قرص لاغری

قرص لاغری

نیم نگاهی به گذشته

hpv

hpv

فویل آلومینیومی برای بسته بندی غذا خوب است یا بد؟

فویل آلومینیومی برای بسته بندی غذا خوب است یا بد؟

چرا فویل آلومینیومی برای بسته بندی غذا مضر است؟

فویل آلومینیومی برای بسته بندی غذا خوب است یا بد؟ معمولا بسیاری از خانم ها در آشپزخانه برای نگهداری غذا از فویل آلمینیومی استفاده میکنند بدون آنکه از ضرر های این ماده ی فلزی آگاه باشند. استفاده از فویل آلمینیومی در طولانی مدت میتواند اثرات مخربی بر روی سلامتی افراد بگذارد . با ما همیراه باشید:

 

یک محقق با انتشار قطعه‌ای ویدئویی نشان داده است که چگونه فویل آلومینیومی می‌تواند باعث صدمه زدن به سلامت انسان شود. «غزه باسیونی» از دانشگاه عین‌الشمس قاهره گفته است: «بر اساس تحقیقی که انجام داده‌ام، انتقال یا مهاجرت آلومینیوم به مواد غذایی طی روند پخت و پز یا پیچیدن غذا در فویل آلومینیومی بیش از حد مجاز تعیین شده از سوی سازمان بهداشت جهانی صورت می‌گیرد».

 

باسیونی توضیح داد که قابلمه‌ها و ظروفی که با لایه‌های آلومینیومی پوشیده شده‌اند نیز از نظر شیمیایی تمایل به اکسیده شدن و راه یافتن به مواد غذایی ما دارند بجز آن دسته ظروفی که با لایه‌هایی به منظور جلوگیری از این تمایل محافظت شده باشند. استفاده از آلومینیوم در دوز بالا به صورت روزانه، می‌تواند سبب مشکلات سلامتی در مراحل بعدی زندگی شود.

 

در این گزارش همچنین اشاره شده است که دانشمندان اکنون در حال تحقیق درباره ارتباط بین بیماران مبتلا به آلزایمر و سطح بالای آلومینیوم پیدا شده در بافت مغزی آنها هستند.

 

بر اساس مطالعات بهداشتی دیگری مشخص شده که مصرف مقدار آلومینیوم زیاد می‌تواند باعث کاهش رشد سلول‌های مغز یا آسیب‌های مضری به افراد مبتلا به بیماری‌های استخوانی شود.

 

فویل آلومینیومی برای بسته بندی غذا خوب است یا بد؟

جدیدترین مطالب