مشکلات ازدواج با زن مطلقه | ازدواج با زن مطلقه دارای فرزند درست است؟

مشکلات ازدواج با زن مطلقه | ازدواج با زن مطلقه دارای فرزند درست است؟

ازدواج با زن مطلقه بچه دار کمی سخت تر است و شما باید علاوه برای مسئولیت ازدواج با ازدواج با زن مطلقه، مسئولیت فرزند او را نیز بپذیرید مشکلات ازدواج با زن مطلقه دارای فرزند براپ هیچ کس پوشیده نیست و در اینجا مهمترین مزایای ازدواج با زن مطلقه و همچنین معایب ازدواج با زن مطلقه بچه دار را توضیح خواهیم داد.

 

مشکلات ازدواج با زن مطلقه

ازدواج با زن مطلقه باید از هر نظر بررسی گردد مشکلات ازدواج با زن مطلقه دارای فرزند بیان خواهد شد و اگر قصد ازدواج با زن مطلقه را دارید این مطلب سماتک را بادقت بخوانید. متاسفانه آمار طلاق در کشور ما سال به سال افزایش پیدا می کند. طلاق پدیده ای است که در دیدگاه عمومی و در دیدگاه شرع، به عنوان ابتدایی ترین راه حل نهی شده است، اما در برخی از موارد با توجه به شرایط زندگی ها، طلاق شاید بهترین گزینه باشد. یکی از مسائل برای مردانی که ازدواج با زن مطلقه را در برنامه دارند، این است که ازدواج با این افراد چه معایب و چه مزایایی دارد؟ در ادامه به برخی از این موارد اشاره می کنیم.

 

برای برخی از مردان و پسران ممکن است موردی برای ازدواج پیش بیاید که زن قبلا ازدواج کرده و بنا به دلایلی طلاق گرفته است. گاهی ممکن است رفتارها و خلقیات یک فرد چنان شما را مدهوش کند که دیگر این مسائل برایتان مهم نباشد اما ممکن است به دلیل حرف دوستان و آشنایان بخواهید کمی درنگ کرده وبیشتر فکر کنید. معمولا در این مواقع انسان سعی میکند از یک فرد با تجربه راهنمایی بگیرد.

 

دقت کنید که این موارد به هیچ وجه بیان کننده شخصیت زنانی که طلاق گرفته اند نیست و در مورد آن ها هیچ قضاوتی صورت نگرفته است. بلکه فقط جنبه ها و دیدگاه هایی که ممکن است در رابطه با ازدواج با زن مطلقه و انتخاب شریک جدید زندگی آن ها وجود داشته باشد، بیان می شود.

طبیعتا از هر فرد به فرد دیگر این موارد ممکن است صادق باشد و یا این که نباشد. اما در مجموع دانستن آن ها خالی از لطف نیست و می تواند بصیرت فرد را برای انتخابی آگاهانه تر افزایش دهد.

 

ازدواج با زن مطلقه یا مرد مطلقه مانند هر ازدواج دیگری نیازمند دقت و تحقیق و ترجیحا استفاده از مشاوره پیش از ازدواج قبل از تصمیم‌‌گیری است. در دهه‌های پیش مردان کمتر به سمت ازدواج با زن مطلقه می‌رفتند. اما این روزها این ازدواج‌ها رواج بیشتری یافته‌است. و این به علت تغییر نگرش در جامعه و تغییر الگوها و معیارهای ازدواج می‌باشد. اینگونه ازدواج‌ها گاهی می‌تواند نتایج و سرانجام بسیار خوبی برای طرفین به همراه داشته باشد اما لازم است پیش از ازدواج با زن مطلقه یا پاسخ به خواستگاری که از همسر قبلی خود جدا شده است، حتما نکاتی را در نظر بگیرید که در زیر به بخشی از آنها اشاره می‌کنیم.

 

توقعات زنان مطلقه از شوهر

سال اول ازدواج، به منزله راه رفتن در پارک نیست! بسیاری از دختران فکر می کنند که پس از ازدواج خوشحالی ابدی در انتظار آن هاست اما ناگهان که وارد زندگی می شوند ، پخت و پز، تمیز کردن، شستشو و ظروف و لباس را پیش روی خود می بینند. آن ها نباید فراموش کنند که همسرشان خسته از سرکار برمی گردد و شاید اصلا نتواند با او گفتگو کنند.

اما زنانی که ازدواج دوم می کنند، در مورد خصوصیات بد مردها آگاه هستند. آن ها می دانند که چه چیزهایی مردها را خوشحال می کند و یا این که مردها به زمانی احتیاج دارند که در خلوت خود باشند و این که نیازی نیست هر روز حمامی با عطر گل های رز بگیرند! با این حال این بدین معنا نیست که از تلخ بودن های بی مورد مردها چشم بسته عبور کنند.

مشکلات ازدواج با زن مطلقه | ازدواج با زن مطلقه دارای فرزند درست است؟

زن مطلقه حوصله بازیگوشی ندارد

با وجودی که بیشتر پسرها علاقه به بازیگوشی و شیطنت دارند، برخی از مردها به جایی می رسند که احساس می کنند برای این موضوعات پیر شده اند و نسبت به این شیطنت ها خسته اند و علاقه ای به آن ها ندارند. زنان مطلقه هم مانند این مردان هستند و چه بسا فراتر. آن ها حوصله ای برای حرف های مهمل و بهانه های الکی مثل «پیامت را ندیدم» ندارند.

 

زنان مطلقه مستقل هستند

شاید برای برخی از مردها، زنی که هیچ شغل و علاقه ای ندارد خسته کننده باشد. طلاق، این زنان را مجبور می کند به این که برای خودشان زندگی کنند و وابسته به مردی نباشند. زمانی که ازدواج می کنند، شما بخشی از وجود آن ها می شوید ولی این را بدانید که هرگز دوباره کاملا متکی به مردی نمی شوند و این شاید رویای بسیاری از مردها باشد هرچند آن را انکار کنند.

 

نبرد خود را عاقلانه انتخاب می کنند

زن با تجربه به خاطر هر چیزی، ناله و گریه نمی کند. آن ها ابتدا در سکوت نظاره گر هستند. سپس با اشاراتی به طرف مقابل به او پیشنهاد می دهند و در نهایت به حالت حمله درمی آیند. اگر شما متوجه این سه فرصت نشوید، تقصیر خودتان است. دقت داشته باشید که هیچ زنی در ازدواج اولش این قدر بخشنده نخواهد بود.

 

زنان مطلقه از هر چیزی لذت می برند

طلاق برای زن دردسرهای زیادی دارد و او دوست دارد از دست این ناراحتی ها خلاص شده و یک زندگی جدید و شاد را شروع کند. در زمانی که با این افراد ازدواج ( ازدواج با زن مطلقه ) می کنید، می بینید که زندگی آن ها هم سرشار از اتفاقات جالب است و حتی از کوچکترین چیزها هم قدردانی می کنند و حاضرند از بسیاری از اشتباهات چشم پوشی کنند.

 

در شرایط سخت زندگی در کنار شما خواهد بود

طلاق موجب محکم شدن زن می شود. زنی که توانسته از این موقعیت عبور کند و خود را با شرایط وفق دهد، به شما این نوید را می دهد که می داند با شرایط سخت چگونه برخورد نماید.

 

زن مطلقه شجاع است!

یکی از سخت ترین موارد برای خانم ها این است که به خود بقبولاند که فریب خورده یا اشتباه کرده است. زنی که به دلایل درست از یک رابطه غلط کنار می کشد، با توجه به دیدی که جامعه در قبال این افراد دارد، زنی شجاع و مستقل است که برای هر مردی خوش شانسی است اگر چنین زنی را در کنار خود داشته باشد.

 

مشکلات ازدواج با زن مطلقه بچه دار

در ادامه به برخی از مواردی که در زمان ازدواج با زن مطلقه بچه دار باید دقت شود، می پردازیم.

 

زنان مطلقه کوله باری از احساس هستند

بسیاری از زنان مطلقه به دلیل مشکلات احساسی که باعث از هم گسیختن ازدواج قبلی آن ها شده است، کوله باری از احساس را با خود حمل می کنند. طلاق مسئله پیچیده ای است که مسائل روانی حل نشده زیادی را با خود دارد و می تواند زخم های روحی را بر فرد باقی بگذارد.

بسیاری از زنانی که طلاق گرفته اند، گذشته احساسی سختی داشته اند که می تواند شامل سواستفاده ها کلامی و فیزیکی بوده باشد. این افراد از لحاظ احساسی بسیار آسیب پذیر هستند. شما باید تصمیم بگیرید که آیا می توانید با چنین فردی راحت باشید؟ چرا که شروع رابطه جدید برای کسی که طلاق گرفته است به آسانی که شما فکر می کنید نیست.

 

ازدواج با زن مطلقه بچه دار

اگر خانم طلاق گرفته بچه داشته باشد، وضعیت می تواند برای شما بسیار پیچیده باشد. به عنوان مثال، آیا شما آماده هستید که با فرزندان او وقت بگذرانید؟ آیا شما با خودتان به عنوان شخصیت یک پدر نگاه می کنید؟ در چنین شرایطی، مسائل قانونی، اقتصادی و احساسی بسیار مهم جلوه می کند.

 

مسئله پیش فرض ها!

ازدواج بد موجب بروز تاثیرهای خاصی بر فرد می شود. آن ها احتمالا علاقه به ارتباط با فردی خاص با ویژگی های خاص دارند. این اساسا بدین معنی است که زن مطلقه احتمالا بسیار قضاوت کننده خواهد بود. این مسئله باعث می شود که شما دائما در جایگاه مجاز یا تبعیض آمیز قرار گیرید. آیا واقعا می خواهید روابطی ایجاد کنید که در آن شما برای کوچکترین کارهایتان ممکن است قضاوت می شوید؟

 

رفتارهای خاص زنان مطلقه

زنان به طور طبیعی تمایل به مالکیت دارند و این جزئی از عادات زنانه است. بعضی اوقات این رفتارها برای مردها شیرین است ولی بعضی اوقات هم عذاب دهنده می شود. زنانی که قبلا ازدواج کرده اند، احتمالا بیشتر این رفتارها در شخصیت آن ها نفوذ کرده است. برای برخی از مردها این نگرش و عادت می تواند ایجاد مشکل نماید.

 

ممکن است شما راه حل کوتاه مدت باشید

اگر دنبال یک رابطه بلند مدت و دائم و ازدواج با زن مطلقه هستید، این می تواند برایتان آزار دهنده باشد. آشنایی فردی با یک زن مطلقه برای او یک شانس است که از خاطرات تلخ گذشته خود فرار کند و به شما به چشم یک فرد که در آینده با او باشید نگاه نکند. در واقع شما یک راه حل کوتاه مدت برای او باشید.

 

شاید هیچ گاه برای او دلخواه نباشید!

برخی از افراد پس از طلاق مستعد ابتلا به افسردگی هستند. آن ها اغلب چشم انداز شکست خورده ای برای خود تصور می کنند و فکر می کنند هیچ کس بهتر از شریک قبلی آن ها وارد زندگیشان نمی شود. آن ها در واقع ممکن است به شما به چشم فردی نگاه کنند که برای سازش با زندگی مجبور به رابطه با او شده اند و یا این که شما را به عنوان شانه ای برای گریه هایشان انتخاب کنند در حالی که به خود تلقین می کنند که هیچ گاه به فردی که آرزویش را دارند دست پیدا نمی کنند.

 

نکات مهم برای ازدواج با زنان مطلقه

در تمامی ازدواج‌ها لازم است که افراد در رابطه با شخص موردنظرشان برای ازدواج تحقیقات لازم را انجام دهند و از تمامی جوانب خانوادگی، شغلی، اجتماعی و رفتاری طرف مقابل آگاهی یابند. تحقیقات در رابطه با افرادی که یک بار جدا شده‌اند نیز مانند سایر ازدواج‌ها باید انجام شود، البته با دقت و ریزبینی بیشتر.

 

معیارهای اصلی ازدواج با زن مطلقه

اولین نکته آن است که این ازدواج را مانند بقیه ازدواج‌ها بدانید و فرد مقابل را به دقت با معیارها و ملاک‌هایی که برای همسر آینده‌تان در نظر گرفته‌اید، بسنجید. اگر فرد مقابل (فرد طلاق گرفته) معیارها و ملاک‌های شما را داشت، در مرحله بعد در مورد ازدواج با او فکر کنید و جدی‌تر باشید. پر واضح است شخصی که با ملاک‌ها و معیارهای اساسی و اصلی ذهن شما که همیشه در رابطه با انتخاب شریک زندگی‌تان داشته‌اید، متفاوت است، نمی‌تواند فرد مورد نظر شما باشد.

 

از روی ترحم و دلسوزی تصمیم نگیرید

هرگز به دلیل ترحم و دلسوزی یا کمک به فرد مقابل تصمیم به ازدواج با وی نگیرید. چنین ازدواج‌هایی شاید به شما حس خوشایندی بدهد ولی کم‌کم و پس از برخورد با مشکلات زندگی، این حس دلسوزی یا کمک در شما از بین رفته و جای خود را به احساس‌های منفی دیگر می‌دهد و همین احساس‌های منفی پایه‌گذار اختلافات و درگیری‌های آینده خواهد بود. به یاد داشته باشید که فرد مقابل را فقط و فقط به خاطر خودش و خصوصیات و ویژگی‌هایی که دارد برگزینید نه چیز دیگری.

 

قبل از رضایت خانواده با زن مطلقه ازدواج نکنید

در برخی از این ازدواج‌ها چون خانواده فرد مجرد با ازدواج فرزندشان با یک فرد طلاق گرفته مخالفند،‌ طرفین (دختر و پسر) تصمیم می‌گیرند بدون اجازه خانواده‌ها با هم ازدواج نمایند. ازدواج در چنین شرایطی نیز اشتباه است زیرا دختر و پسر همیشه به حمایت و پشتیبانی خانواده‌هایشان نیازمند هستند و نباید به راحتی چنین پشتیبان‌های محکمی را از دست بدهند.

 

سرزنش کردن زن مطلقه ممنوع است

اگر قصد انجام چنین ازدواجی را داشتید، فراموش نکنید هرگز نباید چه در دوران نامزدی و چه پس از آن در زندگی مشترک با دیدن کوچک‌ترین عیب و ایراد و نقطه ضعفی از فرد مقابل او را سرزنش و تحقیر كنيد و مدام گوشزد كنيد که «حتما همسر قبلی‌ات هم تو را به خاطر همین رفتارها رها کرده. خب، بنده خدا حق داشته»، «منم لطف کردم یا خامی کردم تو رو به عنوان همسر قبول کردم» و… . استفاده زن و مرد از مفاهیمی چون «سرزنش»، «سرکوب»،‌ »منت» و… در همه زندگی‌ها ممنوع است ولی در چنین ازدواج‌هایی نه تنها ممنوع است، بلکه جزء خطوط قرمز خطرناک نیز محسوب می‌شود.

 

ازدواج پسر مجرد با زن مطلقه

اینکه ازدواج با زن مطلقه می‌تواند کم سر و صدا و کم هزینه باشد چرا که زنان مطلقه در ازدواج دوم‌شان کم‌توقع‌تر هستند.
زنان مطلقه انتظار مالی پایین‌تری دارند و در شرایطی که مهریه، هزینه‌های مراسم ازدواج، هزینه‌های تامین مسکن و درآمد برای پسرها یک دغدغه جدی است، زنان مطلقه با انتظارات پایین‌تر می‌توانند گزینه خوبی باشند.
زنان مطلقه حامی ندارند و در صورت ازدواج با زن مطلقه خانواده آنها به دلیل موقعیت فرزندشان تمایل دارند زندگی دوم دخترشان را حفظ کنند، پس در امور زندگی‌شان دخالت نمی‌کنند.
زنان مطلقه مهریه و حق و حقوق مالی‌شان را از همسر سابق‌شان دریافت کرده و تمکن مالی بیشتری دارند و ازدواج با زن مطلقه می‌توانند منبع حمایتی خوبی برای یک پسر مجرد باشند.

مشکلات ازدواج با زن مطلقه | ازدواج با زن مطلقه دارای فرزند درست است؟

مزایای ازدواج با زن مطلقه

در کنار همه اینها به یاد داشته باشید، مطلقه بودن دلیلی برای انتخاب نشدن برای ازدواج نیست چرا که امروزه زنان جوان زیادی را می‌بینیم که شاید در دهه دوم یا اوایل دهه سوم زندگی خود باشند و با قابلیت‌های برجسته و شان خانوادگی و اجتماعی بالا سابقه شکست را داشته باشند. زنان مطلقه به واسطه تجربه‌هایی که در زندگی اول خود کسب کرده‌اند، توانایی مدیریت بهتری در روابط دارند. به همین دلیل نظر پسران مجرد را بیشتر جلب می‌کنند و آنها به ازدواج با زن مطلقه تمایل نشان می‌دهند. این زنان مهارت‌های خانه‌داری، ارتباط با اقوام، برخورد با همسر را دارند و دیگر نیازی نیست با شروع زندگی مشترک، به آزمون و خطا بپردازند. آنان در صورت داشتن یک زندگی آرام، قدر موقعیت را می‌دانند و برای بهتر شدن زندگی تلاش می‌کنند و حاضر نیستند زندگی خوب امروزی‌شان را به سادگی از دست بدهند.

 

ازدواج با زن مطلقه دارای فرزند

در نهایت این که، به اعتقاد بیشتر روان شناسان بهتر است افرادی که تجربه شکست در زندگی مشترک داشته اند، با کسانی ازدواج کنند که آنها هم چنین تجربه ای را داشته‌اند. این نوع ازدواج، احتمال درک همدیگر را افزایش می‌دهد و جایی برای سرزنش و احساس حقارت باقی نمی‌گذارد. صحبت کردن درباره تمام زوایا و شرایط زندگی جدید، توافق درباره بچه ها و سرپرستی آنها و مهم‌تر از همه رو راست بودن و آگاهانه و منطقی تصمیم گرفتن در این گونه مواقع می‌تواند از بسیاری از مشکلات احتمالی آینده پیشگیری کند. نکته مهم‌تر این که حتما باید بین جدا شدن و ازدواج مجددتان حداقل یک سال فاصله باشد تا با ازدواج اول و عواطف منفی آن کنار بیایید و قبل از ازدواج مجدد بهتر است جهت مشاوره قبل از ازدواج به مشاور و روانشناس مراجعه کنید.

 

آنچه در این میان اهمیت دارد وجود یک دیدگاه قالبی در جامعه است. بر اساس این دیدگاه ،ازدواج فرد مطلقه با فرد مجرد درست نبوده و حتما همسر بعدی وی باید یک مطلقه باشد. این دیدگاه نادرست است چرا که در مقوله ازدواج، فاکتورهای متعددی دخیل هستند و صرفا نمی‌توان به دلیل آنکه فرد، سابقه ازدواج قبلی دارد از تمام گزینه‌های مثبت او چشم‌پوشی کرد و وی را گزینه نامناسبی دانست. ازدواجی که بر پایه انتخاب صحیح و آگاهانه باشد، فارغ از مجرد یا مطلقه بودن می‌تواند سرانجام خوشایندی را برای هر دو نفر به ارمغان آورد.

برچسب‌ها:

جدیدترین مطالب