نیم نگاهی به گذشته

این غذاها را نباید در ماکروفر گرم کرد!

این غذاها را نباید در ماکروفر گرم کرد!

غذاهایی که گرم کردنشان در ماکروفر خطرناک است

 

این غذاها را نباید در ماکروفر گرم کرد! ماکروفر یمی از کاربردی ترین وسایل خانگی است که در دهه های اخیر ساخته شد. این وسیله علی رغم کاربرد های فروانش گاهی با اشعه هایی مه برای گرم کردن سریع غذا استفاده میشود، باعث از بین بردن خواص مواد غذایی میگردد. ما امروز میخواهیم به شما بگوییم که این غذا ها را در میکروفر گرم نکنید.

 

مایکروفر

برای گرم کردن برخی غذاها به دلیل نوع پخت اولیه آنها نباید از ماکروفر استفاده کرد.برخی موادغذایی خاص و پر مصرف به دلیل آنکه سرخ شده یا با حرارت بالا پخته شده اند در صورتی که مجددا در مایکروفر گرم شده و تحت دمای بالا و اشعه ماورابنفش قرار بگیرند با ایجاد مواد مضر در انها به سلامتی آسیب رسانده و در برخی موارد حتی سرطان زا می شوند.

 

پیتزا

پیتزا یکی از غذاهایی است که بیشتر افراد آن را در مایکروفر گرم می کنند که این کار آسیب جدی به سلامت بدن وارد می کند. بهترین راه گرم کردن آن استفاده از فر یا اجاق گاز است و حداکثر دمای فر 375 درجه فارنهایت انتخاب شود.

 

استیک

برای گرم کردن استیک بهتر است آن را در تابه ای با روغن بسیار کم گرم کنید.

 

اسفناج

با گرم کردن مجدد اسفناج ماده سرطان زا نیروسامین در آن تولید می شود به همین دلیل هرگز آن را گرم نکنید.

 

مرغ سوخاری

از گرم کردن مرغ سوخاری در فر اجتناب کرده و برای گرم کردن آن را در ظرفی داخل فر قرارداده و روی آن را با فویل بپوشانید و حداکثر تا دمای 375 درجه فارنهایت به مدت 10 دقیقه گرم کنید.

 

پاستا

اگر بر روی پاستا سس ریخته شده است هرگز نباید آن را گرم کنید در غیر این صورت آن را در یک تابه با مقدار کمی آب جوش و روغن گرم کنید.

 

این غذاها را نباید در ماکروفر گرم کرد!

جدیدترین مطالب