بهترین خودرو های وارداتی چینی را بشناسید + تصاویر

بهترین خودرو های وارداتی چینی را بشناسید + تصاویر

بهترین خودرو های وارداتی چینی را بشناسید

خیلی از خودروهای چینی بسیار شیک و زیبا هستند ولی متقاضیان این خودرو ها کم شده است در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر بهترین خودرو های وارداتی چینی را بشناسید را در سایت سماتک خواهید دید با ما همراه باشید.

 

بسیاری از افراد در ذهن خود می گویند آیا خودرو چینی می تواند برایشان بهترین مدل خودرو باشد به تازگی خودرو های چینی با خودروهای وارداتی اروپایی رقابت می نماید خودروهای چینی که بهترین خودرو در بازار ایران می باشند جیلی، چری، لیفان، ام وی ام، جک و … همگی اسامی ماشین های چینی است که در چند سال اخیر بازار ایران را قرق کرده اند. ماشین های خوش بر و رویی که حالا مشتری های زیادی هم پیدا کرده اند و به دلیل آپشن های مختلفی که دارند، خیلی ها را به سمت خودشان جلب کرده اند اما از آنجا که پشت سر اجناس چینی هیچ وقت خوب حرف نمی زنند، این ماشین ها هم هیچ وقت با اقبال عمومی مواجه نشدند.

 

حالا در این مطلب می خواهیم با هم بررسی کنیم که اولا اصلا ماشین های چینی ماشین های خوبی برای خریدن هستند؟ ثانیا این که اگر خریدیم باید چه انتظاراتی از آنها داشته باشیم؛ مثلا می شود مثل قدیم یک ماشین خرید و یک خانواده نسل در نسل از آن استفاده کند یا خیر؟! برای این که به این سوال ها به درستی جواب دهیم از علی کاظمی و سید پارسا پیشداد کمک گرفتیم. دو جوان ماشین باز که اگر اطلاعات شان در مورد ماشین های قدیم و جدید، از مدیران عامل کارخانجات سایپا و ایران خودرو بیشتر نباشد، کمتر نیست.

 

برند اول

لیفان

بخریم یا نه؟ فقط در صورت صفر بودن
عمر مفید: نهایتا دو سال
بهترین مدل: لیفان X60new
قیمت: 72,000,000 تومان
جایگزین: کیا سراتو مدل 2000

 

کمپانی لیفان، یکی از عجیب ترین کمپانی های ماشین سازی در دنیاست. با وجود این که بیشتر کارخانجات بزرگ ماشین سازی عمری طولانی دارند و سال های سال است که در زمینه ساخت اتومبیل فعالیت می کنند، اما این شرکت چینی از اوایل دهه 90 میلادی کارش را شروع کرد و همسن و سال بروبچه های دهه هفتاد خودمان است. نکته بامزه دیگر در خصوص این شرکت این است که ابتدا کارش را با ساخت مشروبات الکلی شروع کرد و بعدها با ساخت کفش ورزشی ادامه داد.

بهترین خودرو های وارداتی چینی را بشناسید + تصاویر

لیفان در سال های 97-96 دوچرخه تولید می کرد و از سال 98 خط تولید موتورسیکلت راه انداخت. بعد از این که این شرکت تصمیم به تولید خودرو گرفت، اولین کاری که به ذهن شان رسید، نگاه کرده از روی دست دیگر ماشین سازها بود. به همین دلیل لیفان های اولیه همه کپی بودند ولی با همین روش و استفاده از بعضی بازارهای تستی مثل بازار ایران برای فروش اجناس مختلف و عیب یابی ماشین های شان حالا تبدیل به یکی از قطب های ماشین سازی در دنیا شده است. ماشین های مختلف لیفان با اتومبیل های همکلاس خود رقابت خوبی دارند؛ مثلا رنو ساندرو چیزی بین شاسی بلند و هاچ بک است. در این کلاس اگر در کنار قیمت، زیبایی هم مد نظر شما باشد، لیفان ماشین خوبی است.

 

مقایسه

شما اگر حول و حوش 50 میلیون تومان پول داشته باشید، می توانید یک لیفان 620 صفر بخرید. ماشینی که به شدت تروتمیز است و از نظر آپشن از اتومبیل های هم قد و قواره اش چیز زیادی کم ندارد. اما این ماشین با تمام امکاناتش باز هم یک محصول چینی است و عمر زیادی ندارد. پس اگر می خواهید به اندازه یکی دو سال خوش بگذرانید و بعد ماشین را رد کنید، این مدل پیشنهاد خوبی است اما اگر می خواهید استفاده عمری از ماشین بکنید، بد نیست که به مدل های قدیمی تویوتا مثل کمری، گرند 2005 یا رنو ساندرو هم فکر کنید.

 

برند دو

ام وی ام

بخریم یا نه؟ فقط در صورت صفر بودن
عمر مفید: نهایتا دو سال و نیم
بهترین مدل: X33
قیمت: 54,000,000 تومان
جایگزین: ماکسیما مدل 2005

 

ام وی ام به دلیل نمایندگی های گسترده ای که دارد، یکی از بهترین ماشین های چینی در بازار ایران است. بسیاری از کسانی که به دنبال سوار شدن ماشین های شاسی بلند هستند و پول شان به سانتافه، توسان، قشقایی و … نمی رسد به سراغ ام وی ام می روند؛ ماشین هایی که بین 60 تا 70 میلیون تومان قیمت دارند. اما مهم ترین نکته در خصوص این ماشین ها این است که برخلاف ظاهر زیبایی که دارند، عمرشان بلند نیست؛ یعنی مثل قدیم نیست که شما یک پیکان 60 بخری، خودت سال ها سوارش شوی، پسرت سوارش شود و سال های آخرش را هم نوه ات پشت رل بنشیند.

بهترین خودرو های وارداتی چینی را بشناسید + تصاویر

نگهداری این ماشین ها از سال سوم به بعد یک اشتباه محض است، چون عمر مفید آنها دو، نهایتا دو و نیم سال است و بیشتر از این یعنی ضرر دادن. دقیقا از سال سوم به بعد است که شما به این موضوع فکر می کنید که اگر از همان ابتدا یک ماشین با کیفیت تر می گرفتید چقدر بهتر بود؛ مثلا ماشین های چینی اکثرا بعد از 100 تا 120 هزار کیلومتر راه رفتن، دیگر مثل سابق نمی شوند ولی یک خودرو اصل تویوتا تا 200 هزار کیلومتر را بدون مشکل راه می رود، بعد از آن هم با یک سرویس کامل می شود چند سال روی سواری دادنش حساب کرد.

 

برند سوم

جیلی

بخریم یا نه؟ فقط در صورت صفر بودن
عمر مفید: نهایتا دو سال
بهترین مدل: ام گرند 7
قیمت: 76,000,000 تومان
جایگزین: هیوندای توسان، مدل 2008

 

جیلی یکی از چهار شرکت بزرگ خصوصی چین است؛ شرکتی که از سال 1986 وارد بازار خودرو شد و کم کم برای خودش اسم و رسمی در کرد تا جایی که سال گذشته همین مدل ام گرند 7 بهترین ماشین ساخته شده در چین لقب گرفت و از همه رقبای گردن کلفتش جلو زد. جیلی یکی از اولین شرکت های چینی بود که بازار ارزشمندی به نام بازار ایران را کشف کرد. بعد از آن بود که سیل شرکت های خودروساز چینی برای استفاده از بازار ایران به این سمت سرازیر شد.

بهترین خودرو های وارداتی چینی را بشناسید + تصاویر

جنس های چینی درجه های کیفیت مختلفی دارند؛ یعنی خودروهایی که به ایران می آیند با آنهایی که به آمریکا می روند تا حدودی متفاوت است. همان ماه های ابتدایی که جیلی و دوستانش وارد بازار ایران شدند، خیلی ها که نمی دانستند کیفیت این ماشین ها چطور است، آنها را می خریدند و خیلی زود هم پشیمان می شدند، چون ماشین های چینی اولیه که وارد کشورمان شدند به شدت بی کیفیت بودند و به مرور حال و اوضاع شان رو به بهبودی رفت. بازار ایران یک جورهایی برای شرکت های چینی شبیه به یک بازار تستی بود. شما مدل های اولیه جیلی را که وارد ایران شد با همین نمونه های آخر مقایسه کنید، انگار نه انگار که هر دو ماشین را یک شرکت تولید کرده است.

 

کَل کَل!

مدل های مختلف جیلی بازار شاسی بلندها را متفاوت کرد. قیمت های نسبتا پایین این خودروها باعث شد شرکت های بزرگ خودروسازی مثل نیسان، هیوندا و رنو با ساخت شاسی بلندهای ارزان قیمت وارد بازار شوند تا رقابت را به چینی های تازه به میدان آمده نبازند.

 

برند چهارم

جک

بخریم یا نه؟ ترجیحا خیر، مگر در صورت صفر بودن
عمر مفید: نهایتا یک سال و نیم
بهترین مدل: S5 اتومات
قیمت: 70,000,000 تومان
جایگزین: تویوتا کمری مدل 2007

 

در میان شرکت های چینی، جک، تقریبا آخرین شرکتی بود که وارد عرصه ساخت اتومبیل سواری شد. البته نه این که کلا با این صنعت بیگانه باشد، شرکت جک از دهه 60 میلادی در کار ساخت کامیون بود. در سال 2000 به ساخت ون رو آوردند و حدود 10 سال پیش هم با تاییدیه دولت چین وارد عرصه ماشین های سواری شدند. به گزارش سماتک در میان ماشین های چینی جک از کیفیت پایین تری برخوردار است و با توجه به مونتاژ نه چندان خوب بیشتر آنها در ایران، توصیه نمی کنیم که آنها را بخرید. عمر ماشین های این شرکت هم مثل بیشتر ماشین های چینی پایین است و البته جک در میان آنها از همه پایین تر.

بهترین خودرو های وارداتی چینی را بشناسید + تصاویر

اگر شما یک مدل از جک گرفتید و دو سه سال برای تان کار کرد، آن را حلوا حلوا کرده و روی سرتان بگذارید چون عمر مفید این ماشین ها معمولا این قدر نمی شود. معمولا خیلی زود تکنولوژی این ماشین ها دچار مشکل می شود و با توجه به سیستم پیچیده ای که دارند، سرویس دوره ای سنسورهای مختلف آن نیز هزینه بر است. با تمام این تفاسیر اما بد نیست این موضوع را هم در نظر بگیرید که سرعت رشد چینی ها در صنعت خودرو به طرز عجیب و غریبی بالاست و به احتمال فراوان ظرف 10 سال آینده چین را باید در کنار آمریکا، ژاپن، کره و آلمان یکی از قطب های صنعت خودروسازی دنیا دانست.

 

برند پنجم

چری

بخریم یا نه؟ فقط در صورت صفر بودن
عمر مفید: نهایتا دو سال
بهترین مدل: تیگو 3X
قیمت: 55,000,000 تومان
جایگزین: حتی 206 تیپ پنج (و با بقیه پول تان هم عشق و حال کنید!)

 

چری دومین شرکت بزرگ خصوصی چین است اما از نظر تولید ماشین در این کشور در رتبه هفتم قرار دارد. ماشین های ساخت این شرکت هم مثل بیشتر اتومبیل های چینی بیشتر از دو سال عمر نمی کنند و اگر شما این ریسک را بکنید و سه چهار سال از آنها استفاده کنید، به احتمال فراوان دیگر نمی توانید آنها را بفروشید و به این ترتیب مالک اول و آخرشان خودتان هستید. این ماشین ها اگر از سن استفاده شان بگذرد، فروش شان به شدت پایین می آید.

بهترین خودرو های وارداتی چینی را بشناسید + تصاویر

خرید و فروش این ماشین ها این طور است که شما مثلا یک موتور پالس 200 خوش رنگ و لعاب می خرید اما بعد از سه سال برای رد کردنش باید پول یک سی جی 125 آن هم کپی را بگیری و موتور را تحویل بدهی. مهم ترین نکته در خصوص ماشین های چینی بعد از ظاهر زیبای شان، آپشن هایی است که دارند.

 

آنها در این زمینه دنباله رو کره ای ها هستند. همان طور که کره ای ها امکانات یک بنز فول آپشن را در سوناتا قرار می دهند، چینی ها نیز از هر سوراخ و سنبه ای برای قرار دادن آپشن اضافه استفاده می کنند تا به این شکل رتبه ماشین شان را بالاتر ببرند. البته این طور نیست که ماشین های چینی فقط در بازار ایران عرض اندام کنند. در چند سال گذشته آنها کل دنیا را گرفته اند و در حال حاضر همین خودروی چری سومین ماشین پرفروش آمریکای شمالی است.

 

ام وی ام 110 ارزان ترین ماشین چینی موجود در بازار است. ماشینی که می توانید آن را به قیمت سی میلیون تومان بخرید. البته مدل های کارکرده آن قیمت های به شدت پایینی دارد و از پراید کار کرده هم ارزان تر است!

 

منبع: bartarinha.ir

جدیدترین مطالب