لاغری

لاغری

نیم نگاهی به گذشته

hpv

hpv

روش اتو زدن پیراهن مردانه | طرز صحیح اتو زدن پیراهن مردانه

روش اتو زدن پیراهن مردانه | طرز صحیح اتو زدن پیراهن مردانه

روش اتو زدن پیراهن مردانه

اتو زدن پیراهن مردانه با اتو بخار بسیار ساده و راحت است و شما فقط باید مراقب قسمت های مهم باشید برای اتو زدن پیراهن مردانه بهتر است از اتو بخار استفاده کنید روش اتو زدن پیراهن مردانه را در اینجا به شما عزیزان آموزش خواهیم داد. همان‌طور که می‌دانید جزئیات ظاهری شما در اولین ملاقات در ایجاد یک تصور خوب از شما، بسیار حائز اهمیت است. چین‌ و‌ چروک چشم کسانی را که ملاقات کرده‌اید جلب می‌کنند و باعث می‌شود شما دچار تشویش شوید. اما لباس‌هایی که به خوبی اتو شده باشند، به همه نشان می‌دهند که شما یک مرد منظم و مرتب هستید، و می‌دانید که جزئیات مهم است؛ و قطعا احساس اعتماد به نفس بیش‌تری در این ملاقات خواهید داشت. اگر تا کنون نمی‌دانستید که چطور این کار را انجام دهید نیازی نیست خجالت بکشید. با مطالعه این مطلب تمامی نکات اصولی مربوط به اتو زدن پیراهن مردانه را در کمتر از ۵ دقیقه درخواهید یافت.

 

آموزش اتو زدن پیراهن مردانه

چگونه یک اتوی با کیفیت را انتخاب کنیم؟

کفپوش مناسب – کفپوش روح اتو است! برای اتو زدن پیراهن مردانه ابتدا باید یک کفپوش خوب داشته باشید. شما می‌توانید اتو‌هایی با کفپوش فولادی، تیتانیوم پوشش داده شده و چدن یا آلومینیوم تهیه کنید. از خرید اتو‌های ارزان‌قیمت اجتناب کنید، چراکه تولید‌کنندگان با کم کردن هزینه اغلب کیفیت را قربانی می‌کنند. این اتو‌ها معمولا کفپوش با کیفیتی ندارند و یا توزیع حرارت نامناسبی دارند که منجر به آسیب رساندن به پیراهن می‌شود.

روش اتو زدن پیراهن مردانه | طرز صحیح اتو زدن پیراهن مردانه

توان گرمایشی بالا – اکثر اتو‌ها در مصرف برق از ۴۲۰ وات (اتو‌های مسافرتی کوچک) تا ۱۸۰۰ وات متغیر هستند. مصرف انرژی با مقدار حرارت تولید شده توسط اتو رابطه مستقیم دارد. هرچند همیشه رابطه مستقیمی بین اندازه کفپوش و توان گرمایشی وجود ندارد، اما به طور کلی، اتوی ۱۸۰۰ وات گرم‌تر از ۱۲۰۰ وات است و سریع‌تر گرم می‌شود.

 

چرا توان گرمایشی اهمیت دارد؟ برخی از پارچه‌ها، مانند پنبه و کتان، برای صاف شدن نیاز به حرارت بالا دارند. اتو داغ‌تر می‌تواند زمان اتو زدن را به نصف کاهش دهد؛ همچنین، تولید بخار به میزان داغی کفپوش اتو بستگی دارد و دمای بالاتر باعث تولید بخار پایدار می‌شود.

 

سیستم ایجاد بخار – رطوبت گرم، سخت‌ترین چروک‌ها را با حداقل زمانی که لازم است الیاف پوشاک گرما را تحمل کند باز خواهد کرد. در اتو‌های بخار ارزان قیمت اغلب قسمت بخار به درستی آب را اسپری نخواهند کرد و حتی زمانی که شما نیازی ندارید ممکن است آب را از بین ببرد. آخرین مدل‌های اتو معمولا دارای ۳۰۰ سوراخ بر روی کفپوش اتو هستند که آب را یکنواخت اسپری می‌کنند. بخار کمک زیادی به بهبود اتو زدن پیراهن مردانه خواهد کرد.

روش اتو زدن پیراهن مردانه | طرز صحیح اتو زدن پیراهن مردانه

اندازه و وزن – اندازه و وزن برای افرادی که با آرتروز دست‌و‌ پنجه نرم می‌کنند و به سبکی و سنگینی اجسام حساس هستند، مسئله مهمی است. بدین منظور، در تهیه برخی اتو‌های گران‌قیمت از مواد سبک وزن استفاده می‌شود. البته این لزوما به این معنی نیست که هرچه اتو سبک‌تر باشد بهتر است، بلکه صرفا برای مشتری‌های مختلف ساخته می‌شوند؛ بنابراین همیشه قیمت را با کیفیت مقایسه نکنید.

 

اتو‌های مسافرتی

برای افراد تیزهوشی که مرتب در سفر هستند، اتو مسافرتی یک سرمایه‌گذاری منطقی برای تسریع اتو زدن پیراهن و سایر لباس‌ها است. هرچند هتل‌ها به طور معمول اتو برای استفاده مهمانان در اختیار شما قرار خواهند داد، اما داشتن اتوی مسافرتی شما را قادر می‌سازد تا از دستگاهی که با آن آشنا هستید استفاده کنید و لباس‌های خود را طبق برنامه خود آماده کنید. سبک وزن، کوچک، حمل آسان و قابل اعتماد، ویژگی‌هایی برای اتوی مسافرتی خوب است.

 

میز اتو

برای اتو زدن پیراهن مردانه علاوه بر اتوی خوب شما به سطح صاف و محکمی برای اتو زدن نیاز دارید. شما همچنین می‌توانید از یک تکه فویل آلومینیومی در زیر پوشش میز اتو استفاده کنید. چرا که حرارت را بازتاب می‌دهد، بنابراین شما از دو طرف به طور همزمان اتو می‌کنید. مراقب باشید هر چند سرعت اتو زدن را افزایش می‌دهد، اما ممکن است لباس خود را بسوزانید.

 

اسپری آب پاش

اگر اتوی شما به سیستم بخار و آب‌پاش مجهز نیست، شما می‌توانید از یک اسپری آب‌پاش نیز برای این منظوراستفاده کنید. از ظرفی استفاده نکنید که قبلا مواد تمیز کننده در آن نگهداری می‌کردید. اسپری آب‌پاش باعث می‌شود تا آب را به طور مساوی بر روی پیراهن خود پخش کنید، و چین و چروک را به راحتی از روی پیراهن باز کنید.

 

آب

برای اتو زدن باید از آب تمیز فاقد غلظت بالای کلسیم و منیزیم که معمولا در آب سخت وجود دارند استفاده کنید. استفاده طولانی مدت از آب سخت می‌تواند منجر به آسیب اتو و ایجاد لک بر روی پارچه‌های پیراهن شود. با این وجود، نیازی به استفاده از آب مقطر نیست؛ زیرا وجود برخی از مواد معدنی در فرایند اتو زدن به عنوان عامل مرطوب‌کننده عمل می‌کند و در هنگام تماس با کفپوش اتو به آب کمک می‌کند تا آب بخار شود. آب آشامیدنی برای اکثر اتو‌ها مناسب است.

 

حوله کتان رنگ روشن

یک حوله را می‌توان به عنوان پد اتو آستین‌ها و یا به سادگی برای تمیز کردن آب اضافی اسپری شده روی پیراهن استفاده کرد.

 

اسپری آهار

برای استفاده از آهار، بهتر است با آرامش و با درجه حرارت ۶ یا کمتر (حرارت بالا می‌تواند باعث پوسته شدن شود) به اتو زدن بپردازید. استفاده بیش‌ از‌ حد از آهار می‌تواند بافت پیراهن پنبه‌ای را مانند کیسه‌های پلاستیکی مصنوعی کند و حتی باعث ایجاد چین و چروک بیشتر در هنگام پوشیدن شود! برای تهیه اسپری آهار شما می‌توانید از حل کردن یک قاشق غذاخوری نشاسته ذرت در دو فنجان آب استفاده کنید و یک دقیقه قبل از اتو زدن آن را روی پیراهن اسپری کنید.

روش اتو زدن پیراهن مردانه | طرز صحیح اتو زدن پیراهن مردانه

طرز صحیح اتو زدن پیراهن مردانه

فرض می‌کنیم شما در نظر دارید پیراهن پنبه‌ای (۵ درصد) را با درجه حرارت پنج تا شش (بسته به درجات اتو) اتو کنید. برای این منظور، ابتدا باید پیراهن خود را از سمت داخل اتو بزنید و سپس سطح خارجی پیراهن را اتو کنید. این عمل دو دقیقه بیش‌تر به فرآیند اتو زدن اضافه می‌کند، اما نتایج بهتری به شما ارائه خواهد داد، به ویژه برای پارچه‌های پنبه‌ای ضخیم‌تر. اگر از فویل آلومینیومی استفاده می‌کنید، می‌توانید از انجام این مرحله صرف نظر کنید.

 

آماده سازی
معمولا بر روی پیراهن‌ها برچسبی وجود دارد که حاوی اطلاعاتی مانند جنس پارچه، درجه حرارت شست‌و‌شو و اتو زدن است؛ قبل از هر چیز این برچسب را به دقت مطالعه کنید. بیشتر پیراهن‌ها از جنس پنبه یا مخلوط پنبه تهیه می‌شوند که در برابر حرارت بالا مقاوم است. این در حالیست که پارچه‌های پیراهن پلی‌استر در برابر حرارت شکننده‌تر است. اگر مطمئن نیستید، با درجه حرارت پایین مانند ۳ شروع کنید. نکته: پیراهن ابریشمی و پشمی در اینجا مد نظر نیستند.

 

پیراهن باید مرطوب باشد نه خیس. این باعث می‌شود که شما بدون نیاز به نگرانی در مورد عملکرد بخار اتو، اتو را در حالت خشک استفاده کنید. در حالت ایده‌آل، شما به تازگی پیراهن را از ماشین لباسشویی خارج کرده‌اید؛ اما اگر لباس‌ها خشک هستند، آن‌ها را با آب‌پاش اسپری کنید و در یک کیسه پلاستیکی بگذارید تا رطوبت بیشتری را در خود نگه دارند و از تبخیر جلوگیری شود.
در مرحله بعد، میز اتو را در نزدیکی یک منبع برق نزدیک به کمد لباس‌ها قرار دهید که همه چیز را بلافاصله پس از اتو زدن بتوانید آویزان کنید. اطمینان حاصل کنید که آب کافی در مخزن اتو وجود دارد و سپس آن را به منبع برق وصل کنید، اتو را با کمترین درجه حرارت که نیاز دارید تنظیم کنید.
ظرف ۵ دقیقه اتو باید آماده شود و تمام پیراهن‌ها مرطوب باشد. اتو زدن را با سبک‌ترین (به لحاظ الیاف پارچه) لباس‌ها شروع کنید و مطمئن شوید که به اندازه کافی مرطوب‌اند. در صورت لزوم از اسپری آب‌پاش استفاده کنید.

 

طریقه اتو زدن یقه پیراهن مردانه

همیشه اتو زدن پیراهن مردانه را با یقه پیراهن شروع کنید. یقه قسمت قابل ملاحظه‌ای از یک پیراهن است، به ویژه هنگامی که با کت و شلوار رسمی یا کت و شلوار اسپرت پوشیده می‌شود. اگر قرار است پیراهن خود را زیر پلیور یا ژاکت بپوشید، می‌توانید تنها یقه و سر‌آستین را اتو کنید. فقط ژاکت خود را در نیاورید!
برای اتو زدن یقه پیراهن، آن را بالا بیاورید و از بخش زیرین شروع کنید، به آرامی با فشار دادن اتو از یک نقطه به نقطه دیگر. اطمینان حاصل کنید که قبل از شروع کاملا مرطوب است، و اگر چین و چروک ظاهر می‌شود، آن‌ها را به سمت پایین، جایی که کمتر قابل مشاهده است، اتو بزنید. سپس، یقه پیراهن را برگردانید و این روند را در خارج از یقه نیز تکرار کنید.

روش اتو زدن پیراهن مردانه | طرز صحیح اتو زدن پیراهن مردانه

اتو زدن سر آستین پیراهن مردانه

همانطور که در بالا ذکر شد، بعد از یقه، سرآستین‌ها توجه زیادی را به خود جلب خواهند کرد. برای اتو زدن سرآستین‌ها، ابتدا باید دکمه آستین را باز کرده و آن را کاملا صاف روی سطح میز اتو قرار دهید. در ادامه داخل سرآستین و سپس از سمت خارج اتو را روی آن قرار دهید، تمام چروک‌ها را به سمت لبه‌ها ببرید. با دقت در اطراف دکمه‌ها را اتو کنید. هرگز اتو را بر روی دکمه‌ها قرار ندهید (مگر اینکه پارچه‌ای روی آن‌ها قرار داده باشید) چرا که باعث خواهد شد جای اتو بر روی دکمه‌ها بماند.

روش اتو زدن پیراهن مردانه | طرز صحیح اتو زدن پیراهن مردانه

اتو زدن جلوی پیراهن مردانه

اتو زدن را با قسمت جلوی پیراهن ادامه دهید و اتو را با دقت در اطراف دکمه‌ها حرکت دهید (اتو را هرگز بر روی دکمه‌ها قرار ندهید).

روش اتو زدن پیراهن مردانه | طرز صحیح اتو زدن پیراهن مردانه

سپس به سمت بالای شانه حرکت کنید. این کار را در طرف دیگر نیز تکرار کنید، و اگر پیراهن شما جیب دارد این قسمت را به سمت بالا و پایین اتو کنید. برای اتو زدن قسمت شانه و یقه به اندازه کافی وقت صرف کنید چرا که توجه زیادی را به خود معطوف خواهد کرد.

روش اتو زدن پیراهن مردانه | طرز صحیح اتو زدن پیراهن مردانه

اتو زدن پشت پیراهن مردانه

پیراهن را به پشت روی میز اتو قرار دهید به طوری که نیمی از آن روی میز باشد. به آرامی شروع به اتو زدن کنید و سپس پیراهن را بچرخانید.

روش اتو زدن پیراهن مردانه | طرز صحیح اتو زدن پیراهن مردانه

روش اتو زدن آستین پیراهن مردانه

اتو زدن آستین‌ها را برای مرحله آخر بگذارید. اتو زدن آستین، روش‌های مختلفی دارد و البته برای آقایان سخت‌ترین مرحله اتو زدن پیراهن است. چرا که دو لایه پارچه را باید همزمان اتو کنید؛ در نتیجه، توجه داشته باشید که بهتر است ابتدا آستین‌ها را کاملا بر روی سطح میز صاف کنید و سپس شروع به اتو زدن کنید. اگر میز اتوی شما فاقد بخش اتو زدن آستین است و آستین شما خط اتو ندارد، می‌توانید یک حوله را رول کرده و درون آستین قرار دهید و شروع به اتو زدن کنید تا خط اتویی بر روی آستین شما ایجاد نشود.
تصویر پایین به شما درز آستین پیراهن را نشان می‌دهد، از آن به عنوان راهنما برای صاف کردن آستین استفاده کنید.

روش اتو زدن پیراهن مردانه | طرز صحیح اتو زدن پیراهن مردانه

در پایان پیراهن را بررسی کنید و در صورت لزوم جا‌هایی که لازم است را مجددا اتو کنید. در نهایت، پیراهن را روی چوب‌لباسی قرار دهید و در کمد آویزان کنید.

 

اخطار

اگر از جنس الیافت پیراهن اطمینان ندارید، با احتیاط از اشتباه جلوگیری کنید و آن را با پایین‌ترین درجه اتو کنید. شما همیشه می‌توانید درجه حرارت را افزایش دهید، اما شما نمی‌توانید پارچه آسیب دیده با حرارت را تعمیر کنید.
اتو را در اطراف دکمه‌ها حرکت دهید، هرگز روی دکمه‌ها قرار ندهید. حتی اگر پارچه بر روی دکمه وجود دارد، از دمای کم استفاده کنید چرا که در ظاهر پیراهن شما به شدت تاثیر خواهد داشت.
هرگز یک پیراهن کثیف را اتو نکنید. چرا که لکه‌ها را بر روی آن فیکس خواهید کرد و غیرممکن است دیگر بتوانید آن‌ها را پاک کنید.
برای تولید بخار، اطمینان حاصل کنید که اتو را در بالاترین درجه حرارت استفاده می‌کنید. اگر آن را بر روی درجه متوسط قرار دهید، آب اغلب به شکل قطره‌ای از اتو خارج می‌شود. اگر شما نیاز به رطوبت با حرارت کم داشتید بهتر است از اسپری آب‌پاش استفاده کنید و دکمه بخار را فشار ندهید.
همیشه در انتهای کار با اتو، مخزن اتو را از آب خالی کنید. این باعث می‌شود که رطوبت موجود در محفظه آب کاهش یابد.

 

مخزن آب اتو خود را تمیز کنید

اگر از آب شیر برای پر کردن مخزن اتو استفاده کنید، باید توجه داشته باشید که مواد معدنی درون مخزن آب رسوب خواهد کرد؛ و خروج بخار را دچار اختلال خواهد کرد و یا لکه‌های سفید بر روی پیراهن پخش خواهد شد. برای تمیز کردن مخزن، یک محلول ۱ به ۱ آب و سرکه سفید را درون مخزن بریزید، و اجازه دهید اتو به صورت معمول شروع به گرم شدن کند سپس اتو را از برق در آورید و بر روی یک سطح مقاوم در برابر حرارت اجازه دهید تا این محلول تخلیه شود. حدود یک ساعت بعد این کار را با آب تکرار کنید. در نهایت مخزن را با آب تصفیه شده پر کنید.

 

نحوه اتو زدن پیراهن مردانه با اتو پرس

اتو زدن پیراهن مردانه با اتو پرس هم امکان پذیر است و شما بانوان عزیز اگر در منزل اتو پرس دارید می توانید از نحوه اتو زدن پیراهن مردانه با اتو پرس استفاده کنید که تفاوت چندانی با اتو بخار ندارد.

 

روش اتو زدن پیراهن مردانه | طرز صحیح اتو زدن پیراهن مردانه

جدیدترین مطالب