مشخصات فنی و ظاهری، امکانات، قیمت و نمای داخلی هوندا سیویک

مشخصات فنی و ظاهری، امکانات، قیمت و نمای داخلی هوندا سیویک

هوندا سیویک بخرم یا نه

هوندا سیویک یکی از خودروهای محبوب در سال 2018 و 2019 است که اکنون به بازار ایران عرضه شده است خودروی هوندا سیویک بسیار زیبا و طراحی منحصر به فردی دارد و در ادامه مشخصات فنی هوندا سیویک با جزئیات توضیح داده شده است. هوندا سیویک اگرچه خودروی کاملا جدیدی در بازار خودروی ایران به شمار نمی‌رود، اما خودرویی است که هنوز هم می‌توان روی آن به عنوان یک رهپیمای ایده‌آل شهری حساب ویژه‌ای باز کرد. در واقع هوندا سیویک به موجب قابلیت‌ها و امکانات گوناگونی که در دل خود جای داده است، خودروی سواری کاملا قابل اطمینانی برای تردد در شهر محسوب می‌شود.

 

اگرچه این روزها خودروهای چینی بخش مهمی از بازار خودروی ایران را به خود اختصاص داده‌اند و حتی می‌توان گفت که بازار را قبضه کرده‌اند و پس از آن هم خودروهای کره‌ای انتخاب اصلی طیف قابل توجهی از خودرو دوستان به شمار می‌رود، ولی خودروهای ژاپنی هنوز در بازار کشور حضور دارند و طبق معمول اکثر آنها از کیفیت مناسب و قابل توجهی بهره می‌برند. در میان خودروهای ژاپنی موجود در بازار ایران، هوندا سیویک یکی از گزینه‌های قابل انتخاب به شمار می‌رود و می‌توان گفت که امتحان خود را طی سال‌های گذشته و در زمان حضور در بازار خودرو به خوبی پس داده است.

 

این خودرو برای نخستین بار در زمانی وارد ایران شد که هنوز بازار خودروی کشور به تسخیر کامل محصولات چینی در نیامده بود و خودروهای ژاپنی حرف‌های فراوانی برای گفتن داشتند. به بیان ساده‌تر، در زمانی نه چندان دور شاهد این بودیم که خودروی هوندا سیویک در کنار محصولاتی نظیر مزدا 3 و تویوتا کرولا رقابت تنگاتنگی با یکدیگر برای جلب نظر خودرو دوستان ایرانی برقرار کرده‌اند.

مشخصات فنی و ظاهری، امکانات، قیمت و نمای داخلی هوندا سیویک

مشخصات فنی هوندا سیویک

مدل مرسوم هوندا سیویک در بازار خودروی ایران از وجود یک موتور ۴ سیلند ۱۶ سوپاپ با گنجایش ۱۷۹۸ سی‌سی بهره می‌برد. موتوری که قادر است حداکثر قدرت و توانی معادل ۱۳۹ اسب بخار با احتساب ۶۵۰۰ دور در دقیقه را از خود به نمایش بگذارد و گشتاوری معادل ۱۷۷ نیوتن متر با احتساب ۴۳۰۰ دور در دقیقه را ایجاد نماید. البته بنابر ادعای نمایندگان فروش این خودرو در ایران، مدل ۲۰۱۶ خودروی هوندا سیویک که توسط آن‌ها در بازار عرضه می‌شود از حداکثر توانی معادل ۱۵۸ اسب بخار برخوردار است و حداکثر گشتاور آن نیز به رقم ۱۸۷ نیوتن متر می‌رسد.

مشخصات فنی و ظاهری، امکانات، قیمت و نمای داخلی هوندا سیویک

قدرت موتور هوندا سیویک

مدل موجود از خودروی سیویک در ایران به یک جعبه دنده اتوماتیک ۵ سرعته مجهز است و به مدد بهره‌مندی از مشخصات فوق قادر است شتاب صفر تا صد را در مدت زمانی حدود ۱۰.۴ ثانیه پر کرده و امکان رسیدن به حداکثر سرعتی برابر با ۱۹۴ کیلومتر در ساعت را برای رانندگان خود فراهم کند.
با توجه به گنجایش موتور هوندا سیویک می‌توان ادعا کرد که میزان مصرف سوخت توسط این خودرو در سطح مناسب و قابل قبولی قرار دارد. به بیان دقیق‌تر در حالت چرخه ترکیبی شاهد مصرف ۶.۳ لیتر بنزین به ازای پیمودن هر صد کیلومتر مسافت توسط این خودرو هستیم. رقمی که در حالت شهری چیزی در حدود ۸.۴ لیتر سوخت به ازای پیمودن هر صد کیلومتر مسافت است و در فضای خارج از شهر نیز حول و حوش رقم ۶.۵ لیتر به ازای پیمودن هر صد کیلومتر مسافت قرار دارد. ضمن آن که استاندارد آلایندگی خودروی هوندا سیویک در قالب شاخص یورو ۵ تعریف شده و میزان تولید گاز دی اکسید کربن توسط این خودرو نیز ۱۳۷ گرم در هر کیلومتر است.

 

با این اوصاف همان گونه که در ابتدای این متن هم به آن اشاره شد، می‌توان روی هوندا سیویک به عنوان یک خودروی مناسب شهری حساب باز کرد و در مجموع این خودرو از مشخصات فنی خوب و مناسبی برای انجام وظایفی که از یک خودروی سواری استاندارد انتظار می‌رود برخوردار است.

مشخصات فنی و ظاهری، امکانات، قیمت و نمای داخلی هوندا سیویک

امکانات هوندا سیویک

سیستم ترمز: خودروی هوندا سیویک در بخش ترمز و پایداری خود علاوه بر استفاده از تکنولوژی ABS از وجود تکنولوژی‌های دیگری نظیر EBD، BA و VSA نیز بهره می‌برد و در سطوح شیب دار از وجود ترمز کمکی استفاده می‌کند. همچنین به منظور حفظ هر چه بیشتر ایمنی سرنشینان این خودرو از وجود کیسه‌های هوای اصلی و جانبی برای سرنشینان جلوی این خودرو استفاده شده و علاوه بر آن خودروی سیویک به کیسه هوای ایمنی پرده‌ای نیز مجهز است. از آن جا که ما در متن پیش رو ویژگی‌های مدل موجود از این خودرو در بازار ایران را تشریح می‌کنیم، بنابراین تنها به آن دسته از قابلیت‌ها و امکاناتی می‌پردازیم که در مدل موجود از خودروی سیویک در بازار ایران وجود دارد.

 

از میان قابلیت‌های مذکور می‌توان به مواردی نظیر بهره‌مندی از سیستم کیلس استاتر (که امکان ورود و خروج و استارت زدن بدون کلید را برای رانندگان این خودرو فراهم می‌کند)، وجود قابلیت کروز کنترل و همچنین کنترل اتوماتیک تهویه مطبوع اشاره کرد. علاوه بر آن شاهد مجهز بودن صندلی‌های جلوی این خودرو به قابلیت گرمکن هستیم. در مقابل صندلی عقب این خودرو نیز به قابلیت ایزوفیکس مجهز است. در کنار موارد یاد شده بهره‌مندی خودروی هوندا سیویک به دوربین عقب نیز موجب می‌شود که رانندگان این خودرو تسلط و کنترل بیشتری روی رانندگی خود داشته باشند و بتوانند از چند و چون فضای پشت سر خود آگاهی بیشتری بیابند.

مشخصات فنی و ظاهری، امکانات، قیمت و نمای داخلی هوندا سیویک

سیستم صوتی هوندا سیویک

گفتنی است که خودروی سیویک از وجود یک سیستم صوتی مجهز به ۸ بلندگو بهره می‌برد. سیستمی که از درگاه AUX و USB پشتیبانی کرده و توسط کلیدهای تعبیه شده روی فرمان این خودرو می‌توان ارتباط ساده‌تر و بهتری را با این سیستم صوتی برقرار کرد.

 

از دیگر قابلیت‌های موجود در خودروی هوندا سیویک می‌توان به مواردی نظیر سیستم هشدار دهنده‌ی فشار باد لاستیک‌ها، وجود فرمان برقی حساس به سرعت، بهره‌مندی از سیستم هشدار مسیر، وجود سیستم یاری دهنده حرکت ثابت در مسیر و همچنین مجهز بودن به سیستم هشدار دهنده‌ی برخورد در قسمت جلوی خودرو اشاره کرد.

 

در واقع موارد یاد شده جزو مهمترین امکانات و قابلیت‌هایی هستند که در مدل پایه موجود از خودروی هوندا سیویک در ایران یافت می‌شود. البته در این میان قابلیت‌های دیگری نظیر برخورداری از روکش چرمی صندلی‌ها (به جای روکش پارچه‌ای) نیز وجود دارد که در قالب آپشن جانبی می‌توان اقدام به نصب آنها بر خودروی هوندا سیویک نمود.

 

در مجموع می‌توان ادعا کرد که قابلیت‌ها و امکانات هوندا سیویک در حد و اندازه‌ای است که بتواند خواستاران یک خودروی سواری مناسب شهری را راضی نگه دارد.

 

نمای داخلی هوندا سیویک

خودروی هوندا سیویک از ظاهر نسبتا کشیده‌ای برخوردار است که علاوه بر بخشیدن جذابیت هر چه بیشتر به شکل و شمایل ظاهری این خودرو، به لحاظ آیرودینامیکی نیز آن را کاملا بهینه‌تر جلوه می‌دهد. در بخش جلو شاهد وجود چراغ‌های کشیده و باریکی هستیم که در دو طرف جلو پنجره‌ی این خودرو قرار گرفته است. جلو پنجره‌ای که کم و بیش همانند چراغ‌های این خودرو در بخش جلو از ضخامت چندانی برخوردار نیست و نسبتا باریک جلوه می‌کند. به طور کل این ترکیب موجب شده است تا خودروی هوندا سیویک از ظاهر اسپورت‌تری برخوردار گردد و تا حدی جذاب‌تر به نظر برسد.

 

مشخصات ظاهری هوندا سیویک

در نمای پشتی این خودرو اما جذابیت و گیرایی موجود در حد نمای جلو نیست. به بیان دقیق‌تر می‌توان گفت که طراحی قسمت عقب این خودرو در نهایت سادگی انجام گرفته است و به جز شکل و حالت جالب قرار گیری چراغ‌های عقب روی بدنه‌، نکته‌ی دندان گیر دیگری را در طراحی بخش پشتی این محصول شاهد نیستیم. البته این مشکل در مدل هوندا سیویک کوپه مدل 2018 تا حد قابل توجهی برطرف شده است. با این حال مدل مذکور در متن پیش رو مورد بحث ما نیست و در مدل مورد بحث ما طراحی بخش عقب این خودرو چندان چنگی به دل نمی‌زند.

 

در نمای کنار هم می‌توان گفت شاهد طراحی مناسبی هستیم که در ترکیب کامل با نمای جلو قرار می‌گیرد و حالتی اسپورت و جوان پسند به ظاهر این خودرو بخشیده است. در کنار این موضوع می‌توان طراحی بخش داخلی خودروی هوندا سیویک را هم کاملا قابل توجه دانست. در بخش جلو یعنی محل قرارگیری کنسول اصلی و فرمان این خودرو شاهد طراحی نعل اسب شکلی هستیم که تا حدی طراحی این بخش از خودرو را از طراحی مشابه در سایر خودروهای هم رده متمایز کرده و آن را نسبتا متفاوت جلوه می‌دهد.

مشخصات فنی و ظاهری، امکانات، قیمت و نمای داخلی هوندا سیویک

قیمت هوندا سیویک

گفتنی است که قیمت خودروی هوندا سیویک در طول چند هفته‌ی اخیر سیر صعودی قابل توجهی را تجربه کرده است. به گونه‌ای که در لحظه‌ی نگارش این متن قیمت مدل صفر و کار نکرده‌ی این خودرو حول و حوش رقم 180 میلیون تومان قرار دارد. به هر حال در صورتی که به دنبال یک خودروی سواری مناسب غیر چینی یا غیر داخلی برای انجام کارهای شخصی و معمولی خود می‌گردید و مهمتر از آن از پس قیمت هوندا سیویک هم بر می‌آیید، می‌توانید به سراغ این خودروی امتحان پس داده‌ی ژاپنی بروید. چرا که این خودرو از لحاظ هندلینگ راحت و کارآمد حرف‌های فراوانی برای گفتن دارد.

 

هوندا سیویک یکی از بهترین خودروهایی است که می توان در ایران خریداری کرد و اگر می خواهید یک خودروی ایده آل برای خانواده انتخاب کنید توصیه ما خودروی هوندا سیویک است.

جدیدترین مطالب