عوارضی را پیش از تمدید بیمه شخص ثالث تسویه کنید!

عوارضی را پیش از تمدید بیمه شخص ثالث تسویه کنید!

پرداخت عوارضی امروز در بیشتر آزادراههای کشور بهشکل الکترونیکی دنبال میشود. با استفاده از این روش میتوان بر اساس پلاک متوجه شد که کدام راننده عوارض آزادراهی خود را پرداخت نکرده و بدهی دارد.

 

تا پیش از این قانونی برای این بدهیها در نظر گرفته نشده بود اما از این پس افرادی که دارای بدهی هستند دچار محدودیتهایی در زمینه بیمه خود خواهند شد.

 

اگر میخواهید اطلاعات بیشتری درباره این موضوع بهدست بیاورید، تا انتهای مقاله همراه ما باشید. در آخر نیز بهترین راه برای پرداخت عوارض آزادراهی را به شما معرفی خواهیم کرد.

عوارضی را پیش از تمدید بیمه شخص ثالث تسویه کنید!

بدون پرداخت عوارضی نمیتوانید بیمه شخص ثالث را تمدید کنید!

بر اساس اخبار، از تاریخ 17ام تیر ماه سال 1402 صدور و تمدید بیمهنامه شخص ثالث مشروط به پرداخت عوارض آزادراهی است.

 

بر این اساس رانندگانی که دارای بدهی در مورد عوارض آزادراهی هستند پس از این تاریخ نمیتوانند بیمهنامه خود را تمدید کنند.

 

مدیرکل بهرهبرداری از آزادراههای کشور خاطرنشان کرد که هزینه عوارضی آزادراهی صرف احداث راههای جدید، نگهداری و ترمیم راههای موجود در کشور خواهد شد.

 

او همچنین عنوان کرد که چنین تصمیمی بهنفع خود مردم خواهد بود چراکه آنها با استفاده از پرداخت به موقع عوارض میتوانند از کیفیت بیشتری در جادههای کشور برخوردار شوند.

 

الکترونیکیشدن عوارض در کشور

مدت زیادی است که دولت قصد دارد عوارض کل آزادراه های کشور را الکترونیکی کند. براساس اعلام خود دولت تاکنون موانعی پیش روی آنها بود.

 

دولت عنوان کرد که این اتفاق تنها با همکاری پلیس تحققیافتنی نیست و نیاز است که بخشی خصوصی و دولتی به اتفاق نظر برسند.

 

بر این اساس با بخش خصوصی وارد مذاکره شد و پس از چندین جلسه این اتفاق مشترک بین بیمهها و دولت رخ داد. بر این اساس پیگیری عوارض آزادراهی هر راننده بسیار راحتتر از پیش خواهد بود و میتوان در لحظه استعلام این مورد را گرفت.

 

چه روشهایی برای استعلام عوارضی وجود دارد؟

روشهای مختلفی برای پرداخت این مورد وجود دارد که در این بخش آنها را به شما معرفی خواهیم کرد. در درجه اول شما میتوانید به وبسایتهای مختلفی که توسط راه‌سازی پیشنهاد شده مراجعه کنید.

 

استفاده از وبسایتها بهعنوان یک روش غیرحضوری خوب است اما باید بدانید که این سایتها از امنیت کافی برای پرداختهای اینترنتی برخوردار نیستند. با وجود اینکه آنها تلاش میکنند بیشترین حد امنیت را برای کاربران به ارمغان بیاورند اما مشکل از بستر آنها است.

 

وبسایتهای اینترنتی چون بر بستر وب استوار هستند امکان نفوذ دارند و نمیشود راهکاری نیز برای آنها در نظر گرفت. روشهای حضوری نیز وجود دارد. شما میتوانید با مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت این مورد را تسویه کنید و نگران چیزی هم نباشید.

 

اما مراجعه حضوری نیز در این شرایط سخت شده و کمتر کسی به سراغ آن میرود. بهترین راه استفاده از اپلیکیشنهای مالی است که هم از امنیت کافی برخوردارند و هم روشی غیرحضوری هستند.

عوارضی را پیش از تمدید بیمه شخص ثالث تسویه کنید!

بهترین روش برای استعلام عوارضی

اپلیکیشنهای مالی مانند تاپ میتوانند این تسویه را برای شما در کمترین زمان ممکن انجام دهند. برای این کار کافیاست در ابتدا سوپراپلیکیشن تاپ را نصب کنید.

 

سپس باید به بخش مربوط به عوارض آزادراهی مراجعه بفرمایید. سپس نیاز است که پلاک خودرو خود را وارد کنید.

 

پس از این مرحله برای دریافت رسید باید شماره تلفن خود را وارد کنید. پس از واردکردن کد امنیتی استعلام عوارض شما گرفته خواهد شد و میتوانید وضعیت پلاک خود را در زمینه عوارض آزادراهی مشاهده کنید. پس از استعلام، تسویه بسیار ساده است و با یک پرداخت تمامی عوارض شما صفر خواهد شد.

 

سوپراپلیکیشن تاپ با بیش از 73 خدمت کاربردی

سوپر اپلیکیشن تاپ برنامهای کاربردی است که به شما خدمات متعددی را ارائه میدهد. از جمله خدماتی مانند کارتبهکارت، خرید بلیت سینما و قطار، استعلام خلافی و عوارضی، خرید شارژ و بسیاری خدمت کاربردی دیگر که ما بهشکل روزانه به آنها احتیاج داریم. خدمات تاپ را میتوان در دستهبندیهای:

 

• خدمات خودرویی

• خدمات گردشگری و تفریحی

• خدمات فین تک و پرداخت

• خدمات مالی و اعتباری

• خدمات بازار سرمایه

 

قرار داد. این اپلیکیشن شما را تا حد زیادی از دیگر برنامهها بینیاز خواهد کرد. برای دریافت سوپراپلیکیشن تاپ میتوانید به گوگلپلی، مایکت، چارخونه، کافه بازار و وبسایت رسمی تاپ مراجعه کنید.

 

اگر هم از گوشیهای آیفون استفاده میکنید در وبسایت رسمی تاپ اپلیکیشن مخصوص گوشی شما قرار داده شده است.

 

جمعبندی

پرداخت عوارضی یکی از مواردی است که در گذشته بهصورت دستی انجام میشد. اما امروز بسیاری از آزادراههای کشور به پرداخت الکترونیکی مجهز هستند و میتوان از این طریق وضعیت پرداخت رانندگان مختلف را رصد کرد.

 

بر اساس تصمیم جدید دولت با هماهنگی بخش خصوصی از این پس رانندگانی که بدهی عوارض آزادراهی دارند، نمیتواند بیمهنامه شخص ثالث بگیرند یا بیمهنامه خود را تمدید کنند.

تنها راه پیشروی آنها تسویه این مورد است. برای تسویه نیز دیگر نیاز نیست بهسراغ روشهای سخت و دشوار بروید. تاپ این کار را برای شما در کمترین زمان ممکن انجام خواهد داد. ممنونیم که تا انتهای مقاله همراه ما بودید.

جدیدترین مطالب