لاغری

لاغری

نیم نگاهی به گذشته

hpv

hpv

پرده بکارت حلقوی پاره می شود؟ | عکس پرده بکارت حلقوی

پرده بکارت حلقوی پاره می شود؟ | عکس پرده بکارت حلقوی

پرده بکارت حلقوی پاره می شود

پرده بکارت حلقوی یکی از انواع مدل های پرده بکارت است که برخی از دختران پرده بکارت حلقوی دارند شکل پرده بکارت حلقوی و عکس پرده بکارت حلقوی در ادامه آورده شده است اگر می خواهید بدانید که پرده بکارت حلقوی پاره می شود یا نه با ما در این بخش از سایت سماتک همراه شوید.

 

انواع پرده بکارت حلقوی

پرده‌ بکارت حلقوی در دو نوع قابل اتساع و غیر قابل اتساع است. معمولا پرده های غیرقابل اتساع یا غیر قابل باز شدن در حین اولین دخول آلت تناسلی مردانه پاره می‌شوند و مانند سایر انواع این نوع پرده‌ها هستند. اما نوع حلقوی قابل اتساع علی رغم دخول ممکن است پاره نشده و برای مردان این تصور را ایجاد کند که همسر آن‌ها باکره نیست.

 

پرده بکارت حلقوی قابل اتساع (tractile annular hymen)
پرده بکارت حلقوی غیر قابل اتساع (non-tractile annular hymen)

عکس پرده بکارت حلقوی

تعیین پارگی پرده بکارت حلقوی

پارگی پرده بکارت حلقوی هیچ گونه قاعده و قانونی ندارد و ممکن است به هر شکل و اندازه و در هر جهتی از پرده بکارت ایجاد شود. در پرده بکارت نوع حلقوی غیر قابل اتساع معمولاً 4 تا 5 پارگی شعاعی شکل بوجود می‌آید و انواع هلالی دو پارگی در طرفین پیدا می‌کنند. پارگی‌ها معمولاً از کناره آزاد پرده بکارت شروع شده و تا جدار واژن کشیده می‌شوند. در مواردی که سن دختر کم بوده و دستگاه تناسلی زنانه رشد کافی نداشته باشد ممکن است پارگی در واژن و سایر نواحی تناسلی نیز ایجاد شود.

 

توجه : داشتن رابطه جنسی بدون پارگی پرده بکارت توسط پزشکان از روی سائیدگی لبه‌های سوراخ پرده بکارت قابل تشخیص است همچنین با توجه به این که در پرده‌های قابل اتساع به دنبال تماس جنسی پارگی حادث نمی‌شود لذا در معاینه افراد دارای این نوع پرده باید دقت کافی دربررسی مخاط واژن و وضعیت چین‌های آن انجام شود.

 

نکته قابل توجه و مهم این است که پرده حلقوی قابل اتساع در هنگام رابطه و آمیزش جنسی دچار پارگی نمی‌شود. پرده حلقوی دارای سوراخ نسبتا بزرگی است که در بیشتر موارد از نوع قابل اتساع است. این نوع پرده به دلیل نوع و ضخامتی که دارد، معمولا به آسانی آسیب نمی‌بیند و در مقابل فشار وارده در اثر ضربه یا رابطه جنسی مقاوم است و به جای پاره شدن، مقداری به اصطلاح کش آمده و فقط تغییر سایز می‌دهد.
لذا آلت تناسلی مردانه بدون ورود صدمه از سوراخ اتساع عبور می کند و با وجود دخول کامل و مکرر پرده ظاهری سالم و دست نخورده دارد.

 

پرده بکارت حلقوی چیست؟

پرده بکارت یک عضو با خاصیت مقاوم کم می باشد که به شکل های مختلف در ابتدای واژن قرار خواهد گرفت و از ابتدای تولد با یک دختر همراه می باشد. این پرده زمانی که دخول انجام می پذیرد پاره خواهد شد و در نتیجه خونریزی کمی اتفاق خواهد افتاد. بر اساس نوع و شکلی که انواع پرده ها با خود به همراه دارند امکان پارگی و خونریزی در برخی از آنها وجود ندارد که این نوع پرده ها را با نام پرده بکارت حلقوی می نامند. بنابراین از نظر کارایی مشابه اما از نظر ظاهری کمی متفاوت هستند.

 

پرده بکارت حلقوی در ظاهر مشابه حلقه هایی می باشد که دور تا دور یکدیگر گرد آمده اند ، اما از نظر ظاهری ممکن است در برخی از دختر خانم ها هم قابل تشخیص نباشد و تنها پس از رابطه جنسی نوع پرده بکارت قابل تشخیص باشد. بر اساس توضیحات ارائه شده همانطور که ذکر شد پرده ای که پس از رابطه جنسی پاره نشود و همچنین خونریزی نداشته باشد در زمره ی پرده بکارت حلقوی قرار خواهد گرفت. البته در مواردی که هنوز پارگی رخ نداده باشد پزشک با معاینه بالینی این تشخیص را انجام می دهد.

 

 

پرده بکارت حلقوی نیز از نظر ظاهری و عملکردی که با خود به همراه دارد معمولا به دو گروه قابل تقسیم می باشد. برخی از پرده بکارت حلقوی ها قابلیت اتساع دارد ، اما در مقابل برخی دیگر از آنها از این قابلیت برخوردار نیستند و به همین دلیل به دو دسته کاملا متفاوت تقسیم می شوند. در زبان انگلیسی برای تشخیص این دو نوع از پرده را تحت عنوان tractile annular hymen و non-tractile annular hymen می دانند.

 

پرده بکارت حلقوی که از نوع قابل اتساع باشد پرده ای خواهد بود که پس از هر بار رابطه جنسی همانند حالت ابتدایی خود می باشد ، گویی هیچ نوع رابطه جنسی رخ نداده است. زیرا این نوع از پرده خاصیت کشسانی دارد و پس از هربار دخول ، اجزایی که در آن قرار دارند نیز به حالت اولیه باز می گردند. پرده بکارت حلقوی معمولا سوراخی دارد که بسیار بزرگ می باشد ، اما برخلاف سایر پرده های بکارت مقاومت زیادی در برابر هر نوع ضربه ای خواهد داشت.

 

نکته بسیار جالبی که در رابطه با پرده بکارت حلقوی وجود دارد این موضوع است که این پرده تنها در زمانی که زایمان طبیعی در حال وقوع باشد و نوزادی از کانال زایمانی و از طریق واژن در حال عبور باشد توانایی مقابله نداشته و پاره می شود. اما برخلاف تصور ما در هر بار رابطه جنسی این پرده به دلیل خاصیتی که دارد باز هم به حالت اول خود باز می گردد . در نتیجه اگر فشار در جهت خالف به آن اعمال شود توانایی مقابله نداشته و در آن صورت پاره خواهد شد.

شکل پرده بکارت حلقوی

تشخیص پرده بکارت حلقوی

در رابطه با همین مبحث این نوع پرده خود حالت‌های مختلفی دارد که بسته به ضخامتشان نیز احتمال پارگی وخونریزی وجود دارد. در هر صورت درصد کمی از این پرده‌ها اینگونه هستند و در کل می‌توان اینطور بیان کرد که پرده‌های حلقوی یا پاره نمی‌شوند و یا قسمتی از آن پاره می‌شود. پرده حلقوی قابل اتساع با توجه به اینکه اغلب در هنگام دخول همراه با خونریزی نبوده مسئله ای شبه برانگیز در میان زوج‌های جوان است که می‌توانند با مراجعه به پزشکی قانونی این شبهه به‌وجود آمده را برطرف کنند. لازم به ذکر است در لبه پرده بکارت حلقوی قابل اتساع می‌توان علائم سائیدگی خفیف یا خونمردگی را مشاهده کرد.

 

پرده بکارت بر خلاف تصور عمومی که فکر می‌کنند در داخل واژن است در بخش خارجی اندام تناسلی است و در ابتدای دهانه واژن قرار دارد و در برخی از افراد مشاهده پرده قابل رویت است و در برخی دیگر از زنان قابل رویت نیست. پرده بکارت حلقوی یکی از انواع پرده‌های دستگاه تناسلی زنان است که این پرده به صورت حلقه‌ای در ورودی واژن قرار گرفته و دور آن‌ را می‌پوشاند.

 

پرده بکارت حلقوی چگونه است

در کشورهای اسلامی همچون ایران وجود پرده بکارت برای دختران بسیار مهم می باشد و این موضوع نشان دهنده پاکدامنی آنها خواهد بود ، بنابراین شاید پاره نشدن و خونریزی ندادن در پرده بکارت حلقوی برای برخی از آقایان شک برانگیز باشد. قبل از ازدواج اطلاع یافتن در رابطه با این نوع مسائل بسیار مهم می باشد بنابراین زوج های جوانی که در شرف ازدواج هستند برای جلوگیری از اینگونه سوء تفاهم ها باید اطلاعاتی را در رابطه با اندام تناسلی و . . . به دست آورند.

 

اما امروزه در ایران و در کشورهای دیگر در مواردی که به صورت ناگهانی در ضربات غیر عمدی ( همانند تصادفات ، ضربات ورزشی و . . . ) اتفاقاتی برای پرده بکارت رخ می دهد ، امکان ترمیم این پرده وجود دارد. البته ترمیم پرده بکارت از هر نوعی نیازمند مجوز خواهد بود و این مجوز تنها زمانی صادر می شود که غیر عمدی بودن حادثه مشخص شود. برخی از مواقع ترمیم پرده به صورت موقتی انجام می شود و این در مواردی است که زمان کمی تا ازدواج یک فرد باقی است. اما برخی از مواقع هم با بخیه هایی در گوشه های پرده بکارت به صورت دائمی این پرده ترمیم می شود.

 

نکات مهم درباره پرده بکارت حلقوی

متأسفانه تعداد این نوع از عمل ها امروزه در بسیاری از کشورها رو به سوی افزایش می باشد و علت آن افزایش سوء استفاده و تعارض های جنسی به دخترها می باشد. اما به همان نسبت نیز تعداد سوء استفاده های مالی و تخصصی از این نوع عمل ها در حال افزایش است و تنها آسیب رساندن به بدن نتیجه ی این عمل های بسیار مهم توسط افراد غیر تخصصی می باشد. بنابراین در صورت بروز چنین اتفاقاتی حتما از راه های قانونی و در نزد افراد مجرب مراجعه نمایید تا مشکل خود را برطرف نمایید.

 

عمل های جراحی که مربوط به پرده بکارت حلقوی یا پرده های دیگر می باشد ، عمل هایی هستند که به دلیل نزدیکی با واژن معمولا با عوارض بسیاری همراه خواهند بود و ممکن است که عفونت های مختلفی پس از عمل رخ دهد. بنابراین مصرف داروهای تجویز شده توسط پزشک که اکثرا از نوع آنتی بیوتیک می باشند یکی از مهم ترین مراقبت های پس از عمل خواهد بود. بی توجهی به آن حتی می تواند منجربه عفونت رحم نیز بشود.

 

در مواردی که پرده بکارت حلقوی وجود داشته باشد معمولا نتیجه ی عمل به دلیل ساختار خاصی که این از پرده با خود به همراه دارد همانند سایر موارد نیست. بنابراین در ابتدا باید توضیحاتی از نتایج احتمالی عمل و ترمیم توسط پزشک برای بیمار مورد نظر ارائه شود تا پس از درمان زیبایی با اعتراض های پی در پی مواجه نشود.

 

پارگی پرده بکارت حلقوی

علیرغم عدم پارگی پرده حلقوی در هنگام برقراری ارتباط و دخول، این پرده در حین زایمان و بدنیا آمدن نوزاد دچار پارگی و برای همیشه از بین خواهد رفت.

 

پرده بکارت دختران با انجام این کارها پاره می شود

در پژوهشی که توسط پزشکی قانونی کشور در مورد مراجعه کنندگان برای معاینه پرده بکارت انجام شد مشخص گردید که بیشترین فراوانی انواع آناتومیک پرده بکارت مربوط به پرده بکارت حلقوی با لبه صاف می‌باشد همچنین از نظر نوع پرده، پرده بکارت حلقوی قابل اتساع با لبه صاف بیشترین موارد را به خود اختصاص می‌دهد.

پرده بکارت حلقوی

آسیب های پرده بکارت حلقوی

پارگی
ساییدگی
متسع و مدخوله است.

 

شکل پرده بکارت حلقوی

در پرده‌های بکارت حلقوی غیر قابل اتساع بیش از نیمی از آسیب دیدگی‌ها شامل پارگی بکارت است ولی در مورد پرده بکارت حلقوی قابل اتساع، ساییدگی عامل 80 درصد آسیب دیدگی می‌باشد که این نشان از قابلیت ارتجاعی و کشسانی در پرده بکارت حلقوی قابل اتساع دارد. آیا می دانید پرده بکارت دختر با چه چیزهایی پاره می شود؟

برچسب‌ها:

جدیدترین مطالب