لاغری

لاغری

نیم نگاهی به گذشته

hpv

hpv

موارد مصرف فویل آلومینیوم در خانه داری

موارد مصرف فویل آلومینیوم در خانه داری

موارد مصرف فویل آلومینیوم در خانه داری

فویل آلومینیوم برای برخی از کارهای خانه بسیار مناسب بوده و کارایی فویل آلومینیوم بسیار زیاد است. موارد مصرف فویل آلومینیوم در خانه را در ادامه بیان خواهیم کرد. اگر می خواهید بهترین کارها را با فویل آلومینیوم انجام دهید این مطلب را تا انتها بخوانید.

 

بطور حتم تا به حال متوجه این نکته شده‌اید که فویل آلومینیوم از ضروری ترین لوازم آشپزخانه هستند اما به کاربردهای اعجاب انگیز آنها در خیلی از مصارف خانگی توجه نکرده اید؛ در ادامه با تعدادی از این کاربردهای خلاقانه آشنا می شوید.

 

موارد مصرف فویل آلومینیوم در خانه داری

از فویل آلومینیوم ضخیم برای درست کردن قالب کیک استفاده کنید.

 

1. پیچیدن شیرینی در فویل آلومینیوم

لبه های شیرینی پای خود را با نوارهای آلومینیوم بپوشانید تا خشک نشوند. پوشاندن لبه ها باعث می‌شود با وجود افزایش دما و پخت بیشتر قسمت های حجیم تر پای، لبه های آن بیش از اندازه پخته نشوند و نسوزند.

 

2. تزیین کیک با فویل آلومینیوم

اگر قیف مخصوص به تزئین کیک در منزل ندارید، نگران نباشید، می توانید ورقه کوچکی از فویل آلومینیوم را به شکل قیف درآورده و خامه مخصوص کیک را درون آن بریزید. حالا می توانید با استفاده از این قیف پر از خامه، کیک خود را تزئین کنید.

 

3. قالب های متنوع با فویل آلومینیوم

دوست دارید کیکی به شکل خرس برای تولد کودکان درست کنید؟ فویل آلومینیوم ضخیم تر آلومینیوم بهترین گزینه برای این کار هستند. دو لایه ورقه را روی هم بگذارید و آن را به شکل خرس، خرگوش یا هر شکل دیگری که دوست دارید در آورید. حالا می توانید مایع کیک خود را درون قالب ریخته و برای پخت درون فر قرار دهید.

 

4. نرم کردن شکر قهوه ای با فویل آلومینیوم

اگر شکر قهوه ای شما با گذشت زمان سفت و سخت شده، می توانید آن را در فویلی کوچک از آلومینیوم قرار داده و برای مدت 5 دقیقه در فر 150 درجه ی سانتیگراد بپزید. شکر قهوه ای به همان حالت پودری قبل بر می گردد.

 

موارد مصرف فویل آلومینیوم در خانه داری

شکر قهوه ای را در فویل آلومینیوم قرار داده و برای مدت 5 دقیقه در فر 150 درجه بپزید.

 

5. گرمای بیش تر با فویل آلومینیوم

اگر گرمای رادیاتور قدیمی شما کم شده است می توانید بدون هیچ هزینه ای آن را افزایش دهید. برای این کار کافی است یک ورق از فویل آلومینیوم را جدا کرده و در قسمت پشتی رادیاتور بچسبانید؛ به صورتی که بتواند گرمای بیشتری را بازتاب دهد. با انجام این کار گرما به جای این که جذب دیوار شود، وارد اتاق شما خواهد شد.

 

6. تمیز کردن قیچی با فویل آلومینیوم

چند لایه از کاغذ آلومینیومی را روی هم قرار داده و با قیچی کند شده خود آن را چندین بار قطعه قطعه کنید، قیچی شما دوباره تیز خواهد شد.

 

7. پوشاندن کشوها و کابینت ها با فویل آلومینیوم

پوشاندن کشوها و کابینت های آشپزخانه با فویل‌های آلومینیومی علاوه بر سهولت در تمیز شدن، به دلیل بازتاب مناسب نور، سبب افزایش نور آشپزخانه شما خواهد شد.

 

8. تمیز کردن جواهرات با فویل آلومینیوم

برای انجام این کار لازم است کاسه ای را برداشته و با کاغذ آلومینیومی بپوشانید، ظرف را با آب گرم پر کرده و کمی پودر رختشویی (فاقد مواد سفید کننده) داخل آن بریزید؛ جواهرات را داخل محلول ریخته و بعد از یک دقیقه کاملا آبکشی کنید. جواهرات تان را در معرض هوا بگذارید تا خشک شود. می توانید از این محلول برای برق انداختن ظروف نقره ای هم استفاده کنید.

 

موارد مصرف فویل آلومینیوم در خانه داری

با استفاده از فویل آلومینیوم جواهرات خود را تمیز کنید.

 

9. تمیز کردن کف اتو با فویل آلومینیوم

آهار لباس شما به اتو چسبیده و باعث می شود اتو کندتر حرکت کند؟ در این صورت یک فویل آلومینیوم برداشته و آن را با اتوی داغ خود اتو کنید. به این ترتیب اتوی شما دوباره تمیز خواهد شد.

 

10. جا‌به‌جایی لوازم سنگین با فویل آلومینیوم

برای جا‌به‌جایی لوازم سنگین منزل می‌توانید از فویل آلومینیوم استفاده کنید. ورقه ها را به نسبت مناسب بریده و در زیر پایه‌های وسیله مورد نظر خود قرار دهید. حالا می‌توانید از خاصیت لیز بودن ورقه‌ها بهترین استفاده را برده و وسیله را به محل دلخواه تان منتقل کنید. فراموش نکنید که رویه مات ورقه لیزتر است و بهتر است روی زمین قرار داده شود.

جدیدترین مطالب