لاغری

لاغری

نیم نگاهی به گذشته

hpv

hpv

آموزش تصویری تميز كردن گل مصنوعي

مجموعه : گل و گیاه
آموزش تصویری تميز كردن گل مصنوعي

آموزش تصویری تميز كردن گل مصنوعي

گل مصنوعي برای زیبا ماندن باید حداقل هفته ای یک مرتبه تميز شود. تميز كردن گل مصنوعي بسیار ساده و راحت است و اگر در خانه گل مصنوعي دارید در ادامه روش تميز كردن گل مصنوعي را به صورت تصویری به شما آموزش خواهیم داد.

 

چگونه تميز كردن گل مصنوعي یکی از دغدغه های کدبانوهای عزیز و خوش سلیقه می باشد. زیرا اغلب گل های مصنوعي تمایل به جمع کردن گرد و غبار دارند، حتی اگر آن ها را در جای خوبی بسته بندی کنید.

 

از آنجا که گل های مصنوعي به دلیل دارا بودن رنگ های متنوع می توانند انرژی خاصی را به فضا ببخشند، بهترین انتخاب در دکوراسیون داخلی به حساب می آیند. همینطور عدم نیاز به آبیاری، نگهداری و مراقبت های خاص باعث افزایش محبوبیت استفاده از آنها شده است. (برای آشنایی با نحوه انتخاب گل مصنوعي این مقاله را بخوانید.) اما همانطور که عنوان شد جمع شدن گرد و غبار خاک یا چربی بر روی این گل ها پس از مدتی باعث از بین رفتن نما و جلوه ی آن ها می شود.

 

خبر خوب این است که برخی از روش های آسان و کاربردی برای تميز كردن گل مصنوعي ( شیشه ای، پلاستیکی، پارچه ای، فلزی و … ) وجود  دارد که در زیل به آن ها اشاره خواهیم کرد:

 

تميز كردن گل مصنوعي با دستمال مرطوب

یکی از گزینه های تميز كردن گل مصنوعي این است که هر گل را با یک پارچه¬ی مرطوب پاک کنید. این کار عالی است و شما می توانید تمامی گرد وغبار موجود بر روی گل ها را از بین ببرید، بدون اینکه به آن ها آسیبی وارد شود، اما کار زمان بری است.

 

استفاده از سشوار در تميز كردن گل مصنوعي

از سشوار هم می توانید برای تميز كردن گل مصنوعي گرد و غبار موجود روی گل های مصنوعي استفاده کنید، اما باید چند نکته را رعایت کنید. اول اینکه سشوار خود را در سرد ترین  دمای خود قرار دهید و دوم اینکه  این کار را در محیطی سر باز انجام دهید تا گرد و غبار معلق برداشته شده از روی گلبرگ ها پس از چند دقیقه یا چند ساعت بر روی بقیه¬ی وسایل خانه  یا دوباره بر روی گل ها ننشیند.

 

تميز كردن گل مصنوعي با استفاده از قلاب پر

استفاده از پر برای تميز كردن گل مصنوعي گلبرگ ها نیز می تواند مفید باشد اما به شرط آنکه گل ها زیاد کثیف نباشند و همچنین این کار به صورت هفتگی صورت بگیرد. (برای این منظور استفاده از پر شتر مرغ به خاطر دارا بودن خاصیت الکترواستاتیک توصیه می شود) تنها مشکل این نوع تميز كردن گل مصنوعي این است که شما فقط می¬توانید سطح گل را تمیز کنید و به شیار ها و چنگال ها دسترسی ندارید.

 

 آموزش تصویری تميز كردن گل مصنوعي

اگر گل ها زیاد کثیف نباشند استفاده از پر برای تميز كردن گل مصنوعي گلبرگ ها می تواند مفید باشد.

 

تميز كردن گل مصنوعي با استفاده از اسپری کردن

شما می توانید از یک شیشه پاک کن خالی برای این منظور استفاده کنید. اما بهتر است قبل از آن گلدان گل مصنوعي خود را در حمام یا حیاط قرار دهید تا آب های اضافی باعث ایجاد کثیفی در دیگر مناطق خانه ی شما نشود، یا اینکه می توانید از یک پتو یا ملافه ی ضخیم  در زیر گلدان استفاده کنید.

 

بهتر است شیشه پاک کن خالی را با پنج ششم آب و یک ششم مایع ظرف شویی پر کنید و سپس گل های خود را اسپری نمایید. این کار را آنقدر ادامه دهید تا تمامی گرد و غبار و کثیفی از لابه لای گل ها خارج شده و آزادانه بر روی زمین بریزند. (غالبا این روش برای گل های شیشه ای و گلهایی که جدا کردن آن ها از گلدان مشکل می باشد کاربرد دارد.)

 

 آموزش تصویری تميز كردن گل مصنوعي

پنج ششم آب و یک ششم مایع ظرفشویی بطری اسپری را پر کنید و روی گل های خود اسپری کنید

 

تميز كردن گل مصنوعي به روش شستشو

این روش بسیار معمول بوده و اکثر افراد از این روش برای تميز كردن گل مصنوعي خود استفاده می کنند. شما می توانید گل های خود را به مدت نیم ساعت در آب ولرم  و مایع ظرف شویی قرار دهید و سپس با آب سرد آبکشی نمایید. حواستان باشد در این روش هیچ گاه از وایتکس یا دیگر شوینده های شیمیایی استفاده نکنید، زیرا باعث از بین رفتن رنگ اولیه و جلای گل ها می شود. و همچنین استفاده از آب بسیار گرم ممکن است باعث باز شدن چسب گل ها شود.

 

تميز كردن گل مصنوعي با استفاده از نمک

این روش نیز از قدیم مرسوم بوده. به این صورت که افراد کمی نمک دانه درشت را در یک کیسه ی پلاستیکی یا کاغذی ریخته و گل ها را در آن قرار می دهند، سپس مشغول تکان دادن کیسه می شوند. دانه های نمک کثیفی و ذرات گرد و غبار را از گل های مصنوعي جدا می کند.

 

 آموزش تصویری تميز كردن گل مصنوعي

کمی نمک دانه درشت را در یک کیسه ی پلاستیکی یا کاغذی ریخته و گل ها را در آن قرار بدهید.

 

تميز كردن گل مصنوعي با استفاده از ذرت یا برنج

به عنوان یک جایگزین برای نمک می توانید از دو یا سه قاشق غذا خوری ذرت یا برنج خشک استفاده کنید و در این روش هم مسیر روش نمک را دنبال کنید.

 

تميز كردن گل مصنوعي با استفاده از قلم مو

یک قلم موی نرم انتخاب کنید و گل های خود را از بالا به پایین با آن تمیز کنید، این کار آنچنان که در ابتدا به نظر می رسد زمان بر نیست، اما به خاطر رسیدن قلم مو به شکاف های ریز، این روش می¬تواند بسیار موثر باشد.

 

تميز كردن گل مصنوعي با استفاده از آب لیمو

می توانید آب لیمو را در یک بطری اسپری ریخته و آن را بر روی گل های خود اسپری کنید. اسید سیتریک موجود در آب لیمو به تخریب گرد و غبار کمک می کند. بهتر است برای جذب قطره های آب لیمو در زیر گلدان خود از یک حوله یا ملحفه ی ضخیم استفاده کنید.

 

تميز كردن گل مصنوعي با استفاده از شیشه پاک کن

گل های خود را با پاک کننده ی شیشه اسپری کنید و آن ها را  به مدت ۳۰ دقیقه در زیر نور خورشید قرار دهید. پاک کننده های شیشه معمولاً دارای آمونیاک هستند، نور خورشید باعث فعال تر شدن آمونیاک شده و در این روش رنگ گل ها نیز باز می گرداند.

 

تميز كردن گل مصنوعي فلزی

از آن جایی که گل های فلزی با دوام تر گل های پلاستیکی یا ابریشمی هستند شما می توانید به راحتی با استفاده از یک دستمال میکرو فایبر نمناک آن ها را پاک کنید. دستمال های نانو برای این کار بسیار مناسب هستند.

 

تميز كردن گل مصنوعي با استفاده از اسپری تميز کننده گل مصنوعي

اسپری های تميز كردن گل مصنوعي یک راه حل سریع را ارئه می دهند، اما قیمت آن ها کمی گران است و گاهی پیدا کردن این اسپری ها به خاطر تولید محدودشان، کمی سخت به نظر می رسد. اما اگر شما تعداد زیادی گل برای تمیز کردن دارید و برای این کار هم عجله دارید، اسپری های تميز کننده گل مصنوعي بهترین گزینه هستند.

 

 آموزش تصویری تميز كردن گل مصنوعي

اگر تعداد زیادی گل دارید و عجله هم دارید، اسپری های تميز کننده گل مصنوعي بهترین گزینه هستند.

 

نکات نهایی برای تميز كردن گل مصنوعي

همان طور که ملاحظه کردید روش های مختلفی برای تميز كردن گل مصنوعي وجود دارد و برخی از آن ها بهتر از بقیه کار می کنند. اما در نهایت انتخاب روش مناسب تا حد زیادی بستگی به چگونگی ظریف بودن گل ها دارد. گل های ظریف و گران قیمت معمولاً هنگام تميز كردن گل مصنوعي به لمس نرمتری نیاز دارند، بنابرای بهتر است برای تمیز کردن این گل ها از روش های خشن یا پاک کننده های قوی استفاده نکنید.

 

ابتدا هر روش تميز كردن گل مصنوعي را روی یک یا دو گل انجام دهید و مطمئن شوید که  روش یا محلول انتخابی شما به گل آسیبی نمی رساند و سپس این روش را برای بقیه ی گل ها نیز اجرا کنید.

 

هرگز از آب داغ یا روش های گرم برای پاک کردن گل ها استفاده نکنید زیرا ممکن است باعث تضعیف یا از بین رفتن چسب و باز شدن گل ها شود.

 

استفاده از وایتکس یا دیگر شوینده های شیمیایی  برای پاک کردن گل مصنوعي ممنوع می باشد، زیرا احتمال آسیب رسیدن و از بین رفتن رنگ گل ها وجود دارد.

جدیدترین مطالب