لاغری

لاغری

نیم نگاهی به گذشته

hpv

hpv

چگونگی نورپردازی نمای داخلی آشپزخانه

چگونگی نورپردازی نمای داخلی آشپزخانه

چگونگی نورپردازی نمای داخلی آشپزخانه

آشپزخانه یکی از مهمترین مکان در خانه می باشد که باید در چیدمان و دکوراسیون آن دقت لازم را نمایید دکوراسیون شیک و راحت آشپزخانه ها را بسیار زیبا و مدرن می نماید و مهم تر از این نورپردازی در نمای داخلی  آشپزخانه می باشد اگر نورپردازی شما ایده آل باشد آشپزخانه تان جذاب تر خواهد بود در حین غذا خوردن از این زیبایی ها بهره مند شوید چون برای روحیه شما هم خوب می باشد در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر چگونگی نورپردازی نمای داخلی آشپزخانه را در سایت سماتک خواهید خواند با ما همراه باشید.

 

امروزه کمتر کسی است که نسبت به اهمیت ویژه و بالای نورپردازی داخلی ساختمان بی اطلاع باشد. نورپردازی امری است که از یک طرف خودش باعث زیبایی فضا می شود، از طرف دیگر باعث می شود که به سبب نورش طراحی داخلی و لوازم داخلی فضا بیشتر و بهتر و زیباتر به چشم بیایند. در این میان فضاهای غذاخوری و آشپزخانه دارای اهمیت ویژه تری می باشند. چرا که هم به لحاظ روانشناسی و هم به لحاظ زیبایی بصری تاثیر زیادی بر روی سلامت بدن می گذارد. با ما باشید تا با نورپردازی آشپزخانه و غذاخوری در خدمت شما باشیم.

 

اصول کلی نورپردازی داخلی آشپزخانه

چگونگی نورپردازی نمای داخلی آشپزخانه

برای آنکه آشپزخانه ای بهترین کارآیی را در طول روز از خود نشان داده و پذیرای تمامی فعالیت هایی که در این مکان انجام می شود، باشد وظیفه ی خطیری بر عهده دارد. به معنای دقیق کلمه، “آشپزخانه” اتاقی بزرگ و پرحجم است که می توان در آن از طیف گسترده ای از ابزار نورپردازی استفاده کرد. نکته کلیدی نورپردازی پس زمینه است، چرا که آشپرخانه یک محیط کاری است که داشتن سطح مناسب نور عمومی در آن ضروری است. در آشپرخانه های معاصر چنین نوری اغلب به شکل مناسب به وسیله ی نورهای پایین تاب توکار تامین می شود.

 

از چیدمان منظم و شبکه ای نورهای پایین تاب بپرهیزید، و اطمینان حاصل کنید که نورهای پایین تاب را بالای مسیرهای رفت و آمد قرار نداده و پیشخان آشپزخانه در تاریکی رها نشده است. در این فضا به سطوحی که دارای اختلاف سطح هستند و نورپردازی هر یک توجه کنید. بهترین راه حل در یک خط قرار دادن نورهای پایین تاب در کابینت ها و هدایت نور به سطح آنهاست، که نور انعکاسی و لطیفی پدید آورند.

 

چگونگی نورپردازی نمای داخلی آشپزخانه

نورپردازی آشپرخانه، چند نکته کلیدی

چند نکته ی اصلی برای نورپردازی آشپزخانه ضروری می باشد. این نکات عبارتند از:

چگونگی نورپردازی نمای داخلی آشپزخانه

نورپردازی موردی در آشپرخانه ضروری است. با استفاده از ابزار پایین تاب کم ولتاژ بر بخش زیرین کابینت ها سطوح کاری زیر آنها را نورپردازی کنید.

 

در آشپزخانه ای با سقف مرتفع، می توان از پیشخان کابینت ها برای نصب نورهای بالاتاب و تولبد نور عمومی استفاده کرد. این کار در عین حال به کاسته شدن از تعداد منابع پایین تاب مورد نیاز می انجامد.

 

اگر قفسه های آشپزخانه پایه آزاد باشند و پاخور پایه نداشته باشند، می توان با نصب رشته های ال. ای. دی. و منابع کلیک ستریپ در زیرشان، آنها را چنان نمایاند که گویی شناورند.

چگونگی نورپردازی نمای داخلی آشپزخانه

در ذهن داشته باشید که تمامی ادوات نورپردازی غیر توکار چرک و چربی حاصل از پخت و پز را به خود جذب می کنند. پس در صورت امکان ابزار توکار انتخاب کنید.

اگر سقف آشپزخانه شما تیرهای حمال داشته باشد، از آنها برای پنهان ساختن منابع نقطه ای کم ولتاژ استفاده کنید، منابع نور را بین تیرها توکار کنید، و یا بر سطح سف نصب کنید.

منابع نور نقطه ای را درون قاب پنجره ی بالای سینک به شکل توکار نصب کنید، یا آنها را بالای کابینت ها پنهان سازید و پرتوهای نور را بر سراسر سینک هدایت کنید، تا بدرخشد.

با روشن کردن تمام فرورفتگی ها و طبقات بر هیجان فضا بیافزایید، به ویژه اگر طبقات از شیشه باشند. اگر پنهان کردن منابع نور عملی نباشد، از نورهای نقطه ای سقف کوب استفاده کنید.

 

نورپردازی ناهارخوری

چگونگی نورپردازی نمای داخلی آشپزخانه

هر نوع اتاقی داشته باشید نکته کلیدی متمرکز کردن نور بر مرکز میز است -بر ظروف نقره یا گلهای روی میز-. اما نور هیچ گاه نباید میستقیما بر سر افراد دور میز بتابد. ساده ترین راه برای انجام این کار استفاده از نورهای پایین تاب کم ولتاژ و کم درخشش با لامپ پرتو باریک درجه ی ۱۰ و در صورت نیاز یک کرکره ی شانه عسلی است. می توان از یک لوستر یا چلچراغ به عنوان نقطه ی تمرکز بصری استفاده کرد و برخی طراحی ها را می توان با افزودن یک نور پایین تاب بر مداری جداگانه، یا نور پایین تابی که در هر دو سمت قابل استفاده باشد، هماهنگ کرد.

 

نکات کلیدی نورپردازی ناهارخوری

بالای میز ناهار خوری، یک جفت منبع پرتو باریک تعبیه کنبد تا تابشی لطیف و پر حس و حال بر مرکز آن داشته باشید.

اگر یک چراغ کریستال مرکزی دارید، مطمئن شوید که مدار مخصوص به خود را داشته باشد، چرا که می توان شدت آن را تا حد تابشی دکوراتیف تغییر داد.

 

منبع:  chidaneh.com

جدیدترین مطالب