لاغری

لاغری

نیم نگاهی به گذشته

hpv

hpv

ازدواج اشتراکی چیست؟

ازدواج اشتراکی چیست؟

یکی از بدترین ازدواج ها در جهان ازدواج اشتراکی یا open marriage است که در کشورهای اروپایی به سرعت در حال رواج است.

 

در ازدواج اشتراکی دو نفر از جنس مخالف به عقد یکدیگر در می آیند با این تفاوت که در این نوع ازدواج هردو طرف مجاز هستن در هر زمان با شخص ثالثی وارد رابطه شوند. از لحاظ قانونی نیز Open Marriage جرم محسوب میشود. حتی اگر با رضایت دو طرف همراه باشد.

 

ازدواج باز انواع مختلفی دارد. یکی از انواع آن Swinging هست که مشخصا اشاره به برقراری رابطه جنسی با شخص ثالث دارد. معمولا در این نوع ازدواج مبادله همسر نیز صورت میگیرد.

 

 

و نوع دیگر Polyamory نام دارد که در این ازدواج دو طرف میتوانند غیر از همسر خود با شخص ثالث نیز رابطه عاطفی و عاشقانه برقرار کنند که معمولا بدون داشتن رابطه جنسی میباشد.

 

البته در اینجا شخص ثالث بدین معنا نیست که فقط میتوان با شخص سومی وارد رابطه شد. بلکه تعداد این اشخاص نامحدود است و زوج ها میتوانند با هرتعدادی که بخواهند همزمان رابطه داشته باشند.

 

تحقیقات نشان میدهد در کشورهای غربی بسیاری از مردم مخالف این نوع ازدواج بوده و آنرا نادرست میدانند. نگرش منفی جامعه نسبت به این ازدواج باعث شده زوج هایی که این نوع پیوند را بین خود بسته اند آنرا از اقوام و نزدیکان و دوستان خود پنهان نگه داشته و در نتیجه رفتارهای اجتماعیشان نیز محدود شود.

 

همچنین از لحاظ قانونی نیز Open Marriage جرم محسوب میشود. حتی اگر با رضایت دو طرف همراه باشد. ضمنا نوع دوم آن یعنی Polyamory نیز علیرغم عدم وجود رابطه جنسی بین طرفین، به منظور حمایت از حقوق مالکیت فردی و زناشویی جرم محسوب می شود.

 

ویل اسمیت و همسرش یکی از معروف ترین سلبریتی ها هستند که ازدواجشان Open بوده است. این موضوع را همسر ویل در فیسبوکش نوشت که در ۱۵ سالی این دو پیمان زناشویی بسته بودند ویل اسمیت حق داشته هرکاری میخواهد بکند و با هرکس دیگری بخواهد رابطه داشته باشد. این زوج یک پسر نوجوان نیز دارند.

 

 

 

جدیدترین مطالب