hpv

alefba

نیم نگاهی به گذشته

hpv

رابطه جنسی راهی برای درمان آلزایمر در سالمندان

مجموعه : دوران سالمندی
رابطه جنسی راهی برای درمان آلزایمر در سالمندان

رابطه جنسی راهی برای درمان آلزایمر در سالمندان

آلزایمر و زوال عقل در سالمندان بسیار دیده می شود و اگر به دنبال راهی برای درمان آلزایمر در سالمندان هستید باید بدانید که ازدواج و رابطه جنسی برای سالمندان می تواند از زوال عقل جلوگیری کند.

 

یک تحقیق جدید که به تازگی منتشر شده می‌گوید موقعیت رابطه‌ای شما می‌تواند با میزان ریسک ابتلا به زوال عقل در ارتباط باشد. رابطه جنسی و زوال عقل که در واقع از دست رفتن کارکرد مغز است، معمولا در سنین پیری اتفاق می‌افتد. معمول‌ترین نوع زوال عقل بیماری آلزایمر است.

 

این تحقیق منتشر شده در ژورنال علوم اعصاب، جراحی مغز و روانشناسی می‌گوید افرادی که همه زندگی خود را مجرد بوده‌اند نسبت به آنهایی که ازدواج و رابطه جنسی داشته اند 42 درصد بیشتر در معرض ابتلا به این بیماری قرار دارند.

 

بر اساس همین تحقیق آن عده‌ای که بیوه شده‌اند نیز 20 درصد ریسک بالاتر ابتلا به بیماری زوال عقل آنها را تهدید می‌کند. این آمار و میزان ریسک ابتلا به زوال عقل حتی پس از احتساب شرایط سلامت فیزیکی افراد به همین شکل باقی می‌ماند.

 

اندرو سامرلند، پژوهشگر و روانپزشک از دانشگاه کالج لندن در انگلستان می‌گوید: “هنوز رابطه بین ازدواج و رابطه جنسی و میزان ریسک ابتلا به زوال عقل مشخص نیست. در واقع ما فکر نمی‌کنیم ازدواج و رابطه جنسی به خودی خود ریسک ابتلا به آلزایمر را کاهش بدهد. در عوض تحقیقات نشان می‌دهد اثرات حافظتی ممکن که با فاکتورهای محتلف سبک زندگی در ارتباط هستند و به عنوان ازدواج (جفت بودن) شناخته می‌شوندT مانند سبک زندگی سالم‌تر و تحرکات اجتماعی بیشتر که نتیجه زندگی با همسر است در این مورد موثر هستند.

عطاری

عطاری

مهرپرواز

آسمان آبی

جدیدترین مطالب