قاصدک

الفبا

قاصدک

نیم نگاهی به گذشته

چه سوالاتی در خواستگاری از پسر بپرسیم

چه سوالاتی در خواستگاری از پسر بپرسیم

چه سوالاتی در خواستگاری از پسر بپرسیم

خواستگاری در ایران مراسم خاص و ویژه ای دارد سوالاتی که طرفین باید از هم بپرسند بسیار مهم می باشد در ادامه جزئیات بیشتر چه سوالاتی در خواستگاری از پسر بپرسیم را در سایت سماتک خواهید خواند با ما همراه باشید.

 

دخترها در خواستگاری چه سوالی بپرسند

دختر ها باید همه موارد را در نظر گرفته و بعد سوالاتشان را مطرح نمایند اگر پسری همشهری خودش نباشد سوالات شما هم با بقیه دخترها فرق می نماید شما باید اینگونه سوال خود را بپرسید که داماد آینده قصد دارد در کدام شهر خانه ای بگیرد یا در حال حاضر در کدام شهر اقدام به خرید خانه کرده است؟ این مساله به خصوص در مواردی اهمیت دارد که دختر و پسر، همشهری نیستند یا پسر به واسطه کار یا محل اشتغالش، در حال حاضر جدا از خانواده (یا همراه آنها) در شهر دیگری غیر از محل سکونت اصلیش زندگی می کند یا زمانی که پسر می خواهد ادمه تحصیل بدهد و برای این کار باید لزوما شهر محل زندگیش را عوض کند یا به واسطه شغلی که در آینده خواهد داشت ممکن است لازم باشد در شهر دیگری ساکن شود. نه تنها شهر محل زندگی، بلکه کشوری که فرد قصد دارد در آن زندگی کند نیز مهم است.  به گزارش سماتک مثلا در مواردی آقا قصد مهاجرت داشته و خانم نه تنها چنین قصدی ندارد بلکه به هر دلیلی از ترس از دور شدن از خانواده و دلتنگی گرفته تا شرایط کاری و تحصیلی چنین میل و قصد و هدفی ندارد و این می تواند بعدا در زندگی مشترک مشکل ایجاد کند.

چه سوالاتی در خواستگاری از پسر بپرسیم

سوال دوم باید به گونه ای مطرح شود که دختر متوجه شود آیا پسر می تواند در آینده زندگی مستقلی برایش فراهم کند یا قرار است به هر دلیل اقتصادی یا فرهنگی، همراه با خانواده پسر و در یک مکان ساکن شود. این موضوع نیز جزو سوالات اختصاصی مهم و تاثیرگذاری است که دخترها برای جواب دادن به خواستگاری باید حتما به پاسخش برسند. در خصوص پاسخ نیز ما همیشه دنبال این نیستیم که پسر بگوید توان مالی و اقتصادی لازم را دارد یا از نظر فرهنگی شرایطش به گونه ای است که می تواند خانه مجزایی تهیه کند. پاسخ به این سوال و تفسیر آن کاملا بسته به روحیات دختر دارد. ممکن است دختری بتواند در یک خانه و یک طبقه با خانواده همسرش زندگی نماید.

چه سوالاتی در خواستگاری از پسر بپرسیم

شغل پسر و شرایط شغلیش محوری است که در جلسه خواستگاری باید به صورت اختصاصی برای دخترها مشخص شود. البته مساله سر شفاف شدن موضوع و شرایط شغلی است چون قطعا اینکه خواستگار چه کاره است یا کجا کار می کند، در همان تماس تلفنی که برای اجازه خواستگاری گرفته می شود، معلوم شده و یا خانواده ها یا خود دختر و پسر از قبل همدیگر را می شناسند و در این مورد اطلاعات کلی خواهند داشت. به گزارش سماتک پس بحث بر سر جزییات است از جمله اینکه نوع قرارداد طرف به چه صورتی است؛ آیا کارمند پیمانی است یا قرارداد رسمی و طولانی مدت دارد؟ آیا ساعتی حقوق می گیرد یا ماهانه و… . اگر خواستگار دانشجوست، دختر خانم باید حتما بدانند که طرف مقابلشان در اینده به دنبال چه شغلی است یا چه تصمیمی در این زمینه میخواهد بگیرد .

چه سوالاتی در خواستگاری از پسر بپرسیم

۴٫ در خصوص دیدگاهی است که آقا در مورد فعالیت های اجتماعی و اقتصادی همسر آینده اش در بیرون از منزل یا فعالیت های ایشان در زمینه سیاسی و… دارد. به عنوان مثال دختری در حال حاضر عضو یک ان جی او است و کارهای پشردوستانه یا فعالیت هایی در زمینه حفظ محیط زیست انجام می دهد که ممکن است طرف مقابل به هر دلیل با ادامه این روند مخالف باشد. بنابراین شما به عنوان دختری که باید پس از این جلسه یک جواب برای خواستگارش داشته باشد باید بدانید که او چقدر با حضور شما و فعالیت های اینچنینی کنار خواهد امد، از این فعالیت ها راضی است یا تا چه اندازه می خواهد همسر آینده اش درگیر چنین مسائلی باشد.

 

چه سوالاتی در خواستگاری از پسر بپرسیم

۵٫ مساله پنجم این است که آیا کسی که قرار است همسر آینده شما شود، به شما اجازه تحصیل یا کار در آینده را خواهد داد یا خیر. حتی اگر الان شاغل نیستید یا قصد کار کردن ندارید یا اگر مدرک تحصیلی تان را گرفتید و به ادامه آن فکر نمی کنید، حتما این سوال را به صورت واضح و روشن مطرح کنید و دنبال جواب روشنی هم برایش باشید. در ضمن به این پاسخ که من با تحصیل شما یا با کار کردن شما مخالفتی ندارم هم اکتفا نکنید و مسائل را ریزتر ببینید چون ممکن است فرد مقابل با کار کردن شما به طور کلی مشکلی نداشته باشد اما فرضا از کار کردن همسرش در محیط خصوصی یا بیمارستان و… خوشش نیاید. در مورد تحصیلات نیز با ریزبینی سوال کنید. موضوع این نیست که همسر آینده تان به شما اجازه درس خواندن می دهد یا نه بلکه گاهی ممکن است شما مدرک پایین تری داشته باشید که مورد قبول او نباشد و بعدا شما را برای ادامه تحصیل تحت فشار قرار بدهد.

کلینیک کاشت مو

مهرپرواز

آسمان آبی

مبلمان اداری

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

الفبا

کلینیک کاشت مو
مهرپرواز
آسمان آبی
مبلمان اداری