حداکثر و حداقل مبلغ عوارض آزادراهی چقدر است و متعلق به کدام جاده های ایران است؟

حداکثر و حداقل مبلغ عوارض آزادراهی چقدر است و متعلق به کدام جاده های ایران است؟

بزرگراههای بینشهری براثر تردد ماشینهای سبک و سنگین دچار آسیبهایی میشوند که باید بهصورت دورهای آنها را تعمیر و بازسازی کرد برای همین منظور قانونی مبنیبر پرداخت عوارض آزادراهی تعیین شد تا بخشی از هزینه نگهداری تامین شود.

 

تا چند سال گذشته تنها راه برای پرداخت هزینه عوارض آزادراهی، باجههای متعددی بود که در مسیر عبوری بزرگراهها تعبیه شده، اما با گسترش استفاده از اینترنت، این کار نیز بهصورت الکترونیکی قابل انجام است.

 

البته باید در نظر داشته باشید که برای هر مسیر مبلغ خاصی بهعنوان عوارض آزادراهی در نظر گرفته میشود که در ادامه حداقل و حداکثر مقدار آن را در بزرگراههای مختلف برای شما شرح میدهیم.

حداکثر و حداقل مبلغ عوارض آزادراهی چقدر است و متعلق به کدام جاده های ایران است؟

مبلغ عوارض آزادراهی چقدر است؟

در سطح کشور ما مسیرهای متعددی وجود دارد که رانندگان باید در زمان عبور، مبلغی را بهعنوان عوارضی پرداخت کنند که با توجه به معیارهای مختلفی همچون هزینه لازم برای تعمیرات، امکاناتی که در این جادهها در نظر گرفته میشود و نوع مسیر مشخص خواهد شد.

 

در ضمن باید به این نکته نیز توجه داشته باشید که مبلغ عوارض آزادراهی برای خودروهای مختلف با یکدیگر متفاوت است و هر سال نیز مطابق با قوانین، لیستی از هزینه قابل پرداخت به تومان، در اختیار افراد قرار میگیرد که به شرح زیر است:

حداکثر و حداقل مبلغ عوارض آزادراهی چقدر است و متعلق به کدام جاده های ایران است؟

با توجه به این جدول که مربوط به تعدادی از آزادراههای کشور است، میتوان گفت که حداقل مبلغ پرداختی برای عبور از بزرگراهها برابر با 1200 تومان و حداکثر هزینه پرداختی رانندگان نیز تا 35000 تومان است.

حداکثر و حداقل مبلغ عوارض آزادراهی چقدر است و متعلق به کدام جاده های ایران است؟

آشنایی با روشهای پرداخت عوارضی آزادراهی

با توجه به اینکه درصورت عدم پرداخت مبلغ عوارضی، رانندگان مشمول پرداخت جریمه میشوند، بهتر است از روشهای مختلفی که برای این منظور مورد استفاده قرار میگیرد آگاه باشید.

 

تا چند سال گذشته تنها راه برای این کار، توقف در کنار ایستگاههای عوارضی و پرداخت بهصورت نقدی بود، اما برای رفاه حال رانندگان و بهمنظور جلوگیری از بروز ترافیک در ایام مختلف سال، روشهای متنوع دیگری نیز برای این منظور بهکار میرود که شامل موارد زیر است:

 

• از طریق خودپردازها

• مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت

• استفاده از سایت و اپلیکیشنهای آنلاین

 

بهطور کلی شما برای پرداخت عوارضی از طریق دفاتر پیشخوان و خودپردازها باید مدتزمانی را صرف انجام این کار کنید که میتواند برای شما کمی دشوار باشد، از همین رو روش آنلاین بهترین انتخاب برای پرداخت عوارضی خواهد بود.

 

پرداخت آنلاین عوارضی با توجه به سهولت و سرعتی که دارد، از محبوبیت بیشتری برخوردار است و تنها نیاز به گوشی هوشمند و دسترسی به اینترنت خواهد داشت تا در هر ساعتی از شبانهروز بتوانید به سایت و اپلیکیشن مورد نظر خود دسترسی داشته باشید. شما میتوانید برای این منظور از سوپر اپلیکیشن تاپ کمک بگیرید.

حداکثر و حداقل مبلغ عوارض آزادراهی چقدر است و متعلق به کدام جاده های ایران است؟

استعلام و پرداخت عوارض آزادراهی با استفاده از تاپ

سوپراپلیکیشن تاپ یکی از برنامههای هوشمند و کاربردی است و تمام آزادراههای کشور که از خدمات پرداخت عوارضی بهصورت آنلاین پشتیبانی میکنند، را بهطور کامل پوشش میدهد.

 

برای پرداخت عوارضی با استفاده از تاپ، کافیاست به بخش خدمات خودرو بروید و گزینه پرداخت عوارضی را انتخاب کنید، در صفحهای که باز میشود باید اطلاعاتی همچون پلاک خودرو وارد شود تا مبلغ مورد نظر را ببینید.

 

مزایایی که میتوان برای پرداخت عوارضی با استفاده از سوپر اپلیکیشن تاپ در نظر گرفت شامل موارد زیر است:

• امکان استعلام رایگان بدهی عوارضی

• پشتیبانی بهصورت 24 ساعت

• نمایش تمام جزئیات مربوط به نام آزادراه، تاریخ و ساعت تردد

• امکان تسویه آنی و راحت عوارضی در بستری امن و مطمئن

 

سوپر اپلیکیشن تاپ و سرویسهای شگفتانگیز

تاپ به شما این امکان را میدهد تا بسیاری از خدماتی را که بهصورت روزمره با آنها سروکار دارید را بهراحتی در اختیار داشته باشید. در این برنامه هوشمند علاوهبر خدمات مربوط به پرداخت عوارضی، میتوانید از 100 سرویس متنوع نیز استفاده کنید که تعدادی از آنها به شرح زیر است:

 

• بیمه بدنه و شخص ثالث، طرح ترافیک و خلافی که از دیگر خدمات خودرو محسوب میشود.

• خرید بلیط هواپیما، قطار و اتوبوس برای اهداف گردشگری و تفریحاتی

• کارت به کارت، خرید شارژ تمام اپراتورها و پرداخت قبوض نیز بخشی از فین تک و پرداخت است.

• همراه بانک پارسیان و تمامی خدمات غیرحضوری این بانک در بخش مالی و اعتباری قرار دارد.

• احراز هویت، سهام دولت و توکن ققنوس نیز زیر مجموعه بازار سرمایه هستند.

 

جمعبندی

پرداخت عوارض آزادراهی با هدف تامین بخشی از هزینههای مورد نیاز برای تعمیر و نگهداری جادههای بینشهری انجام میشود که مبلغ آن با توجه به نوع جاده و میزان هزینه نگهداری در هر بزرگراه متفاوت خواهد بود.

 

در گذشته تنها روش مورد نظر برای پرداخت عوارضی، بهصورت نقدی و در محل ایستگاهها بود اما درحالحاضر میتوانید با نصب اپلیکیشن تاپ یا مراجعه به سایت، عملیات پرداخت را بهراحتی انجام دهید.

جدیدترین مطالب