نیم نگاهی به گذشته

بهترین اختلاف سنی برای ازدواج

بهترین اختلاف سنی برای ازدواج

بهترین اختلاف سنی برای ازدواج

اختلاف سنی در ازدواج بسیار مهم می باشد در زمانهای قدیم دختر و پسری که با هم ازدواج می نمودند اختلاف سنی زیادی داشتند در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر بهترین اختلاف سنی برای ازدواج را در سایت سماتک خواهید دید با ما همراه باشید.

 

بهترین اختلاف سنی برای ازدواج

 به گزارش سماتک : دانشمندان استرالیایی با بررسی بیش از دو هزار زوج دریافتند شوهران باید حداکثر دو تا سه سال کوچک تر یا هشت تا 9 سال از همسران خود بزرگ تر باشند.  محققان دانشگاه ملی استرالیا با مطالعه روی حدود دو هزار و 500 زوج استرالیایی خوشبخت و بدبخت به مدت شش سال بین سال های 2001 تا 2007 فاکتورهای سازگاری و بحران در روابط زناشویی را مورد بررسی قرار دادند.

 

یکی از این فاکتورها «سن» است که در یک ازدواج خوب از اهمیت بالایی برخوردار است. نتایج این تحقیقات نشان می دهد برای زنان بهتر است با مردانی ازدواج کنند که حداکثر 8 تا 9 سال از آنها بزرگ تر یا در نهایت دو تا سه سال از آنها کوچک تر باشند. این اختلاف سنی تا حد چشمگیری پدیده طلاق را کاهش می دهد. در حقیقت مردانی که سن آنها از همسران خود بسیار کمتر یا بسیار بیشتر است شوهران خوبی نیستند.

بهترین اختلاف سنی برای ازدواج

بهترین اختلاف سنی برای ازدواج

 

اختلاف سنی  زیاد برای ازدواج می تواند در برخی از موارد مفید و در برخی از موارد به ضرر طرفین تمام شود هر فردی که با شخص مورد نظرش ازدواج می نماید باید اختلاف طبقاتی و سنی خود با همسرش را در نظر بگیرد .

 

سماتک: به گفته این دانشمندان، فاکتور سن بیش از سایر فاکتورها از قبیل سطح فرهنگی یا ریشه های جغرافیایی در ایجاد حس مشترک میان زن و شوهر نقش دارد. همسن بودن به این معنا است که زن و شوهر هر دو از دلبستگی های مشابهی در موسیقی، سیاست و مسائل مربوط به یک نسل برخوردار باشند به طوری که 17 درصد از جدایی ها در مواردی اتفاق می افتد که این اشتراکات وجود ندارند.

 

بهترین اختلاف سنی برای ازدواج

 

منبع: hamseda.ir

جدیدترین مطالب