قاصدک

الفبا

قاصدک

نیم نگاهی به گذشته

hpv

hpv

روش اصولی پاک کردن لکه‌ های روی موکت و مبل

روش اصولی پاک کردن لکه‌ های روی موکت و مبل

روش اصولی پاک کردن لکه‌ های روی موکت و مبل

 با نزدیک شدن به سال جدید و فرا رسیدن عید نوروز بهتر است موکت ها و مبلمان خانه را از گرد و غبار و لکه های گوناگون پاک کنیم و در این مطلب سماتک بهترین روش های اصولی پاک کردن لکه‌ های روی موکت و مبل را به شما معرفی خواهیم کرد.

 

ممکن است در مهمانی های نوروزی بچه های فامیل با ریختن شیرینی و یا جوهر خودکار روی موکت ها و مبلمان دردسر شما را زیاد کنند اما سماتک برای رفع این مشکل پیشنهادی دارد که بهتر است این مطلب را دنبال کنید.

 

پاک کردن لکه ماژیک از روی موکت
شاید صحنه کشیدن شدن ماژیک به روی موکت وقتی که کودک شما در حال نقاشی است ، صحنه ای آشنا باشد. اما برای پاک کردن این لکه ها چه باید بکنیم؟ با ما همراه باشید تا قدم به قدم با هم مراحل از بین بردن لکه ماژیک را دنبال کنیم.

 

با استفاده از ابزار های ساده موجود در منزل لکه هایی نظیر اثر ماژیک بر روی موکت را از بین ببرید.

 

برای این کار شما نیاز به موارد زیر خواهید داشت :

 

    دستمال نخی
    الکل سفید
    اسپری مو
    مسواک نرم

 

اول باید دستمال نخی را به الکل آغشته کنید و به روی لکه ضربه بزنید، باید توجه داشته باشید که نباید به حالت رفت و برگشت دستمال را به روی لکه بکشید چون باعث پخش شدن بیشتر لکه خواهد شد. دستمال را به روی لکه گذاشته فشار دهید و سپس آن را بر دارید آنقدر این کار را ادامه دهید تا دیگر جوهری جذب دستمال نشود.

 

در این مرحله باید با یک دستمال نخی خشک به روی لکه ضربه بزنید تا خیسی آن کمی گرفته شود. سپس اسپری مو را روی لکه بزنید باید توجه داشته باشید که اسپری مو فاقد روغن باشد چون ترکیب الکل و روغن موجود در اسپری مو ممکن است به موکت شما آسیب بزند.

 

زمانی که اسپری را روی لکه پاشیدید بلافاصله با مسواک روی لکه حرکت دورانی ایجاد کنید. با انجام این مراحل شما می توانید به راحتی لکه را از موکت پاک کنید اما برای لکه های قدیمی تر شما باید این مراحل را چندین بار انجام دهید.

 

پاک کردن لکه بستنی از روی مبل:
لذت خوردن بستنی با ریختن آن روی مبل پارچه‌ای از بین می‌رود، مگر هر چه سریع تر قبل از پخش شدن و آسیب رسیدن به پارچه به روش زیر آن را تمیز کنید.

 

بستنی را تا جای ممکن با قاشق از روی پارچه مبلی بردارید.

 

با یک پارچه سفید و تمیز محل لک شده را آن قدر تمیز کنید که دیگر بستنی به دستمال منتقل نشود.

 

داخل یک کاسه ۲ پیمانه آب سرد بریزید. یک قاشق غذاخوری مایع ظرفشویی اضافه کنید و خوب هم بزنید.

 

پارچه سفید تمیز را به آن آغشته کنید. آب اضافی آن را بگیرید و با آن روی لکه ضربه بزنید.

 

با یک دستمال سفید تمیز آن را پاک کنید. بار دیگر دستمال را به مایع آغشته و سعی کنید لکه را برطرف کنید. سپس با یک پارچه خشک تا زمان برطرف شدن لکه این کار را ادامه بدهید.

 

محل مورد نظر را با پارچه تمیز و آب سرد کاملا تمیز و با یک پارچه خشک آب اضافی آن را بگیرید.

 

در صورت باقی ماندن لکه، از لکه بر استفاده نمایید. کمی از آن را با یک پارچه تمیز روی لکه بمالید و با دستمال خشک رطوبت را بگیرید. با پارچه تمیز و آب سرد روی پارچه کشیده، سپس خشک کنید.

مهرپرواز

آسمان آبی

مبلمان اداری

جدیدترین مطالب