قاصدک

الفبا

قاصدک

نیم نگاهی به گذشته

hpv

hpv

ویژگی های اسپرم آقایان و مایع منی باکیفیت

ویژگی های اسپرم آقایان و مایع منی باکیفیت

ویژگی های اسپرم آقایان و مایع منی باکیفیت

منی در آقایان معمولا سفید رنگ یا طوسی می باشد هر میلی لیتر منی دارای میلیون ها اسپرم می باشد که این مایع در صورت انزال خارج می شود هدف مایع منی فقط تولید مثل می باشد و با آلت تناسلی مردانه به دستگاه تناسلی زن می تواند تخمک را باردار نماید اسپرم در مایع منی آقایان می باشد و مدت زمان زنده مانده اسپرم خیلی کم می باشد و خیلی زود اسپرم از بین می رود در ادامه جزئیات بیشتر ویژگی های اسپرم آقایان و مایع منی باکیفیت را در سایت سماتک خواهید خواند با ما همراه باشید.

 

دانستنی های جالب درباره اسپرم مردان

شايد براي شما هم اين پرسش ها درباره اسپرم مطرح شده باشد، اگر در نهايت فقط يک اسپرم و يک تخمک جنين را تشکيل مي دهند، چرا بدن مردان اين همه اسپرم توليد مي کند؟ تعداد طبيعي اسپرم ها چقدر است؟ اسپرم چه مدت زنده مي ماند؟ آيا اسپرم ها بيرون از بدن هم مي توانند زنده بمانند؟ اين مطلب، شما را با پاسخ پرسش هايي از اين دست آشنا مي کند…

 

1.اسپرم تا چه مدتي زنده مي ماند؟

اين موضوع به عوامل متعددي بستگي دارد و مهم ترين آنها محل قرار گيري اسپرم است. هنگامي که مني خشک مي شود، اسپرم روي يک سطح خشک، مانند لباس يا تختخواب مي ميرد ولي در آب مثلا در آب گرم وان، احتمالا براي مدت طولاني تري زنده خواهد ماند، زيرا در محيط هاي مرطوب و گرم بيشتر زنده مي ماند ولي احتمال اينکه اسپرم موجود در آب وان به دستگاه تناسلي زنانه راه يابد و او را باردار کند، بسيار اندک است.

 

اسپرم در بدن زن با توجه به شرايط، تا حداکثر 5 روز زنده مي ماند، بنابراين روابط زناشويي بدون حفاظ، حتي چند روز پيش از تخمک گذاري زن ممکن است به بارداري زن بينجامد.

 

2.چه تعداد اسپرم براي باردارشدن زن لازم است؟

فقط يک اسپرم براي لقاح تخمک کافي است اما به ازاي يک اسپرمي که به تخمک مي رسد و باعث لقاح آن مي شود، چند ميليون اسپرم از دست مي رود. مايع مني مرد، تقريبا 100 ميليون اسپرم دارد.

 

مرداني که شمار اسپرم هايشان در هر ميلي ليتر مني شان کمتر از 20 ميليون اسپرم باشد، با اشکال در باروري مواجه مي شوند.

 

چرا اين همه اسپرم براي تشكيل يك جنين لازم است؟ زيرا در سفر اسپرم ها از واژن به لوله هاي رحمي (لوله هاي فالوپ) براي رسيدن به تخمک فقط تعداد محدودي زنده مي مانند. براي اسپرم هايي هم که اين سفر را به پايان مي رسانند، نفوذ به درون تخمک به اين سادگي ها نيست. تخمک با لايه ضخيمي پوشيده شده است که لقاح را مشکل مي کند. کارشناسان معتقدند اين فرآيند، شيوه طبيعت براي رسيدن سالم ترين اسپرم به تخمک است تا در نهايت نوزادي سالم متولد شود.

 

3.آيا مي توان کاري کرد كيفيت اسپرم بهبود پيدا کند؟

بسياري از مواردي که به سلامت کلي بدن کمک مي کنند، باعث سلامت اسپرم ها هم مي شوند؛ مانند: اجتناب از سيگار و داروهاي غيرمجاز، به خصوص داروهاي استروييدي آنابوليکي، پرهيز از قرار گرفتن در معرض سمومي مانند آفت کش ها و فلزات سنگين، پرهيز از الکل، داشتن رژيم غذايي سالم و حفظ وزن طبيعي بدن، خنك بودن دماي اسکروتوم (کيسه بيضه) زيرا گرما، توليد اسپرم را کند مي کند، پرهيز از حمام هاي داغ و وان آب داغ، پوشيدن لباس زير پادار و گشاد به جاي لباس زير تنگ و نپوشيدن شلوارهاي تنگ.

 

مطالب مرتبط »

 

اسپرم مرد و دانستنی های بیشتر درباره اسپرم

 

اسپرم مردان چرا کاهش می یابد؟

 

بهترین غذاها برای تقویت اسپرم مرد و افزایش نیروی جنسی

 

آزمایش اسپرم و آنچه باید درباره اش بدانید

 

اسپرم در بدن شما چه تعداد است

برچسب‌ها: ,

مهرپرواز

آسمان آبی

مبلمان اداری

جدیدترین مطالب