لاغری

لاغری

نیم نگاهی به گذشته

hpv

hpv

ژل لوبریکانت برای چیست | طرز استفاده ژل لوبریکانت در واژن

ژل لوبریکانت برای چیست | طرز استفاده ژل لوبریکانت در واژن

ژل لوبریکانت برای خشکی واژن در خانم ها مورد استفاده قرار می گیرد و برای اینکه برخی از زنان در رابطه جنسی دچار خشکی واژن هستند ابتدا باید بدانید که ژل لوبریکانت برای چیست که در اینجا مهمترین فواید استفاده از ژل لوبریکانت در واژن را بیان خواهیم کرد. اگر می خواهید طرز استفاده ژل لوبریکانت در واژن را یاد بگیرید در این نوشتار راهنمای استفاده از ژل لوبریکانت واژن به همراه عوارض ژل لوبریکانت برای واژن زنان به طور کامل توضیح داده شده است.

 

ژل لوبریکانت برای چیست

ژل لوبریکانت واژن یکی از مواد لیز کننده واژن زنان بوده و برای خانم هایی است که در حین رابطه جنسی احساسی خشکی واژن دارند. ژل لوبریکانت ماده چسبنده و لیز است که حالتی شبیه به ماده‌ای که توسط واژن ترشح می‌شود دارد. ژل لوبریکانت در چند نمونه روغنی، محلول در آب و سیلیکونی در بازار عرضه شده است. زوج‌ها برای این که رابطه جنسی بدون دردی را تجربه نمایند، این ژل را استفاده می‌کنند. پیش از آشنایی با طرز استفاده ژل لوبریکانت در واژن، باید بدانید که ژل لوبریکانت از چه موادی تشکیل شده است. واژن به صورت خودکار بعد از پیش نوازی یک ژل چسبان تولید می‌کند که سبب لیز شدن درون آن و راحت‌تر شدن رابطه جنسی می‌شود. اما این ماده ممکن است به دلیل تغییر سطح هورمون‌ها و قرار گرفتن بدن در شرایط خاص ترشح نشود و خشکی واژن در رابطه جنسی رخ ­دهد.

 

بهترین نوع ژل لوبریکانت برای خشکی واژن

ژل لوبریکانت واژینال بر پایه آب بهترین نوع ژل لوبریکانت برای خشکی واژن است. استفاده از ژل های روان کننده یا لوبریکانت های مختلف یکی از راه های ساده برای افزایش لذت در روابط زناشویی است. همان طور که از اسم آنها پیداست، استفاده از ژل لوبریکانت در واژن، رابطه جنسی را روان تر و لغزنده تر می کنند و بخاطر همین بسیاری از زوج ها همیشه از ژل روان کننده به عنوان یکی از مهم ترین ابزار زندگی یاد می کنند. پس از بررسی طرز استفاده ژل لوبریکانت در واژن، این سؤال در ذهن افراد مختلف به وجود می‌آید که بهترین نوع ژل لوبریکانت برای رفع خشکی واژن کدام است؟ انواع ژل لوبریکانت دنیایی متنوع از عطرها و امکانات دارند. هرچه امکانات بیشتری داشته باشند، سوال های بیشتری برای ما پیش می آید. آیا اشکالی ندارد این همه مواد مختلف که برایتان آشنا نیست را به واژن خود نزدیک کنید؟ چطور متوجه شویم احساس خوشایندی به ما خواهد داد یا نه؟ و مهم تر از همه آیا برای رابطه جنسی ایمن است؟ ما همه این سوالات و سایر ابهاماتی که ممکن است برایتان بوجود آمده باشد را از متخصصین پرسیده ایم. در ادامه هر آنچه نیاز است بدانید در رابطه با خرید بهترین نوع ژل لوبریکانت واژینال بدانید را برایتان آماده کرده ایم روی ژل لوبریکانت برچسب‌هایی وجود دارد که آن‌ها را در دسته بندی‌های مشخصی قرار می‌دهد. این دسته بندی‌ها عبارتند از:

ژل لوبریکانت برای چیست | طرز استفاده ژل لوبریکانت در واژن

ژل لوبریکانت بر پایه آب
ژل لوبریکانت بر پایه سیلیکون
ژل لوبریکانت بر پایه روغن
ژل لوبریکانت ترکیبی (ترکیبی از موارد فوق)

 

ژل لوبریکانت بر پایه آب

بهترین نوع ژل لوبریکانت برای واژن، ژل لوبریکانت بر پایه آب است. ژل لوبریکانت بر پایه آب به دلیل این که حالتی چسبنده ایجاد نمی‌کند و قابل حل در آب هستند، از محبوبیت بیشتری نسبت به سایر ژل‌ها برخوردار است. ژل لوبریکانت پایه آب با کاهش PH واژن، لغزندگی این ناحیه را متعادل می‌کند. ژل لوبریکانت بر پایه آب به کاندوم صدمه وارد نمی‌کنند و با خیال راحت می‌توانید آن‌ها را استفاده کنید. اگر می خواهید بعد از رابطه جنسی احساس بهتر و تمیز تری داشته باشید از انواع ژل لوبریکانت بر پایه آب استفاده کنید. راه دیگری که مطمئن شوید همه چیز مرتب است، ادرار بعد از رابطه جنسی است. با این کار باکتری های این ناحیه را تمیز کرده و خطر ابتلا به عفونت ادراری را از بین می برید.

 

ژل لوبریکانت بر پایه سیلیکون

افرادی که می‌خواهند رابطه جنسی طولانی‌تری را تجربه کنند، از ژل لوبریکانت بر پایه سیلیکون استفاده می‌کنند. طرز استفاده از ژل لوبریکانت بر پایه سیلیکون در واژن با سایر نمونه‌ها یکسان است. ژل لوبریکانت پایه سیلیکون حالتی چسبان دارد و دیرتر خشک می‌شود. پاک کردن این ژل به دلیل چسبندگی آن سخت‌تر است و استفاده از آن به کاندوم‌هایی که از جنس سیلیکون هستند صدمه می‌زند. برای استفاده هم‌زمان از ژل لوبریکانت بر پایه سیلیکون و کاندوم، باید کاندوم‌های از جنس لاتکس را انتخاب کنید.

 

ژل لوبریکانت بر پایه روغن

ژل لوبریکانت بر پایه روغن برای ماساژ جنسی گزینه مناسبی است. ژل لوبریکانت بر پایه روغن به نحوی طراحی شده که ناحیه مورد نظر را چرب می‌کند و همین سبب لیز شدن آن قسمت خواهد شد. انواع ژل لوبریکانت بر پایه روغن را نمی‌توانید با کاندوم استفاده کنید، زیرا این ژل‌ها به بافت کاندوم صدمه می‌زنند. ژل لوبریکانت بر پایه روغن نسبت به سایر مدل‌ها سخت‌تر پاک می‌شوند و حساسیت‌زا بودن آن‌ها بیشتر است. ژل های لوبریکانت روغنی را نمی توان با کاندوم استفاده کرد. به خصوص که لوبریکانت های روغنی باعث ایجاد ترک یا در نهایت پاره شدن کاندوم می شود که منجر به ابتلای شما به بیماری های مقاربتی یا بارداری ناخواسته خواهد شد.

ژل لوبریکانت برای چیست | طرز استفاده ژل لوبریکانت در واژن

طرز استفاده ژل لوبریکانت در واژن

ژل لوبریکانت واژینال باید به طور صحیحی استفاده شود و طرز استفاده از ژل لوبریکانت در واژن که بسیار مهم است در ادامه این بخش بیان شده است. درست است که طرز استفاده ژل لوبریکانت در واژن بدین صورت است که اغلب برای رابطه جنسی و لغزان شدن واژن استفاده می‌شوند، اما برخی از این ژل‌ها را می‌توانید برای مقعد نیز استفاده نمایید. تمام زوج‌ها باید با انواع ژل‌های روان کننده آشنایی داشته باشند و نحوه استفاده از ژل لوبریکانت واژن را بدانند؛ زیرا در برخی از مواقع ممکن است پیش‌نوازی و … نتواند رطوبت واژن را به حد نرمال برساند و رابطه جنسی برای زن دردناک باشد و همین موضوع سبب دل‌زدگی زوج‌ها شود. البته در این موارد باید علت خشکی واژن نیز بررسی شود. جالب است بدانید که ژل های لوبریکانت بر پایه آب هستند به راحتی و سرعت از واژن خارج می شوند. از سویی دیگر، لوبریکانت های روغنی باعث احساس چرب بودن در این ناحیه می شوند و بسیاری از زنان را مجبور به شستشوی این ناحیه می کند که کار اشتباهی است. استفاده از صابون برای واژن هر چقدر هم که ملایم باشد باعث تغییر PH آن می شود. برای استفاده از ژل لوبریکانت واژن حتما باید نکات و دستورالعمل استفاده از ژل لوبریکانت برای واژن را بخوانید:

 

نحوه تست ژل لوبریکانت واژینال

یکی از مواردی که برای استفاده از ژل لوبریکانت باید به آن توجه داشته باشید، تست کردن ژل است. با توجه به این که بدن هر فرد ویژگی‌های خاصی دارد، برخی از زوج‌ها ممکن است نسبت به مواد به کار رفته در برخی از ژل‌های روان کننده حساسیت داشته باشند. برای این که متوجه شوید نسبت به یک ژل روان کننده حساس هستید یا خیر، کافی است یک‌بار آن را به میزان کم روی دستتان بمالید. در صورتی که بدن شما یا طرف مقابل به ژل روان کننده حساسیت نشان نداد، پس از آن با خیال راحت می‌توانید از ژل لوبریکانت برای افزایش لیزی واژن و رابطه جنسی بهتر استفاده کنید.

 

گرم کردن ژل لوبریکانت قبل از مصرف

ژل لوبریکانت واژن و روان کننده‌ها حالتی سرد دارند و منجر به وارد شدن شوک سرد به بدن زوجین می‌شوند. برای این که این شوک سرد به بدن وارد نشود، باید ابتدا ژل لوبریکانت را مدتی در دست تان مالش دهید تا دمای بدن را بگیرد و سپس آن را به اندام جنسی بمالید. دکتر مری جین مینکین (Mary Jane Minkin) متخصص زنان و زایمان و استادیار بالینی دانشگاه ییل، می گوید: من طرفدار چیزهایی که باعث ایجاد گرما در واژن می شوند، نیستم. چون احساس گرما می تواند خیلی به سرعت تبدیل به احساس سوزش شود، به خصوص اگر پوست حساس یا آلرژی به مواد فعال داشته باشید. به علاوه، اصطکاک رابطه جنسی می تواند منجر به داغ تر شدن ( به معنی واقعی کلمه ) واژن شود که برای برخی از افراد بیش از حد شدید است. از سوی دیگر، هیچ مشکلی با وجود کمی مواد خنک کننده وجود ندارد. بسیاری از زنان از آن ها خوششان می آید، اگر پایه آن مواد طبیعی مانند نعنا باشد که بسیار خوب است.

 


همچنین بخوانید: علت خشکی واژن در حین رابطه و دخول | بهترین درمان خشکی واژن هنگام دخول


 

ژل لوبریکانت برای چیست | طرز استفاده ژل لوبریکانت در واژن

عدم استفاده بیش از حد ژل لوبریکانت در واژن

بررسی طرز استفاده ژل لوبریکانت در واژن و روان کنندگی که این ژل به همراه دارد، بسیاری از افراد را تحریک می‌کند که آن را هنگام استفاده کاندوم نیز مصرف نمایند. استفاده از یک قطره ژل لوبریکانت روی اندام جنسی مرد برای وی لذت بیشتری حین رابطه جنسی فراهم می‌کند. توجه داشته باشید که استفاده بیش از حد ژل لوبریکانت در واژن، سبب می‌شود که کاندوم دیگر سر جای خودش باقی نماند. در ابتدا باید به این فکر کنید که لوبریکانت را برای چه چیزی می خواهید. مسلما زنانی که در دوران بعد از یائسگی هستند، استروژن کمی دارند و نیاز به ژل لوبریکانت بیشتری خواهند داشت. ولی یک زن جوان پیش از یائسگی چه مقدار لوبریکانت نیاز دارد؟ من امیدوارم که همسرش به اندازه کافی او را تحریک کند تا بدنش به اندازه کافی روان کننده ترشح کند. اگر شما در دوران پیش از یائسگی هستید و دچار خشکی واژن شده اید، بهتر است با پزشکتان یا یک سکس تراپیست مشورت کنید، تا علت مشکل تان را متوجه شوید. به علاوه، قرص های هورمونی پیشگیری از بارداری هم می تواند باعث خشکی واژن و کاهش میل جنسی شود، بنابراین، بهتر است این موارد را با پزشک تان در میان بگذارید. بهترین روان کننده ترشحات بدن خود شماست، بنابراین بهتر است معاشقه را طولانی تر کنید.

 

بررسی اثر روان کنندگی ژل لوبریکانت واژن

پس از چند بار استفاده از روان کننده یا ژل لوبریکانت این موضوع را بررسی کنید که این ژل تا چه اندازه توانسته روی رابطه جنسی شما تأثیر بگذارد؟ آیا این ژل لذت رابطه را برای شما بیشتر کرده است؟ اگر پاسخ شما منفی است، بهتر است از مدل‌های دیگر ژل روان کننده استفاده کنید و کیفیت آن‌ها را بررسی نمایید.

 

خرید و استفاده فله ای ژل لوبریکانت واژنیال ممنوع

اگر به یک موقعیت خرید عمده برای استفاده ژل لوبریکانت واژینال برخوردید، هرگز خرید نکنید. برای شروع توصیه می شود که هرگز به صورت کلی خرید نکنید، اول باید ببینید احساس خوب و راحتی دارید، بوی آن چطور است. از آن جایی که مهبل و واژن بافت بسیار ظریفی دارند، حتما باید مطمئن شوید که ژل لوبریکانت مصرفی تان باعث تحریک این ناحیه ها نمی شود. بنابراین، بهتر است در ابتلا مقدار کمی خرید کنید و برای احتیاط ابتدا مقدار کمی از آن را روی قسمت داخلی بازو امتحان کنید تا واکنش پوست تان را بررسی کنید.

 

در دسترس بودن ژل لوبریکانت واژن

در نهایت یکی از مهم ترین مواردی که برای استفاده از ژل باید به آن دقت کنید، در دسترس بودن همیشگی ژل لوبریکانت بر پایه آب است. برای این که هر بار مجبور نباشید تخت را حین رابطه جنسی ترک کنید، بهترین راه حل این است که ژل لوبریکانت واژن را روی پاتختی یا در کشوهایی که در نزدیکی تختخواب هستند نگهداری کنید تا به راحتی بتوانید در مواقع نیاز از ژل لوبریکانت برای خشکی واژن استفاده نمایید.

 

تشخیص اصل بودن ژل لوبریکانت برای خشکی واژن

ژل لوبریکانت واژن به عنوان مکمل طبقه بندی شده اند و زیر نظر سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) نیستند، بنابراین هر کسی می تواند یک سری مواد را در یک شیشه ریخته و اسم ژل لوبریکانت واژینال رویش بگذارد. پس، خیلی مهم است که برچسب پشت آن را مطالعه کنید و مطمئن شوید، مجاز است. هرچه فهرست مواد تشکیل دهنده ژل لوبریکانت برای رفع خشکی واژن کمتر باشد، بهتر است. یک عنصر که واقعا باید مراقب آن باشید، الکل و هر چیزی بر پایه الکل است که معمولا به دو حرف OL ختم می شود. شما نیازی به الکل که یک ضد عفونی کننده است در لوبریکانت ندارید، چون باکتری های طبیعی تان را می کشد که منجر به ابتلا به عفونت مخمری یا تکثیر بیش از حد باکتری ها می شود. از این منظر هم می توانید ببینید، الکل پوست را خشک می کند، بنابراین مطمئنا باعث خشکی واژن تان هم خواهد شد، که دقیقا خلاف آن چیزی است که می خواهید.

ژل لوبریکانت برای چیست | طرز استفاده ژل لوبریکانت در واژن

نحوه استفاده از ژل لوبریکانت در واژن

با وجود این که تولید کننده‌های ژل لوبریکانت با توجه به میزانی که برای رابطه جنسی نیاز است، نسبت به تولید آن اقدام می‌کنند؛ اما برخی از ژل های روان کننده لوبریکانت نسبت به نمونه‌های دیگر متفاوت‌تر هستند. برای این که درباره نوع ژل اطلاعات بیشتری به دست بیاورید، حتماً دستورالعمل و نحوه استفاده از ژل لوبریکانت در واژن ارائه شده را مطالعه کرده و سپس نسبت به خرید آن اقدام نمایید.

 

در این مقاله فهمیدید که ژل لوبریکانت برای چیست و اصلا طرز استفاده ژل لوبریکانت در واژن چگونه است. بسیاری از خانمها با نحوه استفاده از ژل لوبریکانت در واژن اطلاعی ندارند که همین مورد مشکل ساز می شود. قبل از خرید ژل لوبریکانت برای رفع خشکی واژن حتما با پزشک مشورت کنید.

جدیدترین مطالب