لذت زنان از رابطه مقعدی | خطرات، مضرات و عوارض رابطه مقعدی

لذت زنان از رابطه مقعدی | خطرات، مضرات و عوارض رابطه مقعدی

لذت زنان از رابطه مقعدی

رابطه مقعدی با همسر یکی از پرخطرترین روابط جنسی است که بهتر است از انجام رابطه جنسی مقعدی اجتناب گردد یکی از مهمترین عوارض رابطه مقعدی ابتلا به بیماریهای مقاربتی مقعد است. لذت زنان از رابطه مقعدی خیلی زیاد نیست و در برخی خانم ها اصلا لذت بخش نیست در ادامه مهمترین خطرات رابطه مقعدی با همسر را بیان خواهیم کرد. رابطه مقعدی، اگر با مراقبت تمرین شود، برای اکثر زوج‌ها امکان پذیر است. چرا مردان نزدیکی از پشت (مقعد) را دوست دارند؟ ولی خطراتی که هر دو زوج را تحت تاثیر قرار می‌دهد در زیر شرح داده شده است:

 

عوارض رابطه مقعدی

ویروس نقص ایمنی بدن (اچ آی وی): شکی نیست که مقاربت مقعدی خطر ابتلا به انتقال ویروس HIV را از سایر فعالیت‌های جنسی، به ویژه برای شریک پذیرنده افزایش می‌دهد.

 

ویروس پاپیلومای انسانی و زگیل: این ویروس (ویروس پاپیلومای انسانی) می‌تواند در طول مقاربت مقعدی منتقل شود و ممکن است منجر به زگیل‌های در ناحیه مقعد شود.

 

نزدیکی با زن از مقعد (دخول آلت از پشت)

HPV و سرطان مقعد: متاسفانه، گونه‌های خاص ویروس HPV دارای پتانسیل سرطان زایی می‌باشند. برخی از انواع HPV وجود دارند که باعث سرطان دهانه رحم در زنان و نیز سرطان گلو می‌شوند. تحقیقات نشان می‌دهد که HPV در بافت‌های جدا شده از بسیاری از سرطان‌های مقعدی دیده شده است. مطالعات اخیر نیز نشان داده است، زوجینی که در رابطه‌های جنسی خود به روابط مقعدی نیز می‌پردازند، ۱۷ برابر نسبت به دیگر زوجین خطر ابتلا به سرطان مقعد را دارند. بنابراین ایمن‌ترین کار این است که در رابطه مقعدی از کاندوم استفاده کنید.

 

هپاتیت A یا هپاتیت عفونی: این بیماری یک عفونت ویروسی است که می‌تواند باعث ایجاد زردی شود. هپاتیت A. معمولا بیماری تهدید کننده زندگی نیست، گرچه افراد مبتلا به این بیماری می‌توانند کاملا بیمار باشند. این ویروس می‌تواند با تماس دهان و دندان انتقال یابد.

 

هپاتیت C: این بیماری یک بیماری مزمن کبدی پیشرونده و گاه مرگبار است. هپاتیت C. ممکن است از طریق مقاربت مقعدی منتقل شود، اگر چه به نظر می‌رسد رخدادی نادر باشد. به اشتراک گذاری تجهیزات مصرف مواد مخدر وریدی خطر انتقال این بیماری را افزایش می‌دهد.

 

E. coli (اشرشیا کولای): این باکتری در روده زندگی می‌کند و بسیار ضروری است از ورود آن به دهان جلوگیری شود. همچنین E. coli به راحتی از مقعد به دستگاه تناسلی انتقال می‌یابد و موجب عفونت ادراری می‌شود. مقاربت مقعدی نیز گاهی اوقات می‌تواند این نوع انتقال را ایجاد کند، به ویژه اگر بلافاصله بعد از آن وارد رابطه واژینال شوید.

لذت زنان از رابطه مقعدی | خطرات، مضرات و عوارض رابطه مقعدی

خطرات رابطه مقعدی

برای اینکه بتوانید تا حدودی از عوارض رابطه مقعدی در امان باشید، اطمینان حاصل کنید که منطقه مقعد پاک است و روده کاملا خالی است. اگر روده خالی باشد، خطر دفع مدفوع حین رابطه وجود ندارد. لطافت، مراقبت، روانکاری مناسب در رابطه مقعدی ضروری است. شریک وارد کننده باید ملایم باشد تا به شریک پذیرنده اجازه دهد اسفنکتر به آرامش برسد. استفاده از کاندوم و روغن‌های مبتنی بر آب به راحتی و همچنین بهداشت این رابطه کمک شایانی می‌کند. روغن‌های روان کننده از جمله وازلین، ممکن است کاندوم را پاره کرده و روانکاری مناسبی ندارند.

 

مضرات رابطه مقعدی

باید‌ها و نباید‌های بسیاری در مورد انواع مختلفی از روابط مقعدی وجود دارد. بعضی افراد آن را با خشم اخلاقی، گناه و اضطراب مرتبط می‌کنند. با این حال تحقیقات نشان می‌دهد که این ناحیه دارای گیرنده‌های عصبی بسیاری بوده که موجب برانگیختگی و لذت جنسی می‌شوند؛ بنابراین تعجب آور نیست که بسیاری از زوج‌ها از انجام آن لذت می‌برند. اکثر فعالیت‌های جنسی، خطر ابتلا به بیماری‌های منتقله از راه جنسی (STDs) مانند سوزاک، هرپس یا تبخال تناسلی، هپاتیت B. و HIV را افزایش می‌دهند و در این میان رابطه مقعدی خطر ابتلا به ایدز را به مقدار قابل توجهی افزایش می‌دهد.

 

موارد منجر به رابطه مقعدی خطرناک

اگرچه عوارض رابطه مقعدی به تنهایی خطرناک و دردسرساز هستند، ولی استفاده از برخی از ابزارها و انجام بعضی از حرکات در این رابطه، خطر انجام آن را بیشتر می‌کند؛ این موارد خطرناک به شرح زیر می‌باشد:

 

استفاده از مواد مخدر: در برخی از موارد دارو‌های آرامبخشی عضلانی (آمیل نیترات، بوتیل نیترات، گلیسریل ترنیترات) تلاش کرده‌اند که مقاربت مقعدی را آسان‌تر یا راحت‌تر کنند. مهم است به یاد داشته باشید که آمیل نیترات یک داروی قوی با بسیاری از عوارض جانبی از جمله سرگیجه، سردرد و فشار خون پایین است که ممکن است منجر به ضعف و از دست دادن هوشیاری شود بنابراین استفاده از این دارو‌ها اصلا توصیه نمی‌شود.

 

بیهوشی موضعی: برخی مواد مانند کرم لیگناکائین (لیدوکایین) و یا حتی کوکائین موضعی، برای کاهش درد مقعد در هنگام مقاربت استفاده می‌شود؛ اما این مواد با خمیده کردن پوست مقعد خطر بزرگی ایجاد می‌کنند که باعث ایجاد آسیب جدی از طریق ریزش بیش از حد مخاط مقعد می‌شود و بنابراین استفاده آن هرگز توصیه نمی‌شود.

 

تماس دهانی و استفاده از دست‌ها: تماس دهانی خطر بالای انتقال باکتری‌های دهان و معده به ناحیه مقعد را داشته و استفاده بدون احتیاط از انگشتان دست برای منبسط کردن عضلات اسفنکتر می‌تواند باعث بروز صدمات جدی شود.

 

وسایل کمکی: باید به خاطر داشت هرگونه وسیله کمکی برای رابطه مقعدی باید تمیز و بهداشتی باشد. همچنین یکی از خطرات استفاده از این نوع وسایل امکان عدم دسترسی به شی پس از ورود به رکتوم و در نتیجه آن انسداد راست روده است. در این گونه موارد، باید در اسرع وقت به اورژانس مراجعه نمایید.

 

عوارض رابطه مقعدی برای زنان

یک تصور غلط رایج وجود دارد که رابطه مقعدی تقریبا به طور انحصاری توسط مردان همجنسگرا انجام می‌شود. مطمئنا چنین نیست و مطالعات نشان می‌دهد زوج‌ها بیشتر از همجنس گرایان رابطه مقعدی دارند.

 

رضایت شریک جنسی
موافقت آزادانه هر دو طرف، یکی از ویژگی‌های اساسی فعالیت جنسی در یک رابطه دوستانه است. برخی ممکن است تلاش کنند و شرکای خود را برای مقاربت مقعدی تحت فشار قرار دهند. با این حال، مجبور کردن یک شریک به فعالیت جنسی که آن‌ها نمی‌خواهند انجام دهند، رفتار کاملا غیرقابل قبول و غیرقانونی است.

 

برخی از زوج‌های همجنسگرا از مواد مخدر حاوی نیترات استفاده می‌کنند تا سعی کنند اسفنکتر مقعد را منبسط و از این طریق نفوذ را آسان‌تر کنند. اما این موارد خطر ابتلا به عوارض جانبی حاصل از آن و اعتیاد به سایر مواد مخدر را افزایش می‌دهند. در برخی کشور‌ها در صورت عدم وجود رضایت، روابط مقعدی تجاوز و جرم محسوب شده و شامل جرایم بسیار جدی می‌باشند. بنابراین، ضروری است که هر دو طرف با این نوع رابطه موافق باشند و همچنین از شرایط قانونی حاکم بر این نوع روابط در کشور خود مطلع شوند.

 

عوارض رابطه مقعدی برای مردان

عوارض رابطه مقعدی برای مرد و زن بسیار زیاد است و رابطه مقعدی با زن از دیدگاه بزرگان دین اسلام خوب نیست و بنابر احتیاط واجب باید از انجام رابطه مقعدی با همسر جلوگیری کرد اگر می خواهید با روش صحیح رابطه مقعدی بدون درد آشنا شوید این پست را بخوانید.

جدیدترین مطالب