hpv

الفبا

نیم نگاهی به گذشته

hpv

روش های زنده ماندن در زمان سقوط هواپیما

روش های زنده ماندن در زمان سقوط هواپیما

روش های زنده ماندن در زمان سقوط هواپیما

 

راههای علمی برای زنده ماندن در زمان سقوط هواپیما کدامند آیا واقعا میدانید در هنگام سقوط هواپیما چه کارهای را باید انجام دهید یا دست و پایتان را گم کرده به این طرف و آن طرف خواهید دوید تا نجات یابید.

 

امروزه پرواز با هواپیما به امری عادی بدل گشته و هر کسی از این وسیله برای مسافرت های خود استفاده می کند. راحتی، سرعت بسیار بالا و بهره وری مناسب، باعث شده است که هزینه زیاد هواپیما، توجیه اقتصادی داشته باشد. ایمنی آن ها نیز بسیار بالاست و کمتر شاهد رخ دادن حوادث ناگوار در هواپیما ها هستیم. با این حال، تصادف و حادثه امری اجتناب ناپذیر به شمار می رود و احتمال روی دادن آن وجود دارد.

 

حوادث هوایی معمولا به گونه ای هستند که کمتر کسی در آن ها زنده می ماند. اما این بدان معنا نیست که اگر چنین اتفاقی برای ما رخ داد، باید زندگی را تمام شده فرض کنیم. می توان با راهکارها و نکاتی ساده، شانس زنده ماندن را افزایش داد. ما در این مقاله قصد داریم راه حل هایی علمی را برای مسئله مذکور به شما آموزش دهیم. تا پایان مطلب همراه ما باشید.

 

کیف دستی خود را بر سر راه قرار ندهید

روش های زنده ماندن در زمان سقوط هواپیما

خدمه پرواز معمولا چنین درخواستی را مطرح می کنند. آن ها برای جلوگیری از عدم مسدود شدن راهرو در هنگام حوادث، این موضوع را به شما گوشزد می نمایند. اگر بر خلاف توصیه ها عمل کنید، مسیرهایی که به درب های خروج اضطراری ختم می گردند، بسته شده و مشکلات بسیار زیادی به وجود می آید. شما تنها ۹۰ ثانیه برای دور شدن از محل آتش سوزی فرصت دارید و این زمان کوتاه نباید صرف برداشتن کیف ها از سر راه شود.

 

امن ترین مکان برای نشستن در هواپیما

روش های زنده ماندن در زمان سقوط هواپیما

 

بعد از تحقیقاتی که بر روی ۲۰ تصادف هوایی و محل نشستن افراد نجات یافته و افراد قربانی انجام گرفت، مشخص شد کسانی که در کابین پشتی (پشت سر بال ها) می نشینند، شانس بیشتری برای زنده ماندن دارند. احتمال رهایی یافتن از حادثه برای آن ها ۶۹ درصد برآورد شده، اما کسانی که در فِرست کلاس می نشینند، تنها ۴۹ درصد شانس زنده ماندن دارند.

 

اگر بخواهیم دقیق تر مسئله را مورد بررسی قرار دهیم، باید بگوییم که درب های خروج اضطراری، بهترین و امن ترین مکان برای نشستن هستند. هر چه بیشتر به آن ها نزدیک باشید، شانس زنده ماندن شما افزایش خواهد یافت.

 

امن ترین روش برای نشستن در هواپیما

روش های زنده ماندن در زمان سقوط هواپیما

سال گذشته یک حادثه هوایی توسط شرکت بوئینگ شبیه سازی شد. آن ها طی مطالعات خود به این نتیجه رسیدند افرادی که هم کمربند ایمنی خود را محکم بسته و هم به طور ثابت و محکم (صاف نشستن و سر خود را به سمت زانو خم کردن) سر جای خود می نشینند، می توانند به زنده ماندن خود امیدوار باشند. کسانی که این نکته را رعایت نمی کنند، با آسیب های جدی سر مواجه شده و افرادی که کمربند ایمنی خود را نمی بندند نیز جانشان را از دست خواهند داد.

 

نخستین کاری که باید هنگام حادثه انجام دهید

روش های زنده ماندن در زمان سقوط هواپیما

هنگامی که فشار کابین افت می کند، کمبود اکسیژن می تواند تنها در بیست ثانیه شما را بیهوش نماید. به توصیه های خدمه پرواز گوش دهید و قبل از کمک به دیگران، حواستان را به ماسک خود جمع کنید. شما نمی توانید بدون نفس کشیدن، افراد دیگر را نجات دهید.

 

چه لباسی بپوشیم؟

روش های زنده ماندن در زمان سقوط هواپیما

انجمن ملی ایمنی حمل و نقل آمریکا، اعلام کرده است که ۶۸ درصد مرگ و میر در حوادث هواپیما، به علت آتش سوزی های بعدی روی می دهند. خوشبختانه با رعایت نکاتی ساده، می توان از این گونه موارد جلوگیری نمود. هنگامی که قصد پرواز با هواپیما را دارید، از پوشیدن لباس های قابل اشتعال مانند جنس پلی استر و نایلون خودداری کنید.

 

پوشیدن الیاف طبیعی مانند کتان و پشم، می تواند انتخاب مناسبی باشد. استفاده از شلوارهای جین و لباس های آستین بلند نیز می تواند آسیب های ناشی از شعله های آتش را کاهش دهد.

 

انتخاب کفش مناسب

روش های زنده ماندن در زمان سقوط هواپیما

صندل ها و دمپایی های راحت شاید انتخاب مناسبی باشند، اما آن ها هنگام حوادث سرعت شما را کاهش می دهند. کفش های پاشنه بلند نیز به طور حتم برای شما مشکل ایجاد خواهند کرد. کفش های ورزشی صاف، مناسب ترین گزینه برای سوار شدن به هواپیما هستند. هیچ گاه در طول پرواز آن ها را از پای خود در نیاورید. رعایت این نکته می تواند شانس رهایی شما از حادثه را افزایش دهد.

مهرپرواز

آسمان آبی

جدیدترین مطالب