آموزش تصویری کندن کاغذ دیواری از روی دیوارهای مختلف

آموزش تصویری کندن کاغذ دیواری از روی دیوارهای مختلف

نحوه کندن کاغذ دیواری از روی دیوار

کندن کاغذ دیواری از روی دیوار تقریبا کار مشکلی است اما شما می توانید با انجام چند کار ساده روش کندن کاغذ دیواری از روی دیوار یاد بگیرید. در اینجا نحوه کندن کاغذ دیواری از روی دیوار را بیان خواهیم کرد. منزلتان رادوست دارید برای همین مدام سعی در نونوار کردن و ایجاد تغییرات در آن دارید ، فراموش نکنید که یکی از روش های حرفه ای ها برای این هدف استفاده از روش های کم هزینه و با خلاقیت بالاست . یکی از بخش های مهم خانه دیوارهاست دیوارهایی که می توان با کاغذ دیواری آن را به زیبایی هر چه تمام پوشش داد اما بعد از مدتی این کاغذ دیواری ها کهنه و بی رنگ می شوند که نیاز به تعویض دارند اینجاست که سوال پیش می آید که چطور خودمان می توانیم کاغذ دیواری را از دیوار جدا کنیم ؟ وقتی میخواهید کاغذ دیواری ها را جداکنید به چه چیزی فکر می کنید؟ کاغذ دیواری همیشگی نیست اماقبل از اینکه بخواهید دیوارهارا رنگ کنید یا کاغذدیواری جدیدی بزنید کارهایی باید انجام دهید که در زمینه جدا کردن کاغذ دیواری قدیمی و کهنه در این بخش از سماتک آنها را خواهیم گفت .

آموزش تصویری کندن کاغذ دیواری از روی دیوارهای مختلف

روش صحیح و نحوه درست کندن کاغذ دیواری قدیمی از روی دیوارها

 

مراحل کندن کاغذ دیواری قدیمی از روی دیوارهای خانه

جداکردن کاغذ دیواری های قدیمی کار سختی نیست مخصوصا اگر دستورالععمل های ساده زیررا بکارگیرید ، ابتدا تمام وسایل روی دیوار و لوازم خانگی نزدیک به دیوار را برداشته و سپس مراحل زیر را دنبال کنید.

 

جدا کردن کاغذ دیواری های قدیمی به نوع کاغذ دیواری و نحوه رنگ کردن دیوار بستگی دارد. گاهی اوقات شرایطی وجود دارد که تصمیم می گیرید کاغذ دیواری را جدا نکنید در این صورت می توانید روی همان کاغذها کاغذ نو بچسابانید بدون آنکه حباب ،چروکی ایجاد شود ، به همین منظور باید در صورت ضرورت وصله بزنید و دیوارها را پاک کنید و از آسترمخصوصی استفاده کنید؛ امادربرخی موارد چسباندن کاغذ روی کاغذ پیشنهادنمی شود مثل وقتی که شک داشته باشید بیشتر از یک لایه کاغذروی دیوار است، یاجنس کاغذ دیواری از فویل ، پلاستیک وینیل باشد که در این شرایط کاغذدیواری به خوبی روی آن نمی چسبد

 

نکته های مهم هنگام جدا کردن و کندن کاغذ دیواری قدیمی و نصب کاغذ جدید :

اگرقصد دارید ازکاغذ وینیل که به عنوان نوعی روکش کاغذ دیواری محسوب می شود استفاده کنید درصورتی که کاغذ زیرین وینیل است چسب زدن بین این دو کاغذ باعث می شود خوب خشک نشود اگر کاغذ قدیمی تر وینیل نباشد چسب زیر آن مرطوب می شود و شروع به کپک زدن می کند.

 

ممکن است وقتی دست روی دیوار می کشید صداهایی رابشنوید اگر اینکار را بکنید کاغذ تا میخورد و باید عوض شود اگر درگوشه دیوار بخشی از کاغذدیواری پاره شود وقتی دیوار نشست کند کاغذ بیشتر پاره می شود پس از این مورد ساده عبور نکنید.

 

اگرقصد رنگ کردن دارید باید کاغذ را عوض کنید معمولا رنگ کردن کاغذ، جدا کردن آن را دشوارتر می کند.

آموزش تصویری کندن کاغذ دیواری از روی دیوارهای مختلف

چگونگی انجام کندن کاغذ دیواری بدون نیاز به کمک و توسط خودمان

 

شناسایی نوع دیوار قبل از کندن کاغذ دیواری

بسیارمهم است قبل از رنگ کردن نوع دیوار را بشناسید ، عمر دیوار معمولا تعیین می کنددیوارخشک است یاگچ وخاک.

 

کندن کاغذ دیواری از روی دیوار گچ و خاکی

تقریبا بیشتراز 50 سال است که در خانه ها چنین دیوارهایی پیدامی شود. به دیوارهای گچ وخاکی تکه های چوبی و قاب ها راحت تر بامیخ به دیوار نصب می شوند این دیوارها با 2،3ل ایه گچ و خاک پوشانده می شود اینگونه دیوارها خیلی سخت هستند و وقتی به آنها می کوبید صدای بمی دارند.

 

کندن کاغذ دیواری از روی دیوار خشک

دیوار خشک در منازل از حدود 50 سال پیش کاربرد دارد. دیوارخشک ورق های گچی هستند مثل موادی که با مقواهای نازک سبک پوشیده شده اند این ورق ها به دیوار زده می شوند و هنگامی که به آن ضربه می زنید صدای پوک میدهد. دیوارهای خشک نسبت به گچ وخاک ظریف هستند بنابراین مراقب باشید هنگامی که به دیوارمی زنید ورقه های نازک آسیب نبینند.

 

کارهای مقدماتی برای کندن کاغذ دیواری از روی دیوار

قبل از اینکه کاریی را شروع کنید باید اتاق را آماده کنید

دستورالعمل

گام 1 همه چیزرا ازدیوار بردارید

گام 2 وسایل تزئینی را ازروی دیوار جدا کنید

گام3 لوازم خانگی مثل مبل و .. را نیز از دیوار فاصله دهید

گام4حوله های کهنه را درطول ستون پهن کنید اینکار از کثیف شدن زمین جلوگیری می کند.

 

جداکردن کاغذدیواری های نواری

آموزش تصویری کندن کاغذ دیواری از روی دیوارهای مختلف

 کندن کاغذ دیواری از روی دیوارهای خانه و محل کار

کاغذ دیواری های جدیدنواری هستندو به آسانی بدون آب ، موادشیمیایی جدا می شوند ، با مراحل زیر پیش بروید:

 

گام 1

از گوشه و شکاف پایین دیوار با کارتک لبه ی کاغذ را بلندکنید اگر این اتفاق به آسانی افتاد این کار را ادامه دهید.

 

گام2

برای جدا کردن کاغذ به سادگی دو طرف کاغذ دیواری را بلند کنید و بادست ته کاغذ رانگه دارید اینکار را در سراسراتاق انجام دهید

 

گام3

اگرکاغذ دیواری سخت است از تیغ برای جداکردن کاغذ استفاده کرده چاقو راعمودی نگه دارید و به صورت نوارهای افقی 10 اینچی جداکنید

 

کندن کاغذ دیواری های قدیمی از روی دیوار با آب:

آموزش تصویری کندن کاغذ دیواری از روی دیوارهای مختلف

ترفندهای استفاده از آب برای کندن کاغذ دیواری های نواری و قابل شستشو

 

بعد از جدا کردن کاغذ دیواری هایی که به سادگی با کارتک از دوار کنده شدند به کاغذهای باقی مانده می رسیم ، برای اینکار شما نیازمند کنسانتره مایع هستید. طبق دستورالعمل کارخانه کنسانتره را با آب گرم ترکیب کنید و با اسپری، قلم مو روی دیوار بکشید درلحظه اینکار را از بالا تا پایین تکرار کنید سعی نکنید با آن نقاطی که قبلاخشک شده بود و کاغذش را جداکردید برخود کنید.

 

اجازه دهید کاغذ دقایقی خیس بخورد سپس با لیسک آنها را جداکنید.

 

گاهی اوقات کاغذ کهنه ای را می بینیدکه آب جذب نمی کند به همین منظور با سنباده درشت روی آن بکشید تا آب جذب کاغذشود وقتی 30 دقیقه کاملا خیس خورد باناخن خراش دهید تا به راحتی جدا شود.

 

کندن و جداکردن کاغذ دیواری های پوسته پوسته:

بعضی از کاغذدیواری ها پوسته پوسته هستند یعنی رویه آنها مثل کاغذ های نواری جلو می آید آنهارا در همان حالت رها نکنید طبق دستور با آب آنها را از دویار جدا کنید.

 

کندن کاغذ دیواری های قابل شست وشو:

سطحی که قابل شست وشو باشد پاک کردن آن آسان است اما از جدا کردن آن از دیوار دشوار است با ابزار منافذی روی آن ایجاد کنید و با اسپری آب منافذ آن را خیس کنید 10 دقیقه صبر کنید بعد با کارتک جدا کنید.

 

روش جدا کردن و کندن کاغذ دیواری با بخار:

آموزش تصویری کندن کاغذ دیواری از روی دیوارهای مختلف

استفاده از بخار آب داغ برای کندن کاغذ دیواری های کهنه و قدیمی

 

آخرین راه حل برای ازجداکردن کاغذ دیواری بخار دادن آنهاست اینکار فوق العاده است زیرا همزمان با بخار دادن کاغذ کنده می شود در این روش باید از فردی کمک بگیرید چرا که انجام آن به تنهایی کار ساده ای نیست .

 

کندن کاغذ دیواری از روی دیوار با بخارپز کردن

از آب جوش برای نرم کردن چسب بین دیوار و کاغذ دیواری نیاز است اگر می خواهید کاغذ دیواری وینیل را با بخار جدا کنید با وسیله ای کاغذ را سوراخ کنید تا بخار چسب را آب کند ، برای این کار بخارشوی قوی نیاز دارید . اطمینان حاصل کنید که دکمه power خاموش است حالا آب گرم را داخل محفظه بریزید ماشین را روشن کنید تا آب جوش بیاید دستکش بپوشیدپد آن را 30 ثانیه روی کاغذ بکشید می بینید کاغذها چطور جدا می شوند.

جدیدترین مطالب