عوارض استفاده از باد نیتروژن برای لاستیک در زمستان

عوارض استفاده از باد نیتروژن برای لاستیک در زمستان

عوارض باد نیتروژن در زمستان

استفاده از باد نیتروژن در زمستان ممکن است باعث بروز مشکلاتی برای لاستیک خودرو گردد که در اینجا می خواهیم با عوارض باد نیتروژن در زمستان و هوای سرد بیشتر آشنا شویم. بسیاری از رانندگان در فصل سرما استفاده از باد نیتروژن برای لاستیک را مضر دانسته و بارها معایب و عوارض باد نیتروژن در فصل زمستان مورد تحقیق و بررسی کارشناسی قرار گرفته است. برخی نیز می گویند به دلیل سرد بودن گاز نیتروژن بهتر است که در هوای سرد پاییز و زمستان از باد معمولی برای لاستیک خودرو استفاده شود و استفاده از گاز نیتروژن در زمستان را موجب بروز خشک شدن لاستیک دانسته اند. بسیاری از راننده های باتجربه هم گفته اند که شاید عوارض باد نیتروژن در زمستان افزایش پیدا کند اما بطور کلی پر کردن باد لاستیک های ماشین با گاز نیتروژن، حس نرمی و سبکی بیشتری را برای راننده و سرنشینان خودروی در حال حرکت رقم خواهد زد و نهایتا منجر به افزایش عمر تایر خودرو می گردد. باد زدن تایر خودرو با نیتروژن مخصوصا در نخستین بار کار بسیار تخصصی است و باید تمام مراحل را به درستی رعایت کرد که یکی از این مراحل خالی کردن باد لاستیک با دستگاه مکش هوا است.

 

استفاده از باد نیتروژن در زمستان خوب است؟

استفاده از باد نیتروژن برای لاستیک در زمستان صرفا نمی تواند مشکل ایجاد کند مگر اینکه لاستیک شما به دلیل مستهلک شدن و یا اتمام تاریخ انقضا دچار ترکیدگی شود. در واقع با طرح سوال از فروشندگان لاستیک خودرو و برخی آپاراتی ها در مورد اینکه آیا استفاده از باد نیتروژن در زمستان خوب است یا نه؟! آنان چنین پاسخ داده اند:

عوارض استفاده از باد نیتروژن برای لاستیک در زمستان

به طور قطع نمی توان گفت که استفاده از گاز نیتروژن برای لاستیک خودرو در فصل سرما و زمستان عوارض دارد اما سرمای بیش از حد هوا در زمستان های سرد برفی ممکن است بعضی اوقات موجب یخ زدگی لاستیک و خشک شدن آن گردد که خود می تواند خطر آفرین باشد و به منظور جلوگیری از یخ زدن آب روی لاستیک، رانندگان خودروها بهتر است در مورد عوارض استفاده از باد نیتروژن در زمستان بیشتر تحقیق کنند. موضوع مهم دیگر درباره پر کردن باد لاستیک با گاز نیتروژن این است که به دلیل اتم های بزرگتر نیتروژن نسبت به اکسیژن، خروج و نشتی گاز نیتروژن از تایر خودرو یک چهارم باد معمولی است و استفاده از باد نیتروژن در زمستان خوب است زیرا بسیار دیرتر لاستیک ها کم باد می شوند و به طور معمول اگر شما از گاز نیتروژن برای لاستیک های ماشین تان استفاده کنید متوجه خواهید شد که مدت زمان کم شدن باد لاستیک بسیار افزایش پیدا می کند اما استفاده از باد معمولی در زمستان ها منجر به کاهش زود به زود باد لاستیک می گردد. لاستیک هواپیما و بسیاری از خودروهای مسابقه ای با گاز نیتروژن پر می گردد زیرا فواید استفاده از باد نیتروژن برای لاستیک خودرو در زمستان و تابستان بسیار بیشتر از معایب آن است و وجود این گاز در تایر وسایل نقلیه منجر به آتش سوزی نخواهد شد.

عوارض استفاده از باد نیتروژن برای لاستیک در زمستان

عوارض باد نیتروژن برای لاستیک در زمستان

عوارض باد نیتروژن در زمستان ها و فصل سرما را در بالا توضیح دادیم و یکی دیگر از مهمترین معایب و عوارض باد نیتروژن برای لاستیک در زمستان، گران بودن آن نسبت به باد معمولی است و همچنین ممکن است شما در برخی از جاده های کشور و یا روستاهای دور افتاده به گاز نیتروژن برای تایر خودروی تان دسترسی پیدا نکنید. عدم دسترسی آسان و قیمت بالا باعث می شود تا همگان نتوانند از گاز نیتروژن برای لاستیک ها استفاده کنند. یکی دیگر از مضرات باد نیتروژن برای لاستیک در فصل زمستان این است که نیاز به اندازه گیری دقیق دارد و باید فشار باد داخل لاستیک همواره متناسب باشد و برای همین برخی رانندگان در شهر مقصد برای تنظیم باد تیتروژن به مشکل بر می خورند.

 

گاها شنیده می شود که رانندگان می گویند لاستیک هایی که با باد نیتروژن پر می شوند دچار ترکیدگی می گردد و یا می گویند تعادل خودرو در سرعت های بالا بهم می خورد که هیچ کدام از این دو مورد تایید نشده است. در پایان باید بگوییم که استفاده از باد نیتروژن در زمستان ها بستگی به نظر صاحب خودرو و راننده دارد و در این مقاله مزایا و عوارض باد نیتروژن در زمستان بیان شد و باید با تنظیم باد لاستیک در زمستان و تابستان به کاهش مصرف سوخت کمک کنیم.

برچسب‌ها:

جدیدترین مطالب