الفبا

arshan

نیم نگاهی به گذشته

قاصدک

قاصدک

راهنمای خرید صندلی کودک برای ماشین

راهنمای خرید صندلی کودک برای ماشین

خرید صندلی کودک برای ماشین

صندلی کودک برای ماشین باید از مناسب ترین و بهترین نوع آن انتخاب شود. اگر قصد خرید صندلی کودک برای ماشین را دارید در ادامه راهنمای خرید صندلی کودک برای ماشین آورده شده است.

 

یکی از مواردی که قبل و هنگام خرید صندلی کودک برای ماشین باید به آن توجه کنیم، سایز و یا اندازه صندلی کودک است. به طور کلی صندلی های کودک به دو دسته، صندلی نوزاد و صندلی خردسال تقسیم می شوند.

 

یکی از مواردی که قبل و هنگام خرید صندلی کودک برای ماشین باید به آن توجه کنیم، سایز و یا اندازه صندلی کودک برای ماشین است.

 

به طور کلی صندلی های کودک برای ماشین به دو دسته، صندلی نوزاد و صندلی خردسال تقسیم می شوند.

 

صندلی های نوزاد مخصوص کودکان کمتر از یک سال با وزن کمتر از ۹ کیلوگرم است.

 

صندلی های نوزاد برای ماشین به شکلی طراحی شده اند که بیشترین حفاظت را از ناحیه ستون فقرات کودک کنند، زیرا آسیب پذیر‌ترین اندام نوزادان، ستون فقرات آن ها است.

 

صندلی هایی که امروزه به عنوان صندلی های خردسال از آن ها یاد می شود، شکل و فرم متفاوتی نسبت به صندلی های نوزاد دارند.

 

صندلی های خردسال برای کودکان بالای یک سال و بالای ۹ کیلوگرم طراحی شده اند و معمولا به شکلی قرار می گیرند که کودک بتواند محیط اطراف ماشین را از طریق شیشه های کابین اتومبیل مشاهده کند. 

 

نحوه قرار‌گیری صند‌لی کودک در ماشین

شاید نحوه استفاده و قرارگیری صند‌لی های کودک در ماشین، مهم ترین دغدغه بسیاری والدین باشد.

 

نوزادان از ستون فقرات آسیب پذیری برخوردارند، از همین سو صندلی های نوزاد به شکلی طراحی شده اند که شما قادر باشید صندلی کودکتان را به شکل برعکس بر روی صندلی های عقب قرار دهید؛ این فرم استفاده باعث می شود در زمان حادثه کمترین میزان فشار و ضربه به پشت نوزاد وارد شود.

 

اما نحوه قرارگیری صندلی هایی که برای کودکان یک سال به بالا طراحی شده اند، متفاوت است.

 

صندلی های خردسال مخصوص خودرو، معمولا دارای فضای باز‌تر و بزرگتری هستند، همچنین دارای ارتفاع بیشتری نسب به صندلی های نوزاد هستند، برای استفاده از این صندلی کودک در ماشین، بهتر از صندلی را رو به جلو و هم راستا با مابقی صندلی های اتومبیل قرار دهید تا کودکتان بتواند از محیط اطراف ماشین را مشاهده کند.

 

در نظر بگیرید که صندلی های خردسال به شکلی طراحی شده اند که از کمربند ایمنی اتومبیل برای محافظت از آن استفاده شود، پس بهتر است صندلی کودکتان را در جای مناسبی قرار دهید تا بتوانید با بهره‌گیری از کمربند‌های ایمنی عقب کابین اتومبیل از کودکانتان در برابر ضربات احتمالی محافظت کنید. 

 

ایزوفیکس چیست؟

ایزوفیکس (ISOFIX) یک استاندارد جهانی برای محل اتصال صندلی کودک در ماشین است.

 

امروزه خودروسازان بزرگ بین المللی از ایزوفیکس در صندلی های عقب محصولاتشان استفاده می کنند، زیرا در بسیاری از کشور‌های پیشرفته دنیا، وجود ایزوفیکس در خودرو‌ها یک امر الزامی است.

 

در سامانه های ایمنی ایزوفیکس، قلاب هایی تعبیه شده است که شما با بهره گیری از آن ها به راحتی می توانید صندلی کودکتان را در محلی مناسب و استاندارد، بر روی صندلی های عقب قرار دهید.

 

قلاب های سیستم ایزوفیکس باعث می‌شوند، صندلی کودک شما در زمان حرکت ماشین ، جا به جا نشود.

کلینیک کاشت مو

مهرپرواز

آسمان آبی

مبلمان اداری

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

آرشان تور

الفبا

کلینیک کاشت مو
مهرپرواز
آسمان آبی
مبلمان اداری