لاغری

لاغری

نیم نگاهی به گذشته

hpv

hpv

با انجام این کارها به زندگی زناشویی تان دوام ببخشید

مجموعه : همسرداری
با انجام این کارها به زندگی زناشویی تان دوام ببخشید

جوانان همواره به دنبال یک زندگی ایده آل و بادوام هستند اما راه صحیح آن را نمی دانند. در اینجا به برخی از این روش ها برای دوام بخشیدن به زندگی زناشویی اشاره می کنیم. اگر می خواهید یک زندگی با دوام و عاشقانه داشته باشید این نکات را فراموش نکنید.

 

دخترخانم‌ها و آقاپسرهایی که به تازگی ازدواج کرده اید، به حرف‌هایی که در این نوشتار به آن تاکید شده، توجه ​کنید تا یک زندگی با دوام داشته باشید:

1 – ما جذب افرادی می‌شویم که از ما متفاوتند و در عین حال، با آنها احساس نزدیکی می‌کنیم پس بعد از ازدواج، سعی نکنید تفاوت‌هایی را که همسرتان با شما دارد از بین ببرید و او را شبیه خود کنید. این کار، او را به شخصیتی تبدیل می​کند​ که برای شما جذاب نیست.

 

2 – پیش و پس از ازدواج درباره زندگی متاهلی‌تان با پروردگار متعال راز و نیاز کنید و از او خواهش کنید راه درست را نشان‌تان دهد آن کس که در روزهای شادی و غم همواره یار شما باقی می‌ماند، تنها اوست.

 

3- خوشبختی را فدای مادیات نکنید در هر مرحله از زندگی که به گذشته نگاه کنید، خاطرات خوش به امور معنوی مربوط می‌شوند و نه پولی که خرج کرده‌اید.

 

4 – عشق تنها یک حس نیست عشق به معنای تعهد و دل‌سپردگی است. چشمانتان را باز کنید تا با چاشنی عشق و معیارهایی که برایتان اهمیت دارد، به سمت زندگی جدید بروید؛ اما وقتی رفتید، برای هر مشکلی، حتی بدترین‌ها، به‌دنبال راه‌حل باشید و از طلاق دوری کنید. همواره به فکر استحکام بخشیدن به نهال نوپای زندگی دونفره‌تان باشید، نه شکسته شدن آن.

 

5 – اگر در گذشته با افراد دیگری روابط عاطفی داشته‌اید، برای همیشه آنها را فراموش کنید داشتن روابط حتی در فضای مجازی هم می‌تواند براحتی عواطف و احساسات را تحریک کند و این خیانت به همسر است. بشدت از آن حذرکنید.

 

6- زنان روابط عاشقانه را در واژگان عاشقانه می‌دانند و مردان در رابطه جنسی زبان یکدیگر را یاد بگیرید.

 

7 – قرار نیست زندگی بعد از ازدواج، مدینه فاضله‌ای باشد که تمام نیازهایتان را برآورده کند و شما را صددرصد خرسند و خوشحال کند نه، این‌طور نیست. داشتن یک زندگی متاهلی خوب و موفق، مستلزم از خودگذشتگی، فداکاری، صبر، درک متقابل و بخشندگی است. عده‌ای می‌گویند: آن جوانی که نمی‌خواهد از غرور و خودخواهی و صفات بد خود عقب‌نشینی کند، همان بهتر که برای همیشه مجرد بماند.

 

8 – ازدواج، بهترین فرصت برای رشد روحی و رسیدن به کمال است لازم است که در این زندگی، هر روز به فکر پیشرفت اخلاقی باشید​ .

 

9 – اشکالی ندارد اگر در ماه‌های اول زندگی ناخواسته، اشتباهاتی از شما سربزند اما سعی کنید هرچه زودتر از این شرایط بیرون بیایید و از اشتباهاتتان درس بگیرید و هرگز آنها را تکرار نکنید. عملکرد شما در سال پنجم و دهم ازدواج، باید متفاوت از سال اول باشد.

 

10 – یک مرد واقعی می‌تواند عاشق یک زن شود، با او ازدواج کند و تا آخر عمر پایبند او باقی بماند یک زن واقعی هم می‌تواند به عشق چنین مردی احترام بگذارد و در سایه علاقه‌ای که در دل نسبت به آن مرد حس می‌کند، دلسوزانه به ساختن یک زندگی خوب و شیرین با او بپردازد.

 

 

منبع: خراسان

 

 

 

جدیدترین مطالب