چگونه سیاهی دست با پوست گردو را از بین ببریم

چگونه سیاهی دست با پوست گردو را از بین ببریم

چگونه سیاهی دست با پوست گردو را از بین ببریم؟ کندن پوست گردوی تازه موجب سیاهی دست ها می شود و مقصر سیاه شدن دستان شما ماده سمی جوگلون است که در درخت گردو وجود دارد. از بین بردن سیاهی گردو روی دست بین سه روز تا چند هفته طول می کشد و روش هایی وجود دارد که می توانید برای سرعت بخشیدن به این فرآیند امتحان کنید. برای رفع سیاهی دست با پوست گردو می توانید راه حل های مختلفی ایجاد کنید. سرکه، جوش شیرین، آب لیمو، روغن پخت و پز و نمک برخی از گزینه های توصیه شده هستند. اما، چون لکه نیمه دائمی است، باید چند روز صبر کنید تا کامل از بین برود.

چگونه سیاهی دست با پوست گردو را از بین ببریم

برای رفع سیاهی دست با پوست گردو

1. اگر دستان تان با پوست گردو سیاه شده است، در اسرع وقت آنها را با آب و صابون کاملاً بشویید.

 

2. اگر لکه از قبل خشک شده است، مقدار مساوی از سرکه سفید و آب را مخلوط کرده و روی لکه بمالید. بگذارید چند دقیقه بماند سپس آن را با آب و صابون بشویید.

 

3. همچنین می توانید برای پاک کردن سیاهی پوست گردو از دست از یک شوینده ظروف ملایم یا شوینده لباسشویی استفاده کنید. آن را روی لکه بمالید، چند دقیقه بنشینید، سپس آن را با آب و صابون بشویید.

 

4. اگر لکه هنوز وجود دارد، می توانید از الکل یا سرکه سفید استفاده کنید.

 

5. همچنین می توانید از سنگ پا یا کاغذ سنباده برای رفع سیاهی دست با پوست گردو استفاده کنید.

 

6. اگر هیچ یک از این روش ها جواب نداد، ممکن است لازم باشد به استفاده از وایتکس متوسل شوید. هنگام استفاده از سفید کننده بسیار مراقب باشید و همیشه دستورالعمل های سازنده را دنبال کنید و اگر اگر پوست حساسی دارید این روش به هیچ وجه پیشنهاد نمی شود.

 

فراموش نکنید که پس از استفاده از هر یک از این روش ها برای رفع سیاهی دست توسط گردو، دست های خود را به طور کامل بشویید و مرطوب کنید تا لکه های گردو را از روی دست پاک کنید. حرکت مالشی و قرار گرفتن در معرض محصولات مورد استفاده می تواند پوست را خشک کرده و حتی ممکن است آن را چروک کند. شستن دست ها می تواند مواد پاک کننده باقیمانده از مواد را از بین ببرد و استفاده از لوسیون مرطوب کننده می تواند از پوست در برابر تحریک محافظت کند.

چگونه سیاهی دست با پوست گردو را از بین ببریم

راه از بین بردن سیاهی گردو روی دست

اگرچه رفع سیاهی دست توسط گردو می تواند دلهره آور به نظر برسد، اما این کار نسبتاً آسانی است. تنها با چند مرحله ساده و برخی وسایل اولیه خانگی، می توانید آن لکه های مزاحم را از بین ببرید. در ادامه بهترین راه از بین بردن سیاهی گردو روی دست بیان شده است:

 

آب و صابون

صابون و آب به تنهایی نمی توانند برای رفع سیاهی دست با پوست گردو موثر واقع شوند، اما می توانند به شما کمک کنند تا محرک هایی که باعث ایجاد لکه شده اند را بشویید.

 

• دست خود را کاملا صابون بزنید، در صورت تمایل با برس روی انگشت سیاه شده خود بکشید، سپس با آب گرم بشویید.
• سپس یک کاسه یا سینک را با آب گرم و صابون پر کنید.
•  دست های خود را در آب قرار دهید، مطمئن شوید که لکه ها کاملاً زیر آب هستند و اجازه دهید برای چند دقیقه خیس بخورند.
• خیساندن ممکن است کمی سیاهی دست را از بین ببرد.
• سپس دستان خود را از آب خارج کرده و بشویید.

 

آب لیمو

آب لیمو یک لکه بر همه جانبه عالی است. اگر آب لیمو را روی دست های خود بریزید و آنها را چند دقیقه به هم بمالید، اسید لکه ها گردو روی دست را از بین می برد. پس از آن، فقط دست های خود را با آب گرم و صابون بشویید. صابون به تنهایی از شر لکه های خشن خلاص نمی شود، بنابراین آب لیمو یک راه عالی و سالم برای تمیز کردن دست ها است.

 

آب لیمو حاوی یک سفید کننده طبیعی است که به عنوان یک عامل سفید کننده عمل می کند. این اثر سفید کننده را می توان با قرار گرفتن در معرض نور خورشید افزایش داد.

 

بنابراین، هنگامی که دستان خود را از لکه های گردو پاک می کنید، مدتی زیر نور خورشید قرار بگیرید. مراحل از بین بردن سیاهی گردو روی دست با آب لیمو به شرح زیر است:

 

• آب نصف لیمو را روی دستان خود فشار دهید.
• دستان خود را چند دقیقه به هم بمالید و آب آن را روی پوست بمالید.
• سپس دست های خود را با صابون و آب گرم بشویید.

 

نکته: آب لیمو اگرچه ممکن است به طور کامل لکه ها را پاک نکند، اما یکی از سریع ترین و موثرترین راهکارهای موجود در این لیست است.

 

مایع ظرفشویی با جوش شیرین

رفع سیاهی دست توسط گردو با مایع ظرفشویی با جوش شیرین امکان پذیر است. شما با این دو ماده قرار است خمیر درست کنید. سپس خمیر را به دستان خود بمالید.

 

• در یک کاسه ¼ فنجان مایع ظرفشویی را با یک قاشق غذاخوری جوش شیرین مخلوط کنید.
• مایع ظرفشویی و جوش شیرین را هم بزنید تا خمیر به دست آید.
• با استفاده از یک برس کوچک خمیر را به دستان خود بمالید.
• با استفاده از حرکات دایره ای وار با قلم مو یا چرتکه، خمیر را روی دستان خود بمالید.
• این کار را تا زمانی ادامه دهید که لکه شروع به روشن شدن کند.

 

جوش شیرین خاصیت کششی دارد و بسیار قلیایی است. هر دوی این خواص ممکن است آن را در برابر سیاهی گردو روی دست شما موثر کند.

 

نکته: اگر دستان شما از قبل تاول زده است، نباید از آب لیمو استفاده کنید. ممکن است باعث درد و تحریک بیشتر شود.

 

آب گرم

یک کاسه یا سینک را تا جایی که می توانید با آب گرم پر کنید. دستان خود را در آب قرار دهید و اجازه دهید چند دقیقه خیس بخورند.

 

گرما ممکن است باعث شود سیاهی گردو روی دستان کمی از بین برود که می تواند پاک کردن آن را آسان تر کند. پس از خیساندن، دست های خود را با صابون زیر آب بشویید.

 

الکل

مالیدن الکل یک لکه‌ بر موقتی عالی است و ممکن است در از بین بردن یا کاهش لکه‌های گردو روی دست‌های شما مؤثر باشد.

 

• مقداری الکل را در دستان خود بریزید و آنها را به هم بمالید یا آن را روی یک پارچه تمیز بریزید و پارچه را روی نواحی لکه دار بمالید.
• الکل به سرعت شروع به تبخیر می کند.
• قبل از اینکه دستان تان کاملا خشک شوند، آنها را با آب و صابون بشویید.
• ممکن است بخواهید این فرآیند را یک یا دو بار تکرار کنید.

 

روغن پخت و پز

لازم نیست نگران این باشید که برای برای رفع سیاهی دست با پوست گردو از چه روغنی استفاده کنید. هر نوع روغن پخت و پز موثر خواهد بود. تنها مسئله این است که برای از بین بردن لکه های گردو باید مراحل زیر را حداقل سه بار تکرار کنید.

 

• مقدار زیادی روغن روی دستان خود بریزید.
• دست های خود را به هم بمالید، روغن را روی پوست لکه دار بمالید.
• روغن را با آب و صابون بشویید.
• احتمالاً لازم است این روند را چندین بار تکرار کنید تا لکه تا حد ممکن پاک شود.

 

نمک و لیموی تازه

فرآیند را با فشار دادن مقدار زیادی لیموی تازه روی دستان خود شروع کنید. همچنین می توانید از آب لیمو استفاده کنید. سپس نمک را به مقدار حدود 2 قاشق غذاخوری روی دستان خود بپاشید. دست های خود را به شدت به هم مالش دهید و تا زمانی که لکه از بین برود ادامه دهید. ترکیب اسید و نمک باعث رفع سیاهی دست با پوست گردو می شود و به پوست دست شما هم آسیب نمی رساند. با این روش، قدرت سفید کنندگی آب لیمو را با ساینده بودن نمک ترکیب می کنید.

 

سرکه سفید

بارها و بارها دیده اید که سرکه سفید به عنوان راهی برای از بین بردن هر نوع لکه توصیه می شود. به این دلیل که به عنوان سفید کننده بسیار موثر است. برای خلاص شدن از شر رنگ پوست گردو روی دست، این کار را انجام دهید:

 

• کاسه ای بگیرید که به اندازه کافی بزرگ باشد که بتوانید دستان خود را در آن قرار دهید. کاسه را با سرکه پر کنید.
• دستان خود را داخل کاسه فرو کنید و بگذارید 30 دقیقه در آنجا بماند.
• سرکه را با آب و صابون بشویید.
• جایگزین دیگر این است که سرکه را روی پنبه بمالید و مستقیماً روی دستان خود بمالید.

 

توجه: اگر دستان شما تاول زده است، این روش را امتحان نکنید. سرکه ممکن است پوست آسیب دیده را بیشتر تحریک کند.

 

خمیر دندان

سعی کنید مقداری خمیر دندان را روی انگشتان سیاه خود بمالید. می توانید از یک مسواک قدیمی برای پخش و مالیدن خمیر دندان استفاده کنید. آن را با حرکات دایره ای انجام دهید. این حرکت را ادامه دهید تا لکه کاملا از بین برود. از هر مارکی از خمیردندان می توان استفاده کرد اما توصیه می شود از خمیردندانی استفاده کنید که حاوی جوش شیرین باشد.

 

آب اکسیژنه

هیدروژن پراکسید یا آب‌اکسیژنه (H2O۲) یک اکسنده متداول است که به عنوان سفیدکننده هم استفاده می‌شود. از آب اکسیژنه می توان برای پاک کردن لکه گردو استفاده کرد. مقدار کمی آب اکسیژنه را روی ناحیه لکه دار بریزید و چند دقیقه بنشینید و سپس آن را بشویید. ممکن است لازم باشد این فرآیند را چند بار تکرار کنید تا لکه به طور کامل از بین برود.

 

سنگ پا

استفاده از سنگ پا ممکن است به پاک کردن برخی از لکه های سیاه روی دست شما کمک کند. مراقب باشید از سنگ پایی استفاده کنید که خیلی ساینده نباشد، به خصوص اگر دستان شما از قبل تحریک شده است.

 

• زیر آب جاری، سنگ پا را با حرکات دایره ای روی لکه ها بمالید.
•  ممکن است لازم باشد چند دقیقه روی هر لکه کار کنید تا تا حد امکان از بین برود.
• پس از اتمام کار، دست های خود را کاملا با آب و صابون بشویید.

 

نکته: اگر دستانتان تاول زده است از سنگ پا استفاده نکنید، زیرا ممکن است پوست شما را بیشتر زخمی کند و خطر عفونت را افزایش دهد.

چگونه سیاهی دست با پوست گردو را از بین ببریم

مدت زمان ماندگاری لکه گردو روی پوست

سیاهی گردو روی پوست دست می تواند از چند ساعت تا چند روز باقی بماند. این بستگی به عمق لکه و مقدار روغن موجود در گردو دارد. اگر لکه روشنی داشته باشید، احتمالا ظرف یک یا دو روز محو می شود. یک لکه عمیق تر ممکن است کمی بیشتر طول بکشد تا ناپدید شود. با این حال، چند کار وجود دارد که می توانید برای تسریع خلاص شدن از شر لکه گردو انجام دهید. شما باید صبورانه منتظر بمانید تا تغییر رنگ روی پوست شما از بین برود. همانطور که پوست شما با یک لایه جدید جایگزین می شود، لکه گردو به آرامی ناپدید می شود.

 

جلوگیری از سیاه شدن دست با پوست گردو

با فرض اینکه نمی خواهید هر بار که گردوی تازه پوست می کنید دستکش بپوشید، در اینجا چند نکته برای جلوگیری از لکه دار شدن دستان خود در آینده وجود دارد که باید روش کندن پوست سبز گردوی تازه را بدانید. بهترین راه برای جلوگیری از لک شدن پوست توسط گردو، محافظت از پوست است.

 

شما دستکش هایی می خواهید که به راحتی پاره نشوند. دستکش های یکبار مصرف عالی هستند زیرا پس از اتمام کار می توانید آنها را دور بیندازید.

 

هنگام درآوردن دستکش از دست خود مراقب باشید. آنها را از داخل جدا کنید تا از قرار گرفتن جوگلون روی پوست خود جلوگیری کنید.

 

گزینه دیگر این است که گردوها را در یک کیسه قابل مهر و موم قرار دهید. سپس می توانید با چکش یا وردنه به آنها ضربه بزنید تا پوست گردو بدون دخالت دست جدا شود.

 

کلام پایانی

گردو دارای طیف وسیعی از فواید سلامتی مانند تقویت سلامت مغز و کاهش خطر ابتلا به بیماری قلبی است. با این حال، وقتی نوبت به بیرون آوردن گردوی تازه از پوست می رسد، ممکن است دستان شما سیاه شوند. پوست گردو سیاه می تواند باعث ایجاد لکه های زشت روی دستان شما شود. اگر بعد از دست زدن به این پوسته ها دستان خود را نشویید، ممکن است دستان شما نیز تاول بزند. استفاده از درمان‌های خانگی مختلف که در بالا توضیح داده شد، بهترین راه از بین بردن سیاهی گردو روی دست می باشد.

جدیدترین مطالب