قاصدک

الفبا

قاصدک

نیم نگاهی به گذشته

ترفندهای رفع بوی عطر و ادکلن از لباس

ترفندهای رفع بوی عطر و ادکلن از لباس

ترفندهای رفع بوی عطر و ادکلن از لباس 

در خیلی از مواقع وقتی که به خانه می رسید دوست ندارید بوی عطر شما را اعضای خانه بفهمند و یا گاهی اوقات پیش می آید که وقتی عطر خاصی را روی لباس اسپری می کنید از بوی آن عطر خوشتان نمی آید و می خواهیم بوی ادکلن را از بین ببرید. با چند ترفند از بین بردن بوی عطر لباس را می توان انجام داد. در ادامه این پست سماتک راه حل رفع بوی عطر از لباس را به شما خواهیم گفت.

 

در مرحله آبکشی لباس ها یک فنجان سرکه در محفظه مخصوص بریزید یا از اسپری جوش شیرین روی لباس ها کمک بگیرید . باقی ماندن مقادیری اندک از جوش شیرین به مدت یک ساعت بر لباس ها رایحه عطر را از بین می برد .

 

یک روش دیگر استفاده از پیاز است
یک عدد پیاز کوچک را در یک کاسه آب سرد قرار دهید و آن را به مدت 2 ساعت در اتاق و نزدیک کمد لباس ها بگذارید . پیاز رایحه های معطر و نا مطبوع لباس ها را جذب خواهد کرد . برای از بین بردن رایحه تند عطر از روی پوست بدن نیز میتوانید از اسکراب ملایم جوش شیرین و آب استفاده کنید . فراموش نکنید معطر کردن لباس ها یا فضای خانه نیزروش خاص خودش را دارد . اسانس های روغنی موجود در انواع عطر در تماس با پارچه منجر به آسیب رساندن به لباس خواهد شد.

ترفندهای رفع بوی عطر و ادکلن از لباس

بنابراین پیشنهاد می شود به جای اینکه عطر را روی لباس ها اسپری کنید ، مچ دست ،گردن یا آرنج ها و نقاط نبض دار بدن را که جریان خون بیشتری از آن عبور می کند را آغشته به عطر کنید .هیچ گاه ناحیه پشت گوش تان را به عطر آغشته نسازید و سعی کنید پس از استحمام که منافذ پوست باز و نرم است ، از عطر استفاده کنید . در صورتی که از جواهرات تزیینی و بدلیجات استفاده می کنید ، باید بدانید ، روغن و دیگر ترکیبات موجود در عطر ها ممکن است ، رنگ فلز و ساختار آنها را تغییر دهد .هنگام استفاده از رایحه های معطر به وضعیت آب و هواتوجه کنید.

 

برای نمونه در روزهای ابری اسانس های روغنی گرفته شده از گلها را اسپری کنید و در روزهای آفتابی از رایحه هایی با پایه چوب و صمغ درختان استفاده کنید . در صورتیکه قصد خرید عطر را دارید ، رایحه های اصل و مرغوب را از انواع تقلبی آن تشخیص دهید چراکه عطر های تقلبی به دستگاه تنفسی و پوست آسیب می رساند و به طور قطع ماندگاری لازم را نخواهد داشت .

 

پرشین وی

کلینیک کاشت مو

مهرپرواز

آسمان آبی

مبلمان اداری

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

الفبا

کلینیک کاشت مو
مهرپرواز
آسمان آبی
مبلمان اداری