سم از بین بردن پشه گلدان | بهترین سم برای از بین بردن پشه گلدان

سم از بین بردن پشه گلدان | بهترین سم برای از بین بردن پشه گلدان

سم از بین بردن پشه گلدان را می توانید طبیعی درست کرده و یا از سم های شیمیایی موجود در بازار استفاده کنید در این مطلب سماتک بهترین سم برای از بین بردن پشه گلدان را به شما معرفی خواهیم کرد.

 

سم از بین بردن پشه گلدان

سم برای پشه گلدان با در اختیار داشتن مقداری مواد طبیعی در منزل تهیه می شود اگر می خواهید سم از بین بردن پشه گلدان را خودتان در منزل درست کنید می توانید با استفاده از راهکارهای زیر بهترین سم برای از بین بردن پشه گلدان را بسازید. اکثر اوقات، چند هفته بعد از خرید گل و گیاه مشاهده می کنیم که هنگام آب دادن به گیاه پشه های ریزی از خاک گلدان بیرون می آیند که شما می توانید برای از بین بردن پشه های گلدان از نوعی سم خانگی استفاده کنید. این اسپری سم دفع شته ها و پشه گلدان است که در کتابچه راهنمای از بین بردن پشه های گلدان شرح داده‌شده است. برای تهیه این سم مخصوص پشه گلدان باید، ۱ حبه سیر، ۱ پیاز کوچک و ۱ قاشق چای‌خوری فلفل قرمز در غذا ساز یا مخلوط‌کن ترکیب کرده و به کمی رب اضافه کنید. در یک قوطی آب مخلوط‌کنید و به مدت ۱ ساعت آن را خیس دهید. با تور سم خانگی پشه گلدان را صاف‌کرده و یک قاشق غذاخوری از صابون مایع به آن اضافه کنید مواد سم را خوب مخلوط‌کنید سپس می توانید این سم طبیعی پشه های گلدان را روی گیاه اسپری کنید.

سم از بین بردن پشه گلدان | بهترین سم برای از بین بردن پشه گلدان

طرز تهیه سم برای از بین بردن پشه های ریز گلدان

برای از بین بردن پشه های ریز گلدان می توانید از سم سوین، دیازینون، مالاتیون و یا دورسپان استفاده کرد:

 

طرز تهیه سم پشه گلدان با پودر سوین: ۳ الی ۴ گرم از پودر سوین را در ۱ لیتر آب حل کنید و پای گلدان بریزید. همین عمل را ۲ هفته بعد تکرار کنید. اگر گلدان تان بزرگتر است مقدار ۲ لیتر محلول سم تهیه کنید.

سم از بین بردن پشه گلدان | بهترین سم برای از بین بردن پشه گلدان

سم از بین بردن پشه گلدان

 

طرز تهیه سم مخصوص پشه ها و حشرات گلدان: دیازینون، مالاتیون و دورسپان: ۳ سی سی از سم در ۱ لیتر آب حل کنید و پای گلدان بریزید. این عمل را ۱۰ روز بعد تکرار کنید.

 

پیشنهاد ما برای تهیه بهترین سم برای از بین بردن پشه های ریز گلدان ترکیب سوین و دیازینون با نسبت های گفته شده است. همچنین می توانید بین گلدان ها از چسب زرد برای به دام انداختن پشه ها استفاده کنید. پشه های بالغ جذب چسب ها می شوند و تا حد زیادی از تولید مثل آن ها جلوگیری می کنید و این بهتر از سم عمل می کند.

سم از بین بردن پشه گلدان | بهترین سم برای از بین بردن پشه گلدان

بهترین سم برای از بین بردن پشه گلدان

جالب است بدانید گیاهان دارای بوی شدید می‌توانند در از بین رفتن شپش، کرم های ریز و سایر پشه های داخل گلدان مفید باشند. می‌توانید با جمع آوری گیاهان خوشبو و خرد کردن آن‌ها و قرار دادن شان در کیسه‌های توری خودتان بهترین سک گیاهی برای مبارزه با پشه های گلدان بسازید. کیسه پر از گیاه را در سطل با نیم گالون آب برای چهار تا شش روز در معرض نور آفتاب قرار دهید. سپس کیسه را از آب خارج کنید. می‌توانید سم گیاهی پشه را تا زمان استفاده در مکان‌های تاریک و خنک نگهداری کنید. سم گیاهی گلدان را در ظروف تمیز و دور از دسترس کودکان قرار دهید. در پایان حدود یک هشتم قاشق غذاخوری مایع ظرف شویی به به این ماده سمی برای گیاهان اضافه کنید. به گزارش سایت سماتک همچنین شما می توانید در منزل با ترکیب عصاره تنباکو و سیر یک محلول سمی برای گیاهان خانگی تهیه کنید. برای تهیه آب سم دارای عصاره تنباکو و سیر، ابتدا تنباکو و سیر های برش خورده را در آب خیس کنید. پس از گذشت چند ساعت آن را صاف کنید. مایع را بر روی برگ ها و ساقه ی گیاه اسپری کنید. این سم باعث دفع پشه ها و حشرات گلدان می شود.

سم از بین بردن پشه گلدان | بهترین سم برای از بین بردن پشه گلدان

روغن خوراکی

روغن های خوراکی داخل آشپزخانه شما بهترین سم برای از بین بردن پشه گلدان هایتان است. یک فنجان روغن آشپزی با یک قاشق غذاخوری مایع ظرف شویی ترکیب کنید. به این ترتیب سمی را فراهم می‌آورید که تا زمان نیاز می‌توانید روی گیاهان تان در خانه این محلول را اسپری کرده و از شر پشه های ریز گلدان تان خلاص شوید.

 

دارچین

دارچین نیز مانند سیر یک ترکیب فوق­ العاده جهت نابودی پشه ها و حشرات می باشد. برای تهیه سم دارچین مخصوص حشرات داخل گلدان باید مقداری دارچین آسیاب شده تهیه نمایید و آن را در خاک گلدان خود بپاشید. سم خانگی دارچین باعث از بین رفتن پشه های موجود در گلدان شما می­ شود. همچنین شما می توانید با مخلوط کردن نعناع ،دارچین و روغن کنجد ترکیب مناسبی برای از بین رفتن پشه های گلدان تهیه کنید. پس از ترکیب این سه ماده ، محلول سمی برای نابودی پشه ها تولید می شود و باید آنرا بر روی گیاه داخل گلدان اسپری نمایید.

سم از بین بردن پشه گلدان | بهترین سم برای از بین بردن پشه گلدان

سم از بین بردن پشه گلدان

 

الکل

از الکل به شکل مالیدن روی برگ گیاهان استفاده کنید. اگرچه این روش کمی وقت‌گیر است، اگر گیاهان را با اسفنج الکلی کاملاً پوشش دهید، پشه ها و شته های گلدان کشته می‌شوند و این نوع سم از بین بردن پشه گلدان بهتر است. بخش آسیب دیده گیاه را حذف کنید. می‌توانید بخش‌هایی از گیاه را که به‌شدت آلوده به شته ها شده اند را بردارید و آن‌ها را خارج از منزل دفع کنید. تله‌های چسبنده را روی گیاهان آویزان کنید. ورق یا نوارهای کاغذی چسبناک در اطراف گیاهان هر حشره‌ای را که وارد می‌شود، به دام می‌اندازد. تله‌های چسبنده در مراکز باغبانی و خرده‌فروشی‌های آنلاین در دسترس هستند. همچنین می توانید از سم شیمیایی دفع آفات و حشرات گلدان استفاده کنید. همیشه بهترین راه پرهیز از استفاده سم های شیمیایی است، اما اگر آلودگی گیاه شدید باشد و هیچ گزینه‌ای برای نگهداری از گیاه نداشته باشید، از اسپری حاوی پریتین‌ها، ایمیداکلوپرید یا پریتروئید‌ها استفاده کنید. این محلول های مبتنی بر پریترین بهترین سم ها برای گلدان هستند، زیرا سمیت کمی دارند و برای مدت طولانی باقی می‌مانند.

 

شامپو بچه

شما می توانید با شامپو بچه در منزل یک ترکیب سمی برای نابودی شته ها و حشرات بسازید. شامپو بچه معمولاً حاوی مقداری مواد خوشبو کننده غیر ضروری هستند. جالب است که حل کردن 2 قاشق غذاخوری شامپوی بچه با یک گالون آب می‌تواند به مبارزه با پشه گلدان کمک کند. ترکیب مزبور باید آفات را کاملاً پوشش دهد تا بتواند پشه‌ها را کنترل کند. بهتر است از سم شامپو بچه برای گیاهان دارای پوشش مومی یا برگ‌های مودار استفاده نکنید.

سم از بین بردن پشه گلدان | بهترین سم برای از بین بردن پشه گلدان

چای بابونه

در این روش مقداری چای بابونه تهیه نمایید و بگذارید که سرد شود. سپس این چای سرد شده را به نسبت سه قسمت آب و یک قسمت چای بابونه مخلوط نمایید. حال این سم را بر روی گلدان اسپری نمایید. تا شاهد از بین رفتن پشه های گلدان باشید.

 

روغن چریش

از روغن چریش برای نابودی حشرات و شته های گلدان استفاده کنید. روغن چریش از درخت چریش گرفته‌شده و درنتیجه کاملاً آلی است. با توجه به دستورالعمل‌ها از آن استفاده کنید. علاوه بر خواص حشره شناسی آن، چریش نیز یک قارچ کش است و مزایای سیستمیک دارد (به این معنی که گیاه آن را جذب می‌کند تا بتواند حشرات را کنترل کند که مستقیم با آن‌ها تماس نداشته باشد). به گفته انجمن حفاظت از محیط‌زیست، چریش برای استفاده در سبزی‌ها و گیاهان مواد غذایی و همچنین زیورآلات بی‌خطر است.

 

صابون حشره کش

یکی دیگر از سموم آفت کش گلدان ها و گیاهان خانگی استفاده از صابون حشره کش است شما می‌توانید تمام گلدان را در آب فرو برید تا پشه ها را از بین ببرید. گیاه را وارونه چرخانده و بخشی از شاخ و برگ را به یک سطل آب تمیز در دمای اتاق بشویید. سپس از سم صابون حشره کش استفاده کنید. صابون های حشره کش در بازار موجود است یا می‌توانید از یک مواد شوینده نظیر مایه ایووری استفاده کنید که خودتان می‌توانید آن را بسازید.

سم از بین بردن پشه گلدان | بهترین سم برای از بین بردن پشه گلدان

سم از بین بردن پشه گلدان

 

سعی کنید یک محصول بدون عطر و ادویه برای تهیه سم حشرات گلدان پیدا کنید که ممکن است به گیاه آسیب برساند. صابون را در یک غلظت ضعیف با آب مخلوط‌کنید (با 1 قاشق چای‌خوری در هر گالن شروع کرده و در صورت لزوم افزایش دهید). سپس بر روی گیاهان اسپری کرده، روی قسمت زیرین برگ ها بیشتر تمرکز کنید.

 

بهترین سم برای از بین بردن پشه گلدان را در بالا به شما عزیزان معرفی خواهیم کرد اگر گلدان های زیبایی دارید که به دلیل هجوم پشه و شته ها در حال نابودی هستند می توانید با تهیه و استفاده سم از بین بردن پشه گلدان دوباره به گیاهان خانگی تان روحی تازه ببخشید.

برچسب‌ها:

جدیدترین مطالب