علت خاموش شدن ماشین روی گاز cng

علت خاموش شدن ماشین روی گاز cng

علت خاموش شدن ماشین روی گاز cng

خودروهای دوگانه سوز که هم با بنزین و هم با گاز cng کار می کنند در برخی از موارد مشکلاتی برایشان پیش می آید و یکی از این مشکلات خاموش شدن ماشین روی گاز cng است. اگر خودروی گازسوز شما روی حالت گاز cng خاموش می شود می توانید دلایل آنرا در این مقاله سایت سماتک بیابید. در بسیار از کشورها خودروهای دوگانه سوز تولید میشود که برای مصرف انرژی بسیار حائز اهمیت است. این خودرو ها توسط سوخت های ترکیبی و ارزان قیمت کار میکنند.

 

ایران خودرو بزرگترین تولید کننده خودرو در کشور نیز خودروهای ترکیبی بنزین و گاز تولید میکند. برخی از موتورهای این خودروها ذاتا گازسوز هستند ولی برخی دیگر توسط این شرکت با مبدلهایی در مسیر سوخت دوگانه میشوند. موتور EF7 یکی از موتورهایی است که قابلیت دوگانه سوز بودن را دارد و در این کارخانه روی خودرو سمند نصب میشود. مزایای دوگانه سوز بودن خودرو و معایب خودروهای دوگانه سوز همیشه باید مورد اهمیت قرار بگیرد تا به بهترین کیفیت در تولید خودرو برسیم.علت خاموش شدن ماشین روی گاز cng

علت خاموش شدن خودرو در حالت گاز

مهمترین علت خاموش شدن ماشین روی حالت گاز cng تنظیم نبودن رگلاتور است که در کاپوت خودرو قرار گرفته است و از طریق آن میزان ورودی گاز و هوای ورودی به موتور تنظیم می گردد. روی رگلاتور گاز cng یک ولوم به رنگ مشکی قرار دارد که شما با چرخاندن آن می توانید مانع از خاموش شدن خودرو روی گاز cng شوید.

 

بسیاری از رانندگان علت خاموش شدن ماشین روی گاز cng را نمی دانند و فکر می کنند ایراد بزرگی در سیستم سوخت رسانی به وجود آمده است در صورتی که شما می توانید با تعویض یک دست شمع و تبدیل شمع های خودرو به شمع دو پلاتینه، مانع از خاموش شدن موتور در حالت گازسوز شوید.

 

شمع دو پلاتینه مختص خودروهای گازسوز ساخته شده است و پس از بسته شدن این نوع شمع ها روی خودروی دوگانه سوز، بسیاری از مشکلات خودروهای دوگانه سوز حل خواهد شد. همچنین بهتر است نسبت به تعویض وایر خودروی گازسوز خود اقدام کنید و وایر سیمی بر روی موتور خودرو نصب کنید.

برچسب‌ها:

جدیدترین مطالب