قاصدک

الفبا

قاصدک

نیم نگاهی به گذشته

نقش مهم اختلافات مذهبی در ازدواج زوج های آمریکایی

نقش مهم اختلافات مذهبی در ازدواج زوج های آمریکایی

نقش مهم اختلافات مذهبی در ازدواج زوج های آمریکایی

 

بر اساس گزارش منتشره از این گروه تحقیقاتی، در یک خانواده آمریکایی فرزندان در انتخاب دین، مذهب و اعتقادات خود بیش از هر چیز از مادران خود تأثیر می پذیرند.

 

امروزه بیشتر مردم آمریکا با افرادی از مذاهب و نژادهای متفاوت ازدواج می کنند.

 

گزارش مرکز تحقیقاتی Pew در زمینه مذهب و زندگی اجتماعی ـ که در جامعه آماری ۳۵۰۰۰ نفری آمریکا انجام شد ـ نشان می دهد، در ۲۵ درصد ازدواج هایی که در ایالات متحده آمریکا اتفاق می افتد، زوجین از مذهب یکسان پیروی نمی کنند و با یکدیگر اختلافات اعتقادی دارند؛

 

برای نمونه، شاید مادر خانواده مسیحی و پدر یهودی باشد‌ و یا مادر یک مذهبی متعصب باشد و در مقابل پدر خانواده یک فرد کاملا بی دین باشد.

 

آیا مادران بهتر می دانند؟!

این در حالی است که ۲۸ درصد آنان دین خود را از پدرانشان می گیرند و نزدیک به ۴ درصد هم هویت دینی خود را از هیچ یک از آن دو کسب نمی کنند.

 

میزان اهمیت اشتراکات مذهبی تا چه حد است؟!

از افرادی که در این نظرسنجی شرکت کرده بودند، پرسیده شد که اشتراکات مذهبی و اعتقادی تا چه حد در انتخاب همسر برای آنان اهمیت دارد؛

 

۴۴ درصد معتقد بودند که داشتن اشتراکات مذهبی برای داشتن یک ازدواج موفق ضروری است، ولی ۶۰ درصد دیگر «رضایتمندی از روابط جنسی» و «انجام درست نقش های تقسیم شده در خانواده » را ارجح می دانستند و ۴۶ درصد هم داشتن «پول کافی» را ضامن داشتن ازدواجی موفق برمی شمردند.

 

۲۶ درصد از آنان هم تا حدودی و نه قطعی مذهب را در ازدواج و انتخاب همسر مؤثر می پنداشتند.

 

ازدواج هایی که سیر صعودی پیدا کرده اند

آمارها نشان می دهد که اغلب کودکان آمریکایی در خانواده هایی بزرگ می شوند که پدر و مادر مذهب یکسانی ندارند. ازدواج با وجود اختلافات مذهبی میان زن و مرد در سال های اخیر سیر صعودی داشته و میزان آن از ۱۹ درصد سال ۱۹۶۰ میلادی به ۳۹ درصد در سال ۲۰۱۰ رسیده است.

 

این تحقیقات نشان می دهد که مسیحیت همچنان بیشترین گسترش را در میان مردم آمریکا دارد. البته با توجه به نتایج این تحقیق گرایش مردم آمریکا به مسیحیت در سال های اخیر کاهش یافته و از ۴. ۷۸ درصد سال ۲۰۰۷ به ۷۰ درصد در سال ۲۰۱۴ رسیده است.

 

یهودیت و اسلام نیز با داشتن ۱.۹ و ۰.۹ درصد رتبه های بعدی را در این نظرسنجی از آن خود کرده اند. ۲۲.۸ درصد افرادی که در این نظرسنجی شرکت کرده اند، خود را تابع و وابسته به دین و مذهب مشخصی نمی دانستند و ایده های خود را در زمینه مذهب و اعتقادات در پیش گرفته بودند.

 

مطالب مرتبط : 

کلینیک کاشت مو

مهرپرواز

آسمان آبی

مبلمان اداری

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

الفبا

کلینیک کاشت مو
مهرپرواز
آسمان آبی
مبلمان اداری