قاصدک

الفبا

قاصدک

نیم نگاهی به گذشته

راه اندازی اتوبوس های بدون راننده در فرانسه + تصاویر

راه اندازی اتوبوس های بدون راننده در فرانسه + تصاویر

اتوبوس های بدون راننده فرانسه

 

راه اندازی اتوبوس های بدون راننده در فرانسه مردم را متعجب کرد. پیشرفت علم و تکنولوژی در عصر جدید سبب اختراع دستگاه هایی گردید که زندگی انسان را با تحولات چشمگیری رو به رو کرد. از جمله این تحولات در عرصه وسایل حمل و نقل عمومی بود که شیوه های جدید ماشین ها اتوبوس و مترو حمل و نقل را برای انسان آسان وبا شتاب بیشتری کرد. نوع جدیدی از این وسایل حمل و نقل اتوبوس های بدون راننده است که به تازگی در فرانسه رونمایی گردید. درادامه بیشتر با این اتوبوس ها آشنا شوید.

راه اندازی اتوبوس های بدون راننده در فرانسه + تصاویر

به گزارش سماتک، این اتوبوسها کار خود را در لیون فرانسه آغاز کرده اند. حرکت بدون راننده این اتوبوسها در خیابانهای شهر توجه گردشگران و ساکنان آن را به خود جلب کرده است.

 

این دو اتوبوس کوچک از نوع برقی بوده و هر یک ظرفیت حمل ۱۵ مسافر را دارد. در حال حاضر این اتوبوسها در یک مسیر کوتاه ۱۰ دقیقه ای مسافران را جابجا می کنند. این مسیر که در مرکز شهر راه اندازی شده شامل ۵ ایستگاه می شود. این اتوبوسها به طور متوسط با سرعت ۱۰ کیلومتر بر ساعت حرکت می کنند.

 

پیشتر این اتوبوسها درحالی که مسافری در آنها قرار نداشت به طور آزمایشی در سایر شهرهای فرانسه و سوئیس به کار گرفته شده بودند. البته در دبی نیز اتوبوس بدون راننده ای با همکاری یک شرکت فرانسوی مورد آزمایش قرار می گیرد.

 

اتوبوسهای کوچکی که در لیون به سرویس دهی به مسافران مشغول هستند چهار متر طول داشته و اگرچه ساختار محدودی دارند اما به شدت مورد توجه مردم قرار گرفته اند.

 

مدیر اجرایی شرکت Navya که این اتوبوسها را ساخته می گوید: این سیستمهای حرکتی به ردیابهایی مجهز هستند که به آنها امکان تشخیص دقیق مکانی که در آن حضور دارند را می دهند. همچنین این اتوبوسها با ضریب دقت بالایی می توانند هر آنچه را که در اطرافشان روی می دهد را تشخیص دهند. بدین ترتیب احتمال برخورد با موانع یا بروز تصادف به صفر می رسد.

 

این اتوبوسها که قیمتی درحدود ۱۷۰ هزار پوند دارند به لیزر، دوربین و سیستمهای پیشرفته الکترونیکی مجهز هستند.

 

راه اندازی اتوبوس های بدون راننده در فرانسه

کلینیک کاشت مو

مهرپرواز

آسمان آبی

مبلمان اداری

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

الفبا

کلینیک کاشت مو
مهرپرواز
آسمان آبی
مبلمان اداری