نحوه قطع دزدگیر ماشین | چگونه دزدگیر ماشین را قطع کنیم

نحوه قطع دزدگیر ماشین | چگونه دزدگیر ماشین را قطع کنیم

قطع دزدگیر ماشین در برخی از مواقع ضروری است اگر شما ریموت دزدگیر ماشین تان را گم کرده اید و می خواهید سوار خودرو شوید باید بدانید که چگونه دزدگیر ماشین را قطع کنیم در اینجا با نحوه قطع دزدگیر ماشین در 1 دقیقه آشنا خواهید شد.

 

نحوه قطع دزدگیر ماشین

قطع دزدگیر ماشین را به راحتی می توانید انجام دهید دزدگیر خودرویی که صدایش قطع نمی شود واقعاً عذاب‌آور است؛ هم برای صاحب خودرو و هم تمام کسانی که در منطقه شنیداری صدا زندگی می‌کنند. قطع دزدگیر ماشین بدون ریموت مثل زمانی که ریموت در دست دارید آسان نیست، اما شدنی است. سيستم هشدار دزدگير در خودرو اگر به موقع قطع نشود مى تواند براى ديگران بسيار آزاردهنده باشد. در ادامه چندين دليل براى قطع نشدن سيستم هشدار دزدگير ماشین به همراه نحوه قطع دزدگیر ماشین بيان شده است، تا از بروز مزاحمت براى ديگران جلوگيرى شود.

نحوه قطع دزدگیر ماشین | چگونه دزدگیر ماشین را قطع کنیم

چگونه دزدگیر ماشین را قطع کنیم

برای قطع دزدگیر ماشین در یک دقیقه ابتدا باید لوازم مورد نیاز برای قطع دزدگیر خودرو را تهیه و کرده و نسبت به قطع دزدگیر ماشین اقدام فرمایید:

 

وسايل مورد نياز:

دم باريك( براى خارج كردن فيوز)

كتابچه ى راهنماى خودرو

نحوه قطع دزدگیر ماشین | چگونه دزدگیر ماشین را قطع کنیم

مرحله اول: با سيستم هشدار دزدگير ماشین تان آشنا شويد. شايد به نظر برسد زمانى كه سيستم دزدگیر خودرو قطع نمى شود، زمان مناسبى براى خواندن كتاب راهنما نباشد، اما در بيشتر مواقع مى توانيد علت را در كتاب راهنما پيدا كنيد.

نحوه قطع دزدگیر ماشین | چگونه دزدگیر ماشین را قطع کنیم

مرحله دوم: خودرو را روشن كنيد. سوييچ را بچرخانيد و سعى كنيد ماشین را روشن كنيد. در بيشتر دزدگيرها، هم دزدگيرهايى كه كارخانه بر روى خودرو نصب كرده است هم آنهايى كه خودتان بر روى خودرو نصب كرده ايد، با روشن كردن خودرو، قطع دزدگیر ماشین امکان پذیر می شود.

نحوه قطع دزدگیر ماشین | چگونه دزدگیر ماشین را قطع کنیم

مرحله سوم: برای قطع دزدگیر ماشین از سوييچ استفاده كنيد و درب طرف راننده را باز كنيد. با اين كار معمولاً دزدگير ريست مى شود و قطع مى شود. در مواردى كه درب طرف راننده قفل نيست، ابتدا آن را قفل كنيد و سپس دوباره قفل آن را باز كنيد. همچنین می توانید ابتدا قفل درب ماشین را با سوییچ فلزی باز کنید. قطعه اصلی دزدگیر ماشین را که معمولا روی دیواره داخلی سمت راننده یا فضای بالای پدالها (قسمت زیر فرمان) قرار دارد پیدا کنید.

 

مرحله چهارم: فيوز دزدگیر را قطع كنيد. دزدگيرى كه كارخانه سازنده خودرو بر روى آن نصب مى كند، داراى یک فيوز در جعبه فيوزها است. فيوز را در بياوريد تا مدار دزدگير قطع شود.

جعبه فيوز در سمت چپ ميله ى فرمان قرار دارد. معمولاً بر روى درب جعبه فيوز يك نمودار قرار دارد. بيشتر فيوزهاى قطع دزدگیر ماشین يك علامت مشخص دارند. در غير اين صورت از دفترچه راهنما براى پيدا كردن فيوز دزدگیر ماشین استفاده كنيد.

نحوه قطع دزدگیر ماشین | چگونه دزدگیر ماشین را قطع کنیم

توصيه: بعضى از خودروها چند جعبه فيوز دارند، در اين صورت براى پيدا كردن فيوز دزدگير از دفترچه ى راهنما استفاده كنيد.

 

فيوز را خارج كنيد. اگر قطع دزدگیر ماشین انجام شد، فيوز درست را انتخاب كرده ايد. اگر قطع دزدگیر خودرو انجام نشد، فيوز را در سرجايش قرار دهيد، فيوز ديگرى را در بياوريد، اين كار را آنقدر ادامه دهيد تا به فيوز درست برسيد.

زمانى كه فيوز قطع شد، فيوز را دوباره سره جايش قرار دهيد سپس متوجه مى شود كه سيستم دزدگير ريست شده است. اما اگر دوباره هشدار دزدگير فعال شد، بايد به يك تعميركار ماهر مراجعه كنيد.

 

بیشتر دزدگیرها قطعه یا فیوزی دارند که در کناره جعبه اصلی دزدگیر وجود داشته که با خارج کردن آن و یا حرکت دادنش میتوانید در قطع دزدگیر ماشین موفق شوید. اگر این کار جوابگو نبود، سیم های دزدگیر را از فاصله مناسب از جعبه دزدگیر ببرید تا بتوانید در آینده دوباره آن را متصل کنید. اگر سيستم دزدگير را خودتان بر روى خودرو نصب كرده ايد، در محفظه موتور به دنبال فيوز بگرديد، براى اين كار از دفترچه راهنما استفاده كنيد.

نحوه قطع دزدگیر ماشین | چگونه دزدگیر ماشین را قطع کنیم

مرحله پنجم: برای قطع دزدگیر ماشین باترى را قطع كنيد. اين كار آخرين راهكار است. با اين كار كل سيستم برقى خودروى شما ريست مى شود و ماشین شما تا زمانى كه باترى را دوباره متصل كنيد روشن نخواهد شد. در این حالت بهترین کار قطع کردن سر باتری برای از کار انداختن دزدگیر خودرو است. با قطع کردن سر باتری در حقیقت منبع تغذیه دزدگیر را قطع کرده ایم و صدا نیز قطع خواهد شد.

 

قسمت منفى باترى(به رنگ مشكى) راقطع كنيد. هشدار دزدگير بايد قطع شود.

يك يا دو دقيقه منتظر بمانيد و دوباره باترى را متصل كنيد. در اين حالت سيستم دزدگير ريست مى شود. اگر باز هم سيستم دزدگير فعال شد دوباره باترى را قطع كنيد.

توصيه: اگر با اين كار مشكل حل نشد، اتصال باترى را قطع كرده و با يك تعميركار تماس بگيريد.

 

مرحله ششم: از كى فوب به درستى نگه دارى كنيد. در بيشتر خودروهاى مدرن از كى فوب براى فقل و باز كردن خودرو و فعال كردن و قطع دزدگیر ماشین استفاده مى شود. متأسفانه كى فوب در صورتى كه باترى آن ضعيف باشد كار نخواهد كرد. قبل از تمام شدن باترى، حتما آن را تعويض كنيد تا دچار مشكل نشويد.

نحوه قطع دزدگیر ماشین | چگونه دزدگیر ماشین را قطع کنیم

اگر مراحلى كه ذكر شد را دنبال كنيد سيستم هشدار دزدگير خودرو قطع خواهد شد و ديگر براى كسى مزاحمتى ايجاد نخواهد شد. در شرايط ضرورى برای از کار انداختن دزدگیر ماشین اول باترى را قطع كنيد. ولی مشکل اینجاست که با وصل مجدد دوباره صدای دزدگیر در خواهد آمد. پس دو راه حل دارید، یا سر باتری را قطع کنید و یک متخصص دزدگیر ماشین را به سر صحنه بیاورید. یا سیم های منتهی به بلندگوی دزدگیر که درون موتور تعبیه شده است را قطع کنید. در این صورت آژیر قطع شده ولی چراغ های راهنما فعال خواهد ماند. بعد میتوانید خودرو را به یک متخصص دزدگیر ماشین نشان دهید.

جدیدترین مطالب