قاصدک

الفبا

قاصدک

نیم نگاهی به گذشته

hpv

hpv

آموزش استفاده صحیح از کاندوم (18+)

آموزش استفاده صحیح از کاندوم (18+)

نحوه پوشاندن کاندوم:

1- داخل کاندوم را با یک یا دو قطره مایع مرطوب کننده آغشته کنید.

2- کاندوم را به آلت نعوظ (سفت شده) بپوشانید.

3- حدود یک سانتی متر از فضا را در نوک آلت برای جمع شدن منی خالی بگذارید.

4- سعی کنید در حین پوشاندن کاندوم حباب های هوا را از کیسه کاندوم خارج کنید.

5- خارج کاندوم پوشانده شده را با یک قطره مایع مرطوب کننده آغشته کنید.

6- بعد از پایان انزال و قبل از اتمام نعوظ باید کاندوم خارج گردد. بعد از خارج کردن کاندوم باید آلت را بشویید.

 

دانستنی ها و اطلاعات مهم قبل از برقراری رابطه جنسی :

کاندوم به عنوان یک وسیله پیشگیری از بارداری راه عبور عفونت ها را در زمان نزدیکی جنسی مسدود می کند همچنین جزء یکی از روشهای جلوگیری از بارداری است که مانع از رسیدن اسپرم ها به رحم می شود.

 

کاندوم پوشش پلاستیکی نرمی است که قابلیت ارتجاعی زیادی دارد و توسط مرد هنگام نزدیکی استفاده می شود به این صورت که قبل از شروع نزدیکی بر روی آلت تناسلی در حالت نعوض  Erection) )

 

کشیده شده و بدین ترتیب از ریخته شدن مایع منی که حاوی اسپرم ( سلول های جنسی مرد) است به داخل دستگاه تناسلی زن (واژن و رحم) جلوگیری می کند . اگر اسپرم مرد با تخمک (سلول جنسی زن) ترکیب شود حاملگی رخ می دهد و کاندوم از این امر جلوگیری می کند.

 

انواع کاندوم

انواع کاندوم-کاندوم ها در دو نوع مردانه و زنانه وجود دارند. کاندوم ها یکسان و یک اندازه نیستند و از نظر اندازه ٬ ضخامت ٬ وجود ماده اسپرم کش ویا ماده نرم کننده (لوبریکنت) متفاوت می باشند و برخی از کاندوم ها ماده اسپرم کش ندارند.

 

 کاندوم های محتوی ماده اسپرم کش موثرتر از انواع بدون اسپرم کش هستند . لوبریکانت ها یی که در کاندوم استفاده می شود باید برپایه آب (Water based) باشند نه پایه روغن(Oil based) در غیر این صورت ممکن است به لاتکس کاندوم آسیب بزنند و باعث پارگی کاندوم شوند.

 

کاندوم ها در رنگ ها و طرح های مختلف ساخته و در بسته های کوچک بسته بندی می شود . ۵۰ میلیون مرد در دنیا از کاندوم استفاده می کنند و بیشترین کشوری که از کاندوم برای جلوگیری از بارداری استفاده می کند ژاپن می باشد.

 

درصد شکست کاندوم اگر درست استفاده شود ۳ درصد است ولی اگر در هنگام استفاده دقت لازم نشود تا ۱۴ درصد نیز ممکن است شکست داشته باشد.اما بطور متوسط میران شکست ان ۱۰ درصد است . البته باید توجه داشت که در بیشتر روشهای پیشگیریاز بارداری میزان شکست در سال اول استفاده بیشتر است.

 

کاندوم برای رفتار های سالم جنسی یک ابزار اصلی شناخته می شود. این وسیله هر دو شریک جنسی را در طی هر گونه رفتار جنسی (واژینال،مقعدی و دهانی) محافظت می نماید و میزان خطر انتقال ویروس عامل ایدز در رفتار های نفوذی جنسی را از “پر خطر” به “خطر نسبی” تقلیل می دهد.

 

برای تسهیل، کارایی و دلپذیرشدن ارتباط جنسی همراه با کاندوم هر دو شریک جنسی باید نحوه استفاده از کاندوم را بدانند. به گزارش مرکز ملی پیشگیری از ایدز ایران ؛ برای یادگیری، بهتر است از قبل روی اشیایی دیگر تمرین شود.

 

 

منبع: دلگرم

 

 

برچسب‌ها:

مهرپرواز

آسمان آبی

جدیدترین مطالب