یک آزمایش بهداشت جنسی در حدود ۱۰ روز پس از رابطه محافظت نشده و یا در اثر پارگی کاندوم انجام دهید و سپس سه ماه بعد دوباره آن را تکرار کنید. این به این دلیل است که برخی از بیماری‌های مقاربتی در زمان‌های متفاوتی بعد از عفونت تشخیص داده می‌شوند.

 

پارگی کاندوم و HIV مثبت بودن یکی از زوجین

اگر شما و یا شریکتان HIV مثبت باشید و طی شش ماه گذشته مشغول به درمان و سرکوب ویروس باشید، احتمال انتقال بیماری به طرف مقابل در صورت پارگی کاندوم بسیار بعید خواهد بود. با این حال، بهتر است هر دو برای چک کردن سایر عفونت‌ها آزمایش شوند.
در صورت پارگی کاندوم و مبتلا بودن به اچ آی وی و عدم پیگیری درمان منظم، لازم است هر چه سریع‌تر به متخصص امر مراجعه کنید. درمان‌های پیشگیرانه پس از قرار گرفتن در معرض ویروس HIV وجود دارد که احتمال ابتلا پس از انتقال ویروس را تا حد چشمگیری کاهش می‌دهد.

نحوه قرار دادن کاندوم مردانه روی آلت تناسلی تصویری

نحوه قرار دادن کاندوم مردانه تصویری

قرار دادن کاندوم مردانه بر روی آلت مرد باید با احتیاط انجام شود تا منجر به پارگی کاندوم مردانه نشود. بعضی از افراد احساس خجالت می‌کنند که موضوع قرار دادن کاندوم مردانه را به خصوص در مراحل اولیه ارتباط با شریکشان برقرار کنند. اما محافظت از خود و شریک زندگی شما باید برای هر دو شما یک اولویت باشد. صحبت کردن درباره کاندوم با شریک زندگی شما به این معنی نیست که شما به آن‌ها اعتماد ندارید. بلکه اطمینان از یک رابطه امن و بدون خطر، به شما کمک می‌کند هر دو احساس بهتری در طول رابطه داشته باشید و بدون دلنگرانی و استرس از رابطه جنسی لذت ببرید.

برچسب‌ها:

جدیدترین مطالب