بایدها و نبایدهای اجاره لباس عروس

بایدها و نبایدهای اجاره لباس عروس

اجاره لباس عروس راهی است که بسیاری از عروس و دامادها برای کاهش هزینه‌های ازدواج و صرفه‌جویی در آن پیش روی خود می‌بینند. همه ما می‌دانیم که داشتن و پوشیدن یک لباس عروس شیک، خاص و زیبا در روز عروسی برای عروس خانم‌ها چقدر مهم است. همین موضوع نیز گاهی باعث می‌شود که بسیاری از عروس‌ها دید مثبتی به اجاره لباس عروس نداشته باشند. با این وجود تجربه ما به عنوان یکی از قدیمی‌ترین و معتبرترین مزون‌های لباس عروس در تهران، ثابت کرده است که مزایای این کار نسبت به معایبش برتری داشته و شما از اجاره این لباس پشیمان نخواهید شد. البته خرید لباس عروس از مزون فابرا نیز گزینه همیشه در دسترس شماست.

 

با این وجود اگر درباره اجاره این لباس دچار شک و تردید هستید؛ خواندن ادامه این نوشته به شما کمک خواهد کرد. در این نوشته سعی کرده‌ایم مزایا و معایب اجاره کردن لباس عروس را مطرح کرده و باید و نبایدهای مهم پیش از اجاره آن را با شما در میان بگذاریم.

بایدها و نبایدهای اجاره لباس عروس

مهمترین مزایای اجاره لباس عروس

در ادامه می‌خواهیم شش مزیت اجاره لباس عروس را با شما در میان بگذاریم. مزایایی که فکر کردن به آنها می‌تواند در تصمیم نهایی شما موثر باشد.

 

هزینه کمتر

البته که همه به این مزیت فکر کرده‌ایم. در واقع اگر این مزیت وجود نداشت؛ کمتر کسی به فکر اجاره لباس عروس می‌افتاد. بسیاری از زوج‌ها تحت فشار هزینه‌های مراسم عروسی قرار می‌گیرند؛ بنابراین طبیعی است که بخواهند از روش‌های معقول از هزینه‌های مراسم خود بکاهند. وقتی می‌گوییم روش معقول، یعنی روشی که کمترین اثر منفی را بر کیفیت مراسم شما داشته باشد. تجربه ما در مزون لباس عروس فابرا ثاب کرده است که اجاره لباس عروس، می‌تواند یکی از این روش‌های معقول باشد. به شرط اینکه بدانید چگونه و از کجا لباس عروس خود را اجاره کنید. خبر خوب اینکه هزینه اجاره لباس عروس معمولا بین یک‌سوم تا یک‌چهارم خرید همان لباس عروس است. در نتیجه با توجه به قیمت‌های بالای خرید لباس عروس، اجاره آن می‌تواند صرفه‌جویی محسوس و مهمی محسوب شده و این مبلغ را می‌توانید صرف امور مهم دیگر زندگی یا حتی مراسم پیش رو کنید.

 

حق انتخاب بهتر

هدف همه افراد از اجاره لباس عروس کاهش هزینه‌ها نیست. در واقع یک نکته جذاب درباره این روش تهیه لباس عروس، این است که شما با در نظر گرفتن یک مبلغ ثابت، می‌توانید لباس بهتری را در مقایسه با خرید، اجاره کنید. به عنوان مثال اگر بودجه شما برای تهیه لباس عروس، فارغ از خرید یا اجاره آن، ده میلیون تومان است؛ طبیعتا می‌توانید یک لباس متوسط ده میلیون تومانی را خریداری کرده و یا با این مبلغ یک لباس باکیفیت و شیک با ارزش حدودی سی تا چهل میلیون تومانی را اجاره کنید. بنابراین برای بسیاری از عروس‌ها که اولویت‌شان کیفیت بالای لباس عروس است؛ اجاره این لباس تنها روشی برای صرفه‌جویی اقتصادی نیست. همچنین فراموش نکنید این لباسی است که شما فقط چند ساعت و در یک روز آن را می‌پوشید؛ بنابراین مالکیت آن در روزهای پس از عروسی مزایای چندانی برای شما ندارد.

بایدها و نبایدهای اجاره لباس عروس

دردسر و نگرانی کمتر

سفارش دوخت یک لباس عروس خوب و باکیفیت، اگرچه تجربه شیرین و جذابی است؛ اما زحمت، دردسر و نگرانی‌های خاص خود را نیز دارد. در واقع شما باید از چند ماه قبل از مراسم این فرآیند را آغاز کنید. حضور چندباره در مزون برای تعین اندازه‌ها و پرو مرحله به مرحله لباس عروس و از آن سخت‌تر انتظار و نگرانی بابت نتیجه نهایی کار، همه از جمله مواردی است که در روش سفارش دوخت لباس عروس با آن روبرو خواهید بود.

 

در مقابل اجاره لباس عروس به زمان کمتری نیاز دارد. کافی است مدل مدنظر خود را انتخاب کرده و طی قراردادی برای روز خاص خود آن را اجاره کنید. حالا دیگر نه نگران نتیجه نهایی کار خواهید شد؛ و نه نیازی است که در شلوغی ماه‌های منتهی به مراسم عروسی، چندین و چند مرتبه به مزون لباس عروس خود مراجعه کنید.

 

هزینههای بعدی کمتر

وقتی لباس عروس را خریداری می‌کنید؛ از روز بعد از مراسم عروسی باید نگهداری از لباس عروس خود را شروع کنید. خشک‌شویی و ترمیم لباس عروس، اولین کاری است که باید در نظر بگیرید. همچنین جای مناسبی برای نگهداری از آن باید بیابید؛ که از شر انواع آلودگی‌ها، رطوبت، حشرات و حیوانات موزی مصون باشد. هرچند ماه یک مرتبه هم بهتر است سری به آن بزنید؛ و شرایطش را بررسی کنید. با وجود همه این رعایت‌ها، معمولا لباس عروس شما پس از چند سال و با وجود استفاده نکردن، دچار تغییراتی می‌شود. مثلا رنگ سفید آن ممکن است به زردی بگراید؛ و یا آهار آن از بین برود. بنابراین دیگر نمی‌توانید انتظار همان کیفیت اولیه را از آن داشته باشید. از طرفی فروش لباس عروس دست دوم کار ساده‌ای نیست. همه این مشکلات با اجاره لباس عروس رفع می‌شود؛ و شما بعد از عروسی و با تحویل لباس عروس، هیچ نگرانی و مسئولیتی در قبال آن نخواهید داشت. بنابراین بهتر است هنگام خرید لباس عروس به این نکته نیز توجه کنید.

بایدها و نبایدهای اجاره لباس عروس

امکان آزمون و خطا

هنگامی که مردم لباس عروس خود را خریداری کرده یا سفارش می‌دهند؛ این شانس را ندارند که نظر خود را نزدیک به مراسم عروسی تغییر دهند. اما در مورد اجاره، در بیشتر موارد می‌توانید لباس‌های مختلفی را امتحان کنید؛ و با اختصاص زمان بیشتر تصمیم بگیرید که کدام یک برای شما و فرم بدنی شما عالی به‌نظر رسیده و همچنین به اندازه کافی حس‌وحال شما را نشان می‌دهد.

 

این فرآیند آزمون و خطا به این معنی است که شما در مراسم عروسی خود کاملا راحت هستید؛ زیرا تمرین زیادی برای پوشیدن لباس عروس و بررسی اینکه آیا مناسب شما است یا خیر داشته‌اید.

 

سازگار با محیط زیست

اگر از مصرف‌گرایی دل خوشی ندارید؛ اگر دوست ندارید به محیط زیست و طبیعت آسیب بزنید؛ اجاره لباس عروس روشی بهتر و سازگارتر با طبیعت است. البته این موضوع، نیازمند بحثی طولانی است؛ اما بد نیست بدانید که صنعت مد و لباس از جمله صنایع آلوده‌کننده و آسیب‌زا به محیط زیست است. بنابراین ما مطمئن هستیم که با اجاره لباس احساس بهتری نسبت به خود و مسئولیت‌های اجتماعی خود خواهید داشت.

بایدها و نبایدهای اجاره لباس عروس

مهمترین معایب اجاره لباس عروس

تا اینجا تنها در مورد مزایای اجاره لباس عروس صحبت کردیم؛ اما واقعیت آن است که این روش معایبی نیز دارد. معایبی که ممکن است بررسی آنها در تصمیم نهایی شما موثر باشد. در ادامه می‌خواهیم چهار محدودیت اجاره لباس عروس را با شما در میان بگذاریم.

 

نداشتن یک یادگاری مهم

آیا کسی هست که از دیدن لباس عروس و کت‌وشلوار دامادی پدر و مادرش هیجان‌زده نشود؟ این علاقه وافر به حفظ کردن پیوندهای خود با خاطرات خوب گذشته، چیزی نیست که بتوان به سادگی از آن گذشت. البته امروزه با وجود کیفیت بالای عکس‌ها و فیلم‌های ثبت شده از مراسم عروسی، روش خاطره‌بازی با گذشته نیز تا حدود زیادی عوض شده است؛ اما به هر حال هنوز هم هیچ چیز هیجان‌انگیزتر از پوشیدن دوباره همان لباس عروس قدیمی در سال‌گرد ازدواج نیست. بنابراین اگر شما هم از جمله افرادی هستید که دوست دارند هر چند وقت یک‌بار سری به کمد قدیمی خود زده و لباس عروس خود را دوباره ببینند؛ یا علاقه دارند که آن را برای فرزند یا نوه خود به یادگار نگهداری کنند؛ طبیعتا اجاره لباس عروس مناسب شما نخواهد بود. بنابراین به شما خرید لباس عروس از مزون فابرا را پیشنهاد می‌کنیم.

 

فیت نبودن

البته این مشکل در موارد خیلی کمی رخ می‌دهد. عروس‌هایی که فرم بدنی خاص دارند؛ مثلا دارای قد بسیار بلند یا بسیار کوتاه، و یا اضافه یا کمبود وزن بیش از حد و… هستند؛ بیشتر دچار این محدودیت می‌شوند. همچنین اگر در این مورد حساسیت و وسواس زیادی داشته باشید نیز ممکن است دچار مشکل شوید. به هر حال فراموش نکنید که لباس عروس اجاره‌ای برای شخص شما و دقیقا هماهنگ با تیپ بدنی شما دوخته نشده است. بنابراین طبیعی است که در بخش‌های خاصی از آن، کمی تفاوت اندازه وجود داشته باشد. البته معمولا این مشکل را فقط خود شما حس خواهید کرد؛ و نمود ظاهری ندارد. در واقع اغلب لباس عروس‌ها به دلیل چند لایه بودن، داشتن طراحی پف دار و… به‌خوبی این جزئیات ریز را می‌پوشانند. با این وجود نمی‌توان این محدودیت لباس عروس را در نظر نگرفت.

بایدها و نبایدهای اجاره لباس عروس

مسئولیت بیشتر

مطمئنا یک هدف مهم برای اجاره لباس عروس، صرفه‌جویی در هزینه‌ها است. اما این صرفه‌جویی وقتی از حالت بالقوه به بالفعل تبدیل می‌شود که شما بتوانید لباس اجاره شده را به‌صورت کاملا سالم به مزون لباس عروس خود برگردانید. طبیعتا در این شرایط هرگونه آسیب ایجاد شده در لباس عروس می‌تواند موجب افزایش هزینه‌های شما برای ترمیم آن شود. در واقع مجموعه اجاره لباس عروس فابرا و سایر مزون‌های لباس عروس حرفه‌ای، به وضوح به این موضوع در قراداد اجاره اشاره کرده‌اند. بنابراین پوشیدن یک لباس اجاره‌ای مسئولیت‌پذیری بیشتری را طلب می‌کند؛ و باید در طول ساعات عروسی با دقت بیشتری مراقب لباس خود باشید.

 

البته که مراقبت از لباسی که به تن دارید؛ ساده‌ترین کاری است که یک عروس در این شب خاص باید انجام دهد. اما اگر فکر می‌کنید در مراسم عروسی خود هیجان‌زده‌تر و بازیگوش‌تر از این هستید که مراقب سلام لباس خود باشید؛ بهتر است درباره اجاره لباس عروس بیشتر فکر کنید. این کار کمک می‌کند تا نیازی به پرداخت جریمه نداشته باشید؛ و دچار ضرب‌المثل معروف «آش نخورده و دهن سوخته» نشوید.

 

حق انتخاب کمتر

وقتی قرار است لباس عروس خود را اجاره کنید؛ دیگر نمی‌توانید به سراغ انواع مدل‌های خاص و متفاوت موجود در اینترنت بروید. در واقع شما باید به دنبال گزینه‌هایی باشید که امکان اجاره آنها وجود دارد. بنابراین بدیهی است که تا حدودی انتخاب‌های شما محدود می‌شود. البته با یافتن یک مزون معتبر شانس شما برای افزایش محدوده انتخاب به شکلی مناسب بالا خواهد رفت. به عنوان مثال موسسه اجاره لباس عروس فابرا علاوه بر کار اجاره، در زمینه طراحی و دوخت اختصاصی لباس عروس و فروش انواع آماده لباس عروس نیز فعالیت می‌کند. این ویژگی باعث می‌شود تا در چنین مزونی بتوانید تنوع گسترده‌تری از لباس عروس‌های قابل اجاره را بیابید.

 

بایدها و نبایدهای اجاره لباس عروس

اگر در نهایت تصمیم گرفته‌اید که به جای سفارش لباس عروس، لباس عروس خود را اجاره کنید؛ بهتر است به چند باید و نباید مهم توجه نمایید.

بایدها و نبایدهای اجاره لباس عروس

در درجه اول فراموش نکنید که هنگام اجاره لباس عروس درباره شرایط اجاره، هزینه‌های آن و موارد مشابه با مزون مدنظر به توافق نهایی برسید. به عنوان مثال درباره مسئولیت و هزینه خشکشویی لباس عروس پس از استفاده سوال بپرسید و به توافق برسید. بعضی مزون‌ها مسئولیت این کار را بر عهده خودتان می‌گذراند؛ اما اغلب مزون‌های حرفه‌ای، مثل مزون لباس عروس فابرا، انجام این کار را برعهده می‌گیرند. این موضوع را درباره سایر جزئیات نیز بررسی کنید و قراردادی شفاف از نظر قیمت، زمان‌بندی و وظایف و مسئولیت‌های طرفین داشته باشید.

 

در درجه دوم بدون پرو هیچ لباس عروسی را اجاره نکنید. این موضوع بسیار مهم است که لباس عروس مدنظر به‌خوبی بر تن شما بنشیند. بنابراین بهترین راه‌کار پرو لباس عروس است. خوش‌بختانه اغلب مزون‌ها به شما اجازه پرو لباس عروس برای اجاره را می‌دهند.

 

در درجه سوم از مزون مدنظر بپرسید که آیا دقیقا همان لباس که به شما نشان داده می‌شود را در اختیار شما خواهند گذاشت؛ و یا آن لباس فقط یک نمونه برای آشنایی با مدل لباس عروس است. در صورتی که حالت دوم بود؛ از آنها بخواهید تا نسخه اصلی لباس عروس که در نهایت دریافت خواهید کرد را نیز به شما نشان دهند.

 

در نهایت با کمی توجه به این باید و نبایدها، می‌توانید برای اجاره لباس عروس خود اقدام کنید. فراموش نکنید که فارغ از اجاره یا خرید لباس عروس از مزون فابرا یا سایر مزون‌های معتبر، مهم‌ترین نکته آن است که لباس مدنظر با سلیقه شما هماهنگ بوده و از پوشیدن آن احساس خوبی داشته باشید.

جدیدترین مطالب